Jump to content

[ROM] Slim ICS


nikos523
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι, ευχαριστώ για την απάντησή σου Νίκο.

Το αρχείο μπορεί να ανοίξει σαν .txt αλλά δυστηχώς το περιεχόμενο είναι ακαταλαβήστηκοι χαρακτήρες, θα συνεχίσω να ψάχνω για μια λύση.

ΜΠΑΣΑΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να το ανοίξεις με το notepad++ . Αν και πάλι είναι έτσι, μάλλον είναι κρυπτογραφημένο και δε νομίζω να βγάλεις άκρη...
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το αρχείο με Notepad ++ αλλά όντως πρέπει να είναι κωδικοποιημένο μιας και οι χαρακτήρες δεν βγάζουν νόημα. :wacko:
ΜΠΑΣΑΚΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να σας δώσω τα συγχαρητήρια μου και εγώ για την βοήθεια που μας δίνεται εδώ μέσα και ερχομέ στο θέμα μου

Προσπαθώντας να κάνω την αναβάθμιση και έχοντας κάνει το βήμα 1

Όταν πάω να κάνω το βήμα 2

2. Όπως είστε στο cwm-install zip from sdcard-choose zip from sdcard-και φλασάρετε την Slim 2.6 (Slim_ICS_sgs_2.6.zip

Μου λέει ότι δεν βρίσκει κανένα αρχείο !!!!

Τα αρχεία Slim 2.6, I9000_4.2.zip, Slim_Common.zip

Είναι μέσα στο κινητό !!!

Το επιβεβαίωσα γιατί ξαναπέρασα τα 2.3.6 μη μπορώντας να ολοκληρώσω την αναβάθμιση

Όποιος έχει κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει ας μου πει τι να κάνω !!

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι εχεις semaphore 2.7.4? Αυτος εχει αλλη εκδοση cwm που μερικες φορες παρουσιαζει τετοια προβληματα. Βαλε μια παλαιοτερη εκδοση semaphore 2.5 ας πουμε. Βεβαια αν εχεις καποια ρομ από τις ics value pack δε θα σου ανοιγει με αυτον τον semaphore αλλα λογικα την δουλεια σου θα την κανεις μεσω cwm.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θέλω να σας δώσω τα συγχαρητήρια μου και εγώ για την βοήθεια που μας δίνεται εδώ μέσα και ερχομέ στο θέμα μου

Προσπαθώντας να κάνω την αναβάθμιση και έχοντας κάνει το βήμα 1

Όταν πάω να κάνω το βήμα 2

2. Όπως είστε στο cwm-install zip from sdcard-choose zip from sdcard-και φλασάρετε την Slim 2.6 (Slim_ICS_sgs_2.6.zip

Μου λέει ότι δεν βρίσκει κανένα αρχείο !!!!

Τα αρχεία Slim 2.6, I9000_4.2.zip, Slim_Common.zip

Είναι μέσα στο κινητό !!!

Το επιβεβαίωσα γιατί ξαναπέρασα τα 2.3.6 μη μπορώντας να ολοκληρώσω την αναβάθμιση

Όποιος έχει κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει ας μου πει τι να κάνω !!

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Εγώ το συνάντησα στη προσπάθεια να πάω απο CM10 σε slimbean, αν κάνεις επανεκκίνηση το cwm recovery λογικά θα δουλέψει. Σε μένα δούλεψε :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχει κανείς το αρχείο ώστε τα μηνύματα να είναι στους 160 χαρακτήρες;Το link δεν παίζει!

 

Δουλευει κανονικα το link.

Μπες στο play store και κατεβασε το go sms pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά ψάχνω το αρχείο που αλλάζει την stock εφαρμογη των μηνυμάτων.Δεν μου αρέσει το gosms

 

ειπες οτι δε δουλευει το λινκ γιαυτο νομιζα πως εννοουσες το go sms.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχθες όλη μέρα το κινητάκι μου δέν άνοιγε το wifi και όλο το έκανα restart για να ανοίξει.Το έχω σχεδόν 4 χρόνια και δεν είχε κάνει κίχ.ΕΙδικά δέ με την slim Ics πέταγε!Το βράδυ πήγα να μπώ πάλι στο νέτ και το ξαναέκλεισα για να ξεκολλήσει το wifi....αυτό ήταν....ανοίγε στο Galaxy s και αναβοσβήνει εκεί.:(

 

Μπαίνω από CWM και κάνω από εκεί reboot αλλά τίποτα.Μετά από πολλές προσπάθειες δέν ξαναμπήκε στο CWM για να κάνω hard reset (όπως έπρεπε να κάνω από πρίν αλλά είπα μπάς και...:( ) μπαίνει μόνο στο download mode με volume down+κεντρικό+power.

 

Eπειδή μετά από χρόνια λειτουργίας με το cwm δεν το κατέχω θυμήστε μου κάποιος πώς θα το ξυπνήσω με odin και να ξαναβάλω την slim ics με τον semaphore που έχει το cwm.Ευχαριστώ.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έχθες όλη μέρα το κινητάκι μου δέν άνοιγε το wifi και όλο το έκανα restart για να ανοίξει.Το έχω σχεδόν 4 χρόνια και δεν είχε κάνει κίχ.ΕΙδικά δέ με την slim Ics πέταγε!Το βράδυ πήγα να μπώ πάλι στο νέτ και το ξαναέκλεισα για να ξεκολλήσει το wifi....αυτό ήταν....ανοίγε στο Galaxy s και αναβοσβήνει εκεί.:(

 

Μπαίνω από CWM και κάνω από εκεί reboot αλλά τίποτα.Μετά από πολλές προσπάθειες δέν ξαναμπήκε στο CWM για να κάνω hard reset (όπως έπρεπε να κάνω από πρίν αλλά είπα μπάς και...:( ) μπαίνει μόνο στο download mode με volume down+κεντρικό+power.

 

Eπειδή μετά από χρόνια λειτουργίας με το cwm δεν το κατέχω θυμήστε μου κάποιος πώς θα το ξυπνήσω με odin και να ξαναβάλω την slim ics με τον semaphore που έχει το cwm.Ευχαριστώ.:)

 

ξαναπερνάς με odin μια gb 2.3 με bootloaders και έναν κέρνελ που να έχει cwm, όπως τον semaphore

μετά κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και βάλε τη slimbean 3.1 (προσοχή αναφέρομαι στην 4.1.2)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ξαναπερνάς με odin μια gb 2.3 με bootloaders και έναν κέρνελ που να έχει cwm, όπως τον semaphore

μετά κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και βάλε τη slimbean 3.1 (προσοχή αναφέρομαι στην 4.1.2)

 

Αν περάσει με Odin τον ανάλογο semaphore δε θα μπουτάρει το τηλέφωνο? Ετσι θα έχει CWM και να φλασαρει απο εκει και να κάνει οσα wipes θέλει. Για καποιες rom δουλευει αυτο το κόλπο αλλα δεν είχα ποτέ προβλημα για να το χρησιμοποιήσω και να θυμαμαι λεπτομέριες και ούτε ξερω αν ισχύει για ICS

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερνάς με odin μια gb 2.3 με bootloaders και έναν κέρνελ που να έχει cwm, όπως τον semaphore

μετά κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και βάλε τη slimbean 3.1 (προσοχή αναφέρομαι στην 4.1.2)

 

Την slimbean ήθελα να την περάσω να δω κατά πόσο πιό γρήγορη είναι σε σχέση με την slimics ούτως η άλλως κάποια στιγμή,αλλά επειδή ήμουν ήδη ευχαριστημένος δεν το κυνήγησα να ξαναστήνω το τηλεφωνο από την αρχή.:O

 

Αν περάσει με Odin τον ανάλογο semaphore δε θα μπουτάρει το τηλέφωνο? Ετσι θα έχει CWM και να φλασαρει απο εκει και να κάνει οσα wipes θέλει. Για καποιες rom δουλευει αυτο το κόλπο αλλα δεν είχα ποτέ προβλημα για να το χρησιμοποιήσω και να θυμαμαι λεπτομέριες και ούτε ξερω αν ισχύει για ICS

 

Αυτό είναι εφικτό σίγουρα?Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λίνκ παιδιά για semaphore συμβατό με την slim ics 4.0.4 (εγώ είχα αυτόν που είναι στην αρχή του νήματος ) αλλά να μπορεί να περαστεί με odin για να το ξυπνήσω?Εκτός αν δεν έχει σχέση αν το αρχείο είναι ίδιο είτε με odin είτε με cwm.

 

Ευχαριστώ.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την slimbean ήθελα να την περάσω να δω κατά πόσο πιό γρήγορη είναι σε σχέση με την slimics ούτως η άλλως κάποια στιγμή,αλλά επειδή ήμουν ήδη ευχαριστημένος δεν το κυνήγησα να ξαναστήνω το τηλεφωνο από την αρχή.:O

 

 

 

Αυτό είναι εφικτό σίγουρα?Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λίνκ παιδιά για semaphore συμβατό με την slim ics 4.0.4 (εγώ είχα αυτόν που είναι στην αρχή του νήματος ) αλλά να μπορεί να περαστεί με odin για να το ξυπνήσω?Εκτός αν δεν έχει σχέση αν το αρχείο είναι ίδιο είτε με odin είτε με cwm.

 

Ευχαριστώ.:)

it's alive!!!!!!

 

Μετά από μερικές δοκιμές να μπώ στο cwm και κάποιες αποτυχίες,τελικά τα κατάφερα!Ευτυχώς είχα κάνει ενα nandroid backup τον Γενάρη και το επανέφερε εκεί,παρόλο που έκανα και backup πρίν το κάνω factory reset.(δεν μπορεσε να σώσει ότι είχε μέσα΄μέχρι σήμερα δυστηχώς)

Edited by ioannis_m
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ποτε το πηρες και το εχεις 4 χρονια βρε Ιωαννη?!!

2μιση χρονια και κατι εχει στην αγορα η συσκευη :lol:

Αντε 3 χρονια παρα τεταρτο :p

Link to comment
Share on other sites

Το 2009 το καλοκαίρι το είχα στα χέρια μου απ'όσο θυμάμαι.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το 2009 το καλοκαίρι το είχα στα χέρια μου απ'όσο θυμάμαι.

 

Announced - 2010, March

Released 2010, June (Αυγουστο Ελλαδα αν θυμαμαι καλα)

:)

Link to comment
Share on other sites

Announced - 2010, March

Released 2010, June (Αυγουστο Ελλαδα αν θυμαμαι καλα)

:)

 

 

Έχεςι απόλυτο δίκιο!Τώρα είδα το τιμολόγιο και είναι όντως τέλη αυγούστου.:)

 

Τhe point is that it's aliveeeee!!!!!Nα'ναι καλά το cwm και το sms backup και όλα τα επανέφερα!:D (κλησεις,μυνηματα,call logs κτλ)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ξαναπερνάς με odin μια gb 2.3 με bootloaders και έναν κέρνελ που να έχει cwm, όπως τον semaphore

μετά κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και βάλε τη slimbean 3.1 (προσοχή αναφέρομαι στην 4.1.2)

 

Τώρα που ο γαλαξίας ξύπνησε μία ερώτηση...γιατί την 4.1.2 και όχι την 4.2.2?:confused:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ο Γιάννης το είχε πριν το ανακαλύψει ακόμη η samsung :p

 

επειδή δοκίμασα και την 4.2.2 και την 4.1.2, άποψη μου είναι ότι αφού ούτως η άλλως δεν προσφέρει κάτι παραπάνω η 4.2 βάλε την 4.1.2 που σίγουρα είναι πιο ελαφριά για τον γαλαξία μας, την παρούσα φάση τουλάχιστον

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ο Γιάννης το είχε πριν το ανακαλύψει ακόμη η samsung :p

 

Μy other name is Chuck....:lol:

 

επειδή δοκίμασα και την 4.2.2 και την 4.1.2, άποψη μου είναι ότι αφού ούτως η άλλως δεν προσφέρει κάτι παραπάνω η 4.2 βάλε την 4.1.2 που σίγουρα είναι πιο ελαφριά για τον γαλαξία μας, την παρούσα φάση τουλάχιστον

 

Ωραία λοιπόν θα το κάνω μόλις ξαναστήσω το κινητάκι μου με ενημερώσεις και εφαρμογές που δεν έχω πλέον επειδή ήταν παλιότερο το back up.:)

 

'Aσχετο....δεν καταλαβαίνω ποιός ο λόγος να έχουμε titanium κτλ εφόσον με ένα backup kai restore απο το cwm όλα επανέρχονται πλήρως όπως ήταν. Αν κάνω backp με όλες τις ενημερώσεις και εφαρμογές (μεχρι και το παλιό wallpaper ξαναμπήκε) και αλλάξω από την ICS σε Jelly Bean 4.1.2 θα πρέπει να το ξαναστήσω από την αρχή η με ένα restore θα επανέρθουν όλα κανονικά?:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν θα το κάνω μόλις ξαναστήσω το κινητάκι μου με ενημερώσεις και εφαρμογές που δεν έχω πλέον επειδή ήταν παλιότερο το back up.:)

 

'Aσχετο....δεν καταλαβαίνω ποιός ο λόγος να έχουμε titanium κτλ εφόσον με ένα backup kai restore απο το cwm όλα επανέρχονται πλήρως όπως ήταν. Αν κάνω backp με όλες τις ενημερώσεις και εφαρμογές (μεχρι και το παλιό wallpaper ξαναμπήκε) και αλλάξω από την ICS σε Jelly Bean 4.1.2 θα πρέπει να το ξαναστήσω από την αρχή η με ένα restore θα επανέρθουν όλα κανονικά?:blink:

 

άμα θες να μεταφέρεις και τα δεδομένα των εφαρμογών θα έλεγα καλύτερο θα ήταν να το στήσεις από την αρχή...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...