Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει τα πάντα άλλους φορτιστές άλλη μπαταρία άλλη rom άλλο kernel.. αν του τη βαρέσει βγάζει μήνυμα ότι καταναλώνω πιο πολύ ρεύμα από αυτό που παρέχει ο φορτιστής . Άλλες φορές και κλειστό να είναι πέφτει η μπαταρία. Και ως δια μαγείας με το που το βάλω σε άλλη πρίζα φορτίζει. Οτι να 'ναι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους!

 

είμαι ένας απογοητευμένος χρήστης του hox.

Μετά την αναβάθμιση σε 4.2.2 και sense 5.0, το wi-fi τα έχει παίξει τελείως και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, παρά μόνο αν στέκομαι ακριβώς δίπλα στο router! Είναι ένα πρόβλημα που υπήρχε και παλαιότερα αλλά διορθώθηκε με ένα μικρό update που είχε στείλει τότε η htc. Με την αλλαγή, όμως, σε 4.2, η "διόρθωση" χάθηκε και απ' ότι έχω καταλάβει, μάταια περιμένω καινούργια... Δοκίμασα και hard reset, αλλά τίποτα.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω εδώ είναι, αν υπάρχει κάποιο μέλος στην περιοχή της Θεσ/νίκης, που να μπορεί να με βοηθήσει, ενδεχομένως κάνοντας root ή εγκαθιστώντας άλλη rom, διαδικασίες που δεν γνωρίζω να κάνω ή με όποιον άλλο τρόπο νομίζει ότι μπορεί... Με το αζημίωτο, φυσικά...

Προχθές, μάλιστα, παρατήρησα ότι (μάλλον) έχω πρόβλημα και με το gps... Τι να πω...

Έχω κουραστεί με αυτή την κατάσταση και αν δεν το λύσω άμεσα, πάω για αγορά νέας συσκευής.

 

Όποιος νομίζει ότι μπορεί να με βοηθήσει, μπορεί να μου στείλει και pm

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις του WiFi και άλλαξε τη ζώνη συχνοτήτων στο 2.4Ghz.

Με το GPS τι πρόβλημα έχεις ακριβώς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι γιατι δεν έχω wi-fi στη δουλειά.

 

Edit: Το δοκίμασα αλλά...τζίφος. Τα ίδια...

 

Όσον αφορά στο gps, έχω κατεβάσει 2 apps, το navigator και το gps essentials και καμία δεν βρίσκει δορυφόρο (εννοείται με το gps ενεργοποιημένο), παρόλο που βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο...

Edited by supersonic
Link to comment
Share on other sites

παιδες χελπ..

εχω ενα htc one x 32 που λειτουργει καλα, αλλα εφαγε ενα καλο πεσιμο και εχει σχεδον ξεκολησει ολη η οθονη..

αυτο μπορει να επισκευαστει χωρις να κοστισει καινουργιο τηλεφωνο?

επισης αυτος που το εχει θελει να ξεφορτωθει το bloatware του κινητου και λεγαμε να δοκιμασουμε καινουργιο rom.... ποιο/ποια προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχει ξεκολλήσει, μήπως απλά έχει «ξεκουμπώσει» από το σώμα του κινητού;

 

Αν ναι, απλά κούμπωσε την πιέζοντας προς τα μέσα, δες αυτό το βίντεο γύρω στο 12:00:

 

Όσο για ρομ, αν και έχω το +, γενικά ή Android Revolution HD θεωρείται από τις καλύτερες και τις πιο ελαφριές. Είναι ουσιαστικά rooted stock χωρίς πολλά φρουφρου. Από την άλλη η ViperX είναι πλήρως παραμετροποιήσιμη, τίγκα στα tweaks, αλλά και αναλογικά πιο «βαριά».

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι γιατι δεν έχω wi-fi στη δουλειά.

 

Edit: Το δοκίμασα αλλά...τζίφος. Τα ίδια...

 

Όσον αφορά στο gps, έχω κατεβάσει 2 apps, το navigator και το gps essentials και καμία δεν βρίσκει δορυφόρο (εννοείται με το gps ενεργοποιημένο), παρόλο που βρίσκομαι σε εξωτερικό χώρο...

 

99% και επειδή μου έχει ήδη συμβεί σου λέω ότι έχει ξεκουμπώσει η κεραία του GPS και θα χρειαστεί να το στείλεις στο service για επισκευή. Εμένα έκανα μια βδομάδα για να το επιστρέψουν και μετά δούλευε μια χαρά.

Όσο για το WiFi δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάτι άλλο και φοβάμαι ότι μόνο με custom rom θα βρεις άκρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχει ξεκολλήσει, μήπως απλά έχει «ξεκουμπώσει» από το σώμα του κινητού;

 

Αν ναι, απλά κούμπωσε την πιέζοντας προς τα μέσα, δες αυτό το βίντεο γύρω στο 12:00:

 

Όσο για ρομ, αν και έχω το +, γενικά ή Android Revolution HD θεωρείται από τις καλύτερες και τις πιο ελαφριές. Είναι ουσιαστικά rooted stock χωρίς πολλά φρουφρου. Από την άλλη η ViperX είναι πλήρως παραμετροποιήσιμη, τίγκα στα tweaks, αλλά και αναλογικά πιο «βαριά».

 

στο 11.57 περίπου αν δεις στο πίσω μέρος του κινητού δείχνει κάτι πλαστικά δοντάκια όπου κουμπώνει απ'οτι καταλαβαίνω το μπροστινό μέρος.. αυτά έχουν σπάσει οπότε δεν γίνεται απλά με σπρώξιμο.

Να αντικαταστήσουμε το πίσω κάλυμα μόνο γίνεται (υποθέτοντας οτι ο μηχανισμός είναι οκ) ? και αν ναι πρέπει να είσαι χειρούργος για να το κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλαγή μπαταρίας παίζει;; Κόστος;; Μόνο σε arvato κι όοοοσο τους πάρει ή γίνεται και μόνοι μας;; Χλωμό το κόβω να μπορώ εγώ..
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλλαγή μπαταρίας παίζει;; Κόστος;; Μόνο σε arvato κι όοοοσο τους πάρει ή γίνεται και μόνοι μας;; Χλωμό το κόβω να μπορώ εγώ..

 

Φίλε μου για αλλαγή μπαταρίας μόνος σου θέλει πολύ προσοχή. Εγώ την έχω αλλάξει μόνος μου αλλά έχω ξανά ανοίξει αρκετές φορές κινητό. Έχει πολύ μικρές επαφές και αν δεν προσέξεις μπορεί να βγει άκυρο το κινητό. Δες βίντεο στο YouTube.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για αλλαγή μπαταρίας μόνος σου θέλει πολύ προσοχή. Εγώ την έχω αλλάξει μόνος μου αλλά έχω ξανά ανοίξει αρκετές φορές κινητό. Έχει πολύ μικρές επαφές και αν δεν προσέξεις μπορεί να βγει άκυρο το κινητό. Δες βίντεο στο YouTube.

 

έχω δει βρε Σπύρο κ γι'αυτό το φοβάμαι.. το έχω μόνιμα πλέον σε power save mode (με κάποια χαρακτηριστικά ανοιχτά, όχι όλα), πάντα τέρμα χαμηλή φωτεινότητα σε κλειστούς χώρους κ χωρίς πολλά πολλά.. ε ούτε ολόκληρη μέρα δεν κρατάει.. μόνο undervolt δεν έχω κάνει ακόμα..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

έχω δει βρε Σπύρο κ γι'αυτό το φοβάμαι.. το έχω μόνιμα πλέον σε power save mode (με κάποια χαρακτηριστικά ανοιχτά, όχι όλα), πάντα τέρμα χαμηλή φωτεινότητα σε κλειστούς χώρους κ χωρίς πολλά πολλά.. ε ούτε ολόκληρη μέρα δεν κρατάει.. μόνο undervolt δεν έχω κάνει ακόμα..

 

Πάρε ένα τηλ στην arvarto. Φρεντ χάνεις τίποτα να ρωτήσεις τιμή αν και δεν νομίζω να σου πουν κάτω από 50 ευρώ. Υποθέτω μπορεί και περισσότερο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλ στην arvarto. Φρεντ χάνεις τίποτα να ρωτήσεις τιμή αν και δεν νομίζω να σου πουν κάτω από 50 ευρώ. Υποθέτω μπορεί και περισσότερο.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: να βάλω κι άλλα ή αρκούν;;;

θα ρίξω ένα τηλ αν το θυμηθώ αύριο..

 

40€ με ΦΠΑ μου είπαν και 3-4 εργάσιμες.. και τους το πάω εγώ εκεί.. κοινώς, ΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΠΡΙΤΣ!

Edited by Delijohn
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους εχω το htc one x + εδω και ενα χρονο και τωρα εδω και τρεις μερες που και που χανει τη σιμ και μου ζηταει κωδικο την εβγαλα τη σιμ τη καθαρισα και περιμενω αν θα μου το ξανα κανει υπαρχει καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: να βάλω κι άλλα ή αρκούν;;;

θα ρίξω ένα τηλ αν το θυμηθώ αύριο..

 

40€ με ΦΠΑ μου είπαν και 3-4 εργάσιμες.. και τους το πάω εγώ εκεί.. κοινώς, ΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΠΡΙΤΣ!

 

Πάλι καλά. ;)

 

Γεια σε ολους εχω το htc one x + εδω και ενα χρονο και τωρα εδω και τρεις μερες που και που χανει τη σιμ και μου ζηταει κωδικο την εβγαλα τη σιμ τη καθαρισα και περιμενω αν θα μου το ξανα κανει υπαρχει καποια λυση?

 

Λογικά σκόνη θα ήταν. Αν φυσηξες και λίγο τις επαφές μάλλον θα είσαι καλά. Δεν έχουν αναφερθεί τέτοια πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά. ;)

 

 

 

Λογικά σκόνη θα ήταν. Αν φυσηξες και λίγο τις επαφές μάλλον θα είσαι καλά. Δεν έχουν αναφερθεί τέτοια πρόβλημα.

 

Η αληθεια ειναι οτι υπηρχε μεσα σκονη :p μακαρι να ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: να βάλω κι άλλα ή αρκούν;;;

θα ρίξω ένα τηλ αν το θυμηθώ αύριο..

 

40€ με ΦΠΑ μου είπαν και 3-4 εργάσιμες.. και τους το πάω εγώ εκεί.. κοινώς, ΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΠΡΙΤΣ!

 

Εγω πάλι μια χαρά την βλέπω την τιμή που σου είπαν. Μπαταρία συν τα εργατικά 40 ευρώ είναι πολύ λογική τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι μια χαρά την βλέπω την τιμή που σου είπαν. Μπαταρία συν τα εργατικά 40 ευρώ είναι πολύ λογική τιμη.

 

σόρρυ κιόλας αλλά πού το είδες το καλά;

η μπαταρία είναι σε τιμή χονδρικής γι'αυτούς.. και η εργατοώρα ΠΟΣΟ τους κοστίζει; Ένας τεχνικός δε θα φάει πάνω από μια ώρα για κάτι τέτοιο.. το έχει κάνει άπειρες φορές.. όταν το είχα στείλει για φτιάξιμο πριν κάνα χρόνο, είχα αλλάξει μπαταρία χωρίς να με ρωτήσουν καν. Τότε δεν κόστισε;; Σιγά μη δώσω για ένα κινητό που δεν αξίζει ΟΥΤΕ 180€, 40€ μόνο για τη μπαταρία του..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

σόρρυ κιόλας αλλά πού το είδες το καλά;

η μπαταρία είναι σε τιμή χονδρικής γι'αυτούς.. και η εργατοώρα ΠΟΣΟ τους κοστίζει; Ένας τεχνικός δε θα φάει πάνω από μια ώρα για κάτι τέτοιο.. το έχει κάνει άπειρες φορές.. όταν το είχα στείλει για φτιάξιμο πριν κάνα χρόνο, είχα αλλάξει μπαταρία χωρίς να με ρωτήσουν καν. Τότε δεν κόστισε;; Σιγά μη δώσω για ένα κινητό που δεν αξίζει ΟΥΤΕ 180€, 40€ μόνο για τη μπαταρία του..

 

Μια γνήσια μπαταρία, πόσο κάνει να την αγοράσεις εσύ ; Άσε πόσο την παίρνουν αυτοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια γνήσια μπαταρία, πόσο κάνει να την αγοράσεις εσύ ; Άσε πόσο την παίρνουν αυτοί.

 

10-15€.. βρίσκω κ πιο φθηνές από σπασμένα κινητά κλπ

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

10-15€.. βρίσκω κ πιο φθηνές από σπασμένα κινητά κλπ

 

Δεν είναι σωστός ο συλλογισμός σου, γιατί στην αρβατο δεν θα σου βάλουν μεταχειρισμενη μπαταρία, αλλά καινούρια και γνήσια.

Το αν βρίσκεις μεταχειρισμένες φθηνότερα δεν έχει σχέση, γιατί δεν μπορεί κάτι παλιό να έχει ίδια τιμή με το καινούριο.

Εγώ ξαναλέω, την βλέπω μια χαρά την τιμή . Κάπου εκεί την φανταζόμουν να σου πω την αλήθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρά τιμή είναι για γνήσια μπαταρία και μη ξεχνάτε πως περιλαμβάνει και εργασία όπως και τυχών μεταφορικά που τα καλύπτει η htc αν δεν κάνω λάθος.

Παλιά για μια μπαταρία Nokia θέλαμε 35-40€ και λέγαμε κι ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

RIP HOX. Το κινητό έκλεισε από μπαταρία και δεν ξανά άνοιξε ποτέ.... :/ έβγαλε 2 χρόνια ζωής. Το έχω πάνω στην πρίζα 4 μέρες και δεν ανάβει καν λαμπάκι φόρτισης. Όσο έζησε έζησε. Και το κακό είναι ότι πάνε τόσα δεδομένα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...