Jump to content

Galaxy Y, Y Pro, Y Duos & Y Duos Pro : Πως να κάνετε Root


DeathAngel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κατι. Στις ρυθμισεις του Link2Sd στην τοποθεσία εγκατάστασης των εφαρμογών ορίζουμε "Αυτόματα, εσωτερική ή εξωτερική ? ) . Ευχαριστώ.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ρωτήσω κατι. Στις ρυθμισεις του Link2Sd στην τοποθεσία εγκατάστασης των εφαρμογών ορίζουμε "Αυτόματα, εσωτερική ή εξωτερική ? ) . Ευχαριστώ.:wacko:

 

Ότι θέλεις.

Αν βάλεις εσωτερική και αυτόματη σύνδεση θα μπαίνουν κατευθείαν στο ext partition που έκανες στην sd.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια,μια ερωτηση ηθελα να κανω για αρχη,εχω το SAMSUNG GALAXY YOUNG DUOS S6312 το οποιο το εχω κανενα διμηνο,τα αρχεια για το root ειναι αυτα που γραφει στο αρχικο ποστ ετσι?ειπα να ρωτησω πρωτα μη κανω καμια βλακεια!
Link to comment
Share on other sites

ακολουθω τα βηματα και πατοντας το apply update from sdcart μου βγαζει το ανθρωπακι του android ξαπλα με ενα θαυμαστικο στην κοιλια και κολλαει εκει...ξαναπαταω μετα τα τρια κουμπια μαζι και κανει επανεκκινιση και ξεκιναει κανονικα..???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδιά το αρχειο για το ροοτ υπαρχει πουθενα;

τα δυο πρωτα λινκ δεν δουλεύουν.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 8GB κάρτα για να κάνω το ρουτ. Αφου δεν λειτουργούσαν τα λινκ στην πρωτη σελίδα εκανα το ρουτ με αυτο το αρχειο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1611830

Το Partition στην κάρτα το έκανα με το minitool partition wizard home edition ως ext2 και έδωσα χώρα 1,5GB.

Mέχρι εδώ όλα καλά. Βάζω το Link2sd και μου πετάει μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει προσάρτηση "no space on device left"

Η αλήθεια είναι οτι είχα 20mb στην εσωτερική μνήμη οπότε θεώρησα οτι εφταιγε αυτό εκανα επαναφορα να αδειασει ο χωρος αλλα και πάλι βγάζει το ίδιο μήνυμα :cry:

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Καλησπερα...πολυ χρισιμος ο οδιγος αλλα κιταξτε και τα λινκ δεν μπορω να κατεβασω τα απαρετιτα αρχια για το ροοτ! Εστο καπιο εναλακτικο λινκ???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Τρίτη φορά που έχω το Y pro.

Root με το αρχείο από xda.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...