Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβαζεις εφαρμογη απο το play store ονοματι cid getter και στο λέει...Τι να πω,θα δω τι γίνεται και με τη 2η επαναφορα....

 

Όντως είναι HTC_001

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα το update 4.2.2 μπορεί κάποιος να μας ΄δωσει τα αποτελέσματα του antutu και quadrant ?

διαβασα ότι το S3 δεν θα πάρει την 4.2.2 αλλά κατευθίαν την 4.3.3...

Ποιές οι διαφορές μεταξύ 4.2.2 και 4.3?

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εγω εχω ακομη θεμα με την αναβαθμιση ενω την βρισκει κανονικα και την κατεβαζει δεν περναει μετα μεσα στο κινητο ουτε ροοτ το εχω κανει ουτε τιποτα 2 βδομαδες το εχω το κινητο. Πρεπει να περιμενω κατι σχετικα με την αναβαθμιση?:)
Link to comment
Share on other sites

Η βασική διαφορά άπο ότι βλέπω είναι αυτή:

Graphics

 

OpenGL ES 3.0 - Android now supports the latest version of the industry standard for high performance graphics.

 

Την οποία και να παίρναμε την 4.3 δεν θα την χαιρόμασταν αφού ο TEGRA3 δεν υποστηρίζει OpenGL ES 3.0

 

Οι περισσότερες διαφορές έχουν να κάνουν με το UI του pure android... οπότε δεν θα δούμε διαφορά... μάλλον για 4.2.2 βλέπω να πεθαίνει το κινητάκι μας...

 

Πάντως αλητεία που το ΟΝΕ S δεν πήρε 4.2.2

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εγω εχω ακομη θεμα με την αναβαθμιση ενω την βρισκει κανονικα και την κατεβαζει δεν περναει μετα μεσα στο κινητο ουτε ροοτ το εχω κανει ουτε τιποτα 2 βδομαδες το εχω το κινητο. Πρεπει να περιμενω κατι σχετικα με την αναβαθμιση?:)

 

το κινητό το πήρες ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ή μεταχειρισμένο;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το πήρες ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ή μεταχειρισμένο;

 

Καινουριο το πηρα. Μπαινει σε ολους η νεα εκδοση η υπαρχουν ακομη προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω το ΟΝΕ Χ+ και ακόμα δεν μου έχει έρθει τίποτα απο αναβάθμηση.

Ποτέ σε καμιά αναβάθμιση δεν έρχονται σε όλους μαζί.

Αν όπως λες σε σένα έχει έρθει ειδοποίηση ότι έχεις αναβάθμιση και δεν σου την κάνει , στην θέση σου θα έκανα ένα hard reset και θα ξαναδοκίμαζα...

 

ΕDIT: Μόλις είδα ότι μου ήρθε ενημέρωση για την αναβάθμιση! 2.18.401.2(406,6ΜΒ) θΑ ΤΗΝ ΚΆΝΩ ΣΠΊΤΙ και θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα! ;)

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

μετα το update 4.2.2 μπορεί κάποιος να μας ΄δωσει τα αποτελέσματα του antutu και quadrant ?

 

 

6900<Quadrant<7000

 

13450<Antutu<13550

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια. Μου ήρθε η ενημέρωση αλλά έχω πρόβλημα. Πριν μερικές μέρες προσπαθώντας να το κάνω root έβαλα την twrp recovery η οποία δε μου δουλεύει. Με το που ανοίγει.... παγώνει. Δεν αποκρίνεται σε κανένα άγγιγμα, ούτε στο "swipe to unlock" και το κάνω εξαναγκασμένη επανεκκίνηση. Πως θα περάσω τη stock recovery? Ή δώστε μου κανένα link οδηγό να περάσω καμία άλλη μήπως και μου δουλέψει.

Βρηκες καποια λυση ? Εχω περιπου το ιδιο προβλημα. οταν κανει το reboot με βγαζει στο twrp recovery, φτανω στην επιλογη της νεας ρομ αλλα δεν δεν περναει το ελεγχο υπογραφης. Να και μια φωτο.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

Βρηκες καποια λυση ? Εχω περιπου το ιδιο προβλημα. οταν κανει το reboot με βγαζει στο twrp recovery, φτανω στην επιλογη της νεας ρομ αλλα δεν δεν περναει το ελεγχο υπογραφης.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

 

Με δεδομένο ότι έχεις τσεκάρει md5 και είναι σωστά κατεβασμένη η rom, μπορείς να πας στο twrp και να απενεργοποιήσεις τον έλεγχο υπογραφής οπότε μετά θα σου κάνει σωστά την εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι έχεις τσεκάρει md5 και είναι σωστά κατεβασμένη η rom, μπορείς να πας στο twrp και να απενεργοποιήσεις τον έλεγχο υπογραφής οπότε μετά θα σου κάνει σωστά την εγκατάσταση.

 

Μιλαω για την official αναβαθμιση. μπορει να γινει η απενεργοποιηση ή θελει εργοστασιακη recovery?

 

Καποια βοηθεια για την εργοστασιακη recovery ? Πως μπορω να την περασω?

Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για την official αναβαθμιση. μπορει να γινει η απενεργοποιηση ή θελει εργοστασιακη recovery?

 

Καποια βοηθεια για την εργοστασιακη recovery ? Πως μπορω να την περασω?

 

Official αναβάθμιση με custom recovery λογικό είναι να είναι αδύνατο να περαστεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Official αναβάθμιση με custom recovery λογικό είναι να είναι αδύνατο να περαστεί.

 

Στα nexus πάντως γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του hox παίζει πολύ σιγά;ή παιζει να μου έχει χαλάσει;το κινητό χτύπαγε πιο δυνατά και μετΆ από καιρό παίζει πολύ σιγά.Π.χ βίντεο στο YouTube δεν μπορώ να το δω Γτ ακούγεται ελάχιστα.αν μπορεί κάποιος ας απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Official αναβάθμιση με custom recovery λογικό είναι να είναι αδύνατο να περαστεί.

 

επειδη δεν ξερω κ πολλα πρεπει να περασω στοκ recovery και μετα να περασω την official αναβαθμιση ?

OK. Solved Περασα στοκ recovery

Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

Στα nexus πάντως γίνεται..

Ποιος μίλησε για Nexus?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα το κινητο hard reset γιατι κατεβαινε η αναβαθμιση αλλα δεν την επαιρνε το κινητο. Τωρα που πηγα να κανω ελεγχο ενημερωσης μου λεει πως δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω κ πολλα πρεπει να περασω στοκ recovery και μετα να περασω την official αναβαθμιση ?

OK. Solved Περασα στοκ recovery

 

Πώς την πέρασες? Έχεις κάποιο link η οδηγίες? Ευχαριστώ εκ το προτέρων. .

Link to comment
Share on other sites

Πώς την πέρασες? Έχεις κάποιο link η οδηγίες? Ευχαριστώ εκ το προτέρων. .

 

Βαζεις το stock revovery image στο φακελο του fastboot. Ανοιγεις το cmd και flash το ονομα του image.

Δες εδω λεπτομερεστερα.

http://www.androidtuition.com/htc-one-x-revert-from-custom-recovery-to-stock-recovery-ota-updates/

Edited by yansta
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το stock revovery image στο φακελο του fastboot. Ανοιγεις το cmd και flash το ονομα του image.

Δες εδω λεπτομερεστερα.

http://www.androidtuition.com/htc-one-x-revert-from-custom-recovery-to-stock-recovery-ota-updates/

 

Ευχαριστώ πολύ θα το προσπαθήσω το βράδυ. Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα.απ την στιγμή που είναι rootarismeno σημαίνει Πώς έχει ξεκλείδωτο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις το stock revovery image στο φακελο του fastboot. Ανοιγεις το cmd και flash το ονομα του image.

Δες εδω λεπτομερεστερα.

http://www.androidtuition.com/htc-one-x-revert-from-custom-recovery-to-stock-recovery-ota-updates/

 

 

Ο φάκελος Fastboot που βρίσκεται?

To πρώτο link (Fastboot package) από Mediafire δεν ανοίγει.

 

Edit: Αυτό το πακέτο μας κάνει?

Από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=23209038

 

Edit2: Το δοκίμασα τελικά. Αυτο το αρχείο κάνει για αυτή τη δουλειά.

Edited by geopip
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...