Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια..

Εχω πολλα νευρα πια κ θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

Ωραιο το κινητο μου, για μενα πραγματικα πεταει κ ας ειναι το s3. Ολα καλα λοιπον αλλα το πραγμα με τις αναβαθμισεις ξεπερναει καθε οριο. ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ δυσκολο ειναι πια να βγαλουν ενα αναθεματισμενο update??????? Θα ηθελα πραγματικα να τους βρισω εδω δημοσιως ολους αυτους στην HTC αλλα οτι κ να κανω χαμενο θα παει. Το μονο σιγουρο ειναι οτι οσο κ καλο να ειναι το κινητο δεν προκειτε να ξαναπαρω ποτε htc κ φυσικα θα το δυσφημίζω οπου σταθω κ οπου βρεθω. Ε αμαν πια... Εχει καταντησει αηδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ανοιγω το notification bar στο 4.1 πως μπορω να κανω να μην εμφανιζεται καθολου η επιλογη για την ενεργοποιηση της εξοικονομησης ενεργειας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασε κανεις το s-off να μας πει εντυπωσεις ? Βλεπω προβληματακια απο τους χρηστες του xda...
Link to comment
Share on other sites

Και γώ macbook έχω και το αναγνωρίζει κανονικά σαν να είναι φλασάκι(αν εννοείς αυτό)

Επιλέγεις την αντίστοιχη ρύθμιση από το κινητό κατα την σύνδεση.

 

ποιά είναι η ρύθμιση αυτή γιατί σε εμένα επιλογή τέτοια δεν υπάρχει (ή δεν την βλέπω εγώ :lol:)

 

ποιά έκδοση android έχεις φίλε μου;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ποιά είναι η ρύθμιση αυτή γιατί σε εμένα επιλογή τέτοια δεν υπάρχει (ή δεν την βλέπω εγώ :lol:)

 

ποιά έκδοση android έχεις φίλε μου;

 

Ωπ, τώρα πρόσεξα ότι έχεις JB. Sorry! Στην 4.0.3 αναφερόμουν

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω το notification bar στο 4.1 πως μπορω να κανω να μην εμφανιζεται καθολου η επιλογη για την ενεργοποιηση της εξοικονομησης ενεργειας?

Φοβάμαι ότι μάλλον πρέπει να κανεις force stop.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από μένα. Φρέσκος στο φόρουμ και όπως πάντα με μία ερώτηση.

 

Είμαι έτοιμος για την αγορά αλλά διαβάζω σε ξένα φόρουμ για ένα τεράστιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν στο One S με το κουμπί home. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες γιατί φαντάζομαι θα το έχετε υπόψιν σας. Η ερώτηση είναι εάν το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί και στην Ελλάδα (και γιατί όχι). Απλά διαβάζοντας στις σελίδες εδώ δεν βρήκα κάποιος να έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση....

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω το notification bar στο 4.1 πως μπορω να κανω να μην εμφανιζεται καθολου η επιλογη για την ενεργοποιηση της εξοικονομησης ενεργειας?

 

Μόνο με root γίνεται αυτό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από μένα. Φρέσκος στο φόρουμ και όπως πάντα με μία ερώτηση.

 

Είμαι έτοιμος για την αγορά αλλά διαβάζω σε ξένα φόρουμ για ένα τεράστιο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν στο One S με το κουμπί home. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες γιατί φαντάζομαι θα το έχετε υπόψιν σας. Η ερώτηση είναι εάν το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί και στην Ελλάδα (και γιατί όχι). Απλά διαβάζοντας στις σελίδες εδώ δεν βρήκα κάποιος να έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα και μου κάνει εντύπωση....

 

Τι προβλημα εχεις διαβασει ? Εγω το εχω καπου 3 μηνες χωρις κανενα προβλημα....Οι παλαιοτεροι κατοχοι ας διορθωσουν αν κανω λαθος

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις διαβασει ? Εγω το εχω καπου 3 μηνες χωρις κανενα προβλημα....Οι παλαιοτεροι κατοχοι ας διορθωσουν αν κανω λαθος

 

Απο οτι έχω καταλάβει το κουμπί παρουσιάζει 2 προβλήματα, το ένα το ονομάζουν helicoptering και το άλλο ότι απλά κολλάει. Στο xda forum έχουν γραφεί 160 σελίδες για το προβλημα !!! (παραθέτω παρακάτω) βάζω και ακόμα ένα link. Εάν ψάξεις για "ONE S home button problem" θα βγάλει άπειρα links.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1679649

 

http://www.htconeforum.com/forum/htc-one-s/555-htc-one-s-home-button-problem.html

Edited by Foti
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς κάποια στιγμή τα capacitive πλήκτρα κολλούσαν σε αρκετά one s φίλων αλλά και στο δικό μου, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο. Μετά την αναβάθμιση σε 4.1 όλα καλά, κανένα πρόβλημα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς κάποια στιγμή τα capacitive πλήκτρα κολλούσαν σε αρκετά one s φίλων αλλά και στο δικό μου, είναι πολύ σπάνιο φαινόμενο. Μετά την αναβάθμιση σε 4.1 όλα καλά, κανένα πρόβλημα.

 

Διαβάζοντας σε ξένα φόρουμ το πρόβλημα δεν έχει λυθεί με τέτοιου είδους αναβαθμίσεις. Το πρόβλημα παρουσιάζεται λιγότερο στα κινητά με τον 1.7Ghz CPU όπως και σε κινητά συνδεδεμένα σε εταιρείες με μπάντα στα GSM-1800. Άντε βγάλε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λογικό είναι ότι δεν έχω λάβει την jb ακόμη και είμαι με τον s4 T-Mobile? Σε φίλο μου στο ίδιο ακριβώς τηλ ήρθε πριν 2,5 βδομάδες... Είναι κάτι που πρέπει να κανωωωω;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορω με καποιο τροπο εστω και χειροκινητα να περασω την 4.1 σε one s S3 ?

 

δεν μπορω να την βρω πουθενα..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς σας το airdroid για ασύρματη σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή;

 

Ενώ συνδέεται κανονικά και βλέπω όλα τα περιεχόμενα του, όταν θέλω να κατεβάσω τις φωτογραφίες δε δείχνει να συνεργάζεται και πολύ αρμονικά...

 

(σε αντίθεση με το samsung s3... :O)

 

Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς σας το airdroid για ασύρματη σύνδεση του κινητού με τον υπολογιστή;

 

Ενώ συνδέεται κανονικά και βλέπω όλα τα περιεχόμενα του, όταν θέλω να κατεβάσω τις φωτογραφίες δε δείχνει να συνεργάζεται και πολύ αρμονικά...

 

(σε αντίθεση με το samsung s3... :O)

 

Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο;

 

εγώ το δουλεύω χωρίς πρόβλημα..... ;)

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις να κατεβάσει δηλαδή πολλές φωτογραφίες και δε μασάει; :confused:

 

Τι να πω...

 

Πχ τίκαρα το select all και μετά την αποθήκευση και δεν ξέρω γιατί, κατέβαζε όσες φορές κι αν το έκανα κι από διάφορους browsers το ίδιο: Camera Roll

 

και βέβαια το οποίο είναι ένα άδειο αρχείο ραρ :mad::cry:

Link to comment
Share on other sites

μπορω με καποιο τροπο εστω και χειροκινητα να περασω την 4.1 σε one s S3 ?

 

δεν μπορω να την βρω πουθενα..

 

Μπορεις να το στειλεις στην arvato να στο περασουν αυτοι.Θα το παραλαβουν αυτοι απο το σπιτι σου με κουριερ και θα στο επιστρεπψουν σε 9-15 εργασιμες μερες.(ολα αυτα χωρις χρεωση ,αρκει να εχεις την εγγυηση βεβαια).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια. Δυο ερωτήσεις θελω να κάνω: 1) πως καθαρίζετε το κινητό σας εσείς και εννοώ να το καθαρίσετε από βρομιές όχι από σκόνη και 2) ειμαι ο μόνος ή εχετε και εσείς προβλημα με την εφαρμογή του facebook στο κινητο, φορτώνει πααρα πολυ αργα μερικες φορες, αλλες βγάζει σφάλμα δικτύου άλλες δεν φορτώνει καθόλου τις εικόνες, δοκίμασα να τσατάρω και μέσω 3g με ενα φίλο μου μεσω της εφαρμογής και μου έβγαλε σφάλμα αποστολής μηνύματος σε 4-5 μηνύματα και αργούσε γενικότερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εγώ έχω ενεργοποιήσει το Locations στο Desire S μου. Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο αυτό για πλοήγηση και είμαι ευχαριστημένος για τα 30 το χρόνο. Μπορείς να κατεβάσεις χάρτες για οποία χώρα θέλεις και έχει πλήρεις οδηγίες στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έχει χρησιμοποιήσει κανένας το ΗTC Locations με το Car navigation? Ζητάει 30 ευρώ για unlimited license, αξίζει?

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά δεν νομίζω ότι είναι 30 ευρώ unlimited license όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι το locations, αλλα υποθετω οτι δεν θα το εχεις αν αλλαξεις κινητο (πας πχ. σε σαμσουνγκ) στο μελλον.

 

οποτε αφου δινει λεφτα, μαλλον ειναι καλυτερο να στραφεις σε καποια απο τις global android εφαρμογες, οπως το sygic, tom tom, ndrive, igo, κτλ

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...