Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μ τα drivers για το κινητο σ πως τα περασες στο pc?το error 8100 που μ βγαζει σημαινει πως δεν εχει οδηγους για το κινητο...plz help

Φίλε τα drivers τα είχε το κινητό από την αρχή,εγώ δεν πείραξα κάτι.Νομίζω οτι μπωρείς να τους βάλεις απο το alcatel android manager,btw έχεις κανει το one touch upgrade?εμενα το χε μονο του το κινητο και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε τα drivers τα είχε το κινητό από την αρχή,εγώ δεν πείραξα κάτι.Νομίζω οτι μπωρείς να τους βάλεις απο το alcatel android manager,btw έχεις κανει το one touch upgrade?εμενα το χε μονο του το κινητο και αυτο!

 

οχι δυστηχως δεν εχω κανει upgrade...πως το κανω αυτο? κατεβαζω καποιο αρχειο απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. σημερα εκανα root το ΟΤ-991 .εκανα και partition την καρτα μου και ολα καλα δουλευουν.μετεφερα και με το link2sd τις εφαρμογες και ο ελευθερος χορος ειναι πλεον 100mb.το προβλημα μου ειναι πως θα ξεφορτοθω τις εφαρμογες της cosmote οπως επισης και το λογοτηπο της που εμφανιζετε στην αρχη?δοκιμασα να κανω απεγκατασταση και απο τις ρυθμησεις αλλα και απο το link2sd αλλα τιποτα. μπορω να κανω τιποτε αλλο για να πετυχει η απεγκατασταση?

 

Αφού είσαι πλέον root μπορείς να τις ξεφορτωθείς με το Root Uninstaller. ΠΡΟΣΕΧΕ τι θα σβήσεις!!!!Κάνε κάνα backup καλού κακού.

 

οχι δυστηχως δεν εχω κανει upgrade...πως το κανω αυτο? κατεβαζω καποιο αρχειο απο καπου?

 

Κατέβασε από τη σελίδα της Alcatel το Android Manager και θα έχεις τους drivers κανονικά στο PC σου μετά την εγκατάσταση.

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Φίλε,έκανα εγκατάσταση το link2sd αλλά δεν με αφήνει να μεταφέρω εφαρμογές που ήταν αρχικά στο κινητό π.χ facebook,cloudbackup etc .Δεν έκανα partition στην κάρτα επειδή δεν ξέρω.Μπωρείς να με βοηθήσεις μήπωσ ? :O:O

 

πηγενε στη σελιδα 18 και δες τις οδηγιες που εχει ο terminator.εχει και link που ειναι πολυ ευκολο να γινει η ολη διαδικασια..

εγω ετσι το εκανα..απλα διαβασε καλα τι γραφει για να το κανεις μια φορα και οχι δυο οπως εγω :p.

 

Αφού είσαι πλέον root μπορείς να τις ξεφορτωθείς με το Root Uninstaller. ΠΡΟΣΕΧΕ τι θα σβήσεις!!!!Κάνε κάνα backup καλού κακού.

 

το εχεις κανει?μπορεις να μου πεις μια λιστα απο τα αχρηστα που εχει μεσα και θελουν πεταμα?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι πλέον root μπορείς να τις ξεφορτωθείς με το Root Uninstaller. ΠΡΟΣΕΧΕ τι θα σβήσεις!!!!Κάνε κάνα backup καλού κακού.

 

 

 

Κατέβασε από τη σελίδα της Alcatel το Android Manager και θα έχεις τους drivers κανονικά στο PC σου μετά την εγκατάσταση.

γτ ομως εφοσον εχω το ανδροιδ μανατζερ κανονικα στο πσ και εδειχνε πως ολα ηταν κομπλε οταν πατησα download απο το flash tool μ εβγαζε error

(8100)?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεσε τους drivers της alcatel και μονο... αλλιως δεν θα σου δουλεψει!

 

κατεβασα το alcatel android manager και μολισ συνδεσα το κινητο εκανε αμεσως εγκατασταση τους drivers..το προβλημα μ ειναι πως οταν ειμαι στο βημα που πρεπει να πατησω στο flash tool download και να συνδεσω το κινητο μολις ξεκινησει αντιστροφη μετρηση αυτο μ βγαζει ενα σφαλμα (8100)...πως μπορω να ξεπερασω αυτο το εμποδιο?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το alcatel android manager και μολισ συνδεσα το κινητο εκανε αμεσως εγκατασταση τους drivers..το προβλημα μ ειναι πως οταν ειμαι στο βημα που πρεπει να πατησω στο flash tool download και να συνδεσω το κινητο μολις ξεκινησει αντιστροφη μετρηση αυτο μ βγαζει ενα σφαλμα (8100)...πως μπορω να ξεπερασω αυτο το εμποδιο?

 

 

δοκιμασε να κατεβασεις και το One Touch Upgrade απο το site της motorola.λογικα θα σου δουλεψει. εγω τα κατεβασα και τα δυο και τα εγκατεστισα και δουλεψε..για κανε αλλη μια προσπαθεια. τι λειτουργικο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ta google maps τρώνε αρκετή εσωτερική μνήμη αλλα και RAM,σκευτομαι να το αφερεσω,τι προτεινετε?Με το link2sd μετέφερα κάποιεσ στην mem card αλλα δεν εχω partition,αλλα και παλι μενω με 30-40 int mem και καμια 40ρια ραμ ελευθερη οταν δουλευι το κινητο,καμια ιδεα ?

 

Εκανα καποια κουταμαρα,καταρχας οταν ανοιγς το link2sd μου δινει καποιες επιλογες για το partition 2 π εφτιαξα,πατας fat32 kai mou vgazei error,οταν παω στις ρυθμισεις για να δω τον χωρο της sd μου μονο 820 mb δηλαδη το 1 partition π εκανα,σαν απο 2 gb να εγινε 820 mb h sd,μπωρείτε να με βοηθήσετε?

 

update: Τωρα μου βγαζει διαθεσιμο χώρο 0,93 GB,με έσκασε,μπωρείτε να με βοηθήσετε να ενώσω τα 2 partition να γινει οπωσ παλια τουλαχιστον?

Update 2:Ντάξει τα κατάφερα.Ρε παιδια δεν παει αλλο,το εχω κανει root αλλα το link2sd πολλες εφαρμογες δεν τις περναει στην mem card,πρεπει να κάνω partition?Α και κατι αλλο,αν ασ πουμε εχω 40 mb internal memory ελεθευρα,αν κανω install mia εφαρμογη π πιανει 10 mb,και μετα την περασω στιν καρτα αντι για 40 mb κανονικα πρεπει να χω στην εσωτερικι μνημη παει 35-36 πευτει λιγο λιγο και δνε ξερω γιατι!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το alcatel android manager και μολισ συνδεσα το κινητο εκανε αμεσως εγκατασταση τους drivers..το προβλημα μ ειναι πως οταν ειμαι στο βημα που πρεπει να πατησω στο flash tool download και να συνδεσω το κινητο μολις ξεκινησει αντιστροφη μετρηση αυτο μ βγαζει ενα σφαλμα (8100)...πως μπορω να ξεπερασω αυτο το εμποδιο?

 

Άρα προφανώς δεν είναι θέμα drivers το μήνυμα που σου βγάζει. Ρίξε μια ματιά στο αντίστοιχο τοπικ στο XDA μήπως είχε κάποιος το ίδιο θέμα να δεις πώς το έλυσε.

 

 

το εχεις κανει?μπορεις να μου πεις μια λιστα απο τα αχρηστα που εχει μεσα και θελουν πεταμα?

 

Είναι αρκετά παλιά και δε θυμάμαι να σου πω. Άσε που δεν έχω και το κινητό πλέον. Θυμάμαι όμως σίγουρα ότι έχει ξαναρωτηθεί παλιότερα, θα βρεις το μήνυμα σε παλιότερη σελίδα. (αν βρω χρόνο θα κοιτάξω μήπως το βρω).

 

Εκανα καποια κουταμαρα,καταρχας οταν ανοιγς το link2sd μου δινει καποιες επιλογες για το partition 2 π εφτιαξα,πατας fat32 kai mou vgazei error,οταν παω στις ρυθμισεις για να δω τον χωρο της sd μου μονο 820 mb δηλαδη το 1 partition π εκανα,σαν απο 2 gb να εγινε 820 mb h sd,μπωρείτε να με βοηθήσετε?

 

update: Τωρα μου βγαζει διαθεσιμο χώρο 0,93 GB,με έσκασε,μπωρείτε να με βοηθήσετε να ενώσω τα 2 partition να γινει οπωσ παλια τουλαχιστον?

Update 2:Ντάξει τα κατάφερα.Ρε παιδια δεν παει αλλο,το εχω κανει root αλλα το link2sd πολλες εφαρμογες δεν τις περναει στην mem card,πρεπει να κάνω partition?Α και κατι αλλο,αν ασ πουμε εχω 40 mb internal memory ελεθευρα,αν κανω install mia εφαρμογη π πιανει 10 mb,και μετα την περασω στιν καρτα αντι για 40 mb κανονικα πρεπει να χω στην εσωτερικι μνημη παει 35-36 πευτει λιγο λιγο και δνε ξερω γιατι!

 

Στο πρώτο που ρωτάς ναι, πρέπει να είναι σε partitions η κάρτα ώστε να "ξεγελάς" το σύστημα και να νομίζει ότι το ένα από τα δύο partitions είναι εσωτερική μνήμη. Στο δεύτερο ερώτημα είναι φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει. Περνάει μεν η εφαρμογή στην κάρτα αλλά υπάρχουν και κάποια αρχεία της που μένουν αναγκαστικά στην εσωτερική μνήμη με αποτέλεσμα να τρώει λίγο και από αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάλι,εκανα 2ο παρτισιον σε μορφη ext3 και οταν το βαζω στο link2sd μ βγαζει ερρορ,script couldnt be created,mount: no such device.Εχεις καμια ιδέα?οταν παταω να δω πληροφοριεσ τησ καρτασ,μ βγαζει παλι μονο 800mb π ειναι μονο το 1ο παρτισιον.βοηθεια,εχω σκασει. :(:(
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πάλι,εκανα 2ο παρτισιον σε μορφη ext3 και οταν το βαζω στο link2sd μ βγαζει ερρορ,script couldnt be created,mount: no such device.Εχεις καμια ιδέα?οταν παταω να δω πληροφοριεσ τησ καρτασ,μ βγαζει παλι μονο 800mb π ειναι μονο το 1ο παρτισιον.βοηθεια,εχω σκασει. :(:(

 

Κάνα restart έχεις κάνει φαντάζομαι ε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι,δεν ιπαρχει λυση ?:sorry::sorry:

 

Δε δοκιμάζεις να κάνεις το partition σε κάποια άλλη μορφή πέρα από EXT3; Δυστυχώς δεν το κατέχω και πολύ το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

το partition πρεπει να ειναι σε μορφη fat32 για να το αναγνωρισει... το γραφει σε καποιο σημειο της διαδικασιας .
Link to comment
Share on other sites

το partition πρεπει να ειναι σε μορφη fat32 για να το αναγνωρισει... το γραφει σε καποιο σημειο της διαδικασιας .

Φίλε μου εγω εκανα ενα fat32 gia ta media files,και ενα ext3 για applications.Εσυ τι εκανες?Να μια πικ απο τα partiotions mou

http://img401.imageshack.us/img401/1999/20130521160626.png

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο τα εκανα fat 32 και δουλεψε μια χαρα...

Λοιπον φιλε δεν ξερω πωσ μπορω να σε ευχαριστησω,ΔΟΥΛΕΨΕ :D:D .Τωρα θα πηγανουν ολα τα apps αυτοματα στην στο 2ο παρτ ε?

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω το one touch upgrade που κατεβασα απο την σελιδα της αλκατελ απλα συνδεω το κινητο και διπλο κλικ στβν εφαρμογη κ το κανει μονο του?με κλειστο η ανοικτο κινητο?εχει καποιο βιντεο για να δω την διαδικασια?

 

ολα μια χαρα..εκανα τα παντα ολα...χρειαζοταν αδεια διαχειριστη τελικα για να γινει το ροοτ...αποριεσ τελος προς το παρων

Edited by tetanus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε δεν ξερω πωσ μπορω να σε ευχαριστησω,ΔΟΥΛΕΨΕ :D:D .Τωρα θα πηγανουν ολα τα apps αυτοματα στην στο 2ο παρτ ε?

 

 

ναι εκει θα πηγενουν απο μονο τους... απλα καμια φορα ριξε και καμια ματια απο το link2sd να το τσεκαρεις για σιγουρια...αν και δουλευει τελεια....

οσο για το ευχαριτω εδω ειμαστε για να βοηθαει ο ενας τον αλλο,οποτε δεν χρειαζετε:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω που θα μπορούσα να βρω την τελευταία stock έκδοση για το 991d που να υποστηρίζει ελληνικά. Το τηλέφωνο είναι προφανώς παραεισαγωγή και αφού έγινε το upgrade δεν δίνει πλέον την επιλογή για Ελληνικά. Ευχαριστώ :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω τη πολυτιμη βοηθεια σας.

προσπαθησα να κανω μεσω του SP Flash tool για τη ROM κατι πηγε στραβα ομως και προσπαθει να ανοικει αλλα μενει στην εικονα του android και δε προχωραει.

ειναι επειγον!!!!

σασ ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με πρόβλημα στη λειτουργία με ακουστικά? Συνήθως ΔΕΝ παίρνει το νούμερο που καλώ (μετά το "προώθηση υπό όρους" που βγάζει ενώ καλώ, πέφτει η γραμμή ή χτυπάει 1-2 φορές και πέφτει)...για δε το ραδιόφωνο κάθε 2 sec σταματάει ή ξεκινάει και παίζει από τα ηχεία μόνο του...κατά τα άλλα είναι μια χαρά χωρίς τα ακουστικά...θαρρείς και τρελένεται όταν τα συνδέω...έχω βάλει και τα μανίσια και κάποια της ΝΟΚΙΑ που είχα...σε αυτήν την περίπτωση πάω για αλλαγή συσκευής? την έχω περίπου έναν μήνα. Edited by BMW_
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με πρόβλημα στη λειτουργία με ακουστικά? Συνήθως ΔΕΝ παίρνει το νούμερο που καλώ (μετά το "προώθηση υπό όρους" που βγάζει ενώ καλώ, πέφτει η γραμμή ή χτυπάει 1-2 φορές και πέφτει)...για δε το ραδιόφωνο κάθε 2 sec σταματάει ή ξεκινάει και παίζει από τα ηχεία μόνο του...κατά τα άλλα είναι μια χαρά χωρίς τα ακουστικά...θαρρείς και τρελένεται όταν τα συνδέω...έχω βάλει και τα μανίσια και κάποια της ΝΟΚΙΑ που είχα...σε αυτήν την περίπτωση πάω για αλλαγή συσκευής? την έχω περίπου έναν μήνα.

 

Για δοκίμασε να κάνεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...