Jump to content

Gemei G9


bkan82
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το παρέλαβα σήμερα gemei g9.

δυστυχώς με το μαύρο πίσω πάνελ αλλά δε με νιάζει.το ταμπλετάκι απλά τα σπάει.γρήγορο και τώρ το ανακαλύπτω ακόμα.

απλά με άφησε να το τρέξω rooted και script που δημιούργησε στο slatedroid ο tasselhof αλλά δε με άφήνει να το περάσω το

νέο firmware που βγήκε.

πάντως τα σπάει...οθόνη κρύσταλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ το παρέλαβα σήμερα το gemei g9 με το μαύρο πάνελ. Στην αρχή όταν το άνοιξα δεν δούλευε καλά το touch κάπου προς τη μέση της οθόνης εκεί που στο που πληκτρολόγιο βρίσκετε το γράμμα Y όταν το πατούσα πατιόταν μαζί και το O, λέω πάει έχει χαλασμένο touch, μετά όμως το έκανα ένα reset πατώντας το κουμπάκι από πίσω και έστρωσε. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το δουλεύω και δεν είναι σε αδράνεια, ακούγετε από το ηχειακι ένας ελαφρύς θόρυβος, σαν γουργουρητό. Αυτό νομίζω το κάνει όταν ζορίζεται ο επεξεργαστής, δεν ξέρω αν έχει κανένα ανεμιστηρακι που παίρνει στροφές και ακούγετε.

Πάντως με ems άργησε αρκετά, μου έστειλαν tracking number στις 30/3 από merimobiles και το παρέλαβα σήμερα.

Μέσα δεν είχε φορτιστή με το βύσμα που έχουμε στην Ελλάδα, οπότε πρέπει να πάρω ανταπτορα.

Ούτε market έχει μέσα, μόνο μια εφαρμογή σαν το market αλλά κινέζικη.

Και τα live wallpaper που έχει όταν τα βάζω φαίνονται μόνο στην οθόνη κλειδώματος και όχι στο φόντο γενικά.

Από πίσω έχει αρκετά καλή κατασκευή (αλουμίνιο) αλλά το περιμετρικό είναι από πλαστικό όχι τόσο καλής ποιότητας, χάθηκε να βάλουν και εκεί λίγο αλουμίνιο.

H οθόνη ομως ειναι τελεια

 

bkan82

Αυτό με την ddr2 μνήμη αληθεύει; Πως μπορώ να το ελέγξω; Και για τον επεξεργαστή που λες άλλαξε τη έβαλε; Εσένα είχε market και τα live wallpaper σου παίζουν;

Θα περάσω και εγώ κανένα άλλο firmware και βλέπουμε.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Για ανταπτορα κατι τετοιο θες http://www.ebay.co.uk/itm/US-USA-to-Europe-Eu-AC-Socket-Charger-Adapter-5pcs-L-/130573226936?pt=UK_ConsumerElectronics_PowerAdaptors_SM&hash=item1e66c553b8 , υπαρχει σε πολλα μαγαζια με ηλεκτρονικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω πως να το ελέγξω αν έχει ddr2 απλά το διάβασα σε μια σελίδα τύπου merimobiles να το πουλάνε και έγραφαν ddr2 και παραξενεύτηκα.

πάνυως το ταμπλετάκι φυσάει..γρήγορο εγώ ως τώρα δεν παρατήρησα κάτι με ενοχλητικούς ήχους και ναι φίλε μου είχε market κανονικά και έτρεξα το script του tasselhof από εδώ

http://www.slatedroid.com/topic/32218-firmware-gemei-g9-chs-ice-cream-sandwich-ics-403-v415-2012-04-06/

κάντο και θα είσαι κομπλέ.

 

Και εγώ το παρέλαβα σήμερα το gemei g9 με το μαύρο πάνελ. Στην αρχή όταν το άνοιξα δεν δούλευε καλά το touch κάπου προς τη μέση της οθόνης εκεί που στο που πληκτρολόγιο βρίσκετε το γράμμα Y όταν το πατούσα πατιόταν μαζί και το O, λέω πάει έχει χαλασμένο touch, μετά όμως το έκανα ένα reset πατώντας το κουμπάκι από πίσω και έστρωσε. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το δουλεύω και δεν είναι σε αδράνεια, ακούγετε από το ηχειακι ένας ελαφρύς θόρυβος, σαν γουργουρητό. Αυτό νομίζω το κάνει όταν ζορίζεται ο επεξεργαστής, δεν ξέρω αν έχει κανένα ανεμιστηρακι που παίρνει στροφές και ακούγετε.

Πάντως με ems άργησε αρκετά, μου έστειλαν tracking number στις 30/3 από merimobiles και το παρέλαβα σήμερα.

Μέσα δεν είχε φορτιστή με το βύσμα που έχουμε στην Ελλάδα, οπότε πρέπει να πάρω ανταπτορα.

Ούτε market έχει μέσα, μόνο μια εφαρμογή σαν το market αλλά κινέζικη.

Και τα live wallpaper που έχει όταν τα βάζω φαίνονται μόνο στην οθόνη κλειδώματος και όχι στο φόντο γενικά.

Από πίσω έχει αρκετά καλή κατασκευή (αλουμίνιο) αλλά το περιμετρικό είναι από πλαστικό όχι τόσο καλής ποιότητας, χάθηκε να βάλουν και εκεί λίγο αλουμίνιο.

H οθόνη ομως ειναι τελεια

 

bkan82

Αυτό με την ddr2 μνήμη αληθεύει; Πως μπορώ να το ελέγξω; Και για τον επεξεργαστή που λες άλλαξε τη έβαλε; Εσένα είχε market και τα live wallpaper σου παίζουν;

Θα περάσω και εγώ κανένα άλλο firmware και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω πως να το ελέγξω αν έχει ddr2 απλά το διάβασα σε μια σελίδα τύπου merimobiles να το πουλάνε και έγραφαν ddr2 και παραξενεύτηκα.

πάνυως το ταμπλετάκι φυσάει..γρήγορο εγώ ως τώρα δεν παρατήρησα κάτι με ενοχλητικούς ήχους και ναι φίλε μου είχε market κανονικά και έτρεξα το script του tasselhof από εδώ

http://www.slatedroid.com/topic/32218-firmware-gemei-g9-chs-ice-cream-sandwich-ics-403-v415-2012-04-06/

κάντο και θα είσαι κομπλέ.

 

Αν η μόνη πηγή περί DDR2 ήταν το listing του merimobiles, έχουμε ελπίδες να είναι DDR3 :D

 

π.χ. Στο pandawill του δίνει dimensions : 244 x 187 x 12mm

 

Εγώ είμαι από τους "άτυχους" που χθες έγινε η αποστολή με απλό ταχυδρομείο και θα περιμένω έναν μήνα... αλλά χαίρομαι γιατί διαβάζω ενθαρυντικά comments :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι όταν το δουλεύω και δεν είναι σε αδράνεια, ακούγετε από το ηχειακι ένας ελαφρύς θόρυβος, σαν γουργουρητό. Αυτό νομίζω το κάνει όταν ζορίζεται ο επεξεργαστής, δεν ξέρω αν έχει κανένα ανεμιστηρακι που παίρνει στροφές και ακούγετε.

 

Μέσα δεν είχε φορτιστή με το βύσμα που έχουμε στην Ελλάδα, οπότε πρέπει να πάρω ανταπτορα.

Ούτε market έχει μέσα, μόνο μια εφαρμογή σαν το market αλλά κινέζικη.

Και τα live wallpaper που έχει όταν τα βάζω φαίνονται μόνο στην οθόνη κλειδώματος και όχι στο φόντο γενικά.

Από πίσω έχει αρκετά καλή κατασκευή (αλουμίνιο) αλλά το περιμετρικό είναι από πλαστικό όχι τόσο καλής ποιότητας, χάθηκε να βάλουν και εκεί λίγο αλουμίνιο.

H οθόνη ομως ειναι τελεια

.

 

Ναι όντως αυτόν τον ήχο τον κάνει και σε έμενα όχι πάντα βέβαια και σε άσχετες φάσεις , cooleraki δεν παίζει να είναι πάντως πιο πολύ μου κάνει για παράσιτα που κάνει το Wi-Fi και ακούγετε από τα ηχεία , αν θυμάμαι καλά ευρωπαϊκό ανταπτορα ρεύματος πρέπει να είχε ,το Market το είχε εγκατεστημένο ,και τα live wallpaper παίζουν μια χαρά .

 

Γενικά νομίζω ότι είναι ένα πολύ καλό tablet . ;)

 

Να σου πω την αλήθεια δε ξέρω πως να το ελέγξω αν έχει ddr2 απλά το διάβασα σε μια σελίδα τύπου merimobiles να το πουλάνε και έγραφαν ddr2 και παραξενεύτηκα.

πάνυως το ταμπλετάκι φυσάει..γρήγορο εγώ ως τώρα δεν παρατήρησα κάτι με ενοχλητικούς ήχους και ναι φίλε μου είχε market κανονικά και έτρεξα το script του tasselhof από εδώ

http://www.slatedroid.com/topic/32218-firmware-gemei-g9-chs-ice-cream-sandwich-ics-403-v415-2012-04-06/

κάντο και θα είσαι κομπλέ.

 

Αυτό το script τι ακριβώς κάνει φίλε μου ??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

κάνει ρουτ το τάμπλετ δηλαδή διαχειρίζεσαι τα πάντα χωρίς περιορισμούς

και προσθέτει μερικά βελτιωτικά tweaks που καλυτερεύουν τη μπαταρία

( τα αναφλερει επακριβώς αν διαβάσεις στο script )

κάνε ακριβώς ότι λέει ο tasselhof είναι αυτός που έκανε το review για το

merimobiles το gemei οπότε ξέρει πολλά.

πάντως σημασία έχει αυτό που ήθελα ακριβώς ...ειλικρινά δε ξέρω τι

παραπάνω έχει το ipad από αυτό εκτός από καλύτερη μπαταρία(όχι και

τεράστια διαφορά) και 3g που εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει.

επίσης και bluetooth που δεν έχουν όλα τα κινέζικα σχεδόν αλλά πάντως

στις ρυθμίσεις μου βγάζει επιλογή για bluetooth κάτω από το wifi απλά

το ενεργοποιείς και δε λέει να βάλει μυαλό με τπτ!!! εκεί απενεργοποιημένο!!!

 

 

Αυτό το script τι ακριβώς κάνει φίλε μου ??
Link to comment
Share on other sites

κάνει ρουτ το τάμπλετ δηλαδή διαχειρίζεσαι τα πάντα χωρίς περιορισμούς

και προσθέτει μερικά βελτιωτικά tweaks που καλυτερεύουν τη μπαταρία

( τα αναφλερει επακριβώς αν διαβάσεις στο script )

κάνε ακριβώς ότι λέει ο tasselhof είναι αυτός που έκανε το review για το

merimobiles το gemei οπότε ξέρει πολλά.

πάντως σημασία έχει αυτό που ήθελα ακριβώς ...ειλικρινά δε ξέρω τι

παραπάνω έχει το ipad από αυτό εκτός από καλύτερη μπαταρία(όχι και

τεράστια διαφορά) και 3g που εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει.

επίσης και bluetooth που δεν έχουν όλα τα κινέζικα σχεδόν αλλά πάντως

στις ρυθμίσεις μου βγάζει επιλογή για bluetooth κάτω από το wifi απλά

το ενεργοποιείς και δε λέει να βάλει μυαλό με τπτ!!! εκεί απενεργοποιημένο!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !

Να ρωτήσω κάτι μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος , επιχείρησα να συνδέσω το G9 με HDMH στην TV μια Samsung LCD Full HD χωρίς να τα καταφέρω ,χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή για αυτήν την ιδιότητα ,να ενεργοποιήσω κάτι ??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ,

Edited by katrisk
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου !

Να ρωτήσω κάτι μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος , επιχείρησα να συνδέσω το G9 με HDMH στην TV μια Samsung LCD Full HD χωρίς να τα καταφέρω ,χρειάζεται να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή για αυτήν την ιδιότητα ,να ενεργοποιήσω κάτι ??

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Αν δεν υπάρχει κάποια επιλογή ενεργοποίησης από το Display στα Settings ή κάποια ήδη εγκατεστημένη εφαρμογή όπως το HDMI Switch που έχουν τα Zenithink, τότε είναι θέμα τηλεόρασης ή καλωδίου. Δοκίμασε να το συνδέσεις σε όλες τις θύρες HDMI της τηλεόρασης σου και αν δεν δουλέψει δοκίμασε σε άλλη τηλεόραση και αν είναι δυνατόν με 2 διαφορετικά HDMI καλώδια.

 

επίσης και bluetooth που δεν έχουν όλα τα κινέζικα σχεδόν αλλά πάντως

στις ρυθμίσεις μου βγάζει επιλογή για bluetooth κάτω από το wifi απλά

το ενεργοποιείς και δε λέει να βάλει μυαλό με τπτ!!! εκεί απενεργοποιημένο!!!

 

Δεν ενεργοποιείται γιατί απλά υπάρχει το bluetooth profile(και drivers) ενσωματωμένο στην rom που φοράει. Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να συνδέσεις ένα USB bluetooth dongle.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πρόβλημα με την αφή της οθόνης επανήλθε άλλαξα firmware και έβαλα αυτό

http://www.slatedroid.com/topic/32218-firmware-gemei-g9-chs-ice-cream-sandwich-ics-403-v415-2012-04-06/

Με αυτό το firmware μου φαίνεται σαν να είναι πιο ξεθωριασμένα τα χρώματα της οθόνης, μπορεί να είναι και η ιδέα μου, συνηθισμένος από την οθοναρα του galaxy s2.

Κατά τα άλλα πολύ καλό και δεν έχω πια κανένα πρόβλημα εκτός από το ήχο που κάνει το ηχείο κάποιες φορές.

Το πρόβλημα που είχα πριν με τα live wallpaper που δεν τα έπαιρνε ήταν τελικά από τον i-launcher που είχε σαν προεπιλογή, με το νέο firmware έχω το κανονικό launcher του android και δουλεύουν κανονικά.

Έχω το gemei g9 με την μαύρη πλάτη.

Αυτό το firmware όμως δεν έχει στο πληκτρολόγιο να επιλέξω ελληνικά παρόλο που έβαλα ελληνική γλώσσα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλω ελληνικά; Θα προτιμούσα στο πληκτρολόγιο του android και όχι κάποιου τρίτου.

Σε εσάς που το έχετε όταν κάνετε κλικ στο κάτω δεξιό μέρος της οθόνης και σας εμφανίζει της ρυθμίσεις της φωτεινότητας της οθόνης, του flight mode και του wifi, στο wifi σας βγάζει μπαρουλα που σέρνετε δεξιά για να το ενεργοποιήσετε και αριστερά για απενεργοποίηση ή είναι απλό κουμπί που το πατάς και σε πηγαίνει στις ρυθμίσεις για να το ενεργοποίησης από εκεί; Γιατί έτσι το έχει εμένα και δεν ξέρω αν είναι από το firmware αυτό η όχι.

Από μπαταρία πάντως φαίνεται να σκίζει.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Το gemei g9 με τη μαύρη πλάτη έχει πιο μεγάλη μπαταρία 8000mah σύμφωνα με τις φωτογραφίες στο slatedroid στο post 6

http://www.slatedroid.com/topic/32515-gemei-g9-black-cover/

Άνοιξα και εγώ το δικό μου και έχει την ίδια μπαταρία 8000mah

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Το gemei g9 με τη μαύρη πλάτη έχει πιο μεγάλη μπαταρία 8000mah σύμφωνα με τις φωτογραφίες στο slatedroid στο post 6

http://www.slatedroid.com/topic/32515-gemei-g9-black-cover/

Άνοιξα και εγώ το δικό μου και έχει την ίδια μπαταρία 8000mah

 

καλησπέρα,

επειδή περιμένω και γώ το gemei από μέρα σε μέρα, έχεις βρεί καμμιά θήκη που να ταιριάζει?

για να περάσεις νέα ρομ στις οδηγίες λεέι ότι χρειάζεται και το live suite. αυτό που το βρίσκουμε γιατί οι rom είναι σκέτα αρχεία .img.

ευχαριστώ

 

Υγ--> 8000 mah δεν είναι και λίγα! περίπου τι αυτονομία έχει το δικό σου για σερφάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Manos7979

 

Γύρω στις 6 ώρες περίπου πρέπει να βγάζει συνολικά, με μεικτή χρήση (κανένα παιχνιδάκι και ιντερνετ) δεν μπορώ να το μετρήσω ακριβώς αλλά κρατάει πολύ

 

Bkan82

 

Εσένα εχει το προβλημα με το ηχείο που αναφερουν στο slatedroid;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

με το fimware που είχα της εταιρείας δεν είχα ακούσει κάτι,μόλις πέρασα το τελευταίο 4.15 όταν το βάζω στη φόρτιση ακούω ένα παράξενο ήχο ναι...αλλά εντάξει ρε παιδιά...απλό είναι φορτίζετε το το βράδι που κοιμάστε και δε θα ακούτε κανένα ήχο.παρουσιάζετε μόνο στη διαδικασία φόρτισης και όταν πατάς σε εικονίδια κτλπ...αλλά εντάξει το συνηθίζεις κιόλας,δεν είναι τόσο χάλια όσο ακούγετε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες! Χθές παρελαβα το tablet Gemei G9 άλλα με απογοητευσε αρχικά μ πήρε κάνα μισαωρο να ανοίξει άλλα μόλις άνοιξε πηγε η καρδιά μου στη θέση της έπαιξα λίγο το ψαξα ολα comple.Σήμερα μου κλεισε απο μπαταριά ε το βάλα να φορτισει στην πριζα άλλα δεν έβλεπα να δείχνει κάνα εικονιδιο να φορτιζει τεσπα το άφησα λίγο και μετα το ανοιξα γράφει gemei για λίγο και μέτα εμφανίζεται στήν οθόνη το G9 με το πρασινο ρομποτακι και μένει για πάντα εκει δεν ανοίγει ποτέ το tablet έχω κανει πολλεσ επανεκιννησεις και reset άλλα τπτ το άφησα να φορτιζει με τις ώρες ξαναδοκιμσα άλλα τπτ πάλι.Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω? Είμαι εντελώς ασχετος για αλλαγή firmware root και τέτοια πλζ αν μπορείτε να βοηθησετε γιατί έχω ξενερωσει
Link to comment
Share on other sites

κάντο ένα firmware update από εδώ και θα στρώσει

http://www.slatedroid.com/topic/32218-firmware-gemei-g9-chs-ice-cream-sandwich-ics-403-v415-2012-04-06/

δηλαδή το πήρες από τη συσκευασία και έκανε ένα μισάωρο να ανοίξει χωρίς να πειράξεις κάτι? περίεργο...

στη χειρότερη πίσω να σου στείλουν άλλο

 

με το νέο firmware 4.15 πάντως και το script του tasselhof διαπίστωσα ένα θεματάκι που με χάλασε

όταν τρέχω ένα gameloft game και ξέρετε κάνει download αρχεία εκείνη την ώρα 700mb παρακαλώ

και μη θέλοντας να περμένω πατάω το κουμπί της αρχικής οθόνης αλλά το βλέπω στο ρολόι να

κατεβάζει και ανοίξω οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή κολλάει άγρια και μου κάνει επανεκκίνηση μόνο του.

άρα έχει θέμα στο multitasking.

αλλά εντάξει κατά τα άλλα τρέχει σφαίρα μη τα θέλουμε όλα δικά μας.με 200 ευρώ αντί για 500 του

ipad είναι super.

οθόνη κρύσταλλο και γραφικά τέλεια ,κι αυτό για να το δείτε κατεβάστε ένα παιχνίδι της gameloft με

καλά γραφικά.εκεί θα καταλάβετε ότι απλά η οθόνη δε παίζετε...

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλη είναι σαν συσκευη να άνοιγε κιόλας θα ταν super xaxa το δικο μου ήρθε προβληματικο α ρε κινα

 

Πω.. κρίμα.. Τώρα πρέπει να το στείλεις πίσω και να περιμένεις 1-2 μήνες πάλι ε;

Από ποιό μαγαζί στο στείλανε;

 

Εσείς που το έχετε και σας δουλεύει... δοκίμασε κανείς να κάνει βιντεοκλήση με Google Talk ή Google+;

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Ναι άστα να πάνε απο merimobiles ε θέλω να έτυχε και σαν γουρλης ήρθε σε μένα

 

εσυ απο μονος σου το κοιταξες μηπως και γινει και δεν χρειαζεται να το στειλεις??ο φορτιστης δηλαδη στελνει ρευμα?εγω ας πουμε ειχα ενα θεμα με τον ανταπτορα που ειχε μεσα μαζι με το μηχανημα,δεν εκανε καλη επαφη και δεν φορτιζε το ταμπλετ,το ανοιξα στραβωσα λιγο τα συρματακια που εχει μεσα και τωρα φορτιζει κανονικα.και τελος για δοκιμη βαλτο να φορτισει οταν ειναι σε κατασταση αναμονης οχι τελειως κλειστο..

Link to comment
Share on other sites

Full φορτισμενο είναι το ταμλετ μου δείχνει την εικόνα της μπαταριάς όταν το βάζω στ ρεύμα άλλα και πάλι περασα διάφορα firmware άλλα τπτ άνοιξε μερικές φορές άλλα είπαμε σβήσει θα ρίχνω ζάρια αν θα ανοίξει. Τ ταμπλετ έχει πρόβλημα άλλες φορές κολλάει στο λογοτυπο αλλεσ φορές κανει συνέχεια επανεκινηση
Link to comment
Share on other sites

σύνδεσα ένα bluetooth tongle που πήρα και πάλι τπτ...δεν ενεργοποιείται με καμμία...

απλά μάλλον δεν μπορεί να αναγνωρίσει τους drivers λόγω rom που φοράει όπως είπες

 

Αν δεν υπάρχει κάποια επιλογή ενεργοποίησης από το Display στα Settings ή κάποια ήδη εγκατεστημένη εφαρμογή όπως το HDMI Switch που έχουν τα Zenithink, τότε είναι θέμα τηλεόρασης ή καλωδίου. Δοκίμασε να το συνδέσεις σε όλες τις θύρες HDMI της τηλεόρασης σου και αν δεν δουλέψει δοκίμασε σε άλλη τηλεόραση και αν είναι δυνατόν με 2 διαφορετικά HDMI καλώδια.

 

 

 

Δεν ενεργοποιείται γιατί απλά υπάρχει το bluetooth profile(και drivers) ενσωματωμένο στην rom που φοράει. Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να συνδέσεις ένα USB bluetooth dongle.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση για όσους λένε ότι δεν τους κάνει το θόρυβο το ηχείο κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Όταν είναι ανοιχτό σε standby και το φορτίζεις δεν κάνει θόρυβο, μόνο όταν το έχεις σβήσει τελείως και το φορτίζεις.

 

Πάντως εκεί που παίζω παιχνίδια ή είμαι ιντερνετ, ξαφνικά με πετάει έξω, ή βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν αποκρίνετε και πρέπει να τερματιστεί, και είναι πολύ εκνευριστικό. Το κάνει και σε εσάς παιδιά; Τι μπορεί να φταίει;

 

edit

εχω το firmware 4.15 και το script του Tasselhof

Edited by dimkrom
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση για όσους λένε ότι δεν τους κάνει το θόρυβο το ηχείο κατά τη διάρκεια της φόρτισης. Όταν είναι ανοιχτό σε standby και το φορτίζεις δεν κάνει θόρυβο, μόνο όταν το έχεις σβήσει τελείως και το φορτίζεις.

 

Πάντως εκεί που παίζω παιχνίδια ή είμαι ιντερνετ, ξαφνικά με πετάει έξω, ή βγάζει μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν αποκρίνετε και πρέπει να τερματιστεί, και είναι πολύ εκνευριστικό. Το κάνει και σε εσάς παιδιά; Τι μπορεί να φταίει;

 

Καλό είναι να πεις και σε ποιό firmware είσαι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...