Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλαιότερα είχα αναφέρει το "πρόβλημα" με την αυτονομία της μπαταρίας μου.

 

Εδώ και αρκετό καιρό... λύθηκε μιας και ξήλωσα ένα προγραμματάκι που υποσχόταν ακριβώς αυτό :lol:

 

Πλέον 2 μερούλες τις βγάζει χωρίς πολλά προβλήματα. Βέβαια δεν είμαι από τους λεγόμενους power users :O

 

Ωστόσο έχω να κάνω μια παρατήρηση: όταν δουλεύει πυρετωδώς το data (skype για παράδειγμα), τότε το επάνω μέρος της συσκευής βράζει! :ninja:

 

Κατά τ'άλλα δε μασάει πουθενά :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα αναφέρει το "πρόβλημα" με την αυτονομία της μπαταρίας μου.

 

Εδώ και αρκετό καιρό... λύθηκε μιας και ξήλωσα ένα προγραμματάκι που υποσχόταν ακριβώς αυτό :lol:

 

 

Δεν ξερω ποιο λες αλλα εγω με το 2x battery εχω δει καλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα αναφέρει το "πρόβλημα" με την αυτονομία της μπαταρίας μου.

 

Εδώ και αρκετό καιρό... λύθηκε μιας και ξήλωσα ένα προγραμματάκι που υποσχόταν ακριβώς αυτό :lol:

 

Πλέον 2 μερούλες τις βγάζει χωρίς πολλά προβλήματα. Βέβαια δεν είμαι από τους λεγόμενους power users :O

 

Ωστόσο έχω να κάνω μια παρατήρηση: όταν δουλεύει πυρετωδώς το data (skype για παράδειγμα), τότε το επάνω μέρος της συσκευής βράζει! :ninja:

 

Κατά τ'άλλα δε μασάει πουθενά :cool:

 

Απο περιεργεια, ποιον επεξεργαστη εχεις?? Γιατι εγω οσο και να το πιεσω δεν ανεβαζει πανω απο 37 βαθμους (s4 επεξεργαστη)..

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου οδεύει προς Γαλλία και Expansys. Απαράδεκτο το ότι δεν γράφουν συγκεκριμένα για ποιο μοντέλο πρόκειται όπως άλλα μεγάλα σαιτ (clove, hadtek κλπ). Τους διεμήνυσα πως δε θα δεχτώ συσκευή με τον S3 επεξεργαστή. Άντε να δούμε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μου οδεύει προς Γαλλία και Expansys. Απαράδεκτο το ότι δεν γράφουν συγκεκριμένα για ποιο μοντέλο πρόκειται όπως άλλα μεγάλα σαιτ (clove, hadtek κλπ). Τους διεμήνυσα πως δε θα δεχτώ συσκευή με τον S3 επεξεργαστή. Άντε να δούμε...

 

Μην νομίζεις σώνει και ντε πως ξέρουν τι φοράει. Εγώ συνάντησα είδικά πάνω σε αυτό το θέμα , μεγάλη άγνοια και απορώ εφόσον κάνουν αυτή την δουλειά , γιατί δεν το ψάχνουν λιγάκι παραπάνω να είναι σωστά ενημερωμένοι. Έτσι θα είναι και σωστότεροι επαγγελματίες αν μη τι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω το γκρί και έκανα δυο γδαρσίματα στο πλαστικό καπάκι που καλύπτει την sim. Ξέρει κανείς από που μπορώ να παραγγείλω ανταλλακτικό; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μην νομίζεις σώνει και ντε πως ξέρουν τι φοράει. Εγώ συνάντησα είδικά πάνω σε αυτό το θέμα , μεγάλη άγνοια και απορώ εφόσον κάνουν αυτή την δουλειά , γιατί δεν το ψάχνουν λιγάκι παραπάνω να είναι σωστά ενημερωμένοι. Έτσι θα είναι και σωστότεροι επαγγελματίες αν μη τι άλλο.

Ένα μαγαζί που ανα πάσα στιγμή μπορεί να πουλάει δεκάδες μοντέλα, δε μπορεί να ψάχνει συνέχεια τα forum και τα blog για να κοιτάει τέτοιες "λεπτομέριες" για όλα τα κινητά του... ούτε καν θυμάμαι αν βγήκε επίσημη ανακοίνωση από την htc που να εξηγεί την κατάσταση...

Δεν είμαι καταστηματάρχης, αλλά μερικές φορές καλό είναι να κοιτάμε και τα πράγματα από τη θέση του άλλου...

Έχω το γκρί και έκανα δυο γδαρσίματα στο πλαστικό καπάκι που καλύπτει την sim. Ξέρει κανείς από που μπορώ να παραγγείλω ανταλλακτικό; :cry:

 

Αν και εγώ στη θέση σου δε θα το άλλαζα, με μια πολύ γρήγορη αναζήτηση στο ebay...

http://www.ebay.com/itm/Metal-Frame-Battery-Middle-Housing-Chassis-Back-Cover-For-HTC-one-S-Z520e-Ville-/180905454713

(διαλέγεις την επιλογή "Β Top+Bottom Cover")

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Ένα μαγαζί που ανα πάσα στιγμή μπορεί να πουλάει δεκάδες μοντέλα, δε μπορεί να ψάχνει συνέχεια τα forum και τα blog για να κοιτάει τέτοιες "λεπτομέριες" για όλα τα κινητά του... ούτε καν θυμάμαι αν βγήκε επίσημη ανακοίνωση από την htc που να εξηγεί την κατάσταση...

Δεν είμαι καταστηματάρχης, αλλά μερικές φορές καλό είναι να κοιτάμε και τα πράγματα από τη θέση του άλλου...

 

Διαφωνούμε κάθετα φίλε μου , μιας και η δουλειά μου είναι σύμβουλος πωλήσεων κατά κύριο λόγο σε εταιρίες χημικών-δομικών υλικών και αυτό που λές είναι ξαναλέω έλλειψη επαγγελματισμού. Εδώ οι άλλοι κάνουν σεμινάρια επί σεμιναρίων, για να είναι ενήμεροι για το οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά , αυτοί δεν μπορούν να ψαχτούν λιγάκι για τα κινητά που πουλάνε και κοστίζουν σχεδόν μια περιουσία? Όχι φίλε μου δεν το δέχομαι αυτό που λές, δεν στέκει. Σαφώς και δεν μπορούν να ξερουν ανά πάσα στιγμή τι γίνεται, αλλά εδώ μιλάμε πως η πλειοψηφία τους φίλε μου έχει μαύρα μεσάνυχτα. Δεν γίνεται να βρίθει ο τόπος από το ξεφλούδισμα του One S και αυτοί να μην το έχουν πάρει χαμπάρι. Ν' ανοίγουν κάθε μέρα λοιπόν το πρωί τον υπλογιστή και να ενημερώνονται για τα τελευταία νέα, την ώρα που ξύνονται και πίνουν τον καφέ τους. Μέρος της δουλειάς είναι η ενημέρωση κι έχεις υποχρέωση να ξέρεις όσα γίνεται περισσότερα για να θεωρείσαι καλός σε αυτό που κάνεις. Είχα μαγαζί με χαρτικά απορρυπαντικά και είχα δοκιμάσει όλα τα χαρτιά υγείας και απορρυπαντικά που είχα στο μαγαζί για να ξέρω τι θα τους λέω και να μην λέω αρλούμπες.

Σε αυτό είμαι πάρα πολύ αυστηρός, βαρέθηκα στην Ελλάδα όλους τους κομπογιανίτες. Πάς στο εξωτερικό και μόνον που δεν σε βάζουν κάτω για σεμινάριο όταν θέλουν να σου πουλήσουν κάτι. Η ημέρα με την νύχτα δυστυχώς, στην πλειοψηφία κιόλας των καταστημάτων , ανεξαρτήτως ειδών.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτο να μην γνωριζουν οταν τους ρωτας ποια εκδοση επεξεργαστη φοραει το κινητο. ειδικα το εξπανσυς που αναφερθηκε και προηγουμενως, σε δικια μου ερωτηση μου ειχε απαντησει οτι φοραει τον πιο καινουριο :lol: και σε νεα ερωτηση, ποιον απο τους 2, οτι φοραει αυτον που λενε τα specs. :lol:

και γενικα απαραδεκτο, αλλα να γραφουν στα σαιτ τους, να σε διαβεβαιωνουν στο τηλεφωνο ή στο μειλ και στο τελος να παραλαμβανεις αλλο. μην το δεχεται κανεις σας και να τα επιστρεφετε αμεσα. το ιδιο ισχυει και για branded.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι να συνεχίσει η Htc και θα πάει καλά. Άλλο διαφημίζει και άλλο πουλάει .

Διαφημίζει διαστημική τεχνολογία για έξτρα αντοχή και ξεφλουδίζει στο ξεκούδουνο μόνο του. Εκτός και άν πρέπει να πας στο φεγγάρι για να ισχύει η "διαστημική" τεχνολογία της Νάσα που εφάρμοσε. :lol:

Διαφημίζει τον S4 και γίνεται χαμός με τις επιδόσεις του και πάνε σε όλα τα καινούρια και πλασάρουν άλλον επεξεργαστή. Όχι κύριοι, τον 4 θέλω και αυτόν πλήρωσα , γιατί άκουσα πως κάνει παπάδες.Και ο άλλος σφαίρα πάει , μην λέμε και ότι θέλουμε, αλλά δεν πληρώσαμε γι' αυτόν όμως.Είναι κοροϊδία , είναι παραπλάνηση του τελικού χρήστη κι έλλειψη σεβασμού ώς προς την τσέπη αυτού. Να πάγωναν την κυκλοφορία του, παρά στην ζούλα όπως έκαναν τώρα κι έχασαν μεγάλο μερίδιο μελλοντικών αγοραστών. Πώς να την εμπιστευθείς ξανά? Κρίμα γιατί πραγματικά , το κινητό είναι τέλειο. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια, ποιον επεξεργαστη εχεις?? Γιατι εγω οσο και να το πιεσω δεν ανεβαζει πανω απο 37 βαθμους (s4 επεξεργαστη)..

 

S4.

 

Αυτό που αναφέρω το έχεις δοκιμάσει; Τουλάχιστον 10 λεπτάκια στο Skype με data (με το ασύρματο ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει :lol: )

 

ΒΡΑΖΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μουλαρώσει με την expansys γιατί η ιστοσελίδα τους είναι παραπλανητική. Δεν αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ ποιο μοντέλο πουλάνε, έχουν μειωμένη τιμή ώστε να τσιμπήσουν άσχετους και μάλιστα στη περιγραφή αναφέρουν πως ο επεξεργαστής τρέχει στα 1,5 ενώ όλοι γνωρίζουμε πως είανι στα 1,7. Παραπλάνηση. Δε με χάλασε ο παλιός διπύρηνος.. σφαίρα παει, αλλά τουλάχιστον πριν παραγγείλω θέλω να ξέρω τι παραγγέλνω...

 

Φέρνω και παραδείγματα: http://www.handtec.co.uk/product.php?xProd=6488

 

http://www.clove.co.uk/htc-one-s

 

Δυστυχώς για μένα η expansys τελος..

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μουλαρώσει με την expansys γιατί η ιστοσελίδα τους είναι παραπλανητική. Δεν αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ ποιο μοντέλο πουλάνε, έχουν μειωμένη τιμή ώστε να τσιμπήσουν άσχετους και μάλιστα στη περιγραφή αναφέρουν πως ο επεξεργαστής τρέχει στα 1,5 ενώ όλοι γνωρίζουμε πως είανι στα 1,7. Παραπλάνηση. Δε με χάλασε ο παλιός διπύρηνος.. σφαίρα παει, αλλά τουλάχιστον πριν παραγγείλω θέλω να ξέρω τι παραγγέλνω...

 

Φέρνω και παραδείγματα: http://www.handtec.co.uk/product.php?xProd=6488

 

http://www.clove.co.uk/htc-one-s

 

Δυστυχώς για μένα η expansys τελος..

 

Εμένα μου λένε ότι έχουν παραγγείλει από 2 διαφορετικούς προμηθευτές και έρχονται κ με τους 2 επεξεργαστες. Ακόμη ότι για να μάθω με ποιον από τους 2 επεξεργαστές θα μου έρθει ότι πρέπει πρώτα να το παραγγείλω να το πληρώσω και να δεσμευτεί η παραγγελία (απάντηση τους: γίνονται όλα ηλεκτρονικά και δεν ξέρουμε ποιο κομμάτι θα δεσμευθεί για την παραγγελία σας.Ακόμη και να το επιστρέψετε λόγω ότι έχει ήρθε με τον S3 μπορεί πάλι με τον ίδιο να έρθει). Αντιεπαγγελματισμός πλήρως για μένα τέτοιου είδους απαντήσεις.

Ένα κατάστημα που βρήκα πάντως και δεν το γνώριζα είναι το plus3. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λένε ότι έχουν παραγγείλει από 2 διαφορετικούς προμηθευτές και έρχονται κ με τους 2 επεξεργαστες. Ακόμη ότι για να μάθω με ποιον από τους 2 επεξεργαστές θα μου έρθει ότι πρέπει πρώτα να το παραγγείλω να το πληρώσω και να δεσμευτεί η παραγγελία (απάντηση τους: γίνονται όλα ηλεκτρονικά και δεν ξέρουμε ποιο κομμάτι θα δεσμευθεί για την παραγγελία σας.Ακόμη και να το επιστρέψετε λόγω ότι έχει ήρθε με τον S3 μπορεί πάλι με τον ίδιο να έρθει). Αντιεπαγγελματισμός πλήρως για μένα τέτοιου είδους απαντήσεις.

Ένα κατάστημα που βρήκα πάντως και δεν το γνώριζα είναι το plus3. Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο??

 

 

 

Διακαιολογίες του ....... όλου. Εγώ πάντως αύριο ξαναπραλαμβάνω, θα το ανοίξω μπροστά στον κουριερ και εαν είναι πάλι με Σ3, θα γίνει κατευθείαν επιστροφή....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

S4.

 

Αυτό που αναφέρω το έχεις δοκιμάσει; Τουλάχιστον 10 λεπτάκια στο Skype με data (με το ασύρματο ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει :lol: )

 

ΒΡΑΖΕΙ!!

 

skype οχι, αλλα κανω πολυ browsing με data, και δεν εχει ανεβασει ποτε τοση θερμοκρασια. λιωσιμο σε παιχνιδια, το ιδιο. θα το δοκιμασω και το skype και θα σου πω. :lol: :lol:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το tethering. Μετα απο κανα 5λεπτο με εχει αποσυνδεσει και εχει βγει το check απο το wifi hotspot. Εχει συμβει σε κανεναν ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πήρα και'γω απόφαση να φύγω από το HTC HD (ναι αρχαιολογία μεν :p, αλλά μέχρι στιγμής μια χαρά στάθηκε) και λέω να μείνω HTC, και να πάω στο S. Διάβασα αρκετές από τις σελίδες του θέματος, και εκτός από τις αρκετές περιπτώσεις ξεφλουδίσματος στο μαύρο, γενικά άλλα "κουσούρια" δεν έχει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι αν έχει πάρει κανείς από amazon.co.uk.. Αναφέρει πως είναι Sim Free.. δηλαδή φαντάζομαι ότι δουλεύει κανονικά και με τις "ντόπιες" SIM εδώ και δεν είναι branded, ή κάνω λάθος; Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά; Με τις εγγυήσεις τι παίζει; Ισχύει πως εφόσον είναι εντός ΕΕ, είμαι καλυμένος; Άσχετος γαρ :blink: ευχαριστώ :).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πήρα και'γω απόφαση να φύγω από το HTC HD (ναι αρχαιολογία μεν :p, αλλά μέχρι στιγμής μια χαρά στάθηκε) και λέω να μείνω HTC, και να πάω στο S. Διάβασα αρκετές από τις σελίδες του θέματος, και εκτός από τις αρκετές περιπτώσεις ξεφλουδίσματος στο μαύρο, γενικά άλλα "κουσούρια" δεν έχει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι αν έχει πάρει κανείς από amazon.co.uk.. Αναφέρει πως είναι Sim Free.. δηλαδή φαντάζομαι ότι δουλεύει κανονικά και με τις "ντόπιες" SIM εδώ και δεν είναι branded, ή κάνω λάθος; Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά; Με τις εγγυήσεις τι παίζει; Ισχύει πως εφόσον είναι εντός ΕΕ, είμαι καλυμένος; Άσχετος γαρ :blink: ευχαριστώ :).

 

Απο εγγυηση ξεχασε το.....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Πήρα και'γω απόφαση να φύγω από το HTC HD (ναι αρχαιολογία μεν :p, αλλά μέχρι στιγμής μια χαρά στάθηκε) και λέω να μείνω HTC, και να πάω στο S. Διάβασα αρκετές από τις σελίδες του θέματος, και εκτός από τις αρκετές περιπτώσεις ξεφλουδίσματος στο μαύρο, γενικά άλλα "κουσούρια" δεν έχει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ είναι αν έχει πάρει κανείς από amazon.co.uk.. Αναφέρει πως είναι Sim Free.. δηλαδή φαντάζομαι ότι δουλεύει κανονικά και με τις "ντόπιες" SIM εδώ και δεν είναι branded, ή κάνω λάθος; Ελληνικά υποστηρίζει κανονικά; Με τις εγγυήσεις τι παίζει; Ισχύει πως εφόσον είναι εντός ΕΕ, είμαι καλυμένος; Άσχετος γαρ :blink: ευχαριστώ :).

 

Το τηλέφωνο είναι πραγματικά απολαυστικό και απροβλημάτιστο, αρκεί να πάρεις το ασημένιο και να ζητήσεις να έχει τον S4.

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή , θα πρέπει να σου βάλουν όμως αντάπτορα μέσα μιας κι εχουν άλλη τάση ρεύματος. Γιατί ρε συ δεν κοιτάς από Ελληνικά σκρουτζομάγαζα? Υπάρχουν κάποια αξιόλογα .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πραγματικά απολαυστικό και απροβλημάτιστο, αρκεί να πάρεις το ασημένιο και να ζητήσεις να έχει τον S4.

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή , θα πρέπει να σου βάλουν όμως αντάπτορα μέσα μιας κι εχουν άλλη τάση ρεύματος. Γιατί ρε συ δεν κοιτάς από Ελληνικά σκρουτζομάγαζα? Υπάρχουν κάποια αξιόλογα .

 

Τι εννοεις Πανευρωπαϊκη ? Αν αγορασεις ενα κινητο απο Αγγλια και σου παθει κατι σε καλυπτει και εδω η εγγυηση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο εγγυηση ξεχασε το.....

 

Δεν ισχύει η Αγγλική στην Ελλάδα ρε σύ?

 

Τι εννοεις Πανευρωπαϊκη ? Αν αγορασεις ενα κινητο απο Αγγλια και σου παθει κατι σε καλυπτει και εδω η εγγυηση ?

 

Κάτσε γιατί ποστάρουμε συνέχεια μαζί και θα χαθεί η μπάλα.

Ναι αυτό εννοώ και το κουτί πάνω γράφει τα αρχικά από κάποιες χώρες. Αυτές είναι εκείνες που καλύπτει η εγγύσηση.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί ποστάρουμε συνέχεια μαζί και θα χαθεί η μπάλα.

Ναι αυτό εννοώ και το κουτί πάνω γράφει τα αρχικά από κάποιες χώρες. Αυτές είναι εκείνες που καλύπτει η εγγύσηση.

 

Αυτο το δεχοντε ομως εδω στο service ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει η πανευρωπαικη εγγυηση παιδια, τα χουμε ξαναπει.

 

τα branded ειναι αλλη ιστορια.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...