Jump to content

Samsung Galaxy Pocket (S5300)


runner70
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω μπαταρία για το κινητό για μια φίλη...αλλά αυτές που βρίσκω στο ιντερνετ είναι ακριβές.

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι σε λίνκ ή σε π.μ.;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω μπαταρία για το κινητό για μια φίλη...αλλά αυτές που βρίσκω στο ιντερνετ είναι ακριβές.

Έχει κάποιος να προτείνει κάτι σε λίνκ ή σε π.μ.;;;

Ψάξε ebay...

Εχει τιμές τύπου: 2μπαταρίες+1φορτιστής = 10€

πχ: http://www.ebay.com/itm/X2-Battery-Charger-For-Samsung-Galaxy-Pocket-GT-S5300-S5360-B5510-S5380-S5363-/321005303602?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item4abd683732

 

--------------------------

Tη βοήθειά σας παρακαλώ.

Ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα δύο soft keys (τα πλήκτρα αφής).

Προτού απευθυνθώ στο service θα ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν είναι κάποιο πρόγραμμα που το προκαλεί αυτό.

Αν δουλεύουν σε safe mode τότε φταίει κάποιο πρόγραμμα αν όχι μάλλον είναι τεχνικό πρόβλημα.

Πως μπαίνουμε σε safe mode?

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε ebay...

Εχει τιμές τύπου: 2μπαταρίες+1φορτιστής = 10€

πχ: http://www.ebay.com/itm/X2-Battery-Charger-For-Samsung-Galaxy-Pocket-GT-S5300-S5360-B5510-S5380-S5363-/321005303602?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item4abd683732

 

--------------------------

Tη βοήθειά σας παρακαλώ.

Ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα δύο soft keys (τα πλήκτρα αφής).

Προτού απευθυνθώ στο service θα ήθελα να σιγουρευτώ ότι δεν είναι κάποιο πρόγραμμα που το προκαλεί αυτό.

Αν δουλεύουν σε safe mode τότε φταίει κάποιο πρόγραμμα αν όχι μάλλον είναι τεχνικό πρόβλημα.

Πως μπαίνουμε σε safe mode?

 

Θεωρητικά σε safe mode μπαίνεις αν κλείσεις το τηλέφωνο κσι αφού το ανοίξεις κρατήσεις το menu button πατημένο μέχρι να δεις την home screen σου. Λογικά, αν έχουν πάει όλα καλά, θα σου λέει ότι είσαι σε safe mode.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπως ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα πλήκτρα χθες,

έτσι ξαφνικά ξανάρχισαν να λειτουργούν σήμερα.

 

Υποψιάζομαι υγρασία.

Το κινητό βρίσκεται κολλημένο στο μάγουλο - το μάγουλο ιδρώνει -

- ιδρώτας περνάει από το κενό στο μεσαίο πλήκτρο - πλήκτρα αφής καπούτ.

 

Θα το έχω υπό παρακολούθηση πάντως...

 

-----------

 

3 μέρες μετά εξακολουθούν να είναι όλα καλά... Δε το έχει ξανακάνει...

(So far so good)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά...μιας και λείπει ο proximity sensor μήπως ξέρετε κάποια app που να σβήνει αυτόματα την οθόνη (όχι απλό κλείδωμα!) μόλις απαντάμε ή κάνουμε μιά κλήση; Γιατί πολλές φορές μόλις ακουμπάω το αυτί την οθόνη, άλλες φορές μπαίνει σε αναμονή το τηλεφώνημα, άλλες διακόπτεται κλπ και είναι μεγάλος μπελάς.:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια υπαρχει καποια custom rom που να ειναι οσο το δυνατον ιδια με την μαμα 2.3.6 απλα ομως να εχω την δυνατοτητα να κανω disable το "Πατηστε δυο φορες για ξεκλειδωμα" μυνημα που βγαζει καθε φορα που παιρνεις ή σε παιρνουν τηλ στην οθονη του gt-s5301 pocket plus.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάποιο πρόγραμμα gps στο κινητό να πει γνώμες? Thanks!

Ολα τα GPS που δοκίμασα παίζουν, αλλά παραείναι μικρή η οθόνη για να είναι χρηστική...

Δε βλέπεις τίποτε...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πηρε η κοπελα μου απο Γερμανο και εχει εκδοση 4.1.2... Στo GSM arena αναφερει 2.3.6... Και καποιες απο τις επιλογες της τζελι δεν υπαρχουν πχ εμφανιση ποσοστου μπαταριας. Το touch επισης δεν ανταποκρινεται παντα καλα....

 

 

 

Edit: Ακυρο τελικα ειναι το Pocket Neo... Ποσα galaxy εχει βγαλει ποια η samsung.... Χανεις την μπαλα...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς αν σ' αυτό το κινητό μπορεί να εγκατασταθεί wake on lan?

Δεν το έχω βάλει, αλλά γιατί να μη μπορεί... Δεν είναι τίποτε το ιδιαίτερο. Απλά ένα πακέτο στέλνει.

Υπάρχουν πολλά wake on lan για android στο Google Market για να τα δοκιμάσεις ( https://play.google.com/store/search?q=wake%20on%20lan&c=apps )

To θέμα είναι αν το υποστηρίζει ο υπολογιστής σου...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δουλεύει μια χαρά το wol. Απλά απ' το google market δεν το έπαιρνε και γι' αυτό το ρώτησα αλλά το βρήκα απ' αλλού. Εννοείται φυσικά ότι οι υπολογιστές μου έχουν ρυθμιστεί για να το δέχονται. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυο ερωτησούλες.

Ξέρει κανείς πως κάνω τα γράμματα όταν γράφω μήνυμα μικρά γιατί μόνο κεφαλαία μου γράφει;

Και ένα δεύτερο μήπως γνωρίζει κανείς ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό και στο gmail για να ενημερώνομαι στο κινητό μου για τα mail μου; Χωρίς βέβαια να είμαι συνδεμένος στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησούλες.

Ξέρει κανείς πως κάνω τα γράμματα όταν γράφω μήνυμα μικρά γιατί μόνο κεφαλαία μου γράφει;

Μπορείς να το γυρίσεις σε μικρά αλλά όταν το έχεις σε κεφαλαία γράφεις SMS μέχρι 160 χαρακτήρες,

ενώ αν το βάλεις σε μικρά θα μπορείς να γράφεις μόνο μέχρι 80 χαρακτήρες ανά SMS. ;)

 

Και ένα δεύτερο μήπως γνωρίζει κανείς ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό και στο gmail για να ενημερώνομαι στο κινητό μου για τα mail μου; Χωρίς βέβαια να είμαι συνδεμένος στο internet.

Χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο internet (GPRS, Wifi ή ότι άλλο) δε νομίζω ότι γίνεται να παίρνεις το... internet mail σου

(ή να σερφάρεις ή να κάνεις οτιδήποτε άλλο ιντερνετικό)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά μολις έγινα μέλος στο Forum !

Πρόσφατα μου έκαναν δώρο το Pocket (δεν είχα πριν smartphone) και προσπαθώ να μπώ στο ιντερνετ μέσω 3G αλλα δεν γίνετα ενω έχω ενεργοποιήσει την χρήση δεδομένων δικτυου !!! Πρέπει να κάνω κάποια αλλη ρύθμιση ?

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

τις ρυθμισεις του ιντερνετ πρεπει να περασεις

τι εταιρια χρησιμοποιεις; συμβολαιο ή καρτοκινητο;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς αν μπορεί το κινητό να λειτουργήσει ως τηλεκοντρόλ σε samsung tv;

Aν εννοείς με τον κλασικό τρόπο μέσω ΙR, σίγουρα όχι μιας και σχεδόν κανένα κινητό τώρα πιa δεν διαθέτει IR.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πουθενά root-unroot αρχεία και οδηγίες για το συγκεκριμένο μοντέλο?

Προσπάθησα να το κάνω root αλλά όταν το ανοίγω δεν μου δίνει εντολή για update from sd card. Ξέρει κανείς τίποτα γι αυτό; Μου βγάζει κάποιες επιλογές αλλά καμία που να αναφέρει την sd card.

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς με τον κλασικό τρόπο μέσω ΙR, σίγουρα όχι μιας και σχεδόν κανένα κινητό τώρα πιa δεν διαθέτει IR.

Εννοώ με οποιονδήποτε τρόπο. Αλλά μάλλον το συγκεκριμένο δεν μπορεί από όσο έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους - έχω το pocket duos. To πρωτο μου smartphone.

όποιος μπορεί, λίγη βοήθεια:

1)θέλω να βάλω ένα gps, μπορώ να βρω στο samsung.com στις εφαρμογές να το κατεβάσω απο το pc μέσω kies?

Δεν θέλω να ενεργοποιήσω το wifi μου.

2)Εχει κάποια σχέση το εικονίδιο "gps" στη γραμμή κατάστασης επάνω?

3)Εχει κάποια σχέση το "πλοήγηση" μέσα στις "εφαρμογές"?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Pocket (S5300)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...