Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έψαξα όλο το πειραια δεν το εχε κανεις ανοιχτο να το δω, μονο σε ενα γερμανο ειχε ενα και αυτο κλειστό. Πατησα το κουμπι να ανοικει αλλα τιποτα, βγάζω το φορτιστή τον ξαναβάζω άναβε για λιγο το led και μετα χανότανε, δεν άνοιξε μετά απο αυτα που διαβάζω εδω και αυτο που ειδα δυστυχώς απογοητεύτηκα πολυ...ηταν ακομα ενα νεκρο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έψαξα όλο το πειραια δεν το εχε κανεις ανοιχτο να το δω, μονο σε ενα γερμανο ειχε ενα και αυτο κλειστό. Πατησα το κουμπι να ανοικει αλλα τιποτα, βγάζω το φορτιστή τον ξαναβάζω άναβε για λιγο το led και μετα χανότανε, δεν άνοιξε μετά απο αυτα που διαβάζω εδω και αυτο που ειδα δυστυχώς απογοητεύτηκα πολυ...ηταν ακομα ενα νεκρο τηλ.

 

Δεν νομίζω, το ποιο πιθανό είναι απλά να ήταν άδεια η μπαταρία του και να ήθελε να μείνει λίγο στη φόρτιση πριν το ανάψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, το ποιο πιθανό είναι απλά να ήταν άδεια η μπαταρία του και να ήθελε να μείνει λίγο στη φόρτιση πριν το ανάψεις.

 

Είχε πάνω το φορτιστή, άπλα εγώ τον έβγαλα και τον έβαλα ξανά μήπως και...και άρχισε να σφυρίζει το πάνελ...

Link to comment
Share on other sites

Είχε πάνω το φορτιστή, άπλα εγώ τον έβγαλα και τον έβαλα ξανά μήπως και...και άρχισε να σφυρίζει το πάνελ...

 

Φανταστείτε αδιαφορία εκ μέρους των πωλητών. Να έχουν συσκευη προς επιδειξη η οποία δεν είναι έτοιμη προς χρήση η ακόμα να είναι προβληματική.

Αυτές είναι εικόνες μέσης ανατολής. Δεν πάμε καθόλου καλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε αδιαφορία εκ μέρους των πωλητών. Να έχουν συσκευη προς επιδειξη η οποία δεν είναι έτοιμη προς χρήση η ακόμα να είναι προβληματική.

Αυτές είναι εικόνες μέσης ανατολής. Δεν πάμε καθόλου καλα.

 

Είμαι από τους υποψήφιους αγοραστές το Χ όμως αναγκαστικά θα περιμένω το gs3 ι όπως αλλιώς θα το ονομάσει, αν και σαν εταιρία προτιμώ την Htc.. εδώ όμως τα πράγματα δεν πανε καθόλου καλα με την συσκευή αυτή και κοστίζει οσο ενα λαπτοπ...

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε αδιαφορία εκ μέρους των πωλητών. Να έχουν συσκευη προς επιδειξη η οποία δεν είναι έτοιμη προς χρήση η ακόμα να είναι προβληματική.

Αυτές είναι εικόνες μέσης ανατολής. Δεν πάμε καθόλου καλα.

Και μιλάμε για Αθήνα.Εδώ στην επαρχία τα πράγματα ειναι ακόμη πιο τραγικά δυστυχώς.Δε φτάνει που έχουν τα κινητά σε dummy κάθονται και πάνω από το κεφάλι σου λες και θα τους το κλέψεις...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για τους κυματισμους έχω πει: αν περιορίζονται στην αριστερή πλευρά πάνω και γυρω απο την USB και χρειάζεται μη φυσιολογική πίεση για να εμφανισθούν, ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΠΡΌΒΛΗΜΑ.

Το polycarbonate σ αυτο το σημείο είναι πιο αδύνατο λόγο της οπής για την USB με αποτέλεσμα να μετακινείται όταν ασκείται ισχυρή πίεση. Οπότε είναι φυσιολογικο οποιαδήποτε στρέβλωση στην οθόνη να δημιουργει κυματισμους.

Οτιδήποτε άλλο απ αυτο που περιέγραψα, είναι πρόβλημα.

 

Στο εκθεσιακό κομμάτι, το προβλημα ήταν σε όλη την αριστερή πλευρά. Από επάνω μέχρι κάτω.

Οι κυματισμοί εμφανίζονταν με ελάχιστη πίεση.

Απλά δεν κατάλαβα γιατί να βάλουν συσκευή που έχει αυτό το πρόβλημα στην έκθεση. Ο υπάλληλος ήξερε οτι υπήρχε πρόβλημα. Ατυχής κίνηση.

Φυσικά το δέχονται πίσω DOA και για αυτό δεν με άγχωσε το συγκεκριμένο θέμα.

Εξάλλου αν δεν το είχα διαβάσει εδώ, δεν θα το δοκίμαζα.

 

Μάλλον το one X θα πάρω (μου έχει κλέψει το μυαλό). Απλά θα περιμένω κανένα 10ήμερο.

Edited by kapazita
Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω το κινητο αξιζει αλλα καλο ειναι να αγοραζετε απο καταστηματα που στο αλλαζουν επιτοπου αν εχει καποιο προβλημα και δεν ειστε ευχαριστημενοι.

 

Αν η ΣΑΜ δεν βαλει μεταλλο η μαλακο πλαστικο τυπου Χ,Λουμια στο S3 τοτε πιστευω το Χ θα παει πολυ καλα στις αγορες.

 

Για οποιον του αρεσει και η sense βεβαιως...

 

σε ενα μηνα το βλεπω να ακουμπαει τα 500Ε...

περιμενω το revB και βλεπουμε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αστειο να μιλαμε για τους κυματισμους και να τις χωριζουμε σε προβληματικες και μη.....υπαρχει κανεις εδω που να μην εχει κυματισμους?και μην λεμε οτι κοντα στο βυσμα δεν θεωρειτε προβλημα ενω οτιδηποτε αλλο ειναι προβληματικο!κοντα ή μακρια απο το βυσμα οι κυματισμοι ειναι ενα θεμα αναγνωρισμενο απο HTC....για επιβεβαιωση οσοι το εχουν κοντα στο βυσμα ας επικοινωνησουν με εταιρεια!θα τους πει οτι ειναι ελαττωματικη και πρεπει να αντικατασταθει...αρα ειτε γυρωαπο βυσμα ειτε καπου αλλου θεωρειται προβλημα!!!!εξαλλου τι σχεση εχει η οθονη με το σωμα!??
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη απαντηση eXpansys στο αιτημα επιστροφης:

 

'θα σας ανοιξω επιστροφη σημερα. Θα λαβετε ειδοποιηση απο το τμημα επιστροφων μεσα σε 48 ωρες.'

 

Παει καλα το πραγμα;

 

Ναι, μια χαρά πας!

Εγώ το στέλνω σήμερα πίσω και περιμένω πίστωση. Εαν η συσκευή έχει αγορασθεί μέχρι και 1 εβδομάδα το eXpansys θα χρεωθεί και το courier επιστροφής. Εμένα, που έχουν περάσει 14-15 μέρες δεν με καλύπτει αυτό, οπότε θα το στείλω με δική μου χρώση.

Αύριο παραλαμβάνω το νέο μου :)

Οι νέες παρτίδες δεν έχουν κανένα από τα γνωστά HW προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αστειο να μιλαμε για τους κυματισμους και να τις χωριζουμε σε προβληματικες και μη.....υπαρχει κανεις εδω που να μην εχει κυματισμους?και μην λεμε οτι κοντα στο βυσμα δεν θεωρειτε προβλημα ενω οτιδηποτε αλλο ειναι προβληματικο!κοντα ή μακρια απο το βυσμα οι κυματισμοι ειναι ενα θεμα αναγνωρισμενο απο HTC....για επιβεβαιωση οσοι το εχουν κοντα στο βυσμα ας επικοινωνησουν με εταιρεια!θα τους πει οτι ειναι ελαττωματικη και πρεπει να αντικατασταθει...αρα ειτε γυρωαπο βυσμα ειτε καπου αλλου θεωρειται προβλημα!!!!εξαλλου τι σχεση εχει η οθονη με το σωμα!??

 

Επειδη επιμένεις. Πάρε οποιοδήποτε πλαστικο η μεταλλικό αντικείμενο. Καντου μια τομή και αφαίρεσε ένα κομμάτι.

Κατόπιν άσκησε πίεση σ αυτο το σημείο και στα υπόλοιπα. Θα διαπιστώσεις αμέσως αυτο που λέω.

Αν δεις φωτογραφίες HOX με σπασμένη οθόνη μετα απο πτώση, σχεδόν σε όλα αρχίζει το σπάσιμο απο το σημείο αυτο αφου είναι το πιο αδύνατο και έχει τις μεγαλύτερες στρεβλώσεις.

 

Οι συσκευές που θα αγοράσουν 3 μήνες μετα θα έχουν και πάλι το ίδιο θέμα σ αυτο το σημείο εκτός και αν γίνει ειδική ενίσχυση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά πας!

Εγώ το στέλνω σήμερα πίσω και περιμένω πίστωση. Εαν η συσκευή έχει αγορασθεί μέχρι και 1 εβδομάδα το eXpansys θα χρεωθεί και το courier επιστροφής. Εμένα, που έχουν περάσει 14-15 μέρες δεν με καλύπτει αυτό, οπότε θα το στείλω με δική μου χρώση.

Αύριο παραλαμβάνω το νέο μου :)

Οι νέες παρτίδες δεν έχουν κανένα από τα γνωστά HW προβλήματα.

Οτι οι νέες παρτίδες δεν έχουν θέμα είναι σίγουρο το ξέρεις από κάπου η απλά ελπίζεις σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Οτι οι νέες παρτίδες δεν έχουν θέμα είναι σίγουρο το ξέρεις από κάπου η απλά ελπίζεις σε αυτό?

 

Πολύ σημαντικό να πάρουμε μία υπεύθυνη απάντηση σε αυτό το ερώτημα..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά πας!

Εγώ το στέλνω σήμερα πίσω και περιμένω πίστωση. Εαν η συσκευή έχει αγορασθεί μέχρι και 1 εβδομάδα το eXpansys θα χρεωθεί και το courier επιστροφής. Εμένα, που έχουν περάσει 14-15 μέρες δεν με καλύπτει αυτό, οπότε θα το στείλω με δική μου χρώση.

Αύριο παραλαμβάνω το νέο μου :)

Οι νέες παρτίδες δεν έχουν κανένα από τα γνωστά HW προβλήματα.

 

Το δικό μου έχει σταλει απο eXpansys στις 11/4. Ξέρουμε ποιες είναι οι νέες παρτίδες?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδη επιμένεις. Πάρε οποιοδήποτε πλαστικο η μεταλλικό αντικείμενο. Καντου μια τομή και αφαίρεσε ένα κομμάτι.

Κατόπιν άσκησε πίεση σ αυτο το σημείο και στα υπόλοιπα. Θα διαπιστώσεις αμέσως αυτο που λέω.

Αν δεις φωτογραφίες HOX με σπασμένη οθόνη μετα απο πτώση, σχεδόν σε όλα αρχίζει το σπάσιμο απο το σημείο αυτο αφου είναι το πιο αδύνατο και έχει τις μεγαλύτερες στρεβλώσεις.

 

Οι συσκευές που θα αγοράσουν 3 μήνες μετα θα έχουν και πάλι το ίδιο θέμα σ αυτο το σημείο εκτός και αν γίνει ειδική ενίσχυση.

 

φιλε μου η οθονη τι σχεση εχει με το σωμα?τους κυματισμους τους κανει παντωντας πανω στην οθονη....οταν πατας το σωμα δεν γινεται τιποτα!η οθονη σπαει εκει γιατι ειναι το μαναδικο σημειο στο οποιο δεν υπαρχει σωμα να απορροφησει τον κραδασμο στα πλαγια....αλλα οι κυματισμοι προκαλουνται με πιεση απο επανω και οχι απο τα πλαγια!πατωντας απο πανω προς τα κατω που επεμβαινει το σωμα...το σωμα ειναι γυρω γυρω απο την οθονη και οχι κατω απο αυτην!και με βαση αυτο που λες πιο λογικο ειναι να δημιουργηθουν κυματισμοι οπουδηποτε αλλλου εκτος του βυσματος γιατι οπουδηποτε αλλου πιεζεται απο το σωμα!στο βυσμα δεν υπαρχει λογος πιεσης

 

απλα πιστευω πως οσα HOX και να βγουν αλλα λιγοτερο και αλλα περισσοτερο θα εχουν το θεμα με τους κυματισμους και ειναι καθαρα στο στησιμο του....

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει σταλει απο eXpansys στις 11/4. Ξέρουμε ποιες είναι οι νέες παρτίδες?

 

Πολύ σημαντικό να πάρουμε μία υπεύθυνη απάντηση σε αυτό το ερώτημα..

 

Οτι οι νέες παρτίδες δεν έχουν θέμα είναι σίγουρο το ξέρεις από κάπου η απλά ελπίζεις σε αυτό?

 

φιλε μου η οθονη τι σχεση εχει με το σωμα?τους κυματισμους τους κανει παντωντας πανω στην οθονη....οταν πατας το σωμα δεν γινεται τιποτα!η οθονη σπαει εκει γιατι ειναι το μαναδικο σημειο στο οποιο δεν υπαρχει σωμα να απορροφησει τον κραδασμο στα πλαγια....αλλα οι κυματισμοι προκαλουνται με πιεση απο επανω και οχι απο τα πλαγια!πατωντας απο πανω προς τα κατω που επεμβαινει το σωμα...το σωμα ειναι γυρω γυρω απο την οθονη και οχι κατω απο αυτην!και με βαση αυτο που λες πιο λογικο ειναι να δημιουργηθουν κυματισμοι οπουδηποτε αλλλου εκτος του βυσματος γιατι οπουδηποτε αλλου πιεζεται απο το σωμα!στο βυσμα δεν υπαρχει λογος πιεσης

 

απλα πιστευω πως οσα HOX και να βγουν αλλα λιγοτερο και αλλα περισσοτερο θα εχουν το θεμα με τους κυματισμους και ειναι καθαρα στο στησιμο του....

 

2 θέματα με κάνουν και πιστεύω ότι πλέον δεν υπάρχουν θέματα.

Πρώτο θέμα είναι ότι όσοι έχουν αγοράσει τις τελευταιες 1-2 εβδομάδες από eXpansys δεν αντιμετωπίζουν τα γνωστά προβλήματα.

Το δεύτερο αφορά την απόφαση της HTC να αντικαταστήσει της "ελαττωματικές" συσκευές. Δεν θα έστελναν πίσω κομμάτια από την ίδια παρτίδα (Ελαττωματικά)

Link to comment
Share on other sites

ειναι αστειο να μιλαμε για τους κυματισμους και να τις χωριζουμε σε προβληματικες και μη.....υπαρχει κανεις εδω που να μην εχει κυματισμους?και μην λεμε οτι κοντα στο βυσμα δεν θεωρειτε προβλημα ενω οτιδηποτε αλλο ειναι προβληματικο!κοντα ή μακρια απο το βυσμα οι κυματισμοι ειναι ενα θεμα αναγνωρισμενο απο HTC....για επιβεβαιωση οσοι το εχουν κοντα στο βυσμα ας επικοινωνησουν με εταιρεια!θα τους πει οτι ειναι ελαττωματικη και πρεπει να αντικατασταθει...αρα ειτε γυρωαπο βυσμα ειτε καπου αλλου θεωρειται προβλημα!!!!εξαλλου τι σχεση εχει η οθονη με το σωμα!??

Στο εκθεσιακο κομματι στο πλαισιο αλιμου, δεν ειδα ουτε κυματισμους ουτε τιποτα , ααα κοντευα να στο σπασω απο την πιεση , μια χαρα ηταν σε γκριζακι :D

Link to comment
Share on other sites

Στο εκθεσιακο κομματι στο πλαισιο αλιμου, δεν ειδα ουτε κυματισμους ουτε τιποτα , ααα κοντευα να στο σπασω απο την πιεση , μια χαρα ηταν σε γκριζακι :D

κοντα στο βυσμα εκανε κυματισμους?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μια χαρά πας!

Εγώ το στέλνω σήμερα πίσω και περιμένω πίστωση. Εαν η συσκευή έχει αγορασθεί μέχρι και 1 εβδομάδα το eXpansys θα χρεωθεί και το courier επιστροφής. Εμένα, που έχουν περάσει 14-15 μέρες δεν με καλύπτει αυτό, οπότε θα το στείλω με δική μου χρώση.

Αύριο παραλαμβάνω το νέο μου :)

Οι νέες παρτίδες δεν έχουν κανένα από τα γνωστά HW προβλήματα.

 

Tοσο σβελτη ειναι η διαδικασια αντικαταστασης;

Εγω υπεθετα οτι θα παρει κανα μηνα!

Απο οτι καταλαβα το ιδιο μηνυμα με μενα σου εστειλαν αρχικα. Το επομενο την αλλη μερα το εστειλαν;

διαλεξες εσυ με ποια εταιρια ψοθριερ θα το στειλεις; Δηλαδη αυτοι απλως σου στελνουν τη διευθυνση που πρεπει να παει η συσκευη γιαατι κ για μενα εχουν περασει οι 14 μερες κ θα χρεωθω τα μεταφορικα!

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μα πιστευω οτι με νιωθεις...

Link to comment
Share on other sites

Άσπρο αγορασμένο από expansys με ημερομηνία αγοράς 10/4. Κιτρινιλα κάτω δεξιά στην οθόνη σε γκρι φόντο (πολύ χαρακτηριστικά φαίνεται στο xda στο background της σελίδας όπως και στην εφαρμογή του gmail με το γκρι φόντο). Κυματισμος στη μισή πάνω αριστερή μεριά της οθόνης και σχεδόν στο σύνολο της δεξιάς πλευράς με απλή πίεση. Πολύ συχνά κρασαρισματα σε sense και browser ακόμα και με την 1.28 και μετά από hard reset. Το διώχνω και εγώ το συντομότερο :X Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

κοντα στο βυσμα εκανε κυματισμους?

Oυτε στο βυσμα ουτε αλλου.Επι τουτου πηγα , αλλα δεν ειδα απολυτως τιποτα

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

2 θέματα με κάνουν και πιστεύω ότι πλέον δεν υπάρχουν θέματα.

Πρώτο θέμα είναι ότι όσοι έχουν αγοράσει τις τελευταιες 1-2 εβδομάδες από eXpansys δεν αντιμετωπίζουν τα γνωστά προβλήματα.

Το δεύτερο αφορά την απόφαση της HTC να αντικαταστήσει της "ελαττωματικές" συσκευές. Δεν θα έστελναν πίσω κομμάτια από την ίδια παρτίδα (Ελαττωματικά)

που ειναι αυτα τα ατομα βρε παιδια?οσους θυμαμαι να εχουν ποσταρει εδω αλλοι λιγο αλλοι πολυ εχουν τα γνωστα θεματα...εκτος και εαν εχουμε ολοι απο εδω μεσα απο τις πρωτες παρτιδες

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το δικο μου πανεμορφο οντωσ ταχυστο η οθονη απολαυση το δικο μου δεν κανει κυματισμουσ οσο και αν το πιεσω βεβαια πρεπει να σηνυθισω το μεγεθοσ αλλα ειναι ενα ευχαριστο διαλειμμα απο το μηλο οντωσ

Εκανα και την αναβαθμιση αλλα εχετε να προτεινετε κανενα εναλλακτικο πληκτροκογιο γξατι δεν με.βολευει το δικο του??

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απο ελληνικο μαγαζι εχει παρει κανεις , να ειναι της Ελληνικης αντιπροσωπειας ? Να δουμε και απο εκει εντυπωσεις :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...