Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ελληνικο μαγαζι εχει παρει κανεις , να ειναι της Ελληνικης αντιπροσωπειας ? Να δουμε και απο εκει εντυπωσεις :)

 

Εγώ το έχω πάρει από κατάστημα cosmote. Η οθόνη δεν έχει κιτρινίλες και για να κάνει κυματισμό, πρέπει να την πιέσω πάρα πολύ δυνατά, κάτι που θεωρώ φυσιολογικό. Όλα καλά προς ώρας. :)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες.

Πηγα τις προαλες και ειδα απο κοντα στο plaisio του mall το htc one x.

Ολα ωραια, ολα καλα, αλλα το ηχειακι του φανηκε πολυ χαμηλο.

Καπου διαβασα οτι εχει καποια επιλογη ομως, οπου οταν το βαζεις στην τσεπη η σε τσαντα

η ενταση του ανεβαινει.

Μιλαω για τους ηχους κλησης παντα.

Ισχυει κατι τετοιο?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το πάρουν από αγγελία πολύ μεγάλη προσοχή.. εγώ έτσι την πάτησα. Το παιδί εξηγήθηκε μια χαρά μεν αλλά και αυτός δεν μπορούσε να ξέρει τι θα βγάλει το κινητό, 2 ημερών καινούρια συσκευή. Τώρα είναι ακόμα μεγαλύτερο θέμα η επιστροφή της συσκευής στην expansys μιας και είχε αγοραστεί με εταιρικό αφμ και τρέχα γύρευε
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει από κατάστημα cosmote. Η οθόνη δεν έχει κιτρινίλες και για να κάνει κυματισμό, πρέπει να την πιέσω πάρα πολύ δυνατά, κάτι που θεωρώ φυσιολογικό. Όλα καλά προς ώρας. :)

 

Αυτο φωνάζω κι εγω. Για να κάνει κυματισμο (αμυδρά καμία σχέση με το σχετικό βίντεο), θα πρέπει να το πιέσω δυνατα ακριβώς στο σημείο που ενώνεται το γυαλι με το polycarbonate και με φορα απο έξω προς τα μέσα. Μόνο στην αριστερή πλευρά και γύρω απο την USB.

 

Και φυσικα δεν αμφισβητω όσους λένε ότι δεν το κάνει στη δική τους συσκευη.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Πηγα τις προαλες και ειδα απο κοντα στο plaisio του mall το htc one x.

Ολα ωραια, ολα καλα, αλλα το ηχειακι του φανηκε πολυ χαμηλο.

Καπου διαβασα οτι εχει καποια επιλογη ομως, οπου οταν το βαζεις στην τσεπη η σε τσαντα

η ενταση του ανεβαινει.

Μιλαω για τους ηχους κλησης παντα.

Ισχυει κατι τετοιο?

 

Και εμένα πήρε το μάτι μου κάτι τέτοιο, ας μας το επιβεβαιώσει κάποιος.και εάν εχει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα πήρε το μάτι μου κάτι τέτοιο, ας μας το επιβεβαιώσει κάποιος.και εάν εχει αποτέλεσμα.

 

Μια χαρα είναι το ηχείο. Αρκετά ποιοτικο μάλιστα.

Ειδικά με κάποιους ήχους που πέρασα απο το Zedge το ακούω σε οποιεσδήποτε συνθήκες.

Υπάρχει αυτη η ρύθμιση και αν έχεις βάλει δόνηση δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις κλήση ούτε σε club.

 

 

@@δωρεάν 25 GB στο Dropbox

Παιδιά σας έχουν ενεργοποιηθεί τα 25 GB? σε μένα όχι ακόμα. Κάνατε κάτι για ενεργοποίηση?

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Πηγα τις προαλες και ειδα απο κοντα στο plaisio του mall το htc one x.

Ολα ωραια, ολα καλα, αλλα το ηχειακι του φανηκε πολυ χαμηλο.

 

Το ηχείο όντος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και είναι δύσκολο να το ακούσεις να χτυπάει σε εξωτερικό χώρο.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος όμως λέει οτι με αυτήν την επιλογή δεν χάνεις κλήση ούτε σε κλαμπ!τώρα δεν ξέρω αν εννοεί μπουάτ :p

Εσύ έχεις ον αυτή την επιλογή;βάζεις ένα mp3 πχ και την επιλογή ον ..το ακούς αρκετά δυνατά;

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος όμως λέει οτι με αυτήν την επιλογή δεν χάνεις κλήση ούτε σε κλαμπ!τώρα δεν ξέρω αν εννοεί μπουάτ :p

Εσύ έχεις ον αυτή την επιλογή;βάζεις ένα mp3 πχ και την επιλογή ον ..το ακούς αρκετά δυνατά;

 

Παιδιά αν έχετε ήχους κλήσεις τραγουδάκια με παυσεις κλπ δεν ξέρω αν θα τα ακούτε.

Αν θέλετε σας ανεβαζω τους ήχους μου να δοκιμάσετε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά ρωτάω να μάθω γτ Ιούνιο αλλάζω συσκευή..και ο ήχος παίζει μεγάλο ρόλο για εμένα αν είναι να μην το ακούω αστό.για αυτό ρωτάω εσάς που το έχετε να μάθω.Πήγα το άκουσα, ηταν χαμηλός,αλλα είδα κάπου για αυτήν την επιλογή και ρωτάω να μάθω αν όντως δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αν θέλετε αυτούς τους ήχους.

http://db.tt/ufUFWjlx

 

Προσοχή στις ρυθμίσεις μην τικαρετε την ρύθμιση που σταματά τον ήχο όταν κινείται η συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

 

@@δωρεάν 25 GB στο Dropbox

Παιδιά σας έχουν ενεργοποιηθεί τα 25 GB? σε μένα όχι ακόμα. Κάνατε κάτι για ενεργοποίηση?

 

Η ενεργοποίηση εμένα έγινε σχεδόν αμέσως. Αν θυμάμαι καλα έλαβα ένα email με link για ενεργοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποίηση εμένα έγινε σχεδόν αμέσως. Αν θυμάμαι καλα έλαβα ένα email με link για ενεργοποίηση

 

Thanks. Βρήκα το mail

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμένα .2,5 gb μου έδωσε τόσο είναι ;

 

25 gb πρεπει να σου δωσει!εγω με το που ανοιξα για πρωτη φορα το κινητο και περασα τα στοιχεια του λογαριασμου που ειχα στο dropbox και σχεδον αμεσως μου μετετρεψε τον λογαριασμο μου απο 5 σε 25 gb...σου στελνει ενα email με link επιβεβαιωσης

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω 27,5 Gb για την ακρίβεια.

 

μαζι με αυτα που ειχες απο πριν στον λογαριασμο σου βγαiνουν γυρω στα 27 gb....μια πολυ καλη κινηση απο την htc και μαλιστα εμενα κυριολεκτικα μου ελυσε τα χερια δεδομενου πως σε 2 κινητα (note και htc one x) σε 2 pc και ενα mac ανταλλασσω αρχεια αλλα και αποθηκευω μονιμα φακελους εχοντας προσβαση σε αυτους οποτε γουσταρω!

Link to comment
Share on other sites

μαζι με αυτα που ειχες απο πριν στον λογαριασμο σου βγαiνουν γυρω στα 27 gb....μια πολυ καλη κινηση απο την htc και μαλιστα εμενα κυριολεκτικα μου ελυσε τα χερια δεδομενου πως σε 2 κινητα (note και htc one x) σε 2 pc και ενα mac ανταλλασσω αρχεια αλλα και αποθηκευω μονιμα φακελους εχοντας προσβαση σε αυτους οποτε γουσταρω!

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν μου δουλεύει η epεφαρμογη που είχα για auto sync μεταξυ επιλεγμένων φακέλων στο HTC και στο Dropbox.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το hox και διαβάζω εδώ για τα προβληματάκια...να πω και την εμπειρία μου,έχω το dell streak 5 και όταν το πιέσεις στην οθόνη και χωρίς ιδιαίτερη δύναμη κάνει κυματισμούς όπως σε μια LCD οθόνη υπολογιστή. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε ποτέ αυτό κατά την χρήση..βέβαια αφού το αναγνωρίζει επίσημα ώς πρόβλημα η HTC δεν αντιλέγω η επιστροφή είναι η καλύτερη λύση.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι ότι δεν μου δουλεύει η epεφαρμογη που είχα για auto sync μεταξυ επιλεγμένων φακέλων στο HTC και στο Dropbox.

 

Βάλε το FolderSync. Παίζει θαυμάσια!

 

Tοσο σβελτη ειναι η διαδικασια αντικαταστασης;

Εγω υπεθετα οτι θα παρει κανα μηνα!

Απο οτι καταλαβα το ιδιο μηνυμα με μενα σου εστειλαν αρχικα. Το επομενο την αλλη μερα το εστειλαν;

διαλεξες εσυ με ποια εταιρια ψοθριερ θα το στειλεις; Δηλαδη αυτοι απλως σου στελνουν τη διευθυνση που πρεπει να παει η συσκευη γιαατι κ για μενα εχουν περασει οι 14 μερες κ θα χρεωθω τα μεταφορικα!

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις μα πιστευω οτι με νιωθεις...

 

Δεν περίμενα αντικατάσταση. Παράγγειλα νέο. Θα μου γίνει πίστωση των χρημάτων σε αυτό που έστειλα πίσω. Η αντικατάσταση θέλει συνήθως 1 εβδομάδα.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το hox και διαβάζω εδώ για τα προβληματάκια...να πω και την εμπειρία μου,έχω το dell streak 5 και όταν το πιέσεις στην οθόνη και χωρίς ιδιαίτερη δύναμη κάνει κυματισμούς όπως σε μια LCD οθόνη υπολογιστή. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενόχλησε ποτέ αυτό κατά την χρήση..βέβαια αφού το αναγνωρίζει επίσημα ώς πρόβλημα η HTC δεν αντιλέγω η επιστροφή είναι η καλύτερη λύση.

 

το κινητο εγω σου το προτεινω ανεπιφυλακτα!ειναι ταχυτατο σταθεροτατο και μετα την νεα αναβαθμιση η μπαταρια εχει γινει αισθητα καλυτερη!!!τωρα το προβλημα με την οθονη οπως προειπες δεν ειναι κατι νεο και εαν δεν ασχοληθεις δεν θα σε απασχολησει!και εγω σε galaxy tab 10.1 που εχω πατησα την οθονη του και εκανε κυματισμους καπου στο κεντρο της!κατα τα αλλα εχεις μια αρτιοτατη συσκευη και μπορει το θεμα με την οθονη να μην το εχεις οταν το αγορασεις....

Link to comment
Share on other sites

Το HOX είναι ότι καλυτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή.

Όσον αφορά τυχόν κυματισμούς στην οθόνη μερικών συσκευών, δεν χρειάζεται άγχος. Καλύπτονται DOA. Κάνε ένα τεστ όταν ανοίξεις το κουτί και είσαι ΟΚ.

 

Εξάλλου και άλλο κινητό να πάρεις, δεν θα το κάνεις ένα τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμένα .2,5 gb μου έδωσε τόσο είναι ;

 

Και σε μένα τόσα έχει δώσει.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τόσα έχει δώσει.

 

τοσα δινει το dropbox απο μονο του χωρις την προσφορα της htc....εαν γινουν ολα σωστα θα πρεπει μετα την ενεργοποιηση της προσφορας να εχετε γυρω στα 27 gb συνολικα!!!!κοιταξτε τα email σας για μνμ απο dropbox με link ενεργοποιησης!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...