Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραπανω που ελεγα απευθειας, εννοουσα με οπτικη.

Ειχα δοκιμασει ετσι και ολα οκ στα Video.

Μετα ομως το αφησα μεσω Hdmi μεσω της tv.

 

Φοραω την custom απο freaktab.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Παραπανω που ελεγα απευθειας, εννοουσα με οπτικη.

Ειχα δοκιμασει ετσι και ολα οκ στα Video.

Μετα ομως το αφησα μεσω Hdmi μεσω της tv.

 

Φοραω την custom απο freaktab.

 

 

ποια απ ολες? τις εχω ολες κατεβασμενες απλα καποιες μου κανουν screen flashing και δε μπορω να τις λειτουργησω.

http://www.freaktab.com/showthread.php?8121-Collective-Thread-CS968-CloudnetGo-CR11s-TV01-UGOOS-UG410

 

επισης με ποιον player παιζεις? εγω χρησιμοποιω mx player

Link to comment
Share on other sites

Την Geass εχω βαλει.

1080 μονο απο Mx Player βλεπω

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα home cinema Sony 5.1 νομιζω 200watt, αγορασμενο το 2005 ή 2006. Εχει μονο scart και rca. Εχω συνδεση με hdmi το cs968 στην τηλεοραση και με ενα απλο καρφι 3.5mm to rca απο το cs968 στο home cinema στο audio. Κλεινω τον ηχο απο την TV και ακουω ηχο απο το home cinema και στα 5 ηχεια και στο woofer.

Το αναφερω σχετικα με αυτα που λετε για το πως να βγαλετε 5καναλο ηχο.

 

Να ρωτησω κατι αλλο, προχτες το βραδι ειδα μια ταινια και κανα 20 λεπτο πριν τελειωσει αρχισε να κανει κολληματα η ροη της εικονας. Τι φταιει;

Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποθηκεύω μια νέα επαφή, καταχωρείται στην sim και οχι στο gmail. Πως αλλάζει αυτό?

 

Edit: sorry παίδες, λάθος τοπικ

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα home cinema Sony 5.1 νομιζω 200watt, αγορασμενο το 2005 ή 2006. Εχει μονο scart και rca. Εχω συνδεση με hdmi το cs968 στην τηλεοραση και με ενα απλο καρφι 3.5mm to rca απο το cs968 στο home cinema στο audio. Κλεινω τον ηχο απο την TV και ακουω ηχο απο το home cinema και στα 5 ηχεια και στο woofer.

Το αναφερω σχετικα με αυτα που λετε για το πως να βγαλετε 5καναλο ηχο.

 

Να ρωτησω κατι αλλο, προχτες το βραδι ειδα μια ταινια και κανα 20 λεπτο πριν τελειωσει αρχισε να κανει κολληματα η ροη της εικονας. Τι φταιει;

 

5 καναλος ήχος πάντως δεν είναι. Δηλαδή 5.1 με τα ηχητικά εφέ, την μεταφορά του ήχου από το ένα ηχείο στο άλλο, την δημιουργία ηχητικού «βάθους» κ.α. ΔΕΝ σου προσφέρει. Είναι πάντως μια κάποια λύση αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα home cinema Sony 5.1 νομιζω 200watt, αγορασμενο το 2005 ή 2006. Εχει μονο scart και rca. Εχω συνδεση με hdmi το cs968 στην τηλεοραση και με ενα απλο καρφι 3.5mm to rca απο το cs968 στο home cinema στο audio. Κλεινω τον ηχο απο την TV και ακουω ηχο απο το home cinema και στα 5 ηχεια και στο woofer.

Το αναφερω σχετικα με αυτα που λετε για το πως να βγαλετε 5καναλο ηχο.

 

Να ρωτησω κατι αλλο, προχτες το βραδι ειδα μια ταινια και κανα 20 λεπτο πριν τελειωσει αρχισε να κανει κολληματα η ροη της εικονας. Τι φταιει;

 

ειναι ψευτοsurround αυτο.

 

το πργαματικο 6καναλο (5.1) θελει 6 σηματα, ενα για καθε ηχειο. Ειτε θες 3 καρφακια λοιπον για μεταφορα με αναλογικο τροπο, ειτε καποια ψηφιακη εισοδο που θα μεταφερει και τα 6 καναλια του ηχου ψηφιακα και θα κανει την αποκωδικοποιηση ο ενισχυτης. Οι 3 τροποι να μεταφερθει ψηφιακα το σημα ειναι μεσω hdmi, μεσω spdif (ειναι η οπτικη εξοδος π εχει και το cs968) ειτε μεσω coaxial (κοινο καλωδιο rca που μεταφερει ψηφιακα το σημα).

 

 

μεχρι το βραδυ θα ξαναπροσπαθησω με το δικο μου να δω τι γινεται με τον ψηφιακο 5καναλο ηχο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πήρα κι εγώ το cs968 και ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του και την ταχύτητα του, έχω δύο περίεργα και βασικά προβληματάκια, έτσι, ίσα ίσα για να σπάζομαι λιγάκι:

α. το έχω βάλει στο τοπικό δίκτυο του σπιτιού (1 pc win8 + 1 pc linux mint) και ενώ μπαίνει κανονικά και τρέχει αρχεία,

εκεί που βλέπεις το τάδε επεισόδιο, ξαφνικά κόβεται και σε πετάει στο παράθυρο του explorer.

Αυτό συμβαίνει

με αρχεία είτε από τον έναν υπολογιστή ή και από τον άλλον,

με τον mxplayer αλλά και με τον bs,

με software decode όπως και με hardware.

Φυσικά εκείνη την ώρα δεν τρέχει κανένας torrent client στο δίκτυο ούτε κάτι άλλο που να καταναλώνει bandwidth.

Επίσης συμβαίνει ανά μη τακτά χρονικά διαστήματα. Σήμερα το μεσημέρι είδαμε περίπου 40 λεπτά μονοκοπανιά και μετά για να δούμε 8 λεπτά έκανε 3 διακοπές.

 

β. Όταν αφήσω πολύ ώρα ανοιχτό το μηχάνημα χωρίς να το χρησιμοποιήσω, παγώνει.

Με βάση αυτό, δεν τολμάω να το αφήσω ανοιχτό όλη νύχτα. Το πρωί είναι φρηζαρισμένο και πρέπει να του βγάλω το καλώδιο τροφοδοσίας και να το ξαναβάλω για να πάρει μπροστά.

Να σημειώσω ότι είμαι με μαμά rom.

 

Από κει και πέρα, μερικές παρατηρήσεις από την χρήση της συσκευής:

1. Σύνδεσα εξωτερικό 2,5άρι με καλώδιο Υ για τροφοδοσία και έτρωγε κολλήματα. Το έλυσα με την χρήση usb hub με αυτόνομη τροφοδοσία.

2. Ασύρματο ποντίκι turbo-x 3ετίας το είδε και το δούλεψε κανονικά.

3. Αρχικά το είχα ασύρματο, στην συνέχεια το έβαλα ενσύρματο, μου φάνηκε μία μικρή βελτίωση αλλά παίζει να είναι και η ιδέα μου. Θα το ξαναγυρίσω κάποια στιγμή να μετρήσω ταχύτητες.

4. Όλα τα bloatware αφαιρέθηκαν υπέροχα με το App Master.

5. Εγώ παρέλαβα το μαύρο τηλεχειριστήριο το οποίο πρέπει να βλέπει πολύ καλά το «μάτι» του κουτιού για να δουλεύει ικανοποιητικά. Είχα παραγγείλει και ένα rc11 μαζί και τα δουλεύω συνδυαστικά, καθώς το rc11 έχει κάποιες ελλείψεις, πχ ο σταυρός δεν δουλεύει κανονικά και σε μενού λίστες (πχ xbmc) βολεύομαι καλύτερα να πατάω το κάτω πλήκτρο στο μαμά τηλεχειριστήριο από το να προσπαθώ να πιάσω την μπάρα για να κάνω scroll down, ενώ επίσης το rc11 δεν έχει κουμπί power off ή έστω hibernate όπως έχει το μαμά.

6. Το έχω συνδέσει σε μία LG ολοκαίνουρια και δεν συνεργάζονται άψογα τα HDMI τους. Περίπου 1 στις 3, όταν το γυρίσω από κεραία σε HDMI, δεν θα έχω ήχο. Αυτό λύνεται με ξανά αλλαγή σε κεραία και ξαναματά αλλαγή στο cs968 και ο ήχος επανέρχεται. Επίσης, όσο και να πείραξα τις ρυθμίσεις στην αρχή, είχα πολύ κακή εικόνα, τα χρώματα ήταν πολύ κορεσμένα. Αυτό λύθηκε με το να ορίσω στο HDMI ετικέτα cable box. Έκτοτε επανήλθαν κανονικά.

 

Αυτά τα ολίγα, :p

αν θέλετε κάποια διευκρινιστική ερώτηση για το μηχάνημα, ρωτάτε ελεύθερα,

αλλά βασικά αν μπορείτε να με βοηθήσετε, κυρίως στα βίντεο που διακόπτονται στην μέση.

 

υγ. μήπως να κάνουμε ξεχωριστό θέμα για το cs968;

Link to comment
Share on other sites

β. Όταν αφήσω πολύ ώρα ανοιχτό το μηχάνημα χωρίς να το χρησιμοποιήσω, παγώνει.

Με βάση αυτό, δεν τολμάω να το αφήσω ανοιχτό όλη νύχτα. Το πρωί είναι φρηζαρισμένο και πρέπει να του βγάλω το καλώδιο τροφοδοσίας και να το ξαναβάλω για να πάρει μπροστά.

Να σημειώσω ότι είμαι με μαμά rom.

 

Μήπως κολλάει κανένας server για streaming που έχεις βάλει πιθανώς; Άσχημο αυτό να συμβαίνει. Μήπως υπερθερμένεται από την άλλη;

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κολλάει κανένας server για streaming που έχεις βάλει πιθανώς; Άσχημο αυτό να συμβαίνει. Μήπως υπερθερμένεται από την άλλη;

 

Προσωπικά,.από τότε που αγόρασα το CS968 δεν το έχω κλείσει ποτέ.

Παγωμένο δεν το έχω βρει ποτέ.

Το δικό μου είναι το R-BOX.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κολλάει κανένας server για streaming που έχεις βάλει πιθανώς; Άσχημο αυτό να συμβαίνει. Μήπως υπερθερμένεται από την άλλη;

 

server για streaming ;

το ότι δεν ξέρω πως μπορώ να το κάνω αυτό σημαίνει ότι δεν το έχω και πάνω, ε;

υπερθέρμανση από την άλλη μεριά, νομίζω ότι είναι πιο πιθανό να πάθει όταν δουλεύει φουλ βίντεο 1080p επί κάνα 2ωρο και όχι όταν είναι σε αναμονή

 

Αυτό είναι άσχημο να συμβαίνει, αλλά μαθαίνεις να ζεις μαζί του,

αυτό που είναι φουλ εκνευριστικό είναι να βλέπεις ταινία και ξαφνικά να σταματάει η αναπαραγωγή

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πήρα κι εγώ το cs968 και ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του και την ταχύτητα του, έχω δύο περίεργα και βασικά προβληματάκια, έτσι, ίσα ίσα για να σπάζομαι λιγάκι:

α. το έχω βάλει στο τοπικό δίκτυο του σπιτιού (1 pc win8 + 1 pc linux mint) και ενώ μπαίνει κανονικά και τρέχει αρχεία,

εκεί που βλέπεις το τάδε επεισόδιο, ξαφνικά κόβεται και σε πετάει στο παράθυρο του explorer.

Αυτό συμβαίνει

με αρχεία είτε από τον έναν υπολογιστή ή και από τον άλλον,

με τον mxplayer αλλά και με τον bs,

με software decode όπως και με hardware.

Φυσικά εκείνη την ώρα δεν τρέχει κανένας torrent client στο δίκτυο ούτε κάτι άλλο που να καταναλώνει bandwidth.

Επίσης συμβαίνει ανά μη τακτά χρονικά διαστήματα. Σήμερα το μεσημέρι είδαμε περίπου 40 λεπτά μονοκοπανιά και μετά για να δούμε 8 λεπτά έκανε 3 διακοπές.

 

β. Όταν αφήσω πολύ ώρα ανοιχτό το μηχάνημα χωρίς να το χρησιμοποιήσω, παγώνει.

Με βάση αυτό, δεν τολμάω να το αφήσω ανοιχτό όλη νύχτα. Το πρωί είναι φρηζαρισμένο και πρέπει να του βγάλω το καλώδιο τροφοδοσίας και να το ξαναβάλω για να πάρει μπροστά.

Να σημειώσω ότι είμαι με μαμά rom.

 

Από κει και πέρα, μερικές παρατηρήσεις από την χρήση της συσκευής:

1. Σύνδεσα εξωτερικό 2,5άρι με καλώδιο Υ για τροφοδοσία και έτρωγε κολλήματα. Το έλυσα με την χρήση usb hub με αυτόνομη τροφοδοσία.

2. Ασύρματο ποντίκι turbo-x 3ετίας το είδε και το δούλεψε κανονικά.

3. Αρχικά το είχα ασύρματο, στην συνέχεια το έβαλα ενσύρματο, μου φάνηκε μία μικρή βελτίωση αλλά παίζει να είναι και η ιδέα μου. Θα το ξαναγυρίσω κάποια στιγμή να μετρήσω ταχύτητες.

4. Όλα τα bloatware αφαιρέθηκαν υπέροχα με το App Master.

5. Εγώ παρέλαβα το μαύρο τηλεχειριστήριο το οποίο πρέπει να βλέπει πολύ καλά το «μάτι» του κουτιού για να δουλεύει ικανοποιητικά. Είχα παραγγείλει και ένα rc11 μαζί και τα δουλεύω συνδυαστικά, καθώς το rc11 έχει κάποιες ελλείψεις, πχ ο σταυρός δεν δουλεύει κανονικά και σε μενού λίστες (πχ xbmc) βολεύομαι καλύτερα να πατάω το κάτω πλήκτρο στο μαμά τηλεχειριστήριο από το να προσπαθώ να πιάσω την μπάρα για να κάνω scroll down, ενώ επίσης το rc11 δεν έχει κουμπί power off ή έστω hibernate όπως έχει το μαμά.

6. Το έχω συνδέσει σε μία LG ολοκαίνουρια και δεν συνεργάζονται άψογα τα HDMI τους. Περίπου 1 στις 3, όταν το γυρίσω από κεραία σε HDMI, δεν θα έχω ήχο. Αυτό λύνεται με ξανά αλλαγή σε κεραία και ξαναματά αλλαγή στο cs968 και ο ήχος επανέρχεται. Επίσης, όσο και να πείραξα τις ρυθμίσεις στην αρχή, είχα πολύ κακή εικόνα, τα χρώματα ήταν πολύ κορεσμένα. Αυτό λύθηκε με το να ορίσω στο HDMI ετικέτα cable box. Έκτοτε επανήλθαν κανονικά.

 

Αυτά τα ολίγα, :p

αν θέλετε κάποια διευκρινιστική ερώτηση για το μηχάνημα, ρωτάτε ελεύθερα,

αλλά βασικά αν μπορείτε να με βοηθήσετε, κυρίως στα βίντεο που διακόπτονται στην μέση.

 

υγ. μήπως να κάνουμε ξεχωριστό θέμα για το cs968;

 

Καλοριζικο!

μερικες ερωτησεις:

 

απο που το αγορασες ? dealsprime κι εσυ?

ποια ρομ εχει μεσα? μηπως εχει αυτη που οταν ξεκιναει δειχνει κατι πιγκουινακια του λινουξ πανω αριστερα? αν ναι μην αλλαξεις ρομ μεχρι να την κρατησεις backup με καποιο τροπο!

 

 

αυτο που παιζει το βιντεο και καποια στιγμη σε πεταει στην αρχικη το χα παθει κι εγω με καποια ρομ που δοκιμαζα, δε θυμαμαι ποια ομως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το cs968 αναλογα απο που ειναι αγορασμενο εχει και διαφορετικα μοντελα; Και το δικο μου (απο merimobiles) οταν κανει εκκινηση γραφει στην οθονη R-BOX και ειναι με το μαυρο τηλεκοντρολ. Επισης εσας γραφει imei? Εμενα ειναι κενο ή γραφει unknown . Φοραει την 4.2 , αλλα η εκδοση κερνελ και η βασικου φασματος ειναι σε ολους μας ιδια ; Παιζουν καποιο ρολο ολα αυτα αν ειναι διαφορετικα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το cs968 αναλογα απο που ειναι αγορασμενο εχει και διαφορετικα μοντελα; Και το δικο μου (απο merimobiles) οταν κανει εκκινηση γραφει στην οθονη R-BOX και ειναι με το μαυρο τηλεκοντρολ. Επισης εσας γραφει imei? Εμενα ειναι κενο ή γραφει unknown . Φοραει την 4.2 , αλλα η εκδοση κερνελ και η βασικου φασματος ειναι σε ολους μας ιδια ; Παιζουν καποιο ρολο ολα αυτα αν ειναι διαφορετικα;

 

Το ιδιο εχουμε τοτε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

μερικες ερωτησεις:

 

απο που το αγορασες ? dealsprime κι εσυ?

ποια ρομ εχει μεσα? μηπως εχει αυτη που οταν ξεκιναει δειχνει κατι πιγκουινακια του λινουξ πανω αριστερα? αν ναι μην αλλαξεις ρομ μεχρι να την κρατησεις backup με καποιο τροπο!

 

 

αυτο που παιζει το βιντεο και καποια στιγμη σε πεταει στην αρχικη το χα παθει κι εγω με καποια ρομ που δοκιμαζα, δε θυμαμαι ποια ομως.

 

Παιδια το cs968 αναλογα απο που ειναι αγορασμενο εχει και διαφορετικα μοντελα; Και το δικο μου (απο merimobiles) οταν κανει εκκινηση γραφει στην οθονη R-BOX και ειναι με το μαυρο τηλεκοντρολ. Επισης εσας γραφει imei? Εμενα ειναι κενο ή γραφει unknown . Φοραει την 4.2 , αλλα η εκδοση κερνελ και η βασικου φασματος ειναι σε ολους μας ιδια ; Παιζουν καποιο ρολο ολα αυτα αν ειναι διαφορετικα;

 

η συσκευή είναι αγορασμένη από dealsprime,

όταν το ανοίγω εμφανίζονται 4 πιγκουίνοι πάνω αριστερά και μετά το R-BOX,

imei γράφει unknown,

rom ποια από όλα είναι ;

Link to comment
Share on other sites

.. σήμερα έκανα παραγγελία το CS968 από dealsprime και εγώ.

 

ελπιζω όλα να είναι οκ

 

.. ekkli σου κάνει τα ίδια με τις ταινίες και όταν δεν τις αναπαράγεις από το ασύρματο δίκτυο ;

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω ένα tv box για τους γονείς μου που ζουν στη γερμανία και θέλουν να βλέπουν ελληνική τηλεόραση και ποδοσφαιρικούς αγώνες.

Δε θα χρειαστεί για αναπαραγωγή HD αρχείων ούτε για streaming HD ταινιών και σειρών, επίσης ούτε για surfing και skype και ιστορίες.

Με λίγα λόγια το μόνο που θα χρειαστεί είναι να τρέχει καλά το XBMC.

Ίσως και να μπορεί να τρέχει το TEAMVIEWER για να μπορώ να επέμβω αν κάτι θέλει αναβάθμιση ή ρύθμιση ή...

 

Τι θα μου προτείνατε να αγοράσω;

Φτηνό και με στυλ φυσικά :)

Ευχαριστώ!

 

κανένας ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρέλαβα και εγώ το cs968 αλλά αν σας πω τι έπαθα μάλλον τα γέλια θα βάλετε. Αγόρασα μια 32άρα microsdhc να βάλω και συναντούσα από την αρχή δυσκολία στην εισαγωγή, μέχρι που την έσπρωξα λίγο απότομα και η κάρτα έπεσε μέσα στη συσκευή !!!! Τόσα χρόνια δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Το μηχάνημα φαίνεται να λειτουργεί όπως πριν και η καρτούλα ακούγεται να χτυπάει μέσα στο μηχάνημα αν το κουνήσω πέρα δώθε !

 

Μάλλον θα πρέπει να βρω έναν ηλεκτρονικό να μου το ανοίξει, μιας και πλήρωσα 33 ευρώ γι' αυτή την κάρτα και δεν θέλω φυσικά να πάει έτσι. Το ερώτημα είναι όμως είχε κανείς σας δυσκολία να την βάλει στο μηχάνημα ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρέλαβα και εγώ το cs968 αλλά αν σας πω τι έπαθα μάλλον τα γέλια θα βάλετε. Αγόρασα μια 32άρα microsdhc να βάλω και συναντούσα από την αρχή δυσκολία στην εισαγωγή, μέχρι που την έσπρωξα λίγο απότομα και η κάρτα έπεσε μέσα στη συσκευή !!!! Τόσα χρόνια δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Το μηχάνημα φαίνεται να λειτουργεί όπως πριν και η καρτούλα ακούγεται να χτυπάει μέσα στο μηχάνημα αν το κουνήσω πέρα δώθε !

 

Μάλλον θα πρέπει να βρω έναν ηλεκτρονικό να μου το ανοίξει, μιας και πλήρωσα 33 ευρώ γι' αυτή την κάρτα και δεν θέλω φυσικά να πάει έτσι. Το ερώτημα είναι όμως είχε κανείς σας δυσκολία να την βάλει στο μηχάνημα ;

 

Ευχαριστώ.

 

Πρόσεχε πάντως όταν το ανοίξεις πολλές φορές έχει κρυμμένες συνδέσεις μεταξύ των δύο πλευρών, να γίνει με προσοχή και από κάποιον με εμπειρία. ;)

“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

2 θέματα:

 

1)Δοκίμασα με 3 συσκευές (tv box, nexus 4, xperia Z) που όλες υποστηρίζουν το 801.1n, με διαφορετικά κανάλια στο Wi-Fi και με το ρουτερ κλειδωμένο στο n και πάντα στα στοιχεία σύνδεσης του tv box βλέπω 54mbps ενώ υποτίθεται ότι το RK3188 υποστηρίζει 150mbps. Καμιά άλλη ιδέα;

 

2) Πώς κάνετε remote control του tv box μέσω άλλης android συσκευής; Θέλω να μπαίνω μέσα πχ από το κινητό μου όταν είμαι στην δουλειά, να έχω full control, όχι μόνο για αρχεία. Το teamviewer δεν δουλεύει δυστυχώς. Μόνο από pc.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πάντως junglist ,κοίταξα λίγο το router μου speedtouch tomson st780 wl από την σίτα και λέει 802.11b/g type ,actual speed 54 Mbps.

 

πάντως ο ekkli αν και έχει αυτά τα πετάγματα ,από ότι κατάλαβα ,χωρίς να κάνει τίποτα, μια χαρά βλέπει το μηχάνημα του το δίκτυο ,και βλέπει ταινίες μέσω δικτύου άνετα,όσο αφορά την μεταφορά των δεδομένων.

 

εσύ τώρα άσχετα με την ταχύτητα που βλέπεις μπορείς να κάνεις streaming από το pc σου ;

 

νομίζω πρέπει να κάνουμε μια λίστα με ποιες ρομ παίζουν , ποια φοράει ο καθένας, και ποιοι είναι ευχαριστημένοι για να βγάλουμε μια άκρη.

επίσης είναι τελικά ένα μοντέλο και μια έκδοση που κυκλοφορεί άραγε ,μήπως έχει καμια ταμπελίτσα το box που να λέει πράγματα;

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παναγιώτη μια χαρά streamaro ταινίες αν τα addon δεν έχουν κολλημα.

Αναφέρομαι καθαρά σε ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων και κυρίως μεταξύ των συσκευών στο οικιακό μου δίκτυο.

 

Για να κλειδώσει το ασύρματο στα 150mbps χρειάζεται το ρουτερ να υποστηρίζει και το n πρότυπο.

Το δικό σου προφανώς είμαι λίγο παλιότερο, χωρίς να σημαίνει ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα με το streaming ταινιών.

 

Λίστα Rom δεν χρειάζεται προς το παρόν να γίνει, καθώς μία είναι η πιο γνωστή custom, η GEASS.

 

Για το πιο μοντέλο έχει ο καθένας, φαίνεται στην αρχική οθόνη του boot.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Usb hub(3-4) θυρες παιζουν? Να επιλεξω καποιο συγκεκριμενα?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Usb hub(3-4) θυρες παιζουν? Να επιλεξω καποιο συγκεκριμενα?

 

το cs968 εχει 4 θυρες

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό και είναι πολύ καλό

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.im.RemoDroid

 

Δυστυχως ειναι για χρηση μονο σε τοπικο δικτυο.

Εμενα με ενδιαφερει να το κανω και εκτος σπιτιου.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...