Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα και μετά το update δεν θα έλεγα ότι εφτιαξε πολύ, δεν είναι όπως πριν για μένα τουλάχιστον.

Έχεις δίκιο. Εδώ και 2 μέρες η κατάσταση αρχίζει να θυμίζει κάτι από πριν την αναβάθμιση. Τι έκαναν και το χάλασαν δεν μπορώ να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το Touchpal έχει "βελάκια" στο πληκτρολόγιο έτσι ώστε να μπορείς να πηγαίνεις μπρος-πίσω σε αυτά που γράφεις; Αν ναι, που βρίσκεται η επιλογή;

Έχει στην επάνω μπάρα ένα < I > το πατάς και βγάζει τα βελάκια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ανοίγει το swiftkey store για θέματα; εμένα φορτώνει συνέχεια και δεν ανοίγει ποτέ.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε κεφάλαια το touchpal σε μια λέξη που τελειώνει με τελικό στίγμα το γραφείο κι αυτό κεφάλαιο η το αφήνει μικρό;;;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε κεφάλαια το touchpal σε μια λέξη που τελειώνει με τελικό στίγμα το γραφείο κι αυτό κεφάλαιο η το αφήνει μικρό;;;

Δηλαδή? Δώσε ένα παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω το swiftkey και δε μπορώ να βρω τις αποθηκευμενες λέξεις μου. Που τις βρίσκω;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση σχετικά με το Touchpal, το έχω εγκαταστήσει στο Meizu m1 note καθώς είχα πρόβλημα με το swiftkey και συμβαίνει κάτι πολύ ενοχλητικό για μένα και ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει σε όλους.. Όταν πάω να γράψω κάποιο άρθρο όπως "το" "τι" "τους" κλπ.. μου τα εμφανίζει από πάνω στην λίστα με τις λέξεις και τονισμένα, ενώ τα άρθρα δεν έχουν τόνους..

 

Σας στέλνω και screenshots.

[ATTACH]63014[/ATTACH]

 

[ATTACH]63015[/ATTACH]

 

[ATTACH]63016[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια ερώτηση σχετικά με το Touchpal, το έχω εγκαταστήσει στο Meizu m1 note καθώς είχα πρόβλημα με το swiftkey και συμβαίνει κάτι πολύ ενοχλητικό για μένα και ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει σε όλους.. Όταν πάω να γράψω κάποιο άρθρο όπως "το" "τι" "τους" κλπ.. μου τα εμφανίζει από πάνω στην λίστα με τις λέξεις και τονισμένα, ενώ τα άρθρα δεν έχουν τόνους..

 

Σας στέλνω και screenshots.

[ATTACH]63014[/ATTACH]

 

[ATTACH]63015[/ATTACH]

 

[ATTACH]63016[/ATTACH]

 

Ναι ετσι ειναι. Αλλά οι προτάσεις του είναι οι σωστες τα μη τονισμένα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Έχω το SwiftKey και εδώ και κάποιους μήνες έχω πρόβλημα!Εκεί που γράφω κάνει κάτι περίεργα βάζει 2 την ίδια λέξη,κόβει την λέξης και ανάμεσα βάζει κάτι κουλά γράμματα.Είχε κάνεις το ίσιο πρόβλημα και μπόρεσε να το λύσει,για να το κάνω γιατί είναι σπαστικό. ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το SwiftKey και εδώ και κάποιους μήνες έχω πρόβλημα!Εκεί που γράφω κάνει κάτι περίεργα βάζει 2 την ίδια λέξη,κόβει την λέξης και ανάμεσα βάζει κάτι κουλά γράμματα.Είχε κάνεις το ίσιο πρόβλημα και μπόρεσε να το λύσει,για να το κάνω γιατί είναι σπαστικό. ..

εγω το ξαποστειλα, αν και το θεωρώ το καλύτερω keyboard εδώ και ενα μήνα και κάτι πέρα απο αυτά πού λες έγινε και τρέλα βαρύς, χτυπάει οπότε γουσταρει κάτι 250 mb ram και αρχίζει το lag...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα ξαποστειλα και εγώ το swift και έβαλα πάλι το TouchPal... Εχειβκαλυτςρη πρόβλεψη κΙ δεν κολλάει... Για να δούμε πόσο θα πάει ετσι
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα ξαποστειλα και εγώ το swift και έβαλα πάλι το TouchPal... Εχειβκαλυτςρη πρόβλεψη κΙ δεν κολλάει... Για να δούμε πόσο θα πάει ετσι

Άδικα παιδευόμαστε με τα πληκτρολόγια βάλε Swype και χρησιμοποίησε την φωνητική πληκτρολόγηση. Είναι μάλλον το καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη πρόβλεψη αλλά και τεράστιες γκάφες με αυτή τη καλύτερη πρόβλεψη (!) προσωπικά 3 χρόνια τώρα μου τη χαρίζει το Swype.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πάντως ότι κι εμένα το SwiftKey με έχει βολέψει αφάνταστα. Είχα το swype αλλά για κάποιο λόγο ποτέ δεν μπόρεσα να το φέρω στα μέτρα μου όπως το SwiftKey
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιείς; Εγώ έβαλα το TouchPal. Δεν είναι Swiftkey αλλά την κάνει την δουλειά του.

 

μαμα huawei για την ώρα (το swype dragon εχει το pro απο μαμα)

 

το SwiftKey το θεωρώ ανώτερο πάντως..... αλλα οχι στην παρούσα μορφή...... ειδικά το memory consumptiom με έκανε να το σουτάρω

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα σε Swype και αυτή την φορά το αγόρασα

Το touchpal εκτός από χειρότερο Swyping δείχνει και πιο βαρύ με καθυστερήσεις στο delete

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει πάρα πολύ.. Δοκίμασα ένα άλλο, δεν θυμάμαι πως λέγεται, αλλά όταν το κατέβασα ήθελα για κάθε γλώσσα που ήθελα να κατεβάσω εφαρμογή για την γλώσσα εκείνη.. Οπότε εγώ που ήθελα 3 γλώσσες έπρεπε να κατεβάσω 3 εφαρμογές για να έχω της γλώσσες που ήθελα...

 

Το πληκτρολόγιο go ήταν αυτό που κατέβασα... Τώρα μόλις μπήκα και το είδα...

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...