Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάζεις κέρνελ και μετά μπαίνεις σε cwm φτιάχνεις backup,ξεκινάς τα wipe,φλασάρεις,reboot και είσαι έτοιμος :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση ,το είχα διαβάσει αλλά δεν το είχα προσέξει..

Θέλω να ρωτήσω παιδιά αν υπάρχουν κάπου οι φάκελοι της omega kitchen και αν δουλεύουν με 7.1 .

Επίσης εγκατέστησα το spirit fm αλλά ο ήχος ακούγεται μόνο από τα ακουστικά.Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να ακούγεται από το ηχείο?

 

Δυστηχώς ο προγραμματιστής του Spirit τον συνδιασμό AOKP με S2 τον έχει λίγο γραμμένο. Ο μόνος τρόπος να ακούσεις από ηχείο είναι να βγάλεις το καλώδιο και να το βάλεις ίσα ίσα να ακουμπάει μέσα στην υποδοχή για να λειτουργήσει η κεραία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση ,το είχα διαβάσει αλλά δεν το είχα προσέξει..

Θέλω να ρωτήσω παιδιά αν υπάρχουν κάπου οι φάκελοι της omega kitchen και αν δουλεύουν με 7.1 .

Επίσης εγκατέστησα το spirit fm αλλά ο ήχος ακούγεται μόνο από τα ακουστικά.Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω για να ακούγεται από το ηχείο?

Δυστυχώς δεν υπάρχει "κουζίνα" στην 7.1 και ούτε πρόκειτε να υπάρξει. Το γράφει και ο Γιάννης εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις κέρνελ και μετά μπαίνεις σε cwm φτιάχνεις backup,ξεκινάς τα wipe,φλασάρεις,reboot και είσαι έτοιμος :cool:

Ο speedmode 3.0.15 κάνει;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Ο speedmode 3.0.15 κάνει;

 

Οχι φιλε αυτος ειναι για Samsung based rom..

Εσυ θελεις για aokp..

Siyah, dream irc, dorimanx δες..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Θέλω να κάνω και άλλη μια ερώτηση.Με το που μπήκα στο ιντερνετ μέσω δικτύου ο opera κράσαρε συνεχώς με αποτέλεσμα να μπαίνω μόνο με τον ''μαμά'' browser.Όταν μπαίνω σε wi-fi κανένα πρόβλημα.Τον έβγαλα,εγκατάσταση ξανά αλλά τα ίδια.

Επίσης κατέβασα Video .avi αρχεία και δεν ήταν δυνατή η αναπαραγωγή τους με κανέναν player (mvideo κ.τ.λ) .Μήπως φταίει ο kernel (dorimanx 7.2)?

Ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με τα δύο,όλα έγιναν με την 7.1.Είχε κανείς παρόμοιο θέμα και λύση?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Θέλω να κάνω και άλλη μια ερώτηση.Με το που μπήκα στο ιντερνετ μέσω δικτύου ο opera κράσαρε συνεχώς με αποτέλεσμα να μπαίνω μόνο με τον ''μαμά'' browser.Όταν μπαίνω σε wi-fi κανένα πρόβλημα.Τον έβγαλα,εγκατάσταση ξανά αλλά τα ίδια.

Επίσης κατέβασα Video .avi αρχεία και δεν ήταν δυνατή η αναπαραγωγή τους με κανέναν player (mvideo κ.τ.λ) .Μήπως φταίει ο kernel (dorimanx 7.2)?

Ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με τα δύο,όλα έγιναν με την 7.1.Είχε κανείς παρόμοιο θέμα και λύση?

Τελικά λύση δε βρίσκω.Θεωρώ ότι έχει κολλήματα η συγκεκριμένη ρομ ακόμα.Τα έχω δοκιμάσει όλα.Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν παίζει avi αρχείο . Λέω να γυρίσω στην 4.0.4 με αυτά και αυτά.. Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύση δε βρίσκω.Θεωρώ ότι έχει κολλήματα η συγκεκριμένη ρομ ακόμα.Τα έχω δοκιμάσει όλα.Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν παίζει avi αρχείο . Λέω να γυρίσω στην 4.0.4 με αυτά και αυτά..

Όσο να αφορά τον browser δοκίμασε τον dolphin. Εγώ αυτόν έχω. Όσο για τα avi που κατεβάζεις π.χ. από youtube όντως δεν παίζουν. Δεν μπορείς να τα έχεις ακόμα όλα με την 4.1. Οπότε ή συμβιβάζεσαι μ' αυτά που έχει ή γυρνάς σε 4.0.3. , 4.0.4 ή άλλη μια λύση είναι το dual boot με siyah kernel, οπότε παίζεις με δύο ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο να αφορά τον browser δοκίμασε τον dolphin. Εγώ αυτόν έχω. Όσο για τα avi που κατεβάζεις π.χ. από youtube όντως δεν παίζουν. Δεν μπορείς να τα έχεις ακόμα όλα με την 4.1. Οπότε ή συμβιβάζεσαι μ' αυτά που έχει ή γυρνάς σε 4.0.3. , 4.0.4 ή άλλη μια λύση είναι το dual boot με siyah kernel, οπότε παίζεις με δύο ρομ.

 

Περίεργο είναι να μην παίζουν τα αρχεία avi.Κατεβασμένες ταινίες π.χ από ιντερνετ δεν παίζουν και είναι πρόβλημα.Με όλες τις ρομ gb ή ics έπαιζαν.Είναι θέμα ρομ ή συμβαίνει κάτι άλλο?Όλες οι jelly bean δεν παίζουν αρχεία avi?Τα μετατρέπουν τα εν λόγω αρχεία?Επίσης ο opera μόνο σε μένα κρασάρει στη jb ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο είναι να μην παίζουν τα αρχεία avi.Κατεβασμένες ταινίες π.χ από ιντερνετ δεν παίζουν και είναι πρόβλημα.Με όλες τις ρομ gb ή ics έπαιζαν.Είναι θέμα ρομ ή συμβαίνει κάτι άλλο?Όλες οι jelly bean δεν παίζουν αρχεία avi?Τα μετατρέπουν τα εν λόγω αρχεία?Επίσης ο opera μόνο σε μένα κρασάρει στη jb ?

 

Δοκίμασε τον MX Player. Δεν έχω δοκιμάσει τον opera πάντα τον dolphin χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετοπιζω το εξης οσο αφορα αυτην την ROM.

και στην 7 εκδοση αλλα και στην 7.1 πολλες φορες παω να δω το κινητο

και ενω παταω το κουμπι power η το home δεν εμφανιζετε τιποτα...

δεν κανει wake up..

οποτε κραταω πατημενο το power για πολλα δευτερολεπτα εως που κανει επανεκινηση...

 

ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η τελευταια εκδοση, την περασα με full wipe σε ολα και δεν εχω κανενα προβλημα αλλα σαν τις samsung based του Γιαννη δεν ειναι να πω την πικρη αληθεια.... Αντε ρε samsung κανε το θαυμα σου και δωσε jb!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η τελευταια εκδοση, την περασα με full wipe σε ολα και δεν εχω κανενα προβλημα αλλα σαν τις samsung based του Γιαννη δεν ειναι να πω την πικρη αληθεια.... Αντε ρε samsung κανε το θαυμα σου και δωσε jb!!

 

Και ποιος θα ασχοληθεί μετά; Όλοι έχουν πάρει το SGSIII. Μόνη ελπίδα οι xda developers...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega AOKP v8.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, στη lockscreen πως βάζω να ανοίγει τον dialer? Και επίσης που είναι η ρύθμιση, μόλις ξεκλειδώνει να κάνει μια μικρή δόνηση?

 

edit: το 2ο το βρήκα

 

Δεν ανοίγει το torch απ'τη notification bar

Edited by Glx90
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v9.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v9.0

 

Καλημέρα Γιάννη!

 

Για να δοκιμάσουμε λοιπόν και την AOKP! Δεν μου λές έχω ένα CSC μαζί με radio που το έχω κάνει export απο την επίσημη rom της samsung. Μπορω να το φλασάρω κατευθείαν η υπάρχει ήδη το CSC (COS) ενσωματωμένο στη ROM.

 

Ευχαριστώ

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη!

 

Για να δοκιμάσουμε λοιπόν και την AOKP! Δεν μου λές έχω ένα CSC μαζί με radio που το έχω κάνει export απο την επίσημη rom της samsung. Μπορω να το φλασάρω κατευθείαν η υπάρχει ήδη το CSC (COS) ενσωματωμένο στη ROM.

 

Ευχαριστώ

 

Καλό μήνα,

στις AOKP δεν χρειάζεται csc - μην βάλεις!

modem έχει η ρομ, αυτό αν θέλεις μπορείς να το αλλάξεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα,

στις AOKP δεν χρειάζεται csc - μην βάλεις!

modem έχει η ρομ, αυτό αν θέλεις μπορείς να το αλλάξεις.

 

ΟΚ Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Το application του καιρού της Omega 15.1 μπορεί να μπει στην ΑΟΚΡ? Κι αν μπορεί πως? Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την νέα Rom και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Μόλις επιλέξω τη γλώσσα συστήματος (Ελληνικά) μου βγάζει μήνυμα: "Δυστυχώς, η εφαρμογή UI συστήματος έχει σταματήσει". Έκανα όλα τα wipe αλλά εξακολουθεί το μήνυμα. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την νέα Rom και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Μόλις επιλέξω τη γλώσσα συστήματος (Ελληνικά) μου βγάζει μήνυμα: "Δυστυχώς, η εφαρμογή UI συστήματος έχει σταματήσει". Έκανα όλα τα wipe αλλά εξακολουθεί το μήνυμα. Τι μπορεί να φταίει;

 

Το παρουσιάζει μόνο κατά την επιλογή γλώσσας μετά την εγκατάσταση. Σε επανεκκινήσεις που έκανα δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα οπότε όλα καλά. Πρώτη φορά πάω σε Omega AOKP και κανά 2ωρο που την επεξεργάζομαι ένα έχω να πω...ουάου !!!. Πετάει κυριολεκτικά...και η rom και το τηλέφωνο μου. Συγχαρητήρια!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα gaps χρεαζονται;

 

Εγώ πάντως πέρασα και τα gaps. Δες τι περιέχει η v9 και αποφάσισε. Αυτά που εμένα μου φαίνονται χρήσιμα για εσένα μπορεί να είναι άχρηστα. Μπορεί να θέλεις να τη "χτίσεις" μόνο σου. Μια χαρά είναι πάντως η ρομ μέχρι στιγμής όπως τη βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...