Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κάπου στο forum είχε αναφερθεί ότι μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ως μνήμη ram από την εσωτερική μνήμη . Γίνεται κάτι τέτοιο και αν ναι ξέρει κάποιος τον τρόπο ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι Γιάννη, η ρύθμιση είναι για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.. Κάνε μια δοκιμή για να το καταλάβεις, απενεργοποίησε την αυτόματη αναβάθμιση σε μια εφαρμογή και μετά μπες σε μια άλλη να δεις ότι είναι ενεργή..

 

 

Ανδρεα η επιλογη αυτη απο το μενου του googleplay δεν με αφηνει επιλεκτικα να κανω ρυθμιση.Σε galaxy S3 που ειδα σημερα αφηνει απο το μενου της συσκευης

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα η επιλογη αυτη απο το μενου του googleplay δεν με αφηνει επιλεκτικα να κανω ρυθμιση.Σε galaxy S3 που ειδα σημερα αφηνει απο το μενου της συσκευης

 

Γιάννη ποια έκδοση του Play Store έχεις? Εμένα στην 4.1.6 έχει επιλογή πατώντας τις 3 τελείες σε κάθε εφαρμογή να μπορώ να ρυθμίσω ποιες θα αναβαθμίζονται και ποιες όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ποια έκδοση του Play Store έχεις? Εμένα στην 4.1.6 έχει επιλογή πατώντας τις 3 τελείες σε κάθε εφαρμογή να μπορώ να ρυθμίσω ποιες θα αναβαθμίζονται και ποιες όχι.

 

Ακριβως την ιδια εχω Ανδρεα.Εμενα εχει γενικα να επιτεποντε τα αυτοματα update ή οχι αλλα σε ολλες.

 

Οπως ειπα σε S3 εχει επιλογη τετοια απο το μενου της συσκευης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

230€ η 4G Lte version είναι καλή επιλογή για καινούργιο?

 

Δεν μας λες και σε μας να το τσιμπησουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και σε μας να το τσιμπησουμε;;

 

Ναί αμέ δεν το έχω κρυφό

 

http://www.ebay.co.uk/itm/290886593952?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

230€ η 4G Lte version είναι καλή επιλογή για καινούργιο?

 

Αυτό όμως δεν είναι το τετραπύρινο με τον tegra.. Αυτό φοράει διπύρηνο Qualcomm..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν είναι το τετραπύρινο με τον tegra.. Αυτό φοράει διπύρηνο Qualcomm..

 

Το οποιο ειναι ελαφρως πιο οικονομικο σε μπαταρια και ιδιο σε επιδοσεις. Προσωπικα το προτιμω

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο ειναι ελαφρως πιο οικονομικο σε μπαταρια και ιδιο σε επιδοσεις. Προσωπικα το προτιμω

 

Για την μπαταρία δεν ξέρω, γα τις επιδόσεις επέτρεψέ μου να διαφωνήσω.. Το τι επιλέγει βέβαια ο καθένας είναι προσωπική του άποψη, αυτό που ήθελα εγώ να τονίσω είναι ότι ο πωλητής στο ebay λέει μπούρδες μιας κι το αναφέρει σαν 1.5 GHz quad-core Cortex-A9 CPUs, low-power companion core, ULP GeForce 2 GPU, Nvidia Tegra 3 chipset κάτι που προφανώς δεν ισχύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό..

 

Μου το βγαζει κι εμενα αυτο και αν πατησω αναβαθμιση μου βγαζει αυτο μετα

 

http://i.imgur.com/n0FtUUO.png

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν φοβάσαι για τελωνείο;;

Link to comment
Share on other sites

Μου χαλασαν τα ακουστικα του HOX. Εχετε κανενα καλο αντικαταστατη να προτινεται?

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/GENUINE-HTC-HEADPHONES-EARPHONES-HANDSFREE-HTC-ONE-X-ONE-S-WILDFIRE-S-DESIRE-HD/360662208772/item

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάει τελωνείο από Αγγλία είναι.

 

Τι λες; Το Hong Kong είναι στην Αγγλία; Τελικά είναι αλήθεια ότι όσο ζεις μαθαίνεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι λες; Το Hong Kong είναι στην Αγγλία; Τελικά είναι αλήθεια ότι όσο ζεις μαθαίνεις...

 

Για δες πιο προσεκτικά..

 

Όπα sorry, δεν το πρόσεξα...... :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες έχω το HOX+ αλλά δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ιδιαίτερα. Διαδικασίες για root κλπ που θα μπορούσα να βρω ?

 

Στο xda που έριξα μια ματιά δεν φαίνεται να έχει και τεράστια υποστήριξη το συγκεκριμένο μοντέλο..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση πολύ εξειδικευμένη σχετικά με battery drain.

Πριν 3-4 μέρες έκανα wipe και factory reset γιατί το είχα παραφορτώσει με πολλά apps και δεν με ικανοποιύσε η απόδοση της μπαταρίας. Πλέον έχω βάλει πολύ λίγα/βασικά apps για να το παρακολουθώ πως πάει αλλά δεν μπορώ να πω ότι βλέπω διαφορά. Δεν έχω ενεργοποιήσει google now και οι περισσότερες ρυθμίσεις σχετικά me location reporting και άλλα τέτοια που μπορεί να το αναγκάζουν σε background tasks είναι απενεργοποιημένα. Το sync παίζει μεν αλλά σε όχι πολύ μεγάλη συχνότητα και γενικά το wifi το ανοίγω συνήθως από τις 20:00 μέχρι τις 01:00.

Παρατήρησα μέσα από το GSam Battery monitor, στα kernel wakelocks ότι το "baseband_xmm_power" ήταν ενεργό για 3h 32m μέσα σε διάστημα 24 ωρών, διάστημα κατά το οποίο η οθόνη ήταν ενεργή για μόνο 1h 27m. Το νούμερο ήταν πολύ υψηλό σε σχέση με τα υπόλοιπα. Ψάχνω λοιπόν σε forums και από ότι διαβάζω το θέμα αυτό το έχουν πολλοί με htc one x και αρκετοί σε Nexus 7 που έχουν τον ίδιο CPU (tegra). Δεν βρήκα κάποια λύση.

Το έχει προσέξει κανείς?

Το έψαξα κι άλλο, βρήκα χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τα wakelocks εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1827676

:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνεχεια ανοιχτο το internet μεσω κινητης. Αν δεν το χρησιμοποιω αλλα το εχω ανοιχτο μονο για ειδοποιησεις μου καταναλωνει ΜΒ απο τα διαθεσιμα που εχω ?

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οταν θα ρειαστει οποιαδηποτε εφαρμογη δεδομένα-προσβαση στο Internet τοτε θα σκου καταναλωσει δεδομένα. αρχικα τα διαθεσιμα δωρεαν που εχεις απο τον παροχο σου και εν συνεχεια θα χρεωνεσαι αναλογα με το προγραμμα σου για καθε extra δεδομένο που καταναλωνεις.

 

αν ομως εχει συνδεθει και σε καποιο wifi τοτε υπερισχυει το wifi και δεν χρησιμοποιεις τα δεδομενα του παροχου

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνεχεια ανοιχτο το internet μεσω κινητης. Αν δεν το χρησιμοποιω αλλα το εχω ανοιχτο μονο για ειδοποιησεις μου καταναλωνει ΜΒ απο τα διαθεσιμα που εχω ?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

το πρόβλημα της ερώτησης σου είναι στο :"...αν δεν το χρησιμοποιώ...".

Και το λέω αυτό γιατί η συσκευή μπορεί να το χρησιμοποιει, για 2,3 δουλειές δικές της (Π.Χ. συγχρονισμό Google account, keep, κανένα widget καιρού), και ενώ εσύ δε μπαίνεις καθόλου στον ιστό από το web browser, να σου ξοδεύει (μάλλον λίγα) mb από τα διαθέσιμα σου.

Παραθέτω έναν οδηγό που με έχει βοηθήσει πάρα πολύ στη κατανόηση του περιβάλλοντος της συσκευής που έχουμε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=325980

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω...Το μονο που μαλλον κανει update μονο του ειναι αυτο to widget για τον καιρο.

Αλλους συγχρονισμους τους κανω χειροκινητα στο σπιτι που εχω wifi.

 

Oποτε τα 300ΜΒ που εχω στο πργραμμα απο τον παροχο νομιζω οτι μου φτανουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...