Jump to content

Sony PSP vs. Nintendo DS


htrul18
 Κοινοποίηση

Ποιό πιστεύετε ότι θα νικήσει στη μάχη των handhelds?  

208 members have voted

  1. 1. Ποιό πιστεύετε ότι θα νικήσει στη μάχη των handhelds?

    • Sony PSP
      152
    • Nintendo DS
      56


Recommended Posts

οκ να το δουμε ωμα ..........to ds einai για την κορη μου 9 ετων που παιζει

μανιωδως και μεχρι 15-16 χρονων...... το psp ειναι για μεγαλα παιδια

οπως εγω ........:)...............αυτη ειναι η αληθεια δεν μπορεις να ασχοληθεις

πολυ ωρα με το ds ενω με το psp μπορεις να κανεις παρα πολλα πραγματα

περα απο την εκπληκτικη οθονη που εχει ............................

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι παιχνίδια που εκτός από τα γραφικά δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα νέο στο χώρο είναι για μεγάλα παιδιά (15-18 ετών).

Για μεγαλύτερες ηλικίες το σημαντικότερο είναι να υπάρχει κάτι νέο στο gameplay, το οποίο προσφέρουν αρκετά παιχνίδια στο DS χάρη στην ύπαρξη των δύο οθονών.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιμές Ιαπωνίας:

DS Lite 16000 Yen=115 Euro.

PSP 21000 Yen=150 Euro

Τα συμπεράσματα δικά σας και φυσικά δεν μένουμε Ιαπωνία ούτε αγοράζουμε απο εκεί,αλλά έλα ντε που οι τιμές που πληρώνουμε εδώ δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα:)

 

 

Τότε μπορείς να μου πεις τι έφταιξε και δεν προχώρησε όσο περιμέναμε σε πωλήσεις το PSP???

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορείς να μου πεις τι έφταιξε και δεν προχώρησε όσο περιμέναμε σε πωλήσεις το PSP???

Που στην Ιαπωνία ή για εδω μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην κοιτάμε και πολύ τις πωλήσεις, καθώς πολλές φορές δε δείχνουν ποιός είναι καλύτερος...

Θεωρώ ότι το DS είναι η καλύτερη φορητή κονσόλα, αλλά αυτό δεν το στηρίζω στο ότι είναι πρώτη σε πωλήσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος να λέμε ότι το ds απευθύνεται σε μικρότερες ηλικίες γιατί απλά ισχύει το ακριβώς αντίθετο...Το ds έχει στηρίξει την επιτυχία του στο γεγονός ότι κατάφερε(τα Touch! games έπαιξαν μεγάλο ρόλο σ'αυτό) να προσελκύσει μεγάλο τμήμα του γυναικείου πλυθησμού και των μεγαλύτερων ηλικιών..

Οι εικόνες εδώ http://www.revo-europe.com/news.php?nid=8877 απλά το επιβεβαιώνουν..;) Το Lite με την καλύτερη αισθητική του μάλλον θα κάνει πιο έντονο αυτό το φαινόμενο..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για σας αλλα η γνώμη μου είναι οτι το PSP είναι για μεγαλύτερες ηλικίες γιατον απλούστερο λόγο οτι παίζει ταινείς,να φανταστείται μπένουν και τα 98' κατι που δεν γίνεται με τίποτα στο DS...Η οθόνη του PSP είναι απλά τέλεια

ανάλυση,μέγεθος πςςς.τι να περιγράφω...Τα παιχνίδια του psp δεν είναι πιο πολλά και με καλύτερα γραφικά(δεν έχει καλύτερο επεξεργαστή?βέβαια έχει)

το PSP έχει κάρτα επέκτασης sony memory stick duo pro κατι που δεν ξέρω αν έχει το ds(αμφιβάλλω αν θα έχει γιατι θα είχε ακουστεί)

 

οι τιμές για αυτα που αναφέρθηκα δεν είναι απλά καλή?

 

1)δυνατότητες(win 98,dvd,etc) vs απλά παιχνίδια

2)παιχνίδια (μεγαλύτερη ποικιλία απο την gallery του ps 1,2) vs gallery της Nintendo

3)Εξωτερική μνήμη VS (δεν γνωρίζω)

4)τιμή psp vs ds console

 

έτσι έχουμε:

PSP:1,2,(3)

DS: (4)

 

αν κάνω λάθος απλα διορθώστε

 

Ετσι βλέπω πως το psp(sony)έχει κυριαρχήσει παρα πολύ :shifty:

Link to comment
Share on other sites

1) Κάνε εσύ σοβαρή χρήση Win 98 στο PSP και μετά έλα να μου πεις...Τα Win 98 τρέχαν πάνω από dos emulator (bochs νομίζω), οπότε είχαν άθλια απόδοση...απλά για να έχουμε να λέμε έγινε όλη η δουλειά.

 

2) Μεγαλύτερη ποικιλία πρέπει να έχει το PSP μόνο στον δυτικό κόσμο αλλά δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά. Και εκεί που το DS έχει 3-4 Killer Apps (Mario Kart DS, Animal Crossing, Nintendogs, Super Mario 64 κλπ) που ΟΛΑ ξεπούλησαν, το PSP έχει 1 (GTA LCS).

 

3) Τα DS δεν χρειάζεται εξωτερική μνήμη καθώς αποθηκεύει τα saved games στο cartidge του εκάστωτε παιχνδιού. Επίσης δεν υπάρχει λόγος για εξωτερική μνήμη καθώς δεν διαθέτει media player δυνατότητες.

 

4) Αναμενόμενο.

 

5) Τα εξωφρενικά loading times του PSP, που είναι φυσικό επακόλουθο της χρήσης οπτικού μέσου με μηχανικά μέρη.

 

6) Την κακή αναμονή της μπαταρίας του PSP συγκριτικά με αυτή του DS (maximum 4 ώρες στο PSP έναντι περίπου 10 του DS).

 

7) Το πολύ καλό wifi connection service της Nintendo. Η Sony μέχρι στιγμής δεν έχει κάποιο κεντρικό μοντέλο για online play και το αφήνει στα χέρια των developers.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για σας αλλα η γνώμη μου είναι οτι το PSP είναι για μεγαλύτερες ηλικίες γιατον απλούστερο λόγο οτι παίζει ταινείς,να φανταστείται μπένουν και τα 98' κατι που δεν γίνεται με τίποτα στο DS...Η οθόνη του PSP είναι απλά τέλεια

ανάλυση,μέγεθος πςςς.τι να περιγράφω...Τα παιχνίδια του psp δεν είναι πιο πολλά και με καλύτερα γραφικά(δεν έχει καλύτερο επεξεργαστή?βέβαια έχει)

το PSP έχει κάρτα επέκτασης sony memory stick duo pro κατι που δεν ξέρω αν έχει το ds(αμφιβάλλω αν θα έχει γιατι θα είχε ακουστεί)

 

οι τιμές για αυτα που αναφέρθηκα δεν είναι απλά καλή?

 

1)δυνατότητες(win 98,dvd,etc) vs απλά παιχνίδια

2)παιχνίδια (μεγαλύτερη ποικιλία απο την gallery του ps 1,2) vs gallery της Nintendo

3)Εξωτερική μνήμη VS (δεν γνωρίζω)

4)τιμή psp vs ds console

 

έτσι έχουμε:

PSP:1,2,(3)

DS: (4)

 

αν κάνω λάθος απλα διορθώστε

 

Ετσι βλέπω πως το psp(sony)έχει κυριαρχήσει παρα πολύ :shifty:

Δε μιλάς καθόλου για gameplay.

Αν κρίνεις την ποιότητα των παιχνιδιών με βάση τα γραφικά... τότε δεν υπάρχει λόγος να συζητάμε.

Εσύ PSP και εγώ DS. Aπλά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχίν,έχω και το psp και το ds.Και δεν είμαι κανένας πιτσιρικάς(27αρης γαρ )

Το psp με εντυπωσίασε μόλις το είδα με τη μεγάλη οθόνη και τα τέλεια γραφικά.

Έτσι το αγόρασα και πραγματικά το ευχαριστήθηκα.Αλλα και το βαρέθηκα σχετικά γρήγορα.Τα πιό πολλά παιχνίδια του είναι στο ίδιο στύλ.Το μόνο παιχνίδι που περιμένω με ανυπομονησία είναι το football manager για psp ωστε να ασχολιθώ και πάλι μαζί του.

Το ds απο την άλλη είναι πιο διασκεδαστικό και για αυτό φταίει η touch screen και το ευχάριστο gameplay.

Έχω φάει ατελείωτες ώρες με το advance wars και το mario kart και περιμένω και νέα παιχνίδια όπως το Age Of Empires.

Συμπερασμα:Για εμένα το gameplay είναι όλα τα λεφτά.Kαι αν βγεί football manager για ds θα το προτιμίσω απο το psp λόγω της touch screen.Δίνει άλλη αίσθηση πραγματικά.

http://www.gmaglis.gr/ αρχιτεκτονική και άλλα
Link to comment
Share on other sites

Den mporw na katalavw pou kolane oi pwlhseis me to kata poso einai kati anwtero apo kati allo!!!!!!!!!!!To N91 otan vgei se ligous mines tha einai apo ta kalutera kinita, k omws oi pwliseis den tha einai poles...mexri na pesei ligo i timi...to idio k me to playstation 3!!Eleos diladi..na parathetoume poio ekane perissoteres pwliseis!k sto katw katw einai ftinotero to ds gia auto to logo k MONO kanei perissoteres pwliseis...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εντέλει όλοι την πατήσανε με την εμφάνηση του DS (παιχνιδιάρικη, εφηβική ως παιδική) και ξέχασαν το σημαντικότερο…

 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος έχει και τις δυο κονσόλες και προτιμάει τα παιχνίδια του PSP από αυτά του DS.

 

Δεν μπορώ να πιστέψω άτομα που αποφάσισαν να πάρουν το PSP και να σκάσουν 269€ γιατί τρέχει win98!!!

 

Και επαναλαμβάνω

 

Μου άρεσε η αίσθηση ότι ειχα ένα PS2 στην τσέπη μου, αλλά μόνο αυτό. Μετάνιωσα γιατί έδωσα τόσα χρήματα για κάτι που έχω ξαναζήσει, τίποτα καινούριο μα τίποτα.

 

Με το DS από την άλλη, ευχαριστήθηκα τα περισσότερα παιχνίδια, ακόμα και το CHAOS THEORY και ξέρετε γιατί; Γιατί πωρώθηκα με το ξεκλείδωμα στις πόρτες.

Άντε να δούμε το Resident Evil, το Age Of Empires και γιατί όχι και το Opera…

 

Άντε να έρθει το Lite!!!

 

 

Den mporw na katalavw pou kolane oi pwlhseis me to kata poso einai kati anwtero apo kati allo!!!!!!!!!!!To N91 otan vgei se ligous mines tha einai apo ta kalutera kinita, k omws oi pwliseis den tha einai poles...mexri na pesei ligo i timi...to idio k me to playstation 3!!Eleos diladi..na parathetoume poio ekane perissoteres pwliseis!k sto katw katw einai ftinotero to ds gia auto to logo k MONO kanei perissoteres pwliseis...

 

 

Θέλεις να μας πεις ότι επειδή ήμαστε φτηνίαριδες προτιμήσαμε να δώσουμε τσάμπα τα λεφτά μας σε κάτι που δεν το αξίζει;

 

Δηλαδή η ανταπόκριση του κόσμου, άρα οι πωλήσεις, έχει να κάνει ΜΟΝΟ με την τιμή του προϊόντος;

 

Και μην ξεχνάς το σημαντικότερο, ανώτερο τεχνολογικά δεν σημαίνει και πάντα το καλύτερο σαν γενική εικόνα του προϊόντος!!!

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πεις ότι επειδή ήμαστε φτηνίαριδες προτιμήσαμε να δώσουμε τσάμπα τα λεφτά μας σε κάτι που δεν το αξίζει;

 

Δηλαδή η ανταπόκριση του κόσμου, άρα οι πωλήσεις, έχει να κάνει ΜΟΝΟ με την τιμή του προϊόντος;

 

Και μην ξεχνάς το σημαντικότερο, ανώτερο τεχνολογικά δεν σημαίνει και πάντα το καλύτερο σαν γενική εικόνα του προϊόντος!!!

den eipa kati tetoio, alla den einai dunaton na postarete tis pwliseis tou DS san to avatage k to kinitro gia na to agorasei kapoios...Nai pisteuw oti i antapokrisi exei na kanei me tin timi, toulaxiston kata 90%(gnwmi mou!), opws k i apoxi tou kosmou apo to psp exei na kanei me tin apagoreutiki timi tou gia pollous(symfwna me auta pou perimene h sony)

K omws anwtero texnologika simainei anwtero sta panta!

Apla tithetai to thema kata poso tha kolliseis me mia syskeuh, den antilegw, uparxoun polloi pou piran psp k to metaniwsan h to thewrisan tzampa lefta, an deis sto forum exei para polles aggelies me psp, alla den pisteuw oti uparxei kapoios pou na exei(san emena) k ds k psp k na protima san sunolo to ds...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

alla den pisteuw oti uparxei kapoios pou na exei(san emena) k ds k psp k na protima san sunolo to ds...

 

Μα έχεις ήδη έναν μπροστά σου, και άλλους τόσους που το πουλάνε όπως λες…

Το ωραίο ξέρεις πιο είναι;;; Ότι οι μερικοί από αυτούς ΜΠΟΡΕΙ να έχουν μόνο Advance…

 

 

K omws anwtero texnologika simainei anwtero sta panta!

 

Δηλαδή το tetris τόσες δεκαετίες δεν λέει μια σαν παιχνίδι γιατί τεχνολογικά είναι μαζί με τους δεινόσαυρους… ή ακόμα καλύτερα το PS2 είναι αποτυχημένο γιατί το X-BOX είναι ανώτερο!!!

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Nai pisteuw oti i antapokrisi exei na kanei me tin timi, toulaxiston kata 90%(gnwmi mou!), opws k i apoxi tou kosmou apo to psp exei na kanei me tin apagoreutiki timi tou gia pollous(symfwna me auta pou perimene h sony)

 

Δηλαδή στις home consoles το gamecube έπρεπε να έχει πουλήσει 4 φορές παραπάνω από το PS2 και το ΧΒΟΧ επειδή ήταν το φθηνότερο;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στις home consoles το gamecube έπρεπε να έχει πουλήσει 4 φορές παραπάνω από το PS2 και το ΧΒΟΧ επειδή ήταν το φθηνότερο;

to ds den antagonizete sta isa to psp alla se gameplay (gia pio mikres ilikies )giati sta isa einai se ola xeirotero to ds sta grafika poli xeirotero stis multimedia dinatotites poli xirotero se emfanisi poli xeirotero se poiotita kataskevis poli xeirotero othoni para poli xeiroteri exei omos pio psagmena games gia mikra paidia eykola se epipedo diskolias kai kainotomika me to stylous games a kai kaliteri aytonomia. to game cube pige sta isa me ta thiria kai tin efage ti mapa.

Δεν τη βάζω όπου να'ναι:elephant:
Link to comment
Share on other sites

File geovoul23, egw sto kinito mou opws k sto psp mou, exw emulators gia palioteres konsoles!!Alla epeidi to thema einai "Sony PSP vs. Nintendo DS" apla exw na pw, pws san konsola paixnidiwn to PSP einai polu anwtero...pws na to kanoume diladi!!K akomi k otan lew na to doume "wma" esy mplekeis pali empeiria k sinaisthima k les pws den sou edwse tipota to PSP afou to eixes ksanazisei to olo skiniko me to PS2...Telos to gegonos oti DS se ekane na kolliseis mazi tou den simainei oti einai k kalutero!K egw exw faei agrio kollima me to ngage k kathe mera psaxnw gia kainourgia games sto internet!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

exei omos pio psagmena games gia mikra paidia eykola se epipedo diskolias kai kainotomika me to stylous games.

Είσαι σίγουρος για αυτά που λες? Τα εννοείς?

 

Φίλε Lefterian

 

" Ποιό πιστεύετε ότι θα νικήσει στη μάχη των handhelds? "

 

Ποιό απ' τα δύο πιστεύετε ότι θα επιτύχει περισσότερο? Το παντοδύναμο PSP ή το καινοτομικό DS? Eγώ ψηφίζω DS. Θα σας αναπτύξω αργότερα την άποψή μου γιατί δεν έχω πολύ χρόνο τώρα... :o

Σου λέει κατι το παραπάνω????

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά..να πως πήγε το ds lite στο ντεμπούτο του στην Ιαπωνία..

 

 

Hardware:

DSL - 68,438

NDS - 49,118

PSP - 43,110PS2 - 25,778

GBASP - 5,493

GBM - 3,213

GCN - 1,489

X360 - 1,240

XBX - 101

GBA - 98

 

YTD/LTD

NDS - 568,920/6,215,872

PSP - 412,535/3,095,497

NDS Lead - 156,385/3,120,375

 

Software:

01. PS2 - Gundam Clamix U.C. (Bandai): 157,036 (*NEW*)

02. NDS - Seiken Densetsu DS: Children of Mana (Square-Enix): 102,555 (*NEW*) 03. PS2 - Samuarai Warriors 2 (Koei): 97,646 (424,944)

04. NDS - Motto Otona no DS Training/Brain Training 2 (Nintendo): 90,800 (1,433,557)

05. NDS - Oideyo Dobutsu no Mori/Animal Crossing DS (Nintendo): 77,346 (2,035,023)

06. PSP - Valkyrie Profile (Square-Enix): 70,084 (*NEW*)07. PS2 - Devil Summoner Kuzunoha Raidou (Altus): 63,833 (*NEW*)

08. NDS - Eigo Zuke/English Training (Nintendo): 52,855 (574,427)

09. NDS - Otona no DS Training/Brain Training (Nintendo): 51,215 (1,641,975)

10. PS2 - Monster Hunter 2 (Capcom): 25,527 (442,058)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω δοκιμάσει και τα 2 και θα ψηφίσω DS! (Μόλις το παρείγγειλα :D )

Το PSP μπορεί να έχει καλύτερη οθόνη-γραφικά και να βλέπεις και καμιά ταινία ΑΛΛΑ τα παιχνίδια του είναιο βαρετά! Καμία σχέση με τα παιχνίδια της Nintedo!

Όσο για το θέμα multimedia... Το PSP είνα πολύ μεγάλο για mp3όφωνο και πολύ μικρό για να βλέπεις ταινίες!

Είναι καλύτερα να ειδικεύεσαι σε κάτι και να είσαι TOP (Nintedo=games) παρά να προσπαθείς να τα κάνεις όλα και τελικά είσαι μέτριος...

Προσωπική άποψη πάντα... ελπίζω να μην παρεξηγηθεί κανένας

psp-ας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το psp ειναι ενα multimedia device. Το DS ειναι game station :p Αυτη ειναι η διαφορα τους. Στο DS μπορει να εχεις πιξελιασμα στην οθονη, μπορει να μην πετας κοπιες τα παιχνιδια (τουλαχιστον χωρις ειδικο HW) να να να, αλλα οτι χανει απο multmedia θα σου το δωσει σε απλετο gameplay που δεν εχεις στο PSP. Στο psp οι εταιριες κανουν αυτο που κανουν σε ολες τις σημερινες κονσολες/πισι : Προσπαθουν να σε εντυπωσιασουν με τα γραφικα του, και οχι με το παιχνιδι το ιδιο. Στο DS το αντιθετο. Το PSP σιγουρα ειναι καλυτερο σε δυνατοτητες απο το DS, αλλα σιγουρα δεν θα το παρει αυτος που εχει καψει το SNES η το Master System του. Θα το παρει αυτος που θελει 10 συσκευες σε μια. Αντιθετα, ο "καμμενος" gamer θα παρει το DS. Αυτο αποδειχθηκε με το που ανοιξε το οnline gaming του DS :)

 

ΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ? ΟΕΟ? :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελα ομως που στο psp μπορεις να παιξεις και τα παιχνιδια των GBA, SNES, MASTERSYSTEM, MEGADRIVE, GAMEGEAR, AMIGA kai MAME εν αντιθεση με το DS που μπορεις μονο τα παιχνιδια του DS, οποτε οπως καταλαβαινεις ο "καμμενος" αλλα και ψαγμενος gamer παλι στο psp θα καταληξει. Οσο για την μπαταρια, αλλη οθονη και επεξεργαστη το ενα αλλα το αλλο, τι να το κανω να παιζω 10ωρες (που σιγα μη παιξεις 10 ωρες) και να στραβωνομαι απο την "μουφα" οθονη του DS σε αντιθεση με το 4ωρο του psp που ειναι λογικο αλλα με "τζαμι" ποιοτητα οθονης. Ετσι λοιπον αποδεικνυεται οτι η μαμα SONY φροντιζει και για την υγεια μας........:lol: :lol:

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί με το DS και μπορώ να πω οτι το touch! ήταν άκρως κολλητικό.

Από κει και πέρα με τις λίγες γνώσεις που έχω μπορώ να πω οτι το υψηλότερο κόστος του PSP αντισταθμίζεται με τα free games που μπορούν να μοιράζονται μεταξύ τους οι παίκτες.

(εννοείται ότι έχουν το γνήσιο βέβαια αντίτυπο...για να μη μας κυνηγά κανάς διαχειριστής του φόρουμ).

 

Οπότε εφόσον μπορείς στο MS σου να έχεις 6 παιχνίδια άνετα νομίζω ότι στο σημείο αυτό υπερτερεί του ds.

 

Πάντως και το nintedogs ήταν πολύ καλή δουλειά αλλά και στα πιτσιρίκια που έχω στο σχολείο το ape academy τα καθήλωσε πιο πολύ ενώ με το virtual σκυλί γρήγορα βαρέθηκαν.....

 

είναι καθαρά θέμα προτεραιοτήτων

Link to comment
Share on other sites

to kalytero gia mena einai to portable ps.Kai gia mena o kurioteros logos einai ta eeeeeeeeeeeeeth fotos kalutera grafika pou exei, auto eosotou bgei to neo playstation 3 pou ekeino tha exei ta G*******ata GRAFIKA.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δοξα το Θεο απο γραφικα καλα παμε αλλα δε ξερω κανενα παιχνιδι που εκανε μεγαλη επιτυχια λογων των σουπερ γραφικων. Εθιστικο και εξυπνο gameplay, αυτο μετραει. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα το DS και είναι τρομερό! Παίζω το "Brain Age" και έχω πάθει πλάκα... καμία σχέση με οτιδήποτε είχα παίξει μέχρι τώρα!

 

Έχω παίξει άπειρες ώρες και με το PSP του κολλητού μου, αλλά η αίσθηση που σου αφήνει το DS δεν συγκρίνεται! Πραγματικά ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙΣ!!!

 

Περιμένω και το Super Mario 64...

 

Y.Γ Είδα βιντεο από το New Super Mario και έπαθα πλάκα... μιλάμε το παιχνίδι όταν βγει (Ιούλιο νομίζω) θα αφήσει επόχη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...