Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπέρα, ενδιαφερομαι για το ΗΤC One S αλλα όσο και αν εψαξα δεν το βρήκε με τον S4 επεξεργαστη. όλα έχουν τον S3.

επομενως σκεφτομαι να το παραγγείλω απο το http://www.handtec.co.uk/product.php/6482/htc-one-s----free--60-htc-watch-offer---z520e--sim-free-unlocked--grey- εχει κανενας παραγγείλει απο κει και ξερει αν ειναι braned?

Edited by Panos_asdf
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτό το θεματάκι με την θερμοκρασία το έχω και γώ , από οτι διάβασα και σε sites του εξωτερικου με τον S3 ανεβάζει για πλάκα με browsing 40-42 βαθμούς ( wifi on )

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, ήθελα να ρωτησω εχει κανεις σας εμπειρια απο αγορες απο αγγλια και βασικα απο την http://www.handtec.co.uk/

 

Είσαι σε λάθος θέμα, εδώ μιλάμε για συγκεκριμένο κινητό.

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Δεν έχω καταλάβει, ποια η διαφορα z560 με z520?

 

Η διαφορά έγκειται στον επεξεργαστή που φοράνε, και κυρίως στην αρχιτεκτονική αυτών.

Κατ' ουσίαν, δεν έχουν παρατηρηθεί διαφορές στην απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το θεματάκι με την θερμοκρασία το έχω και γώ , από οτι διάβασα και σε sites του εξωτερικου με τον S3 ανεβάζει για πλάκα με browsing 40-42 βαθμούς ( wifi on )

 

Έτσι λένε???γιατί εγώ δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι, γιατί στο one s όταν βγάζω φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό τα μάτια βγαίνουν με άσπρο χρώμα?
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά έγκειται στον επεξεργαστή που φοράνε, και κυρίως στην αρχιτεκτονική αυτών.

Κατ' ουσίαν, δεν έχουν παρατηρηθεί διαφορές στην απόδοση.

 

Α οκ nice!..

Απλά είδα πολλά σχόλια για αλλαγη απο το 560 στο 520 και δεν είχα καταλάβει..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε λάθος θέμα, εδώ μιλάμε για συγκεκριμένο κινητό.

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ.

 

φιλε ευχαριστω, εν μερει δικιο εχεις, απλα το συγκεκριμενο σκεφτομαι να αγορασω απο αγγλια για να παρω τον S4 επεξεργαστη για αυτο ρώτησα εδω

Edited by Panos_asdf
Link to comment
Share on other sites

φιλε ευχαριστω, εν μερει δικιο εχεις, απλα το συγκεκριμενο σκεφτομαι να αγορασω απο αγγλια για να παρω τον S4 επεξεργαστη για αυτο ρώτησα εδω

Το έχουμε αναλύσει και πιο πάνω σχετικά με τον επεξεργαστή και έχω μιλήσει και με παιδιά που είχαν και τις 2 συσκευές και δεν είδαν διαφορές επι τις ουσίας. Αν το βρεις βέβαια στην Αγγλία τσίμπα το (θα καλύπτει η εγγύηση και εδώ) αν πάλι όχι μην σκας γιατί η διαφορά είναι αμελητέα στην καθημερινή χρήση (ίσως και μη εντοπισημη) :)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ενα σπαστικο προβλημα: αν βαλω το ξυπνητηρι καποια ωρα και στο μεταξυ κλεισω τελειως τη συσκευή (power off) το ξυπνητηρι δεν δουλευει και η υπενθυμιση-αφυπνιση χανεται. Αυτο δεν συνεβαινε με τα παλια κινητα, που, ασχετως αν το εκλεινες, ανοιγαν το κινητο και χτυπουσαν την προκαθορισμενη ωρα.

Το παρατηρησε κι αλλος ή μου διαφευγει κατι χοντρο ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα ενα σπαστικο προβλημα: αν βαλω το ξυπνητηρι καποια ωρα και στο μεταξυ κλεισω τελειως τη συσκευή (power off) το ξυπνητηρι δεν δουλευει και η υπενθυμιση-αφυπνιση χανεται. Αυτο δεν συνεβαινε με τα παλια κινητα, που, ασχετως αν το εκλεινες, ανοιγαν το κινητο και χτυπουσαν την προκαθορισμενη ωρα.

Το παρατηρησε κι αλλος ή μου διαφευγει κατι χοντρο ?

Ευχαριστώ

Σε όλο το Android συμβαίνει αυτό και σε όλες τις εταιρίες με συσκευές Android.. Απλά μάθαμε να ζούμε πλέον με το θέμα. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι στο play store μιας και δεν με απασχόλησε πότε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα κι εγώ το κινητό από Αγγλία και είπα να ενημερώσω και για τα θετικά και τα αρνητικά της όλης ιστορίας. Πριν την αγορά επικοινώνησα με την HTC αγγλίας και έχω μειλ τους που με διαβεβαιώνου ότι η εγγύηση είναι 2ετής και παγκόσμια. Το κινητό το αγόρασα 290 λίρες ή 363 ειυρώ. Η τιμή νομίζω είναι πολύ καλή. Δυστυχώς παρολου που στα τεχνικά χαρακτηριστικά ανέφερε τον s4 τελικά φοράει τον σ3. Είναι η έκδοση για Ασία και στην αρχή δεν είχε Ελληνικά αλλά με το locale 2 ΤΑ ΠΑΝΤΑ είναι στα Ελληνικά. Γενικά από το κιν είμαι υπερ ευχαριστημένος, Πάει σφαίρα. Σε σχέση με τα διάφορα που έχου γραφτεί για θερμοκρασία μπαταρία καπάκια κτλ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αυτά!!

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα κι εγώ το κινητό από Αγγλία και είπα να ενημερώσω και για τα θετικά και τα αρνητικά της όλης ιστορίας. Πριν την αγορά επικοινώνησα με την HTC αγγλίας και έχω μειλ τους που με διαβεβαιώνου ότι η εγγύηση είναι 2ετής και παγκόσμια. Το κινητό το αγόρασα 290 λίρες ή 363 ειυρώ. Η τιμή νομίζω είναι πολύ καλή. Δυστυχώς παρολου που στα τεχνικά χαρακτηριστικά ανέφερε τον s4 τελικά φοράει τον σ3. Είναι η έκδοση για Ασία και στην αρχή δεν είχε Ελληνικά αλλά με το locale 2 ΤΑ ΠΑΝΤΑ είναι στα Ελληνικά. Γενικά από το κιν είμαι υπερ ευχαριστημένος, Πάει σφαίρα. Σε σχέση με τα διάφορα που έχου γραφτεί για θερμοκρασία μπαταρία καπάκια κτλ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αυτά!!

 

Φίλε απο πιο κατάστημα το αγορασες; Γιατί μέσα στην βδομάδα υπολόγιζε να το αγοράσω και γω απο clove ή handtec.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Φίλε απο πιο κατάστημα το αγορασες; Γιατί μέσα στην βδομάδα υπολόγιζε να το αγοράσω και γω απο clove ή handtec.

Η εταιρεία λέγεται e-cell αλλά το πήρα μέσω ebay.co.uk

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα μας βλέπω με Jelly Bean :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345497

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αγόρασα κι εγώ το κινητό από Αγγλία και είπα να ενημερώσω και για τα θετικά και τα αρνητικά της όλης ιστορίας. Πριν την αγορά επικοινώνησα με την HTC αγγλίας και έχω μειλ τους που με διαβεβαιώνου ότι η εγγύηση είναι 2ετής και παγκόσμια. Το κινητό το αγόρασα 290 λίρες ή 363 ειυρώ. Η τιμή νομίζω είναι πολύ καλή. Δυστυχώς παρολου που στα τεχνικά χαρακτηριστικά ανέφερε τον s4 τελικά φοράει τον σ3. Είναι η έκδοση για Ασία και στην αρχή δεν είχε Ελληνικά αλλά με το locale 2 ΤΑ ΠΑΝΤΑ είναι στα Ελληνικά. Γενικά από το κιν είμαι υπερ ευχαριστημένος, Πάει σφαίρα. Σε σχέση με τα διάφορα που έχου γραφτεί για θερμοκρασία μπαταρία καπάκια κτλ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Αυτά!!

 

Το locale 2 που αναφερεις ειναι εφαρμογη; γενικα τα κινητα στην ευρωπη πρεπει να εχουν ελληνικα μεσα απ' οσο γνωριζω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...