Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα την δεύτερη σεζόν. Πολύ καλή. Και φυσικά πάμε και για τρίτη

 

 

 

Η πρώτη νομίζω ήταν καλύτερη. Ο λορενς νομίζω κρατάει την σειρά ζωντανή αν και το οτι θα ερθει το 2020 η τριτη σεζόν την έσπασε σε πολλούς.εγώ παντως τα επεισόδια 6-7-8-9 τα βρήκα βαρετά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η 2η σεζόν του Fargo δεν υπάρχει στο Netflix? Πρέπει να το βρούμε από "αλλού"?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η 2η σεζόν του Fargo δεν υπάρχει στο Netflix? Πρέπει να το βρούμε από "αλλού"?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα έχει και τις 3 σεζόν.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει και τις 3 σεζόν.
Εγώ τί κάνω λάθος;;; :/6d820b36816d78180a71f82d2d9e8197.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο

 

http://i67.tinypic.com/dmpcpk.jpg

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο

Τη βρήκα την άκρη...Επειδή δεν έχουν μεταφραστεί ακόμα δεν εμφανίζει τις σεζόν 2-3. Αν γυρίσω το προφίλ σε Αγγλική γλώσσα τις εμφανίζει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

The Umbrella Academy[season 1]

TheUmbrellaAcademy.png

 

https://www.imdb.com/title/tt1312171/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Ακομα μια ευχαριστη εκπληξη απο το αγαπημενο μας Netflix. Υπαρχει μια απιστευτη ισορροπια μεταξυ δρασης-δραματος-χιουμορ που την κανουν να βλεπετε χωρις να κουραζει καθολου. Ξεκιναει υποτονικα και ανεβαινει κατακορυφα μεχρι το τελευταιο 10λεπτο του τελευταιου επεισοδιου που ειναι επος και μας προϊδεαζει για μια εξαιρετικη δευτερη σεζον. Το soundtrack δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερο και ολοι οι χαρακτηρες ενας και ενας με την ιδιαιτεροτητα του. Η Εllen Page δινει ρεσιταλ ερμηνειας και ο τσακαλος απο το Misfits μοναδικος. Οι υπολοιποι στεκονται επαξια στον ρολο τους. Μπραβο Netflix. 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε King, δεν με ενθουσίασε. Δηλαδή αν εξαιρέσουμε τις μουσικαρες και τον τυπα που το έσωζε με την πολύ καλή ηθοποιία του (είναι και ο πρωταγωνιστής του Mortal Engines) δεν νομίζω ότι μου δίνει κάτι να ανυπομονω γιατη δεύτερη σαιζόν.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε King, δεν με ενθουσίασε. Δηλαδή αν εξαιρέσουμε τις μουσικαρες και τον τυπα που το έσωζε με την πολύ καλή ηθοποιία του (είναι και ο πρωταγωνιστής του Mortal Engines) δεν νομίζω ότι μου δίνει κάτι να ανυπομονω γιατη δεύτερη σαιζόν.

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

 

Τον ειδα και στο mortal engine εκει δεν μου αρεσε η ταινια. Το Umbrella Academy ειναι κατι διαφορετικο απο οτι εχουμε δει μεχρι στιγμης με το ολο theme του και δινει μια ευθυμη νοτα παρολο το δραματικο στοιχειο. Και η σκηνοθεσια-φωτογραφια ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο. Σεβαστο οτι δεν σου εκανε κλικ δεν γινεται ολες οι σειρες να αρεσουν σε ολο τον κοσμο. Οταν βγει η δευτερη δως της ακομη μια ευκαιρια και αν δεν την σταματας.

Link to comment
Share on other sites

Τον ειδα και στο mortal engine εκει δεν μου αρεσε η ταινια. Το Umbrella Academy ειναι κατι διαφορετικο απο οτι εχουμε δει μεχρι στιγμης με το ολο theme του και δινει μια ευθυμη νοτα παρολο το δραματικο στοιχειο. Και η σκηνοθεσια-φωτογραφια ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο. Σεβαστο οτι δεν σου εκανε κλικ δεν γινεται ολες οι σειρες να αρεσουν σε ολο τον κοσμο. Οταν βγει η δευτερη δως της ακομη μια ευκαιρια και αν δεν την σταματας.
Ναι φυσικά! Δεν κόβω έτσι εύκολα σειρές. Ούτε είναι τόσο κακή για να την κόψω. Απλά δεν με τρέλανε. Δεν ξέρω τι μπορεί να περίμενα. Είχε καλές στιγμές αλλά όχι κάτι το τόσο τρρομερο. Για να δούμε...

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά! Δεν κόβω έτσι εύκολα σειρές. Ούτε είναι τόσο κακή για να την κόψω. Απλά δεν με τρέλανε. Δεν ξέρω τι μπορεί να περίμενα. Είχε καλές στιγμές αλλά όχι κάτι το τόσο τρρομερο. Για να δούμε...

 

Lenovo Yoga Book & Tapatalk

 

Το ολο theme της ταινιας εχει μελλον και ελπιζω να το πανε καλα. Αρκει να μην το ξεχειλωσουν με το time travel. Σκεψου την πρωτη σεζον σαν προλογος για το τι θα ακολουθησει. Ισως πιασω το westworld season 2 απο αυριο να καψουμε λιγα εγκεφαλικα κυτταρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου. Το είδα με τα χίλια ζόρια και μάλιστα το βρήκα και πολύ κακό.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές για το Academy.

Πιστεύω δεν είναι για πολύ κόσμο αυτή η σειρά.

Ενώ έχει καλούς ηθοποιούς, το χάνει με διάφορα σκηνικά, όπως ο χιμπατζής που μιλάει κλπ.

 

Προσωπικά το είδα μόνο και μόνο για να δω πως θα πάει και ούτε τρελαίνομαι για δεύτερη σεζόν. Αλλά αν παίξει έξυπνο σενάριο θα δω μερικά επεισόδια όταν βγει η νέα σεζόν.

Κάτι 8.5 που ακούω είναι για άτομα που δίνουν βαθμολογίες βερεσέ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι ο junglist ως συνήθως. Ότι βαθμολογίες βάζω είναι 100% αντικειμενικες από την εμπειρία πολλών χρόνων που έχω. Κρίμα να υπάρχουν τόσο κακόβουλα μελη στο myphone πραγματικά κρίμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου. Το είδα με τα χίλια ζόρια και μάλιστα το βρήκα και πολύ κακό.

Δεν χρειάζεται να πιέζουμε τον εαυτό μας να δούμε κάτι που δεν μας αρέσει. Το imdb του δίνει 8.1 βαθμολογία και μετά τη μέση όλα τα επεισόδια έχουν πάνω από 8.5. Η αρχή ήταν υποτονική όπως έγραψα. Υπάρχουν τόσες σειρές αν κάτι δεν σας κάνει κλικ απλα προσπεράστε το.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Chernobyl (2019) HBO

 

Είδα ότι ξεκίνησε πριν 2-3 ημέρες.

Είδε κάποιος το πρώτο επεισόδιο.?????

 

Φαίνεται πια υποσχόμενη σειρά!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία!

Έχει μπει στη σειρά για προβολή!!!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσερνόμπιλ - Ένα χρονικό του μέλλοντος

Σβετλανα Αλεξιεβιτς

Βιβλιο.

 

Offtopic βεβαια, αλλα ειναι ο,τι πιο κοντινο στο τι πραγματι εγινε αλλα και γινεται.

Link to comment
Share on other sites

El embarcadero

Από τους δημιουργούς του Casa de Papel.

Πολύ δυνατή σειρά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

The Big Bang Theory[s01-S12][FINALE]

bdf479a283f.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0898266/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Μετα απο 12 χρονια μια απο τις κορυφαιες κωμικες σειρες εφτασε στο τελος της. Oι πρωτες 3 σεζον ηταν εξαιρετικες. Ολα τα επεισοδια ενα και ενα εξυπνα με απλετο γελιο και η ολη nerdila που εβγαζαν ηταν πρωτότυπη και αρκετα καφρικη. Επειτα απο την τεταρτη και μετα ξεκινησε η πτωση. Ελαχιστα επεισοδια αξιζαν και η ολη nerd φαση χαλαστηκε με την εισοδο των 2 επιπλεων γυναικων. Η κεντρικη παρεα χαλασε και αρκετες σκηνες απλα δεν εβγαζαν το γελιο και δεν εδειχναν οτι ηταν η σειρα που αγαπησαμε. Απο σεζον 4-7 κραταω 10 επεισοδια που αξιζουν. Απο την 8 σεζον και μετα υπαρχουν 3 επεισοδια που βγαζουν το γελιο της πρωτης σεζον μεχρι το τελος. Το τελευταιο διπλο επεισοδιο μπορω να πω οτι εκλεισε πολυ καλα και αληθινα μιας και αν σκεφτουμε και οι 12 σεζον πανω στον εγωϊσμο του Σελντον πατησαν. Δειτε σιγουρα και το behind the scenes που εβγαλαν. Μπραβο στην παρεα που μας χαρισε ομορφες στιγμες ποιοτικου γελιου ευχομαι τα καλυτερα σε ολους. 8/10 overall 9.5/10 για τις 3 πρωτες σεζον

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τελικά το Kingdom.

Δείτε το παιδιά!!!

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Game of Thrones[s01-S08]

medium-game-of-thrones-poster-game-of-thrones-poster-game-of-ori.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0944947/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Ενα απο τα πιο επικα ταξιδια στην ιστορια της τηλεορασης εφτασε στο τελος του. Στο τελος να πω την αληθεια με επιασε μια μελαγχολια μιας και λιγο το τελος που για αλλους χαρακτηρες ειναι πικρο για αλλους γλυκοπικρο και για αλλους γλυκο για τον θεατη ακομα δεν εχω κατασταλάξει ομως. Προσωπικα κραταω το ολο hype που δημιουργηθηκε με την παροδο των σεζον μιας και οι πιστοι φανς ανεβασαν κατακορυφα την σειρα μεχρι την 6 σεζον και την χαντακωσαν στις 2 τελευταιες. Το ταξιδι που μενει ομως σε εμας τους απλους χωρις κολληματα θεατες ειναι πολυ σημαντικοτερο. Ποιος θα ξεχασει το Red Wedding την μαχη των μπασταρδων η το θανατο του Τζοφρυ? Καποια επεισοδια ηταν επικα πραγματικα καποια ειχαν αρκετους ποιοτικους διαλογους σε καποια ειδαμε τις καλυτερες μαχες μεχρι σημερα. Αξιολογω την σειρα σαν συνολο και οχι μονο με το τελος μιας και θα ηταν αδικο. Στο συνολο της λοιπον και αυτο που μου προσφερε μεσα απο τις 8 σεζον την κατατάσσω μεσα στις 5 καλυτερες σειρες μεχρι σημερα. 9/10

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να υπάρξει ανάλογη σειρά ever και ας βιάστηκαν λίγο στο τέλος.

Μιλαμε για υπερπαραγωγή πραγματικά ανάλογη του άρχοντα των δαχτυλιδιών.

Θα μείνει χαραγμένη στην ιστορία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...