Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά μετά απο αρκετή έρευνα έχω διαπιστώσει τα παρακάτω (το πρόβλημα που θα περιγράψω το έχουν αρκετοί στο internet άλλα λύση δεν μπόρεσα να βρω)....

 

το τηλέφωνο βρίσκει το wi-fi δίκτυο που έχω στο σπίτι (κλειδωμένο).

Βάζω το κλειδί γίνεται σύνδεση κανονικά άλλα ενώ είναι σε σύνδεση δεν έχω καθόλου internet (το router δεν έχει πρόβλημα- είναι σίγουρο).

 

Όταν πάω και αλλάζω τις ρυθμίσεις μέσα απο το τηλέφωνο ώστε στο συγκεκριμένο δίκτυο να βάζω "καρρφωτή" ip τότε όλα λειτουργούν κανονικά...

 

θα μου πείτε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, χρησιμοποιείς καρφωτή ip και όλα είναι οκ, άλλα αυτό δεν μπορώ να το κάνω κάθε φορά (για παράδειγμα σε ένα καφέ που διαθέτει internet δεν θα κάθομαι να ρυθμίζω κλπ)

 

άλλωστε μέχρι χθες το βράδυ όλα ήταν οκ και έμπαινα με την μια σε όποιο δίκτυο έβρισκα, δεν έκανα κάτι ή κάποια αναβάθμιση για να ψάξω τι φταίει....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση σχετικα με το jelly bean 4.1 διαβαζω στο ιντερνετ οτι πολλοι εχουνε παραπονα οσο αφορα την αποδοση της μπαταριας οτι εχει πεσει τραγικα. εγω εχθες παρειγγειλα το κινητο και αναμενω να το παρω για να δω εαν θα με φερουν αυτο που ειπανε. εχει εντοπισει κανενας τετοιου ειδους προβλημα? αν ναι βρηκε καμια λυση? (εκτος απο την επιστροφη)
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο! Τώρα βλέπω ότι έχουν καταργήσει την προσφορά του One S (με τον S4) στα 299 ευρώ. Υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο site τους 3 διαφορετικά One S στα 369, 369.95 και 379 ευρώ!

 

Edit: Έχουν και το One X στα 377 ευρώ...

 

Ειχα απρτγγειλει και εγω τον υποτιθεμενο s4... s3 μου εφεραν και το γυρισα πισω

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σχετικα με το jelly bean 4.1 διαβαζω στο ιντερνετ οτι πολλοι εχουνε παραπονα οσο αφορα την αποδοση της μπαταριας οτι εχει πεσει τραγικα. εγω εχθες παρειγγειλα το κινητο και αναμενω να το παρω για να δω εαν θα με φερουν αυτο που ειπανε. εχει εντοπισει κανενας τετοιου ειδους προβλημα? αν ναι βρηκε καμια λυση? (εκτος απο την επιστροφη)

 

Ναί φίλε δυστυχώς η μπαταρία με το Jelly Bean έχει πέσει τραγικά,τουλάχιστον σε μένα....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σημαντικες αναβαθμισεις κανουμε παντα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισων και στηνουμε τη συσκευη απο την αρχη. Διαφορετικα μπορει να προκυψουν προβληματα, ειτε σε αποδοση, ειτε σε αυτονομια

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση και για μένα η μπαταρία με ICS και Jelly bean. Με διαφορά καλύτερη η δεύτερη!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σημαντικες αναβαθμισεις κανουμε παντα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισων και στηνουμε τη συσκευη απο την αρχη. Διαφορετικα μπορει να προκυψουν προβληματα, ειτε σε αποδοση, ειτε σε αυτονομια

Καλημέρα,αυτό έκανα και έχασα λογαριασμούς,e-mail,δεν μπορώ να μπω στο play store....

παρακαλώ βοηθείστε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αυτό έκανα και έχασα λογαριασμούς,e-mail,δεν μπορώ να μπω στο play store....

παρακαλώ βοηθείστε....

 

Δεν έχασες τίποτα βρε φίλε. Κάνε log in με το Gmail σου και θα γίνει συγχρονισμός.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

κι εγω παντως που εχω s4 branded της t-mobile εγω δει διαφορα στην μπαταρια με την jelly bean.

(προς το καλυτερο εννοω)

Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα στο e-shop οτι το ιδιο κινητο(εχω κρατησει σελιδοδεικτη) απο το crazy sundays ενω το ειχανε 1,5 τωρα το εχουνε βαλει 1,5-1,7 πηρα τηλεφωνο και με ειπανε δε ξερουμε τι εχει ο κατασκευαστης αναφερει 1,5-1,7 το πηρε κανεις απο το crazy sundays και τι του ηρθε? γιατι αμα ερθει 1,7 απλα δεν πληρωνω. οπως πως μπορω να το διακρινω αυτο χωρις να ανοιξω το πακετο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! παρηγγειλα ενα htc one s. θα το εχω αυριο.. απλα ειχα καποια ερωτηματικα, κ θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε ηδη..

Η οθονη του, σχετικα με αναλυση και χρωματα, ειναι υποδυεστερη με αυτες απο samsung s2 kai s3? Διαβασα οτι αν κοιταξεις προσεκτικα πιξελιαζει σε σημεια..ισχυει κατι τετοιο? Γενικα πως ειναι το display σε σχεση με αλλα κινητα της κατηγοριας του? (προερχομαι απο iphone 3gs, το οποιο αν κ παλιο μου ηταν ευχαριστη η αισθηση της οθονης κ τα χρωματα...αν κ δεν γνωριζω τι αναλυση ειχε.. κ ποσα πιξελ)

Επομενη ερωτηση μου εχει να κανει με τον επεξεργαστη s3 και s4 γιατι δεν το εψαξα για να δω ποιον εχει.. παιζει σημαντικο ρολο?

 

ευχαριστω πολυ, και σορρυ για τις τοσες ερωτησεις, δεν τα γνωριζω πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του είναι εξαιρετική, η φωτογραφική του επίσης, και ο S3 από τον S4 για τους περισσότερους χρήστες δεν κάνει διαφορά.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα στο e-shop οτι το ιδιο κινητο(εχω κρατησει σελιδοδεικτη) απο το crazy sundays ενω το ειχανε 1,5 τωρα το εχουνε βαλει 1,5-1,7 πηρα τηλεφωνο και με ειπανε δε ξερουμε τι εχει ο κατασκευαστης αναφερει 1,5-1,7 το πηρε κανεις απο το crazy sundays και τι του ηρθε? γιατι αμα ερθει 1,7 απλα δεν πληρωνω. οπως πως μπορω να το διακρινω αυτο χωρις να ανοιξω το πακετο?

 

Το πιάνεις από 3 τουλάχιστον σημεία πάνω στο κουτί:

S4:

Model: Z520e

CPU: 1.5 GHz, dual core

P/N ξεκινάει με 99HRE

 

S3:

Model: Z560e

CPU: dual core

P/N ξεκινάει με 99HSB

 

Αν παρακολουθήσεις τη συζήτηση 1-2 σελίδες πίσω, νομίζω θα διαπιστώσεις πως δεν έχεις πολλές ελπίδες για τον s4, επομένως αν δεν ψήνεσαι για τον s3 μην μπεις στον κόπο. Κατά τ' άλλα, συμφωνώ με τον vangelisk1983.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια!

απλα ρωτησα γιατι ειδα τις οθονες απο samsung s3 και iphone 4s, κ μου φανηκαν αρκετα εντυπωσιακες, αλλα προτιμησα το htc one s γιατι πιστευω αξιζει περισσοτερο τα λεφτα του..

Link to comment
Share on other sites

αναφορικα με το μεγεθος της οθονης ειναι καλυτερο το one s απο το iphone4s? γιατι διαβαζα σε κριτικες οτι εχει καλυτερη αναλυση κ περισσοτερα πιξελσ το iphone4ς.
Link to comment
Share on other sites

ειδα σημερα στο e-shop οτι το ιδιο κινητο(εχω κρατησει σελιδοδεικτη) απο το crazy sundays ενω το ειχανε 1,5 τωρα το εχουνε βαλει 1,5-1,7 πηρα τηλεφωνο και με ειπανε δε ξερουμε τι εχει ο κατασκευαστης αναφερει 1,5-1,7 το πηρε κανεις απο το crazy sundays και τι του ηρθε? γιατι αμα ερθει 1,7 απλα δεν πληρωνω. οπως πως μπορω να το διακρινω αυτο χωρις να ανοιξω το πακετο?

 

Το είχα παραγγείλει από το crazy sundays, μου το στείλανε και ήταν με τον S3. Τους το έστειλα πίσω για αλλαγή, τους έχω τηλεφωνήσει 2-3 φορές και μου είπαν ότι δεν ξέρουν τι μοντέλο θα τους στείλει ο προμηθευτής.

Πριν από λίγη ώρα προφανώς παρέλαβαν νέα παρτίδα (έγινε ξανά διαθέσιμο το κινητό) και μου ήρθε SMS ότι το αίτημα μου προωθήθηκε στο τμήμα επιστροφών και θα έχω νέα σύντομα. Ας ελπίσουμε ότι θα είναι ευχάριστα...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο την ιδια παρτιδα θα παρουμε γιατι και εγω αυτη τη παρτιδα περιμενω.. με ειπανε οτι θα φτασει αυριο η παρτιδα που ουσιαστικα ητανε να φτασει παρασκευη.. τωρα δε ξερω τι θα παιξει με τον επεξεργαστη. το εχεις πληρωσει εσυ?
Link to comment
Share on other sites

Για οσους ψαχνουν να το αγορασουν, εχει στο amazon.de στα 300ε (+10ε περιπου μεταφορικα) το μαυρο με τον s4, Παρασκευη το παρηγγειλα εγω κ σημερα μου ηρθε.

Για πειτε ρε παιδια οι παλιοι καμια καλη custom rom (ερχομαι απο s3 κ ψαχνω να μεγαλωσω λιγο το grid κ το dpi), η viperones λεει τιποτα?

Εχω κανει unlock τον bootloader, κ φλασαρα κ recovery+root, χρειαζεται να κανω κ s-off για την custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...