Jump to content

Alcatel OT-991


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω με αυτο που λες φιλε αλλα ας βγαλουν και μια στοκ εκδοση προς τα εξω ωστε αν παρα βγαλεις κατι απο λαθος να μπορεις να το επαναφερεις....Τοσος κοσμος το εχει τουβλο στο xda , που ειναι οι αλλοι χιλιαδες ευχαριστημενοι πελατες που μου εχουν οι ξυπνιοι αποψη και για ολο τον κοσμο.

 

Το λεω ξανα πως πηρα στην arvarto να πλήρωσω και να μου φλασαρουν το κινητο και λενε οτι δεν γινεται.Θελει αλλαγη πλακετας που κοστιζει οσο ολο το τηλ ....Με τι καρδια να κανεις ρουτ μετα;;;;:wacko:

 

για να καταλάβω δηλαδη παλικαρι, πηρες ενα μηχανημα με μαμισιο λειτουργικο (οσο χρεπι και να'ναι, το ξερες και το πηρες), το χακαρεις, του βγαζεις τα ματια, σου μενει τουβλο, και θες και να στο φτοιξουν τζαμπε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να καταλάβω δηλαδη παλικαρι, πηρες ενα μηχανημα με μαμισιο λειτουργικο (οσο χρεπι και να'ναι, το ξερες και το πηρες), το χακαρεις, του βγαζεις τα ματια, σου μενει τουβλο, και θες και να στο φτοιξουν τζαμπε?

 

1) Εμενα δεν ειναι τουβλο , λειτουργει μια χαρα αλλα για καποιο λογο απορριπτει απο μονο του τις εισερχομενες κλησεις.Εξερχομενες κανει κανονικοτατα.Κατα τα αλλα δουλευει οπως ολα τα android τηλεφωνα.

2) Μη διαβαζεις αποσπασματικα...Το οτι εγραψα "να πληρωσω" δεν το ειδες; Απο που και ως που το τσαμπε;

3) Ευτυχως το κινητο δεν ειναι δικο μου και δε θα επαιρνα ποτε κατι τετοιο...Του κουνιαδου μου ειναι και εκεινος μου ειπε να του το πειραξω για να του βγαλω ολη τη σαβουρα απο μεσα.

 

Εγω με το LG μου ουτε αχρηστες εφαρμογες εχει πολλες για να ασχοληθω.Εχει 3GB ρομ για να βαλω οτι θελω και αν χρειστει ποτε , εχω και τα εργαλεια και την rom να φλασαρω.Κατι που για το ΟΤ991 δεν υπαρχει αντιθετα με το 990.

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω δηλαδη παλικαρι, πηρες ενα μηχανημα με μαμισιο λειτουργικο (οσο χρεπι και να'ναι, το ξερες και το πηρες), το χακαρεις, του βγαζεις τα ματια, σου μενει τουβλο, και θες και να στο φτοιξουν τζαμπε?

 

..............Το λεω ξανα πως πηρα στην arvarto να πλήρωσω και να μου φλασαρουν το κινητο............

 

Φιλε δεν λεει τζαμπα το παλικαρι...........αλλα οχι και αλλαγη πλακετας για ενα φλασαρισμα..........ελεος............ειπαμε.

Εχουμε φλασαρει εκατονταδες κινητα,αλλα να ζητας αλλαγη πλακετας μετα παει πολυ νομιζω.Εδω μπρικαρισμενα επανερχονται.....

Μην ζηταμε παπαδες πια...........:)Εγω παντως τα χειροτερα λεω για το after sale τους........:X

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Το λεω ξανα πως πηρα στην arvarto να πλήρωσω και να μου φλασαρουν το κινητο και λενε οτι δεν γινεται.Θελει αλλαγη πλακετας που κοστιζει οσο ολο το τηλ ....Με τι καρδια να κανεις ρουτ μετα;;;;:wacko:

Arvato ΜΑΚΡΥΑ και αγαπημένοι.............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχουν αναθεσει σε αυτους το σερβις που αλλου να απευθυνθεις;

 

Κοιταξα το manual και ανεφερε την εταιρια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω ενα μπραβο στον pargalatsos για το μηνυμα του. εθεσε τα πραγματα στη σωστη του βαση. και εγω σαν νεος στο forum το συγκεκριμενο ειπα πιο πριν για το κινητο:

κοιταχτε εδω

http://www.aliexpress.com/...550967226.html

ιδιος επεξεργαστης με android 4.0

και εμεις προσπαθουμε να φλασαρουμε το 3.6

και επισης windows 7 σε arm επεξεργαστες σαν το alcatel ot-991

http://wmpoweruser.com/win...hone-pictures/

 

εχει μελλον το κινητο πιστευω

 

και μετα απο καποια μηνυματα τα οποια δεν ηταν και τοσο χαρουμενα

 

χρηστες του alcatel 991 μην ανυσηχητε για λειτουργικα θα βγουν και αλλα.

θα σας πω ενα παραδειγμα ειχα ενα zte racer πριν καποιους μηνες, το κινητακι ειναι κινεζικο με κλονους σε διαφορα ονοματα σε διαφορες χωρες. λοιπον μεσα σε ενα χρονο ειχε βγει προγραμματακι που κανει roοt αμεσως χωρις διαδικασιες. συνεχομενες αναβαθμισεις απο gingerbread κτλ. οι εφαρμογες εγκαθιστωνταν στην sd καρτα με αποτελεσμα να ειναι πιο γρηγορο το βασικο λειτουργικο. το τρελλο του πραγματος ειναι το overclock απο 600 mhz στα 800 mhz (αυξηση 33%) με παραμετροποιηση on demand δεν ζεστενοταν ποτε. smooth κυλιση εικονιδιων παιχνιδια κτλ ολα φοβερα.(ειχε αλλα κακα θεματα μικρη οθονη ressistance και οχι multitouch)

και τωρα μιλαμε για μια εποχη που το android ειναι στην τεταρτη εκδοση (4.0.1) , νεο λειτουργικο google os, windows 8 σε ARM επεξεργαστες.

Επειτα το alcatel ot-991 εχει 1ghz επεξεργαστη, οθονη μεγαλουτσικη (capasitive, multitouch 2 σημειων) τα λιγα χρωματα 256 χιλιαδες και η χαμηλοτερη αναλυση δεν πειραζουν γιατι επιβαρυνουν τον επεξεργαστη.

θελω να πω πως εχει μελλον το κινητο.

υπομονη θελει καθως επισης και λιγο ψαξιμο και να ενημερωνουμε τα ελληνοφωνα site γιατι τα αγγλικα με κουρασαν.

παρεπιπτωντος για launcher ελαφρυ βρηκα το lightning και το zeam. απλα φυσανε απλα και γρηγορα ελαχιστα kb

 

στη συνεχεια με διορθωσαν για την ταχυτητα του επεξεργαστη και εγω:

εχετε δικιο παιδια 800 αρης ειναι ο επεξεργαστης μαλλον ονειρυτηκα το overclock.

και σχετικα με mail σε alcatel

δεν πειραζει να στειλουμε e-mail παραπονων και αλλοι. Ας νομιζουμε οτι δεν ακουγομαστε το ξερω απο πειρα εχω δουλεψει σε αναλογη εταιρεια. ειναι το χειροτερο τους πιστεψτε με.. φοβουνται τα forum παιδια!!!! και προσθεσα το απαντητικο που εστειλε ταχυτατα η alcatel

 

θελω να πω οτι το κινητακι για τα λεφτα του ειναι ΟΚ! και να προσθεσω τη δευτερη καμερα μεγαλη μπαταρια και πολυ ομορφο και το ασπρο και το μαυρο.και δεν το εχω φλασαρει και μαλλον δε θα το κανω.

για την ερωτηση : Καλά βρε φίλε δε με λες ολα τα κινητα που φορανε android μπορουν να παρουν το 4αρι ,?

πολυ καλη ερωτηση και σε μια γρηγορη αναζητηση δεν βρηκα αναφορα για το ποιοι cpu υποστηριζονται. ΑΛΛΑ βρηκα αυτο http://blogs.computerworld.com/19341/android_40_upgrade_list και διασταυρωνα το αληθες

μου φανηκε σκανδαλωδες που ενα παλιο κινητο xperia mini pro ξεκινησε με android 1.6 arm 11- 600 mhz να αναβαθμιζεται σε 4αρι το οποιο και διασταυρωσα.οπως και το φθηνο και σε τιμη και σε χαρακτηριστικα Samsung Galaxy Gio S5660. ΕΠΙΣΗΣ σκανδαλωδες ειναι οι εταιρειες να ειναι σε συνεχη επικοινωνια στα site τους για τις αναβαθμισεις τους μεχρι και για τις μελλοντικες γνωστα ως promised posts οπως LG και αλλες.

το οτ-991 ειναι το τριτο κινητο της alcatel που εχω (ειχα το παλιο μου οτ-800 και τωρα οτ-813d μαρεσουν τα qwerty και δεν εχω μεγαλες απαιτησεις απο κινητα) και το πηρα απο σποντα λογω αναννεωσης συμβολαιου της μανας μου και επειδη δεν ειχα gps. Οποια αναβαθμιση λοιπον εχει βγαλει η εταιρεια δεν λεει ΤΙ αλλαγη υπαρχει και ποτε μα ποτε δεν ειδες να αλλαξε κατι στο κινητο σου. Τις βγαζει για να τις βγαζει; πρεπει να λεει....

Οπως ειπα εχω δουλεψει σε εταιρεια που εφερνε tablet android απο Κινα. ο κινεζος οταν εχεις σοβαρη συνεργασια σου δινει με ενα email τη stock rom αφου την εχει (τη χρειαζομασταν για επισκευη οπως εστελνε και τις αναβαθμισεις λειτουργικων και τις περναγαμε) και ο φιλος Leolipop ψαχνει μια rom και οταν το παει σε εξουσιοδοτιμενο service arvarto του λεει αλλαγη πλακετας γιατι πολυ απλα δεν ΕΧΕΙ η arvarto stock rom γιατι η εταιρεια alcatel δεν εδωσε.

Αρα μιας και εχει μπει δυναμικα η εταιρεια στο smatphone δεν ειναι κακο να κανουμε καποια κινηση με email απο το να καθομαστε. λιγο σωστη υποστηριξη δεν κανει κακο αλλες πως το κανουν;;;; εμεις τσαμπα τα αγορασαμε;;;;

αυτα... φιλε Leolipop στειλε μου το mail σου να σου στειλω κατι ισως να φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

καλα τα λεει ο vaggbaba. ρε pargalatsos τι μηνυμα ηταν αυτο;;;

ενα κινητο δεν γινεται απο fiat σε ferrari αν βαλεις android 4 χαλαρωσε λιγο, το ιδιο θα μεινει, καποιες λειτουργιες θα βελτιωθουν. και ο ανθρωπος δεν κλαιγεται τα λεει μια χαρα και με στοιχεια και δεν ειναι κολλημενος εσυ φιλε pargalatsos καθεσαι και μιλας δεν το δουλευεις καθολου το μυαλο σου. οσον αφορα για την ελλαδα που λες προτιμω ανθρωπους που προσπαθουν να γνωριζουν και αν πιστευουν σε κατι να κανουν κατι παρα τυπους σαν εσενα (pargalatsos) να καθονται να μην διαβαζουν τιποτα και μονο να μιλανε λεγοντας αηδιες. προσφερε κατι στο forum. τα πραγματα ειναι φανερα

Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλυτερα να αποφυγουμε τις διενεξεις και να επικεντρωθουμε στο προβλημα για την αναζητηση stock rom!
Link to comment
Share on other sites

σωστα, υπαρχει κατι στο ιντερνετ μεχρι τωρα. εγω δεν βρηκα κατι.

 

καλημερα sos κοιταχτε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1423489&highlight=mtk6573 και αυτο http://fastcardtech.blogspot.gr/2012/03/update-t9299hd7-to-android-30-with.html

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα και απο εμενα, καποιος που γνωριζει να μας ενημερωσει για τους συνδεσμους του φιλου vaggbaba.

Link to comment
Share on other sites

....κατεγισμος ερωτησεων:).....Ξερει κανεις εφοσον ειμαι superuser:mad: πως μια εφαρμογη την εγκαθιστω στη καρτα και οχι στο τηλεφωνο?

 

kaμια ιδεα ?

Ενταξει ξεκινησα με το app2sd αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

Link to comment
Share on other sites

kaμια ιδεα ?

Ενταξει ξεκινησα με το app2sd αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

 

Η καλυτερη λυση ειναι το Link2sd , θελει καποια διαδικασια αλλα εχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες απο το app2sd...

 

http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

 

Κανε αυτα τα βηματα και στο εξης αν θες και εσυ δε θα γεμιζει ποτε το τηλεφωνο και ακομα καλυτερα δε θα κανεις καμια ενεργεια.ΟΤι και να κατεβαζει η να εγκαθιστας απο την μνημη με τη μια θα οδηγουνται στην καρτα σε ενα partition που δε θα ειναι ορατο και ουτε θα σε μπερδευει ουτε θα μπορεις απο λαθος να το πειραξεις.;)

Link to comment
Share on other sites

kaμια ιδεα ?

Ενταξει ξεκινησα με το app2sd αλλα ακομα δεν εχω βγαλει ακρη...

Eχω και εγω το 911.

To εκανα root (δειτε οδηγιες σε προηγουμενες σελιδες) μετά εκανα partition μια 8gb καρτα (4gb + 4gb) με αυτες τις οδηγιες http://www.thespicygadgematics.com/2012/05/how-to-create-second-partition-on-micro.html

Τελος ακολουθησα αυτες τις οδηγιες http://www.thespicygadgematics.com/2012/06/how-to-completely-move-android-apps-to.html .

Το αποτελεσμα των παραπάνω ειναι το τηλεφωνο να αποκτησει <<εσωτερικη μνημη>> 4gb και επισης αυτομάτως οτι εφαρμογη γινεται εγκατασταση να πηγαινει σε αυτη τη μνημη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα, καποιος που γνωριζει να μας ενημερωσει για τους συνδεσμους του φιλου vaggbaba.

 

φιλοι κατοχοι του 991 αυτοι ειναι οι κλωνοι τα εχει βγαλει η ιδια tcl electronics που εχει βγαλει και το alcatel ot-991(συνεργαζονται αυτες οι εταιρειες). τα site αυτα εχουν το τροπο για αναβαθμιση λειτουργικου και τετοια. οποιος ειναι μαγκας ας το δοκιμασει. εγω το 991 το εχω 18 μερες. και ειμαι λιγο κοτα. μπορουμε να ξεκινησουμε με καποιον που του εχει κολησει.

Link to comment
Share on other sites

Aυτα ποσταρε τα στο xda Που ειναι μερικοι που δεν τους ανοιγουν καν.Δε θα χασουν να δοκιμασουν.Το θεμα ειναι το "991 root how to...."
Link to comment
Share on other sites

Aυτα ποσταρε τα στο xda Που ειναι μερικοι που δεν τους ανοιγουν καν.Δε θα χασουν να δοκιμασουν.Το θεμα ειναι το "991 root how to...."

σωστος ...

 

μπορεις να το κανεις Leolipop γιατι καποιο προβλημα στη συνδεση μου δε με αφηνει να ποσταρω. Σε παρακαλω

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγω το 911.

To εκανα root (δειτε οδηγιες σε προηγουμενες σελιδες) μετά εκανα partition μια 8gb καρτα (4gb + 4gb) με αυτες τις οδηγιες http://www.thespicygadgematics.com/2012/05/how-to-create-second-partition-on-micro.html

Τελος ακολουθησα αυτες τις οδηγιες http://www.thespicygadgematics.com/2012/06/how-to-completely-move-android-apps-to.html .

Το αποτελεσμα των παραπάνω ειναι το τηλεφωνο να αποκτησει <<εσωτερικη μνημη>> 4gb και επισης αυτομάτως οτι εφαρμογη γινεται εγκατασταση να πηγαινει σε αυτη τη μνημη.

 

λοιπον εχουμε και λεμε.....εκανα τα ιδια και...

εσωτερικη μνημη 158mb, sd1ο διαμερισμα 1,34gb, sd 2o διαμερισμα 505 mb

εχω την εργοστασιακη ακομα 2gb στο συνολο......

 

αλλα γιατι τοση επιμονη με τα παρτισιον,δεν καταλαβα ακομα γιατι η εφαρμογη δεν δουλευει με ολοκληρη τη μνημη και ζητα δυο μερη?????

Edited by tim5
Link to comment
Share on other sites

Aπλα το partition σου δημιουργεί την <<εσωτερική>> μνήμη που χρειάζεσαι η οποια ΔΕΝ αναγνωρίζεται ως μνημη της καρτας.

Δηλαδη εαν συνδεσεις το τηλεφωνο στον υπολογιστή την <εσωτερικη>> μνημη δεν θα την εμφανιζει καθολου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να έχει πρόβλημα όταν συνδέει τα δεδομένα για το ίντερνετ και έχει την κάρτα στο 3g να του κολλάει τι κινητό και να μην μπορεί να πάρει τηλέφωνο ούτε να δεχτεί και αν ναι πως το έχει λύσει.Ευχαριστώ
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα root την συσκευη μου και αγανακτησα μεχρι να μαθω να το χειριζομαι! (ειμαι ασχετη απο αυτα αλλα μαθαινω)

Και θελω να κανω αναβαθμιση γιατι τωρα εχω το 2.3.6, ξερει κανεις το πως? γτ δν εχω ιδεα!

Ευχαριστω εκ των πρότερων! :happy:

 

 

 

παιδια οποιος ξερει ας με βοηθησει! μεχρι το ροοτ καλα τα πραγματα...το μετα με δυσκολευει! εχω κατεβασει το droitsail app2sd lite, εχω μετεφερει καποιες εφαρμογες στην sd αλλα δεν γινεται με ολες. πρειπει να κατεβασω κ τπτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,διαβασε τις οδηγιες του terminator, και χρησημοποιησε το Link2sd που διαβαζει και τα δυο παρτισιον που πρεπει να φτιαξεις.

Φροντισε ναναι και τα δυο partision, primary και στο τελος του προγραματος κανε παντα επανεκηνηση του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-991

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...