Jump to content

blogging @ myphone.gr: Στο μυαλό μου ήταν πιο αστείο...


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xaxaxa ολα τα λεφτά η εικόνα με τα παιδιά. Περιμένω περιγραφή του playdate με την οικογένεια της Nokia.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

ακόμα και να τους δώσεις ένα κινητό που σε κάνει teleport θα βρουν κάποιο πρόβλημα να στην πουν (τάξει, καλό, αλλά με το jet lag τι γίνεται; ).

Χα χα χα χα!! Γαμάτο αρθρο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλα ονειρο... ενα αρθρο που πραγματικα οσο σε κανει να γελας τοσο σε κανει να κλαις με την καταντια καποιων (μας) ;) , δεν θα μπορουσες να τα γραψεις καλυτερα.... ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ... θα εχουμε πολλα γελια αλλα και κλαματα :)
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πειτε κι εμενα το μυστικο που σας επιτρεπει εν μεσω τετοιας οικονομικης κρισης να έχετε την οικονομικη δυνατότητα να αγοράσετε ενα τηλέφωνο σαν το SG III ? Γιατι κι εγω το θελω παρα πολυ αλλα μολις κοταζω τους απληρωτους λογαριασμους επανερχομαι στην πραγματικοτητα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πειτε κι εμενα το μυστικο που σας επιτρεπει εν μεσω τετοιας οικονομικης κρισης να έχετε την οικονομικη δυνατότητα να αγοράσετε ενα τηλέφωνο σαν το SG III ? Γιατι κι εγω το θελω παρα πολυ αλλα μολις κοταζω τους απληρωτους λογαριασμους επανερχομαι στην πραγματικοτητα....

 

Το μυστικο το ειπε ο αντιπαθεστατος χοντρος... Λεφτα υπαρχουν!

Εχουν πολυ λιπος οι ελληνες ακομη...

Οσοι δεν εχουν, (οι κλασικοι δεν εχω αλλα πρεπει να δειχνω οτι εχω) καποτε εδειχναν τα λεφτα τους με merc των 60 δοσεων και τωρα που τετοια ανοιγματα δεν γινονται κανουν συμβολαια σε μαμαδες μπαμπαδες, θειαδες για να παιρνουν τις επιδοτησεις τους... Καποιοι αλλοι ακομη πιο στοκοι εξακολουθουν να βαζουν 30 δοσεις για ενα κινητο που θα πουλησουν σε 12 μηνες. Αλλοι παλι δεν εχουν ουτε ποδηλατο αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχουν το iphone μεσα στο ΚΤΕΛ οταν τους πηγαινει σε μολις 2 ωρες για μπανιο στο Καραβι του Σχοινια... Εξαλλου στην παραλια θα δειχνουν πλουσιοι παλι...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό άρθρο!!! Έτσι να σπάει λίγο η σοβαροφάνεια που απεχθάνομαι.. Περιμένω και εγώ το άρθρο για τους πρώην και νυν symbian fans..
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχουν, (οι κλασικοι δεν εχω αλλα πρεπει να δειχνω οτι εχω) καποτε εδειχναν τα λεφτα τους με merc των 60 δοσεων και τωρα που τετοια ανοιγματα δεν γινονται κανουν συμβολαια σε μαμαδες μπαμπαδες, θειαδες για να παιρνουν τις επιδοτησεις τους... Καποιοι αλλοι ακομη πιο στοκοι εξακολουθουν να βαζουν 30 δοσεις για ενα κινητο που θα πουλησουν σε 12 μηνες. Αλλοι παλι δεν εχουν ουτε ποδηλατο αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχουν το iphone μεσα στο ΚΤΕΛ οταν τους πηγαινει σε μολις 2 ωρες για μπανιο στο Καραβι του Σχοινια... Εξαλλου στην παραλια θα δειχνουν πλουσιοι παλι...

 

συμφωνω απολύτως ;)

Link to comment
Share on other sites

Το μυστικο το ειπε ο αντιπαθεστατος χοντρος... Λεφτα υπαρχουν!

Εχουν πολυ λιπος οι ελληνες ακομη...

Οσοι δεν εχουν, (οι κλασικοι δεν εχω αλλα πρεπει να δειχνω οτι εχω) καποτε εδειχναν τα λεφτα τους με merc των 60 δοσεων και τωρα που τετοια ανοιγματα δεν γινονται κανουν συμβολαια σε μαμαδες μπαμπαδες, θειαδες για να παιρνουν τις επιδοτησεις τους... Καποιοι αλλοι ακομη πιο στοκοι εξακολουθουν να βαζουν 30 δοσεις για ενα κινητο που θα πουλησουν σε 12 μηνες. Αλλοι παλι δεν εχουν ουτε ποδηλατο αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχουν το iphone μεσα στο ΚΤΕΛ οταν τους πηγαινει σε μολις 2 ωρες για μπανιο στο Καραβι του Σχοινια... Εξαλλου στην παραλια θα δειχνουν πλουσιοι παλι...

 

+++++++++++++1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το μυστικο το ειπε ο αντιπαθεστατος χοντρος... Λεφτα υπαρχουν!

Εχουν πολυ λιπος οι ελληνες ακομη...

Οσοι δεν εχουν, (οι κλασικοι δεν εχω αλλα πρεπει να δειχνω οτι εχω) καποτε εδειχναν τα λεφτα τους με merc των 60 δοσεων και τωρα που τετοια ανοιγματα δεν γινονται κανουν συμβολαια σε μαμαδες μπαμπαδες, θειαδες για να παιρνουν τις επιδοτησεις τους... Καποιοι αλλοι ακομη πιο στοκοι εξακολουθουν να βαζουν 30 δοσεις για ενα κινητο που θα πουλησουν σε 12 μηνες. Αλλοι παλι δεν εχουν ουτε ποδηλατο αλλα ΠΡΕΠΕΙ να εχουν το iphone μεσα στο ΚΤΕΛ οταν τους πηγαινει σε μολις 2 ωρες για μπανιο στο Καραβι του Σχοινια... Εξαλλου στην παραλια θα δειχνουν πλουσιοι παλι...

η ελλαδα δεν θα αλλαξει ποτε.παντα ο ελληνας ,οτι και αν του κοψουν,ακομα και αν πειναει,θα πασχιζει να κανει επιδειξη με οποιον τροπο μπορει.θα βαζει δοσεις για αχρειαστα πραγματα και θα το παιζει πλουσιος για να ειναι ανωτερος απο τους αλλους.αυτα μας φαγανε σαν χωρα:(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
η ελλαδα δεν θα αλλαξει ποτε.παντα ο ελληνας ,οτι και αν του κοψουν,ακομα και αν πειναει,θα πασχιζει να κανει επιδειξη με οποιον τροπο μπορει.θα βαζει δοσεις για αχρειαστα πραγματα και θα το παιζει πλουσιος για να ειναι ανωτερος απο τους αλλους.αυτα μας φαγανε σαν χωρα:(

 

Αυτό που είπες είναι ένα απο τα πράγματα που όταν το ακούω μου ανάβουν τα λαμπάκια. Ο άνθρωπος βιολογικά έχει την ανάγκη να 'δειχνεται' ανεξαρτήτως εθνικότητας. Αυτά που μας φάγαν είναι η κακή διοίκηση, η ανευθυνότητα και η λαμογιά του έλληνα, όχι η επιδιξιομανια.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες είναι ένα απο τα πράγματα που όταν το ακούω μου ανάβουν τα λαμπάκια. Ο άνθρωπος βιολογικά έχει την ανάγκη να 'δειχνεται' ανεξαρτήτως εθνικότητας. Αυτά που μας φάγαν είναι η κακή διοίκηση, η ανευθυνότητα και η λαμογιά του έλληνα, όχι η επιδιξιομανια.

 

Συμφωνώ και εγώ στο δεύτερο σημείο αλλά νομίζω ότι βιολογικά έχουμε την ανάγκη να επιβιώνουμε ( με ότι συνεπάγεται αυτό) και το να "δείχνουμε" είναι χαρακτηριστικό κουλτούρας.

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ με την παγκοσμοιοποίηση αφαιρούνται σιγά σιγά αυτά που ανήκουν στον κάθε λαό ξεχωριστά και τον κάνουν να διαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

τα ακριβά τηλέφωνα πολλες φορες δεν είναι και τόσο ακριβά όσο φαίνονται...

παραδειγματα.

1.σου παρέχει επιδότητηση η εταιρία που δουλευεις (σαν μπόνους:rolleyes:),

2. αν το αγοράσεις μία φορά με δόσεις και το κρατήσεις ...5 χρόνια

3.αν αγορασεις ενα ακριβό μοντέλο μεταχειρισμένο,μετά απο 1 -2 χρόνια..:D

4. αν κανεις οικονομία σε πάρα πολλά άλλα, εκτός απο το τηλέφωνο.

πχ αν δεν χρησιμοποιείς το αμάξι σου πολύ, κανεις οικονομία σε βενζινες κ σέρβις,

οπότε μιλάμε για μεγάλη οικονομία..(πχ αν σε βολευει η συγκοινωνία για να πας στη δουλεια σου)

 

και τέλος, πολλοί επαγγελματίες χρησιμοποιουν ενα ακριβό (αλλα μπορει να ειναι κ μεταχειρισμένο) κινητό,

εντελώς για βιτρίνα...για τους πελάτες

υπερβολές πάντοτε μπορει να γίνονται,αλλα πειτε μου κ κάπου που να ειναι όλα άριστα!

www.georgios.webs.com
Link to comment
Share on other sites

τα ακριβά τηλέφωνα πολλες φορες δεν είναι και τόσο ακριβά όσο φαίνονται...

παραδειγματα.

1.σου παρέχει επιδότητηση η εταιρία που δουλευεις (σαν μπόνους:rolleyes:),

2. αν το αγοράσεις μία φορά με δόσεις και το κρατήσεις ...5 χρόνια

3.αν αγορασεις ενα ακριβό μοντέλο μεταχειρισμένο,μετά απο 1 -2 χρόνια..:D

4. αν κανεις οικονομία σε πάρα πολλά άλλα, εκτός απο το τηλέφωνο.

πχ αν δεν χρησιμοποιείς το αμάξι σου πολύ, κανεις οικονομία σε βενζινες κ σέρβις,

οπότε μιλάμε για μεγάλη οικονομία..(πχ αν σε βολευει η συγκοινωνία για να πας στη δουλεια σου)

 

και τέλος, πολλοί επαγγελματίες χρησιμοποιουν ενα ακριβό (αλλα μπορει να ειναι κ μεταχειρισμένο) κινητό,

εντελώς για βιτρίνα...για τους πελάτες

υπερβολές πάντοτε μπορει να γίνονται,αλλα πειτε μου κ κάπου που να ειναι όλα άριστα!

 

Δεν είναι μόνο τα ακριβά τηλέφωνα. Τα τηλέφωνα με κάποιο τροπο σε βοηθάν στη δουλειά σου. Τα ακριβά ρούχα τύπου λακοστ, πράντα και μπέρμπερι είναι που κυριολεκτικά δεν δικαιολογούν το κόστος τους. Είναι δυνατόν 440 ευρώ για ένα παντελόνι και μια μπλουζα;

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

αν παρει καποιος βολτα τα στοκατζίδικα θα δουμε πόσο τα βρίσκει αυτά ..!

μετά τα φοράει και ειναι πρώτη μούρη!

www.georgios.webs.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...