Jump to content

Samsung Galaxy Pocket (S5300)


runner70
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν εννοείς με τον κλασικό τρόπο μέσω ΙR, σίγουρα όχι μιας και σχεδόν κανένα κινητό τώρα πιa δεν διαθέτει IR.

Πλέον όλες οι ναυραρχίδες διαθέτους ir πχ s4, lg g2, note iii....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ με οποιονδήποτε τρόπο. Αλλά μάλλον το συγκεκριμένο δεν μπορεί από όσο έψαξα.

 

Αν η TV είναι πάνω στο τοπικό σου δίκτυο τότε Smart TV Remote.

Link to comment
Share on other sites

Αν η TV είναι πάνω στο τοπικό σου δίκτυο τότε Smart TV Remote.

 

Είναι πάνω σε τοπικό δίκτυο η τηλεόραση. Αλλά αυτό με το Smart TV Remote που το βρίσκω; Στο κινητό ή στην τηλεόραση και που ακριβώς βρίσκεται;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάνω σε τοπικό δίκτυο η τηλεόραση. Αλλά αυτό με το Smart TV Remote που το βρίσκω; Στο κινητό ή στην τηλεόραση και που ακριβώς βρίσκεται;

 

Το βρίσκεις από το Play και το κατεβάζεις στο κινητό σου. Αφου το κάνεις εγκατάσταση, κάνεις ένα search για συσκευές και σου βρίσκει αυτόματα την TV σου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το κάνω root αλλά όταν το ανοίγω δεν μου δίνει εντολή για update from sd card. Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό; Μου βγάζει κάποιες επιλογές αλλά καμία που να αναφέρει την sd card.

 

Πρεπει να περασεις custom recovery!Εκει σου δινει την επιλογη για install from sd!Να ξερεις οτι χανεις την εγγυηση ομως!

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περασεις custom recovery!Εκει σου δινει την επιλογη για install from sd!Να ξερεις οτι χανεις την εγγυηση ομως!

 

Όταν λες custom recovery τι εννοείςq Πως γίνεται αυτό; Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να πατήσω τα τρία κουμπιά για να ανοίξει το κινητό σε κάτι σαν safe mode. Αλλά από κει και πέρα δεν μου έβγαζε κάτι για sd. Τι ακριβώς πρέπει να κάνω; Για το θέμα της εγγύησης είναι γνωστό και λογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπαρχει καμια ελαφρια root android 4.4 kitkat για το gt-s5301 pocket plus?

 

Αν ναι πως μπορω να την περασω στο κινητο που εχει περασμενη την επισημη 4.0.4?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .προσπαθω να βγαλω σε ενα galaxy pocket plus την οθονη κλειδώματος που εμφανίζει οταν καλείς καποιον (double tap) αλλα δεν το βρίσκω. .καμια βοήθεια;

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά...μιας και λείπει ο proximity sensor μήπως ξέρετε κάποια app που να σβήνει αυτόματα την οθόνη (όχι απλό κλείδωμα!) μόλις απαντάμε ή κάνουμε μιά κλήση; Γιατί πολλές φορές μόλις ακουμπάω το αυτί την οθόνη, άλλες φορές μπαίνει σε αναμονή το τηλεφώνημα, άλλες διακόπτεται κλπ και είναι μεγάλος μπελάς.:confused:

 

 

Καλησπέρα και από εμένα και καλές γιορτές!

Είμαι νέα στο φόρουμ και είπα να παραθέσω και εγώ τα προβλήματά που έχω με αυτό το κινητό!

Το έχω 7 μήνες περίπου και μόνο ευχαριστημένη δεν είμαι..

Έχω σοβαρό πρόβλημα με την έλλειψη του proximity sensor μιας και τα θέματα που αντιμετωπίζει ο argi58 τα έχω και εγώ.. Μία βάζω αναμονή, μία βάζω σίγαση, την άλλη το κλείνω..

Είναι εκνευριστικό και για μένα και για αυτούς που μιλάω.. :confused:

 

Και μία ερώτηση..

Έχει κάποιος άλλος θέμα με το πόση ώρα κάνει να μπει στις επαφές;

Εμένα κάνει τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα..

 

Αυτά από μένα..

Χάρηκα που μπήκα στην παρέα σας :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημέρα σε όλους - έχω το pocket duos. To πρωτο μου smartphone.

όποιος μπορεί, λίγη βοήθεια:

1)θέλω να βάλω ένα gps, μπορώ να βρω στο samsung.com στις εφαρμογές να το κατεβάσω απο το pc μέσω kies?

Δεν θέλω να ενεργοποιήσω το wifi μου.

2)Εχει κάποια σχέση το εικονίδιο "gps" στη γραμμή κατάστασης επάνω?

3)Εχει κάποια σχέση το "πλοήγηση" μέσα στις "εφαρμογές"?

 

1. Λογικά θα γίνετε!

2. Δες σελίδα 25 στο manual

3. Το πλοήγηση είναι η εφαρμογή της google, δουλευει πολύ καλά αλλά πρέπει να ανοίξει το 3G!

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οσοι εχετε cosmote και εχετε ενεργοποιησει τη θυριδα σας στο mail.mycosmos.gr, με ποιον browser μπαινετε σ' αυτη? (Δεν εννοω το Logon).

Εμενα, οτι ειναι ελληνικο μου το δειχνει σαν ερωτηματικο.

Δοκιμασα Puffin, Opera, Dolphin, τιποτα, ολα τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε πως μπορώ μια φωτο jpg απο φάκελο στη μνήμη(οποιαδήποτε- εσωτερική ή εξωτερική μνήμη) μπορώ να την κάνω εικονίδιο ή έστω το εικονίδιο του φακέλου πάνω στην "επιφάνεια εργασίας"(αρχική οθόνη).

Μέχρι τωρα βλέπω μόνο ο φάκελος "αρχεία μου" μπορεί να γίνει εικονίδιο στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε πως μπορώ μια φωτο jpg απο φάκελο στη μνήμη(οποιαδήποτε- εσωτερική ή εξωτερική μνήμη) μπορώ να την κάνω εικονίδιο ή έστω το εικονίδιο του φακέλου πάνω στην "επιφάνεια εργασίας"(αρχική οθόνη).

Μέχρι τωρα βλέπω μόνο ο φάκελος "αρχεία μου" μπορεί να γίνει εικονίδιο στην αρχική οθόνη.

Νομίζω δεν μπορείς!!! :(

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε cosmote και εχετε ενεργοποιησει τη θυριδα σας στο mail.mycosmos.gr, με ποιον browser μπαινετε σ' αυτη? (Δεν εννοω το Logon).

Εμενα, οτι ειναι ελληνικο μου το δειχνει σαν ερωτηματικο.

Δοκιμασα Puffin, Opera, Dolphin, τιποτα, ολα τα ιδια

 

Κανενας δεν εχει?

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε πως μπορώ μια φωτο jpg απο φάκελο στη μνήμη(οποιαδήποτε- εσωτερική ή εξωτερική μνήμη) μπορώ να την κάνω εικονίδιο ή έστω το εικονίδιο του φακέλου πάνω στην "επιφάνεια εργασίας"(αρχική οθόνη).

Μέχρι τωρα βλέπω μόνο ο φάκελος "αρχεία μου" μπορεί να γίνει εικονίδιο στην αρχική οθόνη.

Είμαστε off topic ,αλλά αυτο που ψάχνεις γίνεται με το Desktop VisualizeR

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ζήτω που καήκαμε... χρειάζομαι εφαρμογή android για αυτό που ζητάω?

Μιλάμε για μια απλή εντολή που μπορούσε να είναι στο βοηθητικό μενού ρυθμισεων κάθε φακέλου/αρχείου όπως τα "διαγραφή/αντιγραφή στο πρόχειρο/περιστροφη/ ... κλπ".

Μ' αρέσει που τα λέμε και smartphones.

 

*ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά που να έκανα το topic? To κινητό μου είναι το Galaxy Neo duos(GT S5312). Είναι το κοντινότερο μοντέλο που βρήκα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μιλαω για SMS.

Οταν μπαινω στη θυριδα με τον browser, οι ελληνικοι χαρακτηρες φαινονται σαν ερωτηματικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα. Επεσε στα χερια μου το συγκεκριμενο τηλεφωνακι. Εκτος απο το ρουταρισμα τι αλλο πρεπει να κανω για να στρωσω το κινητακι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Επεσε στα χερια μου το συγκεκριμενο τηλεφωνακι. Εκτος απο το ρουταρισμα τι αλλο πρεπει να κανω για να στρωσω το κινητακι?

 

Τιποτα μην του κανεις, η εστω ενα factory reset.

Μικρο, αλλα κανει τη δουλεια του!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

Πήρα πρόσφατα το Samsung Galaxy Pocket Neo και έχω πρόβλημα με την ηχογράφηση κλήσεων. Είναι κάκιστη. ζζζζ ζζζζ ζζζζ και τσιριχτά ακούγονται μόνο με όλα τα προγράμματα auto call recorder που δοκίμασα. Καμιά λύση κάποιος; Ρουτάρισμα θα έκανε δουλειά; Και αν ναι πως;

Android 4.1.2 είναι το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχω 2 ποκετ με λειτουργικο μαμα 2,3,6.

 

Mεσω της διαχειρησης εφαρμογων:

 

Στο ενα, εφαρμογες οπως το acrobat reader , φαινεται να ειναι εγκαταστημενες στην εσωτερικη (USB) μνημη και το σχετικο τετραγωνακι ειναι τσεκαρισμενο και αν επιλεξεις την εφαρμογη, υπαρχει η επιλογη "Move to phone". (Αυτο το τηλεφωνο εχει και εξωτερικη sd).

 

Στο αλλο, το τετραγωνακι δεν ειναι τσεκαρισμενο και αν επιλεξεις την εφαρμογη, υπαρχει η επιλογη "Move to SD" αλλα αν το κανω, καταληγω παντα με το μυνημα του τιτλου.

 

Εκανα factory reset απο τις ρυθμισεις και απο recovery χωρις αποτελεσμα.

 

Τι αλλο να κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησέρα! Έχασε ο πατέρας μου το email του και δεν μ αφήνει να έχω πρόσβαση στο μενου. Αν κάνω factory reset απο recovery θα επανέλθει; Το θέμα μου είναι πως θα μπω recovery mode???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Pocket (S5300)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...