Jump to content

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91


Plak4ever
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink::blink::blink: Συγνώμη για τα blinks αλλά μια ερώτηση από meri το παρήγγειλες ? ΔΛΔ να ελπίζω οτι εγώ που το παρείγγειλα 30/4 κ shipped 4/5 να το περιμένω μέσα στη βδομάδα ?? :cry::cry:

 

Ναι από merimobiles. Να υποθέσω ότι ούτε εσένα έχει δουλέψει το track Id ε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 436
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαγκες εγω έχω μείνει τόσο ικανοποιημενος απο το ταβλετ που παραγγειλα και 2ο (δωρο για δικο μου ανθρωπο που ζηλεψε).

Ερωτηση: έχει κανεις παραγγειλει προστατευτική ζελατινα οθονης ? Θα επηρρεάζει λέτε την ανταπόκριση της οθονης ? Πιστευω το απλο πατημα δεν θα επηρρεαζεται αλλα το συρσιμο (ειναι σωτη λεξη; !) φοβαμαι μην επηρρεαστει.

Τί λογο πλευρων έχει ακριβως ? Ξερω ειναι περιπου 16:9 αλλα ειναι ακριβως τοσο ? Όπως καταλαβαίνετε η αγορα ζελατινης εξαρταται αμεσα απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από merimobiles. Να υποθέσω ότι ούτε εσένα έχει δουλέψει το track Id ε;

 

Χαλαρά και όχι !! ( ούτε υπάρχει περίπτωση από ότι βλέπω). Το θέμα είναι ότι έκλεισα μήνα ολόκληρο και δεν έχω λάβει τπτ :(

Μήπως να αρχίσω να κλαίω τα 340 δολαριάκια μου ??

@gianniskriti : Δεν έχει τύχει να πιάσω στα χέρια μου tabletaki με ζελατινούλα.

 

Δεν ξανά αγοράζω από meri και πραγματικά προτείνω να βρούμε κάποιον άλλο retailer... είμαι 2ώρες και 25 λεπτα στο customer support chat k με κοροϊδεύουν " you are next in que , we will be with you shortly " ΕΛΕΟΣΣ

Edited by Gregory_M
Link to comment
Share on other sites

2012-5-14 18:00:00 SHENZHEN Arrived at Shenzhen Yanwen Sorting Center

2012-5-14 20:00:00 SHENZHEN Despatched from Shenzhen Yanwen Sorting Center

2012-5-18 0:00:00 LONDON waiting customs clearance

(Please use Inquery NumberCK007309030GB) Keep Tracking

2012-05-16 18:31 WDM Online

2012-05-24 17:36 Import Gateway Acceptance Collected from customer

2012-05-24 22:34 International Hub Received and processed

2012-05-25 02:33 International Hub Received and processed

2012-05-25 16:35 International Hub Forwarded for export

2012-05-25 23:06 ATHENS AMU (EPG) Received in destination country

 

εμένα ήρθε την πέμπτη αυτό το email. λογικά έχει φτάσει Αθήνα απλά λείπω απο τετάρτη και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω :(:(:(

Αντε να δούμε.... (tracking number δεν δούλεψε ποτέ)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εγω για το γνωστο προβλημα με την οθονη και τις γραμμες ετειλα mail στο support και καμμια απαντηση. Εστειλα στο techhelp για την οθονη και για ενα μηνυμα kernel fail που βγαζει στην αρχη και μετα απο 2 ωρες μου απαντησαν να κανω update ο firmware. τους ξαναστελνω και τους λεω οτι η οθονη με λιγη πιεση επανερχεται οποτε μαλλον θεμα επαφων ειναι. μου απαντουν σε 2 μερες να κανω update και αν δε γινει οτι φταιει μαλλον επαφη. οταν κανω το update θα συνεχισει ο διαλογος να δω που θα καταληξουν. Παραλληλα βρηκα μαλλον και τη λυση στο προβλημα του tablet. μονωτικη ταινια...

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενδιαφέρομαι κ εγώ για την συγκεκριμένη ταμπλέτα βλέπω οτι οι περισσότεροι την έχετε παραγγείλει από merimobiles με τα γνωστά μειονεκτήματα (track number k delay) το παραγγείλατε με ΕΜS η απλό?? γιατί σκέφτομαι με απλό κ ελπίζω να μην έχω θέμα με τελωνεία......
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά και όχι !! ( ούτε υπάρχει περίπτωση από ότι βλέπω). Το θέμα είναι ότι έκλεισα μήνα ολόκληρο και δεν έχω λάβει τπτ :(

Μήπως να αρχίσω να κλαίω τα 340 δολαριάκια μου ??

@gianniskriti : Δεν έχει τύχει να πιάσω στα χέρια μου tabletaki με ζελατινούλα.

 

Δεν ξανά αγοράζω από meri και πραγματικά προτείνω να βρούμε κάποιον άλλο retailer... είμαι 2ώρες και 25 λεπτα στο customer support chat k με κοροϊδεύουν " you are next in que , we will be with you shortly " ΕΛΕΟΣΣ

 

ρε παιδιά , δεν ξέρω γενικά τι έχετε κάνει από αγορές που έρχονται από κίνα , αλλά κακά τα ψέμματα , το 20 και 30 μερές είναι οι ΚΑΛΕΣ περιπτώσεις , εγώ έχω σαν στανταρ τις 35-40

γιατί και όλα καλά να πάνε από έξω μπορεί να είναι το πακέτο στα ελτά και να σου έρθει η ειδοποίηση μετά από 10 μέρες (μου έχει τύχει πολλές φορές και το χαρτάκι είχε πολυ παλαιότερη ημερομηνία)

 

no offence αλλά ποιος ο λόγος του να περιμένεις στο chat, στείλε ένα εμαιλ και θα σε απαντήσουν (όχι άμεσα , μέσα σε 1-2 μέρες) γιατί πρώτα από πιστεύεις ότι είσαι ο μόνος που βιάστηκε ή θέλει να ρωτήσει κάτι ; (ρε σεις εδώ σε ελληνική εταιρία παροχής ιντερνετ , ονόματα δε λέμε, να πάρω τηλ για υποστήριξη και ζήτημα είναι να το σηκώσει κανένας , περιμένετε άμεση απάντηση σε ένα κινέζικο σαιτ;)

 

ναι έχετε δίκιο όσον άφορα το τρακ και δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα τους και δε το διορθώνουν

Link to comment
Share on other sites

είμαι αναμεσα σε

1.2ghz ή 1.4ghz (αν και δεν είναι stable σε όλα τα tablets και επίσης λένε ότι αν και έχει παραπάνω σκορ σε benchmarks (απο τον 900) αυτό το παραπανω δεν φαίνεται στην χρήση)

μου αρέσει όμως και ο 900mhz+2gb partition για apps

 

 

 

http://img854.imageshack.us/img854/3985/50066698.png

 

ξερετε τι σημαίνει αυτό?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ. Καποια στιγμη ξαφνικα η οθονη κολλησε. Το ταμπλετ ανοιγει κανονικα ,φαινεται να δουλευει πχ καταλαβαινει αν ειναι σε φορτιση η σε δικτυο αλλα η οθονη δεν αποκρινεται καθολου και μενει στην αρχικη οθονη.Φυσικα μπορω να το κλεισω μονο με ρεσετ. Αν ειναι θεμα hardware δε θελω να μπλεξω με merimobiles. Ξερουμε κανεναν τεχνικο? Ειμαι χαλανδρι. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ. Καποια στιγμη ξαφνικα η οθονη κολλησε. Το ταμπλετ ανοιγει κανονικα ,φαινεται να δουλευει πχ καταλαβαινει αν ειναι σε φορτιση η σε δικτυο αλλα η οθονη δεν αποκρινεται καθολου και μενει στην αρχικη οθονη.Φυσικα μπορω να το κλεισω μονο με ρεσετ. Αν ειναι θεμα hardware δε θελω να μπλεξω με merimobiles. Ξερουμε κανεναν τεχνικο? Ειμαι χαλανδρι. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

εννοείς ότι δε δουλεύει το touch αλλά ούτε και τα touch κουμπιά; το έπαθε και ένας φίλος , αν συνδέσεις ποντίκι λειτουργεί κανονικά , η λύση είναι να το ανοίξεις να δεις μήπως χαλάρωσε κανα καλώδιο (του touch) αλλιώς πίσω ή αν όντως βρείς κάποιον που να ξέρει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΒΟΗΘΕΙΑ. Καποια στιγμη ξαφνικα η οθονη κολλησε. Το ταμπλετ ανοιγει κανονικα ,φαινεται να δουλευει πχ καταλαβαινει αν ειναι σε φορτιση η σε δικτυο αλλα η οθονη δεν αποκρινεται καθολου και μενει στην αρχικη οθονη.Φυσικα μπορω να το κλεισω μονο με ρεσετ. Αν ειναι θεμα hardware δε θελω να μπλεξω με merimobiles. Ξερουμε κανεναν τεχνικο? Ειμαι χαλανδρι. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Δοκίμασε και να την πιεσεις ελαφρα από κάτω την οθόνη να δεις αν καταλαβαινει αντίδραση. Αν κάνει κάτι τότε μάλλον είναι θέμα επαφής. Εύκολα διορθώνεται αλλά σπάει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

είμαι αναμεσα σε

1.2ghz ή 1.4ghz (αν και δεν είναι stable σε όλα τα tablets και επίσης λένε ότι αν και έχει παραπάνω σκορ σε benchmarks (απο τον 900) αυτό το παραπανω δεν φαίνεται στην χρήση)

μου αρέσει όμως και ο 900mhz+2gb partition για apps

 

 

 

http://img854.imageshack.us/img854/3985/50066698.png

 

ξερετε τι σημαίνει αυτό?

 

Τυχερούλη !! Σημαίνει ότι έφυγε από το κέντρο διανομής του αεροδρομίου !! και έρχεται προς τα εσένα (με τι ρυθμούς δεν ξέρω)

( ΤΟΥΛ. πάτησε Ελλάδα !! το δικό μου πακετάκι ακόμα τπτ )

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα! το merimobiles διεπρεψε ακομη μια φορα. Δεν ειχε βαλει επωνυμο στην ετικετα στο δεμα. Τελοσπαντων το εχω στα γονατα και πληκτρολογω το εν λογω post :) προς το παρων ολα καλα. Πρωτο download ενας οποιοσδηποτε launcher . Μολις φωρτισει θα το περιλαβω για οβερκλοκ. Αν πετυχει θα γραψω εντυπωσεις και guide.

παρατηρησεις:

1. συνδεσα ενα ασυρματο ποντικι/πληκτρολογιο. το αναγνωρισε αμεσως ΑΛΛΑ σε landscape ο κερσορας μπορουσε να κινηθει μονο στη μιση οθονη. σε ορθια θεση λειτουργει κανονικα. ελπιζω οταν το συνδεσω με hdmi να μην εχω τετοιο θεμα

2. mini hdmi και οχι κανονικο...grrrrrrrr ( http://www.ebay.com/itm/For-1pcs-HDMI-Female-To-Mini-HDMI-Male-Converter-Adapter-For-HDTV-Camera-/260954468762?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc219319a ) αυτο μας κανει?

3. με launcher pro μειωθηκε το lag. α και οπωσδηποτε opera mini-dolphin ο stock browser ειναι αθλιος και κολλαει.

4 χωρις να αναβαθμισω κατι το flash μου δουλευει αψογα παντου

5. πολυ bloatware ρε παιδι μου πολλες ακυρες εφαρμογες

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

τελικα για οποιου δεν δουλευει το skype ας κατεβασει απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=542 την εφαρμογη που λεει ο sofos_5.σε εμενα τελικα δουλεψε

 

Keepkouking οτι βρεις με ενδιαφερει να μαθω τι ακριβως βρηκες και πως μιας και εγω εχω αρκετα προβληματα ακομα με την ταμπλετα

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

τελικα για οποιου δεν δουλευει το skype ας κατεβασει απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249&page=542 την εφαρμογη που λεει ο sofos_5.σε εμενα τελικα δουλεψε

 

Keepkouking οτι βρεις με ενδιαφερει να μαθω τι ακριβως βρηκες και πως μιας και εγω εχω αρκετα προβληματα ακομα με την ταμπλετα

 

προσωπικα αν και απο το μαρκετ μου βγαζει ενημερωμενη εκδοση δεν την εχω εγκαταστησει και μου δουλεψε αψογα αμφιδρομα με την πρωτη. τυχερος:lol::lol::lol:

τι προβληματα εχεις?

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πηρα! το merimobiles διεπρεψε ακομη μια φορα. Δεν ειχε βαλει επωνυμο στην ετικετα στο δεμα. Τελοσπαντων το εχω στα γονατα και πληκτρολογω το εν λογω post :) προς το παρων ολα καλα. Πρωτο download ενας οποιοσδηποτε launcher . Μολις φωρτισει θα το περιλαβω για οβερκλοκ. Αν πετυχει θα γραψω εντυπωσεις και guide.

παρατηρησεις:

1. συνδεσα ενα ασυρματο ποντικι/πληκτρολογιο. το αναγνωρισε αμεσως ΑΛΛΑ σε landscape ο κερσορας μπορουσε να κινηθει μονο στη μιση οθονη. σε ορθια θεση λειτουργει κανονικα. ελπιζω οταν το συνδεσω με hdmi να μην εχω τετοιο θεμα

2. mini hdmi και οχι κανονικο...grrrrrrrr ( http://www.ebay.com/itm/For-1pcs-HDMI-Female-To-Mini-HDMI-Male-Converter-Adapter-For-HDTV-Camera-/260954468762?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc219319a ) αυτο μας κανει?

3. με launcher pro μειωθηκε το lag. α και οπωσδηποτε opera mini-dolphin ο stock browser ειναι αθλιος και κολλαει.

4 χωρις να αναβαθμισω κατι το flash μου δουλευει αψογα παντου

5. πολυ bloatware ρε παιδι μου πολλες ακυρες εφαρμογες

 

καλοριζικο!

1. Δες το λιγο αυτο γιατι εμενα λειτουργει κανονικα το ποντικι και στις 2 θεσεις.

2. Ηθελες να σου χωρεσουν και full hdmi ? Τα περισσοτερα ταβλετ εχουν μινι hdmi, δες και αυτο που πηρα εγώ που ειναι ετοιμο καλωδιο και λειτουργει αψογα.

3. Όντως ο stock browser εχει θεματα, εμενα κρασαρε τελειως το ταβλετ πολυ συχνά.

4. μα ετσι πρεπει να δουλευει το φλας, αψογα χωρις καποιου ειδους αναβαθμιση.

5. Δεν ειανι ακριβως bloatware διότι σχεδον ολες οι εφαρμογες ειναι της google και πανε πακετο με το ics, τα παραπονα σου στην google λοιπόν !

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αν και απο το μαρκετ μου βγαζει ενημερωμενη εκδοση δεν την εχω εγκαταστησει και μου δουλεψε αψογα αμφιδρομα με την πρωτη. τυχερος:lol::lol::lol:

τι προβληματα εχεις?

 

τα ειχα γραψει και ποιο πριν.ακομα μου καρασαρει ,κολαει,

το skype οπως σου ειπα τωρα μου δουλεψε,

τα φλασαρα οπως μου ειπαν αλλα δεν ειδα καμια διαφορα

και φυσικα εχω στειλει 3-4 μειλ στο μεριμομπαιλ αλλα γραψιμο κανονικα...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

qq mesenger (full κινεζικα) slatedroid app msn messenger with you es explorer car home raging thunder και δεν θυμαμαι τι αλλες απεγκατεστησα μπορει για καποιους να ειναι χρησιμες αλλα δεν ειναι μαζι με καθε ics. τελοσπαντων μικρο το κακο.

το ποντικι το ξαναδοκιμασα και λειτουργει κανονικα. θα προτιμισω το δικο σου καλωδιο γιατι με ανταπτορες παιζει να υπαρξει θεμα πιο ευκολα... πρωτη φορτιση με πολυ ψαξιμο και συνεχεια ανοιχτο wifi σχεδον 6 ωρες και πηγε στο 4% παιζοντας angry birds. πολυ ευχαριστημενος απο θεμα μπαταριας

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

@Keepkouking: Να σε ρωτήσω σου ήρθε ειδοποίηση ή πήγες ΕΛΤΑ να το ψάξεις ?? Έχω την αίσθηση ότι το δικό μου πακετάκι χάθηκε.
Link to comment
Share on other sites

@Keepkouking: Να σε ρωτήσω σου ήρθε ειδοποίηση ή πήγες ΕΛΤΑ να το ψάξεις ?? Έχω την αίσθηση ότι το δικό μου πακετάκι χάθηκε.

 

δεν ερχεται με ελτα ερχεται με ταχυμεταφορες-ελτα ειναι οπως εμαθα και εγω διαφορετικα μαγαζια...... μου ηρθε ειδοποιηση αλλα δεν με βρηκαν σπιτι. σου εχει στειλει το μερι email οτι εφτασε ελλαδα το πακετο? και λογικα και εναν κωδικο που θα δουλευει στο http://www.elta.gr? δες τα πιο πανω ποστ μου.

εγω εν πασει περιπτωσει δεν βρηκα ειδοποιητηριο και πηρα τηλεφωνο εδωσα το tracking number το οποιο μου εμφανιζε οτι ηταν στο ελ βενιζελος και ειχε ξεκινησει η αποστολη του δεματος και περασα απο το υποκαταστημα ταχυμεταφορων και το πηρα (δεν μπορουσα να περιμενω να μου το στειλουν την επομενη) παρε ενα τηλεφωνο ταχυμεταφορες και ρωτα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

δεν ερχεται με ελτα ερχεται με ταχυμεταφορες-ελτα ειναι οπως εμαθα και εγω διαφορετικα μαγαζια...... μου ηρθε ειδοποιηση αλλα δεν με βρηκαν σπιτι. σου εχει στειλει το μερι email οτι εφτασε ελλαδα το πακετο? και λογικα και εναν κωδικο που θα δουλευει στο http://www.elta.gr? δες τα πιο πανω ποστ μου.

εγω εν πασει περιπτωσει δεν βρηκα ειδοποιητηριο και πηρα τηλεφωνο εδωσα το tracking number το οποιο μου εμφανιζε οτι ηταν στο ελ βενιζελος και ειχε ξεκινησει η αποστολη του δεματος και περασα απο το υποκαταστημα ταχυμεταφορων και το πηρα (δεν μπορουσα να περιμενω να μου το στειλουν την επομενη) παρε ενα τηλεφωνο ταχυμεταφορες και ρωτα

 

Δυστυχώς δεν μου έχει στείλει τπτ to meri... και το έχω παραγγείλει από 30/4 ξεφτίλα!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου έχει στείλει τπτ to meri... και το έχω παραγγείλει από 30/4 ξεφτίλα!!

 

και ουτε να περιμενεις δυστυχώς.ρωτα ομως στο ταχυδρομειο η στην γενικη ταχυδρομικη μηπως εχει ερθει και δεν το εχουν στειλει...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

και ουτε να περιμενεις δυστυχώς.ρωτα ομως στο ταχυδρομειο η στην γενικη ταχυδρομικη μηπως εχει ερθει και δεν το εχουν στειλει...

 

Σας ευχαριστώ παίδες. Μία ερώτηση πριν απο μία εβδομάδα μου απάντησε το meri σε ένα mail k έλεγε οτι "τhe package is currently with parcel force". Μπορέι κάποιος να μου εξηγήσει πώς βρέθηκε στο Parcel force ?? Υποτίθεται ότι με βάση το tracking number "RAXXXXXXXXXCN" δεν έχει καμία σχέση με Parcel force!!! ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παίδες. Μία ερώτηση πριν απο μία εβδομάδα μου απάντησε το meri σε ένα mail k έλεγε οτι "τhe package is currently with parcel force". Μπορέι κάποιος να μου εξηγήσει πώς βρέθηκε στο Parcel force ?? Υποτίθεται ότι με βάση το tracking number "RAXXXXXXXXXCN" δεν έχει καμία σχέση με Parcel force!!! ?!?!

 

τα πακέτα πάνε από την κινέζικη (Yw η όποια χρησιμοποιούν) στο parcel force (uk) νομίζω (καλά δεν είμαι σίγουρος αλλά σίγουρα έχει σχέση με parcel force :)

 

υ.γ. π.χ. σε μένα είχε πάει στην yw και από εκεί είχα άλλο αριθμό της parcel force

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...