Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο MIB στα είπε όσο καλύτερα γινόταν.

Νομίζω ότι όταν είχες αναφέρει πρώτη φορά το πρόβλημα σου σου είχα πει ότι τα πράγματα είναι δύσκολα γιατί δεν έχεις απόδειξη αγοράς (ebay) και η συσκευή ήταν branded (θεωρητικά δεν τις αναλαμβάνουν). Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι είναι εισαγωγής, γιατί και σε ερώτηση που είχα κάνει σκεφτόμενος αγορά του HOX από εξωτερικό μου απάντησαν ότι δεν θα υπάρχει καθυστέρηση εφόσον έχουν το ανταλλακτικό και ότι δεν προορίζουν το stock που διαθέτουν μόνο για ελληνικές συσκευές!

Ελπίζω να μην λένε άλλα την μία και άλλα την άλλη. Καλό θα ήταν και για γενικότερη ενημέρωση να μας πουν παιδιά που δεν έχουν ελληνικές συσκευές σχετικά με χρόνους εξυπηρέτησης του από το service (arvato).

 

Όπως έγραψα και πιο πριν, όσοι έχουν συσκευές εισαγωγής λαμβάνουν "ειδικής" αντιμετώπισης...λες και τους πηγαίνεις τηλέφωνο άλλης μάρκας. Χρόνοι εξυπηρέτησης που πρoκαλούν γέλιο από τα νευρα και αντιφάσεις κάθε φορά που μιλάς μαζί τους (έχω μιλήσει πάνω από 100 φορές χωρίς υπερβολές). Αν χρειαστεί δε, να μιλήσεις και με arvato...εκεί έχει μπαλάκι! Σε στέλνουν στην htc και η htc με τη σειρά της στην arvato.

Με μία λέξη: απαράδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό θα ήταν και για γενικότερη ενημέρωση να μας πουν παιδιά που δεν έχουν ελληνικές συσκευές σχετικά με χρόνους εξυπηρέτησης του από το service (arvato).

 

οταν ειχα στειλει το κινητο για ελεγχο, αν υπαρχει θεμα με το wifi (ειχα προβλημα συνδεσης με καποια modems) η εξυπηρετηση ηταν αμεση. βεβαια δεν εγινε αλλαγη στο κινητο παρα μονο reflas τη rom και κατα τα λεγομενα τους ελεγχος της συσκευης με πλοηγηση κτλ. το κινητο το ειχα πισω σε μια βδομαδα οπως μου ειχαν πει απο την htc.

η εξυπηρετηση δε απο την htc παλι ηταν αψογη και δεν ειχα θεμα παρολο που το κινητο ηταν απο γερμανια καθως μου ειπαν οτι δε παιζει ρολο, παρα μονο αν χρειαστουν ανταλλακτικό το οποιο δεν υπαρχει οποτε θα καθυστερηση η επισκευη εως του το παραλαβουν..

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

μολις πηρα στα χερια μου ενα htc one x με 4,0,4 και θελω να το ροοταρω αλλα εχω μπερδευτει...υπαρχει καπου καποιος οδηγος?

 

ξερει κανεις τπτ για μενα?

εχει δοκιμασει καποιος καποια ρομ αλλα να λειτουργουν τα παντα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τπτ για μενα?

εχει δοκιμασει καποιος καποια ρομ αλλα να λειτουργουν τα παντα?

 

ευχαριστω

 

Διάβασε έναν οδηγό που έχει στην πρώτη σελίδα του one x android development . Νομίζω ότι είναι αρκετά αναλυτικά. Μόλις το κανείς ροοτ πες μας για ρομ εδώ είμαστε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μ στειλεις ενα λινκ?

ειμαι στην δουλεια και το ψαχνω τοση ωρα αλλα δεν το βρισκω:p

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μ στειλεις ενα λινκ?

ειμαι στην δουλεια και το ψαχνω τοση ωρα αλλα δεν το βρισκω:p

 

ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2031359

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω

 

απο τι καταλαβα δηλαδη για ροοτ πρεπει να ξεκλειδωθει και ο bootloader ετσι?

το κινητο που πηρα εγω ειναι απο το easybuyworld και στην εισαγωγη βγαζει λογοτυπο Ο2 και δεν εχει και ελληνικα. τι μπορω να κανω για αυτο το θεμα? πρεπει να αλλαχτει το cid?

επισης ροοτ χωρις ξεκλειδωμα bootloader δεν υπαρχει? δοκιμασα καποια εργαλεια αλλα ολο failed μου βγαζει...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για root χρειάζεσαι ξεκλείδωτο bootloader.Για ελληνικά δοκίμασε την εφαρμογή Morelocale2 απ το Google Play.

Το CID χωρίς s-off δεν αλλάζει και s-off προς το παρόν δεν έχουμε.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες,

 

το ραδιοφωνο μου φαινεται ή ειναι πολυ χαλια; εννοω με το παραμικρο κουνημα χανει το σημα;

αλλαξα και ακουστικα καθως δε με βολευαν αλλα και παλι τα ιδια. αρκετα ενοχλητικο οταν εισαι σε κινηση να πεφτει η ποιοτητα/σημα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

παιδες,

 

το ραδιοφωνο μου φαινεται ή ειναι πολυ χαλια; εννοω με το παραμικρο κουνημα χανει το σημα;

αλλαξα και ακουστικα καθως δε με βολευαν αλλα και παλι τα ιδια. αρκετα ενοχλητικο οταν εισαι σε κινηση να πεφτει η ποιοτητα/σημα

 

εγω δεν εντοπισα ποτε τετοιο προβλημα, τουλαχιστον οχι τοσο εντονο γιατι λογικο ειναι εν κινησει το σημα να εχει σκαμπανεβασματα...

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εντοπισα ποτε τετοιο προβλημα, τουλαχιστον οχι τοσο εντονο γιατι λογικο ειναι εν κινησει το σημα να εχει σκαμπανεβασματα...

 

 

Ομοιως! Εχω και ενα mp3 μαζι μου και απ' οτι εχω δοκιμασει παραπλησια συμπεριφορα εχουν. Μεσσαια πραγματα. Εχω δει βεβαια και καλυτερα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω αγοράσει μεταχειρισμένο ένα oneX από κατάστημα, το οποίο ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε "σκαλίσει" (δεν το αντιλήφθηκα κατά την αγορά). Θέλοντας να πάρω την αναβάθμιση σε JB όταν θα ερχόταν, προσπάθησα να το επαναφέρω σε stock κατάσταση. Επείδή δεν μπόρεσα ακολούθησα την διαδικασία για να περάσω την rom maximus. Μετά από τεράστια ταλαιπωρία και προετοιμασία για να περάσω τη rom, το κινητό δεν ανοίξει (κολάει στην οθόνη με το λογότυπο HTC). Έχω ψάξει μάταια λύσεις στο XDA και how to στο youtube αλλά δεν έχει βοηθήσει τίποτα. Αντιθέτως το πράγμα μπερδεύει όλο και περισσότερο όσο προσπαθώ να κάνω αυτά που υποτίθεται οτι πρέπει (νομίζω οτί απλά κάνω τα πράγματα χειρότερα όσο σκαλίζω). Πλέον η οθόνη ουτε καν σβήνει οπότε την έχω στο φορτιστή όσο προσπαθώ να την επαναφέρω. Υπάρχει κάτι/κάπου που μπορώ να απευθυνθώ ή κάποιος που μπορεί να μου πει τι να κάνω/βοηθήσει? Πραγματικά θα το εκτιμούσα!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις στον bootloader να μας πεις τι έκδοση γράφει; (1.12 μέχρι 1.36 μπορεί να είναι).

Επίσης αν πάνω πάνω γράφει unlocked ή relocked.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το RUU της Jelly Bean http://htcfanboys.com/download/rawdealer/?action=view&file=16036 κλείδωσε τον bootloader σου και μετά ενώ θα είσαι ήδη στον bootloader τρέξε το RUU.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Flashares το boot.img της rom και εκανες fastboot clear cache πριν μπεις στο cwm και flashareisτη rom?

 

Ναι, τα έκανα αυτά. Γενικά το παίδεψα πολύ το θέμα πριν ζητήσω βοήθεια (απο χθες το βράδυ το παλεύω).

Επιτέλους βγήκε άκρη με τον απλό τρόπο που μου πρότεινε ο Finn.

Κατέβασε το RUU της Jelly Bean http://htcfanboys.com/download/rawdealer/?action=view&file=16036 κλείδωσε τον bootloader σου και μετά ενώ θα είσαι ήδη στον bootloader τρέξε το RUU.

 

Όλα καλά με το λειτουργικό, το κινητό bootαρε κανονικά επιτέλους. Σε ευχαριστώ πολύ! Όμως βλέπω οτι δεν υπάρχει η Ελληνική γλώσσα. Ούτε καν Αγγλικά USA. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια την εν λογω version μπορω να τη βαλω και εγω με htc-001 wwe η να περιμενω την αναβαθμιση?αν αυτη ειναι η ιδια με αυτη που θα παρω σε update αν ειναι να τη βαλω
Link to comment
Share on other sites

Tzibiboss κατέβασε Morelocale2 από το μάρκετ!

 

Haritos μπορείς να προχωρήσεις άφοβα

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εδω ομως εχει 2 ποια απο τις δυο κανει στο δικο μου?

 

 

CID : HTC_001

 

-Location : Netherlands

-Carrier : T-Mobile

-Hboot ver. : Unknown at the moment

-Software Number : 3.14.401.27

 

 

CID : HTC__001, HTC__E11, HTC__203, HTC__102, HTC__405, HTC__ Y13, HTC__A07, HTC__304. HTC__M27, HTC__032, HTC__016, HTC__J15

 

-Location : N/A

-Carrier : WWE (World Wide English)

-Hboot ver. : 1.31

-Software Number. : 3.14.401.190

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2009525

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

Tzibiboss κατέβασε Morelocale2 από το μάρκετ!

 

Θα το κάνω έτσι λοιπόν. Μπορώ να την κάνω root? Με τον τρόπο που έκανα root την ICS δεν έχει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το RUU της Jelly Bean http://htcfanboys.com/download/rawdealer/?action=view&file=16036 κλείδωσε τον bootloader σου και μετά ενώ θα είσαι ήδη στον bootloader τρέξε το RUU.

Φίλε είμαι HTC_304 και με την τελευταία official 4.0.4. Δεν έχω πειράξει καθόλου το κινητό. Αυτή η RUU που έδωσες ειναι η ΕΠΙΣΗΜΗ που θα πάρουμε στην Ελλάδα;;;; Ειναι δηλαδή ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια μέ την ΟΤΑ update που θα έρθει;;;;

 

Το ρωταω γιατι για Ελλαδα διαβασα οτι θα ερθει η 3.14.401.190 και οχι η 3.14.401.27

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είμαι μέ την official 4.0.4. Αυτή η RUU που έδωσες ειναι η επίσημη που θα πάρουμε στην Ελλάδα;;;; Ειναι δηλαδή η ίδια μέ την ΟΤΑ update που θα έρθει;;;;

 

φιλε εχω cid htc 304

,hboot-1.12.0000 ,ειμαι locket.

μπορω να περασω αυτο το RUU;;;;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε το force correct όταν γράφουμε με Ελληνικά ένα μήνυμα? Ας πούμε γράφοντας εγώ τη λέξη "κινιτό" προτείνει τη σωστή λέξη "κινητό" αλλά δεν την επιλέγει αυτόματα όταν πατήσω το space.. Λειτουργεί κανονικά με τα αγγλικά και επίσης λειτουργεί με τα ελληνικά σε browser κτλ αλλά όχι όταν γράφεις sms. Έχω jb μέσω android revolution hd 17.1
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...