Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Πιστεύω είναι αυτή που έχω αυτή τη στιγμή, δηλαδή η GEASS v.01

Έχω φλασάρει και την 1080p της cloudnet αλλά εκτός του οτι λάγκαρε λίγο το ui, δεν ήταν και rooted

 

Φιλε Μαριε εχεις δοκιμαση απο εδω κανενα χειριστήριο για παιχνιδια και αν ναι ποιο? Η μηπως ειναι καλυτερα να παρω το g910 wireless bt?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1281

  • makis1024

    553

  • ath156

    1789

Καλησπέρα σε όλους.

Διαβάζοντας τις τελευταίες 7-8 σελίδες βλέπω οτι οι περισσότεροι προσανατολίζεστε στο cs968.

 

Επειδή δεν είμαι σίγουρος πως έχω καταλάβει καλά, θα θέσω τη δική μου ανάγκη και αναμένω απόψεις. Αν έχει απαντηθεί πιο νωρίς ζητώ προκαταβολικά συγνώμη αλλά δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες.

 

Εγώ λοιπόν θέλω κυρίως έναν mkv media player. Με ενδιαφέρει δηλαδή να συνδέω εξωτερικό σκληρό δίσκο (ntfs) και να παίζει απροβλημάτιστα και χωρίς σπασίματα ταινίες έως και 1080p.

Δεν με ενδιαφέρει αν θα έχει downgrade του ήχου γιατί έχω dts ενισχυτή, αλλά αν έχει δεν θα με χαλάσει.

Επίσης δεν θα με χάλαγε να έχει internet browsing, skype, xbmc και όλα τα καλούδια του android αλλά δεν μου είναι και απαραίτητα. Αυτό που μου είναι απαραίτητο είναι το mkv όπως γράφω παραπάνω και φυσικά η υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων.

 

Τι γνώμη έχετε ; Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι εντελώς νέος στο χώρο των Smart TV Box και θα ήθελα τη γνώμη σας για το παρακάτω:

http://www.ebay.de/itm/Android-4-2-Dual-Core-Smart-TV-Box-XBMC-Media-Player-1080P-WIFI-HDM-YOUTUB-DHL-/141114786103?pt=Netzanschluss&hash=item20db18c137

 

Αξίζει η αγορά του σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι εντελώς νέος στο χώρο των Smart TV Box και θα ήθελα τη γνώμη σας για το παρακάτω:

http://www.ebay.de/itm/Android-4-2-Dual-Core-Smart-TV-Box-XBMC-Media-Player-1080P-WIFI-HDM-YOUTUB-DHL-/141114786103?pt=Netzanschluss&hash=item20db18c137

 

Αξίζει η αγορά του σήμερα;

 

Καλησπέρα Μιτς...

 

57€ μαζί με τα μεταφορικά μου φαίνονται λιγάκι πολλά για ένα διπυρηνάκι όταν με 66€ παίρνεις ένα δοκιμασμένο (από φίλους) τετραπύρηνο.

http://dealsprime.com/cs968-quad-core-android-4-2-2-mini-pc-8gb-hdmi-wifi-bt-rk3188-1-8ghz-tv-box.html

 

(review του φίλου Ironwolf[/member])

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το Cs968 απο Κινα μεσω ebay , σε 17 μερες.

Το κουτι ουτε μαρκα δεν γραφει παντως.

Μονο το μοντελο αναφερει.

Παντως απο περιεχομενο εχει ολα τα γνωστα και μαυρο ευτυχως remote.

Απο τυχη χτες παρελαβα και το RC12 αν και ειχε παραγγελθει 1 βδομαδα πριν το tv box.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάποιος δοκιμάσει να μου πει αν το cs968 παίζει mkv 1080p με ελληνικούς υπότιτλους χωρίς σπασίματα ;
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσω κάτι. Το CS968 και γενικά όλα τα rk3188 tv boxes και tv sticks, μόνο στο xbmc έχουν θέμα με το 1080p, όταν τα τρέχεις με mx player, bs player κλπ. Και μιλάω και για .mkv

Κατανοητό, άρα να υποθέσω πως κατεβασμένα mkv από εξωτερικό σκληρό δίσκο δεν έχουν θέμα, αυτό δεν μου λες ;

Επίσης, κάνει decode DTS 5.1 ; Αν όχι, συνδέεται με οπτική σε ενισχυτή με dts decoder ;

 

EDIT : Sorry για το DTS, μόλις είδα ότι έχει optical out...

Edited by previewgr
Link to comment
Share on other sites

Με εξωτερικό σκληρό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα 1080p .mkv, αρκεί να μην τα τρέξεις μέσω xbmc

 

Μόλις είδα το review σου, πολύ κατατοπιστικό και το μηχάνημα πάει μια χαρά. Γιατί όμως μου λες παραπάνω να μην τρέχω 1080p μέσω xbmc ενώ στο review φαίνεται να τρέχει καλά (αν εξαιρέσεις τα rewind βέβαια) ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προχθες το παρήγγειλα ελπιζω πως στα μεσα του Δεκεμβριου θα ειναι εδω.;)
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μιτς...

 

57€ μαζί με τα μεταφορικά μου φαίνονται λιγάκι πολλά για ένα διπυρηνάκι όταν με 66€ παίρνεις ένα δοκιμασμένο (από φίλους) τετραπύρηνο.

http://dealsprime.com/cs968-quad-core-android-4-2-2-mini-pc-8gb-hdmi-wifi-bt-rk3188-1-8ghz-tv-box.html

 

(review του φίλου Ironwolf[/member])

 

Ευχαριστώ πολύ για τη διαφώτιση!

Τα 66€ είναι τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη διαφώτιση!

Τα 66€ είναι τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά;

 

Λοιπόν τελικά το παρήγγειλα όντως στα 66€ με τα μεταφορικά και αναμένω...

Το μονο που ξεχασα να γράψω στην παραγγελία είναι ότι θελω το μαύρο τηλεκοντρόλ.

Λέτε να γίνει τίποτα αν τους στείλω άμεσα καποιο σχετικό e-mail;

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε την custom Rom του freaktab, χρειάζεται να περάσουμε custom recovery;

Ή μόνο μέσω του Rk batch tool είμαστε οκ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά το παρήγγειλα όντως στα 66€ με τα μεταφορικά και αναμένω...

Το μονο που ξεχασα να γράψω στην παραγγελία είναι ότι θελω το μαύρο τηλεκοντρόλ.

Λέτε να γίνει τίποτα αν τους στείλω άμεσα καποιο σχετικό e-mail;

 

Δεν έχεις να χάσεις πέρα από 2 λεπτά από τη ζωή σου... :p

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που παρέλαβε CS968 μη ρουταρισμενο!! :-P

 

Αλλά περίεργο που στο νορμάλ XBMC κόλλησε όλο το σύστημα την ώρα που άκουγα μουσική από addon.

Αλήθεια σε αυτές τις καταστάσεις πώς κλείνεις το xbmc; Εμένα ξεκόλλησε μετά από λίγη ώρα μόνο του, αλλά αναρωτιέμαι τι γίνεται αν κολλήσει εντελώς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι ο μόνος που παρέλαβε CS968 μη ρουταρισμενο!! :-P

 

Αλλά περίεργο που στο νορμάλ XBMC κόλλησε όλο το σύστημα την ώρα που άκουγα μουσική από addon.

Αλήθεια σε αυτές τις καταστάσεις πώς κλείνεις το xbmc; Εμένα ξεκόλλησε μετά από λίγη ώρα μόνο του, αλλά αναρωτιέμαι τι γίνεται αν κολλήσει εντελώς.

 

Λογικά θα πρέπει να έχεις έναν task killer (όπως και στα android κινητά), που σκοτώνει οποιαδήποτε εφαρμογή του πεις.

 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει παλαιότερα τον Advanced Task Killer.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν έχεις full screen τον XBMC, πώς βγαίνεις για να ανοίξεις το οτιδήποτε;

 

Επίσης, έχω ένα θέμα με τον Dolphin browser. Τον έχει βάλει κανείς; με το που ξεκινάει έχει κάποιες οθόνες ενημερωτικά για το πρόγραμμα. Βγαίνουν μόνο την πρώτη φορά που τρέχει η εφαρμογή. Αυτές λοιπόν πώς τις περνάμε; στο κινητό θέλει slide δεξιά. Στο tv box πώς το κάνουμε με το ασύρματο keyboard; δοκίμασα όλα τα κουμπιά αλλά τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν ισχύει και στο cs968 αλλά στο mk908 το δεξι κλικ του ποντικιού σε πάει μια οθόνη πίσω και αν πατήσεις στο πληκτρολόγιο ctrl + alt + delete κάνει επανεκκίνηση.Προσωπικά έχω βάλει xposed framework και gravitybox και ενεργοποίησα το pie control.Ετσι αν θέλω να βγω στον launcher απο οποιαδήποτε full screen οθόνη κάνω swipe αριστερά ή δεξιά και βγαίνει το pie από όπου και χειρίζομαι τη συσκευή.Δοκίμασα να βάλω lmt launcher που το pie του ειναι πιο παραμετροποιήσιμο αλλά για κάποιο λόγο δε μου δούλεψε Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμα τα όσα λέτε, θα τα δοκιμάσω.

Ευχαριστώ :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η παραγγελία έγινε στο dealsprime χθες και σήμερα είναι completed και μου ήρθε email με tracking number στη singpost.

Στη singpost όμως δεν μου δίνει πληροφορίες, λέει δεν το βρίσκει, αλλά φαντάζομαι πως θέλει το χρόνο του μέχρι να το δείξει λογικά.

 

Πότε λέτε θα έρθει από τα μέρη μας ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η παραγγελία έγινε στο dealsprime χθες και σήμερα είναι completed και μου ήρθε email με tracking number στη singpost.

Στη singpost όμως δεν μου δίνει πληροφορίες, λέει δεν το βρίσκει, αλλά φαντάζομαι πως θέλει το χρόνο του μέχρι να το δείξει λογικά.

 

Πότε λέτε θα έρθει από τα μέρη μας ;

 

θελει 1-3 εργασιμες για να εμφανιστει το tracking no, αλλες 7-10 για να γινει dispatched to overseas, και 3-7 μερς για να το στειλουν τα ελτα σε σενα.

 

Γενικα υπολογιζεις 10-20 ημερολογιακες ημερες απο τη στιμη που πληρωσες για να ερθει ενα δεματακι απο κινα με απλη μεταφορικη. Πολλες φορες ξεπερνα και τις 20 και μπορει να κανει 30-35 αλλα ειναι καπως πιο σπανιο αυτο

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας...Μολισ παρελαβα κ εγω το tv box μου να ρωτησω αν ξερει καποιος για να παιξει ταινιες απο online filmer κ τετοια site τι πρεπει να κανω εγκατασταση??και σε παλια tv με rca ξερει καποιος τι ρυθμισεις πρεπει να κανω???στο display???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...