Jump to content

LG Optimus L3 (E400)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασες να κανεις διαγραφη του δικτυου και επανασυνδεση παλι?

 

Αλλιως μεσα απο τις ρυθμισεις του ρουτερ να κανεις αναζητηση ασυρματων συσκευων και να το συνδεσεις ετσι εκανα τουλαχιστον εγω οταν αλλαξα ρουτερ και δεν κλειδωνε στο δικτυο μου

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Ενταξει δεν το γνωριζα τωρα μαθαινω να λειτουργω το tapatalk

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 300
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πόσο ελεύθερο χώρο έχει το τηλέφωνο από τη μάνα του για εφαρμογές ?

 

157 mb για εγκατασταση εφαρμογων

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα προβλημα εχω κανει root το κινητο εκανα partition την sdcard δουλευε κανονικα η sdcard αλλα ξαφνικα μου βγαζει οτι δεν εχω προσβαση και ιτι ειναι μονο για αναγνωση τι μπορει να φταιει?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Karthan7 για την άμεση ανταπόκριση. Εκανα ήδη την παραγγελία.

Τι εγινε φιλε, ηρθε, την αλλαξες?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

 

Θελω να αγορασω ενα android με μονο σκοπο να μπορω να χρησιμοποιω viber για να μειωσω το κοστοs σε ομιλια και sms ,δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα δηλαδη σερφαρισμα,μουσικη,ουτε να κατεβασω περιεργεs εφαρμογεs κλπ,θελω απλα ενα entry level android ,και βλεπονταs στο skroutz τιμεs γυρω στα 80 ευρω ,σκεφτομαι την πιθανοτητα του να αγορασω το L3 .Με βαση αυτα τα δεδομενα,εσειs που εισαστε ηδη χρηστεs θα μου το συστηνατε ? Εχει καποια προβληματα στιs βασικεs λειτουργιεs του ? Ευχαριστω εκ των προτερων ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !

 

Θελω να αγορασω ενα android με μονο σκοπο να μπορω να χρησιμοποιω viber για να μειωσω το κοστοs σε ομιλια και sms ,δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα δηλαδη σερφαρισμα,μουσικη,ουτε να κατεβασω περιεργεs εφαρμογεs κλπ,θελω απλα ενα entry level android ,και βλεπονταs στο skroutz τιμεs γυρω στα 80 ευρω ,σκεφτομαι την πιθανοτητα του να αγορασω το L3 .Με βαση αυτα τα δεδομενα,εσειs που εισαστε ηδη χρηστεs θα μου το συστηνατε ? Εχει καποια προβληματα στιs βασικεs λειτουργιεs του ? Ευχαριστω εκ των προτερων ! :)

 

Εντάξει για την δουλεία που το θες κάνει το κινητό με το παραπάνω το κάνεις και ένα root μετά update το λογισμικό γιατί όταν το πάρεις έχει την android v2.3.6 ξεπερασμένη πλέον ρίχνεις την rom της CyanogenMod android v4.1.1 και είσαι αρχηγός.

 

Aπό το viber να φοβάσαι το χρησιμοποιώ εδώ και 4 μήνες και δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος το πρόβλημα του είναι στο ότι αν δεν έχεις ΚΑΛΟ 3G ΣΗΜΑ στην περιοχή που είσαι κάνει διακοπές όταν μιλάς καθυστερεί να ακουστή ο άλλος συνομιλητής κολλάει αρκετές φορές και γενικά δεν είναι και τόσο αξιόπιστο σαν πρόγραμμα,να πούμε και τα θετικά με το τελευταίο update που έκαναν στο viber διορθώθηκαν αρκετά τα κωλύματα,ας πούμε με άριστα το 10 το δίνω ένα 7 σίγουρα γλιτώνεις αρκετά χρήματα από της κλείσεις όταν μπορείς να μιλήσεις με το viber :p:p

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω που αφιερωσεs χρονο για να μου απαντησειs ! Με οσα διαβαζω σε διαφορα forums ,μαλλον θα βαλω ενα 50ρικο ακομα και θα παρω το πιο καινουργιο L3 2 , με την νεωτερη εκδοση android, γιατι δεν ειμαι και ιδιαιτερα σχετικοs για να rootαρω το κινητο και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να κανω καποιο λαθοs . Για το viber απο φιλουs εχω ακουσει καλα πραγματα ,θα το δοκιμασω και ελπιζω να μην εχω προβληματα ( Παντωs κατι επρεπε να κανω με το κοστοs τηs κινητηs ,γιατι παντα υπερεβαινα το παγιο οταν ημουνα σε συμβολαιο και δε λεει ......).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

μετά από περίπου 2 μήνες ήρθε τελικά την περασμένη εβδομάδα και την άλλαξα. Για ένα μήνα περίπου βρίσκονταν "κολλημένη" στο τελωνείο του αεροδρομίου Αθηνών, σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ. Ακολούθησα τις οδηγίες σου και δεν δυσκολεύτητκα ιδιαίτερα στην αντικατάσταση. Αν και ο κινέζος δεν μου έστειλε το έξτρα εργαλείο για την αποσυναρμολόγηση του κινητού, χρησιμοποίησα μια πολύ λεπτή μεταλλική και εύκαμτη λάμα και έκανε τη δουλειά της πολύ καλύτερα.

Σε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα μήνα σου απάντησα και σου έστειλα λινκ για αγορά.... Οκ τα ελτα μερικές φορές είναι άστα να πάνε....

Εργαλείο για να το ξεβιδωσεις βλέπω στο λινκ ότι δεν δίνει.

Όλα καλά λοιπόν !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το κάνεις και ένα root μετά update το λογισμικό γιατί όταν το πάρεις έχει την android v2.3.6 ξεπερασμένη πλέον ρίχνεις την rom της CyanogenMod android v4.1.1 και είσαι αρχηγός.

 

Καλησπέρα! Να κάνω μια ερώτηση; Βγήκε CyanogenMod 4.1.1 για το L3? Μπορείς να μου δώσεις κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να κάνω μια ερώτηση; Βγήκε CyanogenMod 4.1.1 για το L3? Μπορείς να μου δώσεις κάποιο link?

 

Sorry δικό μου λάθος,είναι η έκδοση v4.0.4 της CyanogenMod.

(Μπερδεύτηκα γιατί έχω και ένα android table με την έκδοση V4.1.1)

Link to comment
Share on other sites

Sorry δικό μου λάθος,είναι η έκδοση v4.0.4 της CyanogenMod.

(Μπερδεύτηκα γιατί έχω και ένα android table με την έκδοση V4.1.1)

 

Κανένα πρόβλημα! απλά παρακολουθώ το θεμα και στο XDA και δεν βρήκα ακόμη 4.1 για το L3 μας!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα! απλά παρακολουθώ το θεμα και στο XDA και δεν βρήκα ακόμη 4.1 για το L3 μας!

 

Έχει κυκλοφορήσει μια καινούρια έκδοση για το κινητάκι μας της CyanogenMod10 έκδοση JellyBean v4.1.2 με καινούριο Kernel v3.4.0 αλλά είναι δοκιμαστική Beta ακόμα έχει μερικά BUGS,όποιος θέλει να την δοκιμάσει μπορεί να την κατεβάσει από εδώ.

 

http://3.bp.blogspot.com/-tTsdFw4TDyc/UYUoI5u5M0I/AAAAAAAABhs/31-AcPREG-Y/s1600/2a80mc4.png

 

Download.

https://mega.co.nz/#!iI4SADTI!f0JRuUQxeujBshw50wxnwyJm4BU6AnID66wHoNhAW3Y

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα πηρα το εν λογω κινητο στην γυναικα σαν πρωτη συσκευη android αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με την μνημη βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι δεν εχει επαρκη χωρο.Κανω εκκαθαριση και μετα απo λιγο μου βγαζει παλι μηνυμα. Να πω οτι το δουλευει πιο πολυ για Facebook παρα σαν τηλεφωνο.Δοκιμασα να το κανω root αλλα εφαγα τα μουτρα μου εχει τελευταια εκδοση firmware απο cosmote.Ξερει κανεις πως να διαχειριστω το θεμα με την μνημη:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το εν λογω κινητο στην γυναικα σαν πρωτη συσκευη android αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με την μνημη βγαζει συνεχεια μηνυμα οτι δεν εχει επαρκη χωρο.Κανω εκκαθαριση και μετα απo λιγο μου βγαζει παλι μηνυμα. Να πω οτι το δουλευει πιο πολυ για Facebook παρα σαν τηλεφωνο.Δοκιμασα να το κανω root αλλα εφαγα τα μουτρα μου εχει τελευταια εκδοση firmware απο cosmote.Ξερει κανεις πως να διαχειριστω το θεμα με την μνημη:cry:

 

Καλησπέρα με ποιο πρόγραμμα δοκίμασες να κάνεις root?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με ποιο πρόγραμμα δοκίμασες να κάνεις root?

 

Οι ειδικοί!!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1863117

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Mε ολα και με κανενα δεν ειχα αποτελεσμα αυτο με xda-deloper δοκιμασα πρωτα και μετα superone click αλλα παλι τιποτα:wacko:

Καπου διαβασα απο καποιο firmware και μετα δεν γινεται root το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Mε ολα και με κανενα δεν ειχα αποτελεσμα αυτο με xda-deloper δοκιμασα πρωτα και μετα superone click αλλα παλι τιποτα:wacko:

Καπου διαβασα απο καποιο firmware και μετα δεν γινεται root το κινητο.

 

Ποιο firmware ακριβώς έχει το κινητο?

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα (γιατι δεν εχω το κινητο μαζι μου) πρεπει να εχει το10Μ η 10Κ.

 

Δες και εδώ http://www.doctorandroid.gr/2012/09/root-lg-optimus-l3.html?m=1

Και αν δεν βγάλεις άκρη αύριο θα σου πω σίγουρα αν δεν σε βοηθήσει κάποιος άλλος στο κινητο μας όλα γίνονται δες το δικό μου!!!!!!!!!!

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

Mε ολα και με κανενα δεν ειχα αποτελεσμα αυτο με xda-deloper δοκιμασα πρωτα και μετα superone click αλλα παλι τιποτα:wacko:

Καπου διαβασα απο καποιο firmware και μετα δεν γινεται root το κινητο.

 

http://droidtricksqvga.blogspot.gr/2013/02/lg-optimus-l3-e400-rooting.html?m=1

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

To link που γραφεις δεν εχει το root package...

 

Στο link εκεί που γράφει download root package εάν πατήσεις κατεβαίνει στον υπολογιστή η στο κινητο ανάλογά από που συνδεεσαι

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L3 (E400)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...