Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτός ο χρήστης είμαι..ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση..είναι τέλειο..:D
Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσοι ειστε ακομα κατοχοι του 991 βγαινει νεα custom rom εντος ολιγου(σχετικο αυτο).

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2045624&page=2

 

ΥΓ. με κλειστες εφαρμογες σε εμανα ειναι 87 mb ram

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και γω το Alcatel OT-991 και ομολογουμενως ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του..αλλα υπαρχει ενα προβλημα που παρατηρησα και δεν ξερω αν εχει τυχει και σε κανεναν απο εσας..

μου στελνουν μνμ και φενεται στο αλλον οτι παραδοθηκε ομως σε μενα δεν ερχεται τπτ και δεν ξερω τι μπορει να φταιει..

εχεις κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω και γω το Alcatel OT-991 και ομολογουμενως ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του..αλλα υπαρχει ενα προβλημα που παρατηρησα και δεν ξερω αν εχει τυχει και σε κανεναν απο εσας..

μου στελνουν μνμ και φενεται στο αλλον οτι παραδοθηκε ομως σε μενα δεν ερχεται τπτ και δεν ξερω τι μπορει να φταιει..

εχεις κανεις καμια ιδεα?

 

καλημέρα...και σε εμένα το έκανε αυτό..και το είχε ψάξει και η κοσμοτέ..αλλά δεν έκαναν τίποτα. είχα κάνει και αντικατάσταση συσκευής μήπως έφταιγε η συγκεκριμένη συσκευή..αλλά τα ίδια. και για αυτό άλλαξα εντελώς κινητό..κανείς δεν βρήκε το τι έφταιγε..

Μην θεωρείται κανέναν ως "δεδομένο". Όσο κι αν σας αγαπά, κάποια στιγμή κουράζεται..
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εχω βαλει μονο μια καρτα (WIND) στελνω μηνυματα, μπαινω στο internet, κανω τηλεφωνηματα, κατεβασα ορισμενες εφαρμογες. Ολα καλα πανε για την ωρα. Μπηκα και στους χαρτες, εβαλα την λεξη ΙΑΝΟΣ και μου εδειξε πολυ γρηγορα που βρισκονται (αν και ημουν μεσα στο λεωφορειο).

Καρτα μνημης εβαλα 8αρα για ANDROID.

Νίκος Παν.

Nokia: 3210, 6210, Mitsubishi M350i, LG GB220, Sony Ericsson K750i, Alcatel: OT807, OT991D, OT5035D, Lenovo: A536, Κ320Τ, Xiaomi Redmi note 8

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root το κινητο με τις οδηγιες σας και ολα δουλευουν εξαιρετικα εκτος απο το wifi. Τις περισσοτερες φορες αν και ειναι πρασινο το κουμπι, ειναι ανενεργο. Εχει αλος το ιδιο προβλημα και πώς λυνεται;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις τι error σου βγάζει; Τι ακριβώς σου γράφει;

 

Το error που μου βγάζει λέει : SP FLASH TOOL ERROR: (8100)

(Android USB) Can not find USB port

 

Την όλη διαδικασία την δοκίμασα να την κάνω σε δύο υπολογιστές και στους δύο μου βγάζει error. Επίσης το δοκίμασα και σε win xp αλλά και σε win 7.

 

σ' ευχαριστώ για την άμεση απόκριση πάντως

 

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους. Εχθές αγόρασα το αλκατέλ 991 και όταν δοκίμασα να το κάνω ροοτ μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα. Error 8100 , επίσης μετά απο δοκιμή που έκανα με το alcatel android manager το πρόγραμμα δεν βλέπει το κινητό απο όποια usb θύρα και εαν δοκίμασα. Επίσης να πω ότι έχει περασμένη την έκδοση 2.6.3 και με το upgrade που δοκίμασα μου εμφάνισε μήνυμα ότι τοκινητό έχει την τελευταία έκδοση. Πλέον δεν ξέρω εαν είναι κάποιο πρόβληματου κινητου ή το υπολογιστή μου γιατί δοκίμασα και ένα άλλο αλκατελ 991 ενός φίλου και επίσης δεν το έβλεπε. Μπορεί να μου κάποιος τι μπορώ να κάνω,γιατί δεν θέλω να το αλλάξω και να πάρω κάποιο άλλο κινητό. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν υπαρχει ενας οδηγος που απαιτειται για του ρουταρισμα τουλαχιστον.Ειχα το ιδιο προβλημα μεχρι που ειδα στην διαχειριση συσκευων οτι δεν ειχε οδηγο για το alcatel android phone...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ναμου πεις σε παρακαλώ που μπορω να βρω αυτούς τους οδηγους;

 

Δεν πανε πανω απο 10 μερες που ασχοληθηκα αλλα δεν θυμαμαι τωρα

.Θα το ψαξω αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πανε πανω απο 10 μερες που ασχοληθηκα αλλα δεν θυμαμαι τωρα

.Θα το ψαξω αυριο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό που μου είπες γιατην διαχείριση συσκευών με βοήθησε πολύ και τελικά τα κατάφερα και το έκανα ροοτ. Ο οδηγός που υπάρχει στο νήμα από τον katergaris είναι πολύ καλός.

Edited by kte
Link to comment
Share on other sites

Αφού τελείωσα μετο ροοτ ,έκανα partition στην κάρτα 800mb ,όμως δεν μπορω να το δω μεσω κάποιας εφαρμογης, απλά δείχνει το τάσκ μανατζερ ότι η κάρτα πλέον έχει 1200mb. Στο link2sd ενεργοποίηση την σύνδεση με την κάρτα ώστε οι εφαρμογές να πηγαίνουν εκει. Για να κάνω απεγκατάστηση κάποιες εφαρμογές χρειάζεται το root unistaller ; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εκεινο το διαμερισμα ειναι μονο για εφαρμογες και τα αρχεια τους καλυτερα ισως που δεν μπορεις να το δεις για να μην χαλασεις κατι.Οσο για την αφαιρεση εφαρμογων συνιστω το system tuner που αυτοματα κραταει backup οτι αφαιρεις.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω το sistem tuner, κάτι, ,ελπίζω τελευταίο, την μνήμη ram μπορώ να την αυξήσω με κάποιο τρόπο; εαν παγώσω κάποιες εφαρμογές γίνεται κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, επειδη πασχει το κινητο θα συνιστουσα να παγωσεις οτι δεν θες και οχι να το αφαιρεσεις για να μην μπλεκεις.Παγωσε οτι δεν θες και σου συνιστω να περασεις τον holo launcher η τον adw.Ποιο ελαφριοι με ωραια εφε και χωρις.λαγκ.

 

ρωτα οσο αντεχεις ,οσο ξερω να απανταω θα το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει εντελως τις αρχικες οθονες και το συρταρι εφαρμογων και γενικα εχε κατα νου οτι εχει να.κανει με launcher κανει αυτη τη δουλεια και μεταμορφωνει το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, νομίζω ότι τα βασικά τα έκανα για να το βελτιώσω λίγο, θέλει χρόνο για να ασχοληθείς. Όποιος τον διαθέσει, αξίζει. Θεωρώ ότι είναι τίμια πρόταση σε σχέση με το κόστος του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να συμφωνισω επειδη ειμαι χρονια τωρα υπερ του μεταχειρισμενου.Με τα ιδια χρηματα πλεον βρισκεις lg optimus 2x...

 

Dual core 1000mhz

800x480

Android 4.0.4

8gb internal

8mpx fullhd video

 

τεσπα ,δε θελω να βγω εκτος θεματος αλλα πιστευω οτι θα τα εκλαιγα τα λεφτα μου αν εδινα τοσα για ενα τετοιο κινητο.Αν εξαιρεσεις την οθονη ειναι χειροτερο και απο.το.vodafone smart 2 (alcatel v860) που εχει τουλαχιστον 300mb ram ελευθερη.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν το είχα κάνει ρουτ , έτσι που μου τα λες θα το πήγαινα πίσω για να πάρω κάποιο άλλο. Τώρα είναι πλέον αργα όμως. ¨οπως είπα δεν είμαι απαιτητικός χρήστης, να υπάρχει και μια σχετική άνεση στην περιηγηση στο ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το superoneclick εχει και κουμπι unroot , αν χρειαστει καποτε ισως να μπορεις να το κανεις.Οπως και να εχει με διαφορες διαδικασιες μπορει να αλλαξει προς το καλυτερο η συμπεριφορα του.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τρώγοντας ανοιγει η όρεξη γίνεται να γίνει swap στην μνήμη ραμ το κινητού ώστε να αυξηθεί;

Ειχα δοκιμασει το ram expander αλλα δεν λειτουργησε γιατι ελεγε οτι δεν το υποστηριζει ο kernel.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...