Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Επίσης έχετε ακούσει να λύνεται το πρόβλημα των επανεκκινήσεων με την 4.1?Πείτε μου ναι,έχω υποφέρει από αυτό το πράγμα.:worry:

 

Εγω το εχω μια εβδομαδα και δεν εχω δει προβλημα με restart

την 4.1 φοραει με s3 cpu

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια,

να σας ρωτησω, μπορω να κανω κατι με την ενταση της συσκευης γιατι δεν χτυπαει επαρκως δυνατα, το εχω στο κανονικο προφιλ ηχου και με το ζορι ακουγεται εαν ειμαι σε δωματιο με 2-3 ή στην τσαντα!

(s3 με 4.0.3 android, για JB ουτε συζητηση ακομη :p )

Link to comment
Share on other sites

εχει δομικασει κανεις το s-off σε s3 επεξεργαστη?

γιατι στο τοπικ λεει only s4 cpu

 

Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά.. Δηλαδή αυτοί που λένε S4 only, δεν ξέρουν? Αν ήταν θα λέγαν ότι δουλεύει σε όλα τα μοντέλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάνεις αν υπάρχει εφαρμογή που να ξεκλειδώνει το κιν απο τα πλαινα κουμπιά της εντασης; Κάποιες που βρηκα στο market δεν δουλεύουν στο one s. Έχει κανείς καμία που να δουλεύει ; Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά.. Δηλαδή αυτοί που λένε S4 only, δεν ξέρουν? Αν ήταν θα λέγαν ότι δουλεύει σε όλα τα μοντέλα.

δεν λεω οτι δεν ξερουν ρε συ

για s3 δεν υπαρχει s off ε?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν apps που δουλευουν με τον proximity sensor που ειναι μεταξυ του σηματος της htc και της εμπροσθιας καμερας (εοανω και δεξια)

Αντι να πατας το κουμπι περνας το δαχτυλο πανω απο το σενσορα και ενεργοποιειται το τηλεφωνο στη lock screen

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν apps που δουλευουν με τον proximity sensor που ειναι μεταξυ του σηματος της htc και της εμπροσθιας καμερας (εοανω και δεξια)

Αντι να πατας το κουμπι περνας το δαχτυλο πανω απο το σενσορα και ενεργοποιειται το τηλεφωνο στη lock screen

 

Για πες ενα απο τα app

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω οτι δεν ξερουν ρε συ

για s3 δεν υπαρχει s off ε?

 

Για την ώρα δεν υπάρχει κάτι.. Να είσαι σίγουρος όμως πως μόλις βγει κάτι θα το αναφέρουμε και εδώ..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

l3ft3r1s δύο φορές μου παρουσιάσε φαινόμενο freeze & reboot όταν προσπαθούσα να μπω σε οποιαδήποτε εφαρμογή μετά από εκούσια επανεκκίνηση της συσκευής(για να ξεκολλήσει).Πιθανότατα έφταιγε κάποια εφαρμογη.

 

Άλλη μία άρχισε μόνο του να κάνει επανεκκινήσεις και δεν σταματούσε,και δεν μπορούσα καν να μπω στο μενού για hard reset.

 

Αυτά με 4.0.3 & 4.0.4.Το έχω στείλει 4 φορές στο σέρβις επειδή με hard reset δε λυνόταν το πρόβλημα.Το έχω 7-8 μήνες και περίπου 3 είναι στο σέρβις..

Link to comment
Share on other sites

l3ft3r1s δύο φορές μου παρουσιάσε φαινόμενο freeze & reboot όταν προσπαθούσα να μπω σε οποιαδήποτε εφαρμογή μετά από εκούσια επανεκκίνηση της συσκευής(για να ξεκολλήσει).Πιθανότατα έφταιγε κάποια εφαρμογη.

 

Άλλη μία άρχισε μόνο του να κάνει επανεκκινήσεις και δεν σταματούσε,και δεν μπορούσα καν να μπω στο μενού για hard reset.

 

Αυτά με 4.0.3 & 4.0.4.Το έχω στείλει 4 φορές στο σέρβις επειδή με hard reset δε λυνόταν το πρόβλημα.Το έχω 7-8 μήνες και περίπου 3 είναι στο σέρβις..

Από το service τι σου λένε? Κατάφεραν να αναπαράγουν το πρόβλημα? Κάνανε κάτι?

Εντάξει να κάνει 1-2 φορές freeze σε περίεργες εφαρμογές, δεν μπορείς να κατηγορήσεις την ICS ή το κινητό, αλλά το bootloop είναι ένα θέμα!

 

Για πες ενα απο τα app

Tap tap app

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά μου το γύρισαν διορθωμένο(τη μία φορά με καμμένο τον αισθητήρα προσανατολισμού) αλλά δε μου δίνουν λεπτομέρειες.Εφαρμογές μόνο από το market κατεβάζω,απλά είχα διαβάσει κάπου ότι μπορούσε να προκαλεί το freeze-reboot κάποια εφαρμογή για τη μπαταρία ή για εξοικονόμηση ενέργειας,για ένα widget μπαταρίας έχω υποψίες...ΕΝτάξει αλλά άμα πρέπει να το στέλνω 15 μέρες στο σέρβις για ένα freeze τι να το κάνω το κινητό?

 

To bootloop πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω...Βέβαια μου άλλαξαν πλακέτα δεν ξέρω μήπως φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω μια εβδομαδα και δεν εχω δει προβλημα με restart

την 4.1 φοραει με s3 cpu

 

Καλησπερα! να σε ρωτησω κατι; Εχεις s3 cpu σου ηρθε ενημερωσει για την 4.1 γιατι ελεγχο καθε μερα και δεν μου εχει ερθει τιποτα!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! να σε ρωτησω κατι; Εχεις s3 cpu σου ηρθε ενημερωσει για την 4.1 γιατι ελεγχο καθε μερα και δεν μου εχει ερθει τιποτα!:(

απο την κουτα του οταν το πηρα την ειχε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο επιστροφη και της 3 συσκευης ,λογω του ιδιου προβληματος πηγα στο πλαισιο και μπροστα τους πηρα και 4 συσκευη και ειχε το ιδιο προβλημα με το κουμπι Power,δηλ αναβοσβηναν τα λαμπακια και μου εβγαλε σφαλμα για επαννεκινηση που ποτε δεν εκανα και μετα απο καβγα πηρα τα λεφτα μου πισω.εμενα και καλα μου ειπανε οτι ειναι φυσιολογικο να αναβοσβηνουνε τα λαμπακια και κραταει η ολη διαδιακασια γυρω στα 15sec μεχρι να κλεισουνε,αλλα δεν ειναι φυσιολογικο να ξερεις και αυτο στο λεω για να μην σου πουνε τπτ βλακειες.ειχανε εκθεσιακο και το ανοιξα και το εκλεισα 10 φορες και ανοιξε κατευθειαν και τους την ειπα για να μην μου λενε μπουρδες και με περνανε χαζο οτι δεν ξερω ν αναβω ενα κινητο και πηρα το lg optimus 4x hd και βρηκα την ησυχια μου.ποτε ξανα απο το πλαισιο!!!!
Link to comment
Share on other sites

απο την κουτα του οταν το πηρα την ειχε

 

καλησπερα! Τυχερος εισαι! Εμεις που το πήραμε πιο παλια με την 4.0.4 να δούμε ποτε θα μας ερθει η αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αντιμετωπιζω προβλημα με την εμφανιση τρεχουσασ τοποθεσιας στην εφαρμογή locations και στο accuweather.

Δεν εντοπιζει σε ποια θεση βρισκομαι....εχει κανεις καμια ιδεα?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αντιμετωπιζω προβλημα με την εμφανιση τρεχουσασ τοποθεσιας στην εφαρμογή locations και στο accuweather.

Δεν εντοπιζει σε ποια θεση βρισκομαι....εχει κανεις καμια ιδεα?????

Hard reset και στρώνει μόνο του. Κ σε μένα το κάνε στην αρχή!!!

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μετα απο επιστροφη και της 3 συσκευης ,λογω του ιδιου προβληματος πηγα στο πλαισιο και μπροστα τους πηρα και 4 συσκευη και ειχε το ιδιο προβλημα με το κουμπι Power,δηλ αναβοσβηναν τα λαμπακια και μου εβγαλε σφαλμα για επαννεκινηση που ποτε δεν εκανα και μετα απο καβγα πηρα τα λεφτα μου πισω.εμενα και καλα μου ειπανε οτι ειναι φυσιολογικο να αναβοσβηνουνε τα λαμπακια και κραταει η ολη διαδιακασια γυρω στα 15sec μεχρι να κλεισουνε,αλλα δεν ειναι φυσιολογικο να ξερεις και αυτο στο λεω για να μην σου πουνε τπτ βλακειες.ειχανε εκθεσιακο και το ανοιξα και το εκλεισα 10 φορες και ανοιξε κατευθειαν και τους την ειπα για να μην μου λενε μπουρδες και με περνανε χαζο οτι δεν ξερω ν αναβω ενα κινητο και πηρα το lg optimus 4x hd και βρηκα την ησυχια μου.ποτε ξανα απο το πλαισιο!!!!

Τα τελευταία 5 χρόνια όλες μου οι συσκευές (nokia n97 mini, samsungs galaxy w, htc one s) ήταν παραεισαγωγής ή αγορασμένες κατευθείαν από το εξωτερικό και πάντα σε πιο χαμηλές τιμές. Αντίθετα με ότι διαβαζα σε διάφορα site, δεν είχα ποτέ προβλήματα με τις συσκευές μου, έπαιρνα πολύ γρήγορα τις ενημερώσεις και την μοναδική φορά που χρειάστηκε να απευθυνθώ στο σέρβις (Γερμανός για αλλαγή ηχείου στο n97) δεν είχα κανένα πρόβλημα απολύτως. Δεν βλέπω κανένα λόγο να ξαναεμπιστευθώ τα "μεγάλα" μαγαζιά.

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αντιμετωπιζω προβλημα με την εμφανιση τρεχουσασ τοποθεσιας στην εφαρμογή locations και στο accuweather.

Δεν εντοπιζει σε ποια θεση βρισκομαι....εχει κανεις καμια ιδεα?????

 

Άνοιξε το gps σε ανοικτό χώρο και στις ρυθμίσεις του καιρού ενεργοποίησε την τρέχουσα τοποθεσία..

Σε καμία περίπτωση μην κάνεις hard reset. Έλεος δηλ. ασχοληθείτε λίγο με τις ρυθμίσεις του κιν. , ότι και να γίνει HARD RESET

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το gps σε ανοικτό χώρο και στις ρυθμίσεις του καιρού ενεργοποίησε την τρέχουσα τοποθεσία..

Σε καμία περίπτωση μην κάνεις hard reset. Έλεος δηλ. ασχοληθείτε λίγο με τις ρυθμίσεις του κιν. , ότι και να γίνει HARD RESET

 

Το "έλεος" δε το πολυκατάλαβα, αλλά η ειρωνία καλύτερα να λείπει. Είχα το ίδιο πρόβλημα για περίπου 12 μέρες και είχα δοκιμάσει πραγματικά τα πάντα μέχρι που η HTC στο facebook μου έδωσε τη λύση μέσω reset, γιατί όπως είπε την πρώτη φορά που ενεργοποίησα τη συσκευή δεν έδωσα άδεια τοποθεσίας στην έναρξη( και δε μπορεί να πάρει αυτη την άδεια το κινητό με κάποιον διαφορετικό τρόπο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατί όπως είπε την πρώτη φορά που ενεργοποίησα τη συσκευή δεν έδωσα άδεια τοποθεσίας στην έναρξη( και δε μπορεί να πάρει αυτη την άδεια το κινητό με κάποιον διαφορετικό τρόπο)

 

τώρα που το αναφέρεις, και εγώ πρέπει να είχα πάθει το ίδιο και δεν το γνώριζα. Δεν λειτουργούσε οτιδήποτε είχε να κάνει με τοποθεσία και δορυφόρο. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μετά απο το reset.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Το "έλεος" δε το πολυκατάλαβα, αλλά η ειρωνία καλύτερα να λείπει. Είχα το ίδιο πρόβλημα για περίπου 12 μέρες και είχα δοκιμάσει πραγματικά τα πάντα μέχρι που η HTC στο facebook μου έδωσε τη λύση μέσω reset, γιατί όπως είπε την πρώτη φορά που ενεργοποίησα τη συσκευή δεν έδωσα άδεια τοποθεσίας στην έναρξη( και δε μπορεί να πάρει αυτη την άδεια το κινητό με κάποιον διαφορετικό τρόπο)

Τον οδηγώ ρυθμίσεων που βλέπεις στην αρχή μπορείς να τον ξανατρέξεις οποιαδήποτε στιγμή μέσα από το μενού..

Το ότι στο είπε η HTC αυτό δεν λέει τπτ. Πάντα όταν δεν ξέρουν τον λόγο για οποιοδήποτε πρόβλημα αυτό λένε.

Αυτό που λέτε δε στέκει κάτι άλλο έφταιγε. Συγγνώμη που είμαι τόσο απόλυτος αλλά έτσι είναι.. Τα λειτουργικά δεν είναι σχεδιασμένα να σε "εκδικούνται" αν κάνεις ένα λάθος στις αρχικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τον οδηγώ ρυθμίσεων που βλέπεις στην αρχή μπορείς να τον ξανατρέξεις οποιαδήποτε στιγμή μέσα από το μενού..

Το ότι στο είπε η HTC αυτό δεν λέει τπτ. Πάντα όταν δεν ξέρουν τον λόγο για οποιοδήποτε πρόβλημα αυτό λένε.

Αυτό που λέτε δε στέκει κάτι άλλο έφταιγε. Συγγνώμη που είμαι τόσο απόλυτος αλλά έτσι είναι.. Τα λειτουργικά δεν είναι σχεδιασμένα να σε "εκδικούνται" αν κάνεις ένα λάθος στις αρχικές ρυθμίσεις.

Σωστά.

 

Καλησπέρα,

αντιμετωπιζω προβλημα με την εμφανιση τρεχουσασ τοποθεσιας στην εφαρμογή locations και στο accuweather.

Δεν εντοπιζει σε ποια θεση βρισκομαι....εχει κανεις καμια ιδεα?????

 

Αν κατάλαβα σωστά το πρόβλημα θα πρότεινα να πας ρυθμίσεις --> τοποθεσία και να επιλέξεις στο τέλος που λέει υπηρεσία εντοπισμού "Επανεγκατάσταση".

Link to comment
Share on other sites

γενικα τα location services μου εχουν κολλησει και μενα κατα καιρους. μερικες φορες τα προβληματα οφειλονταν σε bugs των google maps (και αντιστοιχα ειχαν προβληματα ολες οι εφαρμογες που τα χρησιμοποιουν). οποτε μην εφαρμοζετε κατευθειαν την ακραια λυση (hard reset), καντε υπομονη, ή επαναεγκαταστηστε ρυθμισεις ή εφαρμογες. :)
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ναι κι εμενα για ενα διαστημα ειχε κολλησει κι αντι για το ονομα της περιοχης που βρισκομουνα εγραφε 'current location' (εχω αγγλικο μενου). Με ενα reboot ξεκόλλησε, καποια στιγμη μερικες μερες μετα μου το ξαναεκανε, παλι με reboot διορθωθηκε.

 

σημερα δυστυχως το κινητο ειχε μια ασχημη πτωση (καθαρα δικη μου ευθυνη κι οχι η εργονομια του κινητου), με αποτελεσμα να γρατζουνηστει πανω δεξια πολυ ασχημα (ουσιαστικα εχει φυγει ενα πολυ μικρο κομματι, δεν ειναι απλως γρατζουνια), παρα το οτι το εχω σε θηκη (slipcase). Εκεινη την ωρα το πηρα πολυ ψυχραιμα αφου στο τσακ δεν μου επεσε στο φρεατιο του ασανσερ!, τωρα που το βλεπω ομως συνεχεια εχω ξενερωσει...:(

ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...