Jump to content

Τα πάντα για την ΕΛΤΑ καρτοκινητή


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με τις χρεώσεις Roaming όλα εντάξει;

Δηλαδή εντός Ε.Ε. 0.43/3=0.143 Ευρώ/λεπτό για τις εξερχόμενες, 0.13/3=0.043 Ευρώ/λεπτό για τις εισερχόμενες και 0.13/3=0.043/SMS;

 

δεν καταλαβαίνω γιατί /3 αφού έτσι και αλλιώς θα σου αφαιρέσει την χρέωση που υπάρχει . Άρα δεν έχει νοημα να το διαιρείς δια 3 διότι την ελάχιστη χρέωση κλήσης θα στην αφαιρέσει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαλλον θελει να επιβεβαιωσει οτι δεν υπαρχουν 'φουσκωμενες' χρεωσεις roaming, αφου οι ελληνικες χρεωσεις στο συγκεκριμενο πακετο ειναι στον ουρανο. Κατι που ηθελα και εγω να ξερω, αν και λογικα δε θα μπορει να βαλει άλλες χρεωσεις, λογω ευρωπαικου νομου.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επειδή σε λίγες μέρες επιτέλους κλείνω μήνα και θα πάω στο νέο καρτοκινητο vodafone απο ελτα γνωρίζει κανένας εάν θα μπορώ να αξιοποίησω to δωρεάν mobile ίντερνετ που δίνει to πακετο 150Mb ίντερνετ και 60Sms και τα 60Mb ίντερνετ με αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα;. Η δεν μού to δίνει δωρεάν ξανά επειδή τον προηγούμενο μήνα to είχα πάρει ; to ρωτάω διότι στο καρτοκινητο ελτα δεν υπάρχει κανένα πακετο ίντερνετ για αυτο!. Οποίος to έχει δοκιμάσει ας μού πει ευχαριστω!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν υπάρχει χειρότερο πακέτο .

Αν έκανες την ανανέωση 10 ευρώ στο Ολυμπιακός θα έπαιρνες 8,93 ευρώ και 120 λεπτά ομιλίας προς όλη την Vodafone . και με 7 ευρώ θα αγόραζες 600 προς όλη την Vodafone, ή εναλακτικά θα μίλαγες 120 προς όλους τους Vodafone και 22 λεπτά προς τους υπόλοιπος( και όλα αυτά χωρίς αγώνες ) .

Με τα Ελτά πήρες 26,79 με τα οποία μιλάς 54 λεπτά και τέλος......

Με το FROG θα μίλαγες 66 λεπτά με ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο .

 

ναι αλλά για κάποιον π κάνει κλήσεις μικρής διάρκειας και στέλνει μυνηματα όταν το χρειάζεται πιστευω ότι τον συμφέρει . Εγώ περίπου τέτοια χρήση κάνω. Εγώ έχω σταματήσει να μιλάω πολύ στο τηλέφωνο όπως πριν με τα 1500 χρησιμοποιώ μυνηματα κατά ελάχιστες κλήσεις.

 

Επειδή σε λίγες μέρες επιτέλους κλείνω μήνα και θα πάω στο νέο καρτοκινητο vodafone απο ελτα γνωρίζει κανένας εάν θα μπορώ να αξιοποίησω to δωρεάν mobile ίντερνετ που δίνει to πακετο 150Mb ίντερνετ και 60Sms και τα 60Mb ίντερνετ με αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου κάθε μήνα;. Η δεν μού to δίνει δωρεάν ξανά επειδή τον προηγούμενο μήνα to είχα πάρει ; to ρωτάω διότι στο καρτοκινητο ελτα δεν υπάρχει κανένα πακετο ίντερνετ για αυτο!. Οποίος to έχει δοκιμάσει ας μού πει ευχαριστω!.

Μα τι να πας να κάνεις στο καρτοκινητό Vodafone ;

Με την χρήση που κάνεις σε συμφέρει το ΕΛΤΑ μας είπες (25 Απριλίου .)

Σοβαρά τώρα , για πες μας την εμπειρία σου , γιατί για να λες 'Επιτέλους' θα πρέπει να σου άλλαξε τα φώτα....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μα τι να πας να κάνεις στο καρτοκινητό Vodafone ;

Με την χρήση που κάνεις σε συμφέρει το ΕΛΤΑ μας είπες (25 Απριλίου .)

Σοβαρά τώρα , για πες μας την εμπειρία σου , γιατί για να λες 'Επιτέλους' θα πρέπει να σου άλλαξε τα φώτα....

 

έτσι νόμιζα αλλά τελικά βλακεία μού. Είναι πανάκριβο και δεν μού είναι ευκολο να βάζω κάθε λίγο και λιγάκι καρτα 10ευρώ χώρια ότι να περιμένω έναν μήνα μού έχει σπάσει τα νεύρα για να φύγω απο αυτο to πανάκριβο και χωρίς πακέτα καρτοκινητο. Βάζω δέκα ευρώ και σε περίπου μια εβδομάδa τα έφαγα σχεδόν όλα στέλνοντας πολλά μυνηματα και παίρνοντας λίγα τηλέφωνα. Αυτός ο ελάχιστος χρονος χρέωσης τα 49λεπτά to λεπτο είναι θάνατος. Ευτυχως που έμαθα για to dosms και την βγάζω καθαρή και της κλήσεις μού της κάνω μόνο μέσω call back της interτελεκομ και εχω φυλάξεί πολύ λίγο υπόλοιπο στην καρτα μού για να κάνω αναπάντητη όπου θα to κατανάλωσω πριν αλλάξω πακετο δηλαδή μέσα στην εβδομάδa αυτή. To νέο καρτοκινητο vodafone με συμφέρει διότι και με καρτα 5ευρώ εχω και την χρέωση 1λεπτο to προς δυο vodafone τις επιλογής μού αλλά και to cash back επειδή θα βάζω μόνο καρτα 5ευρώ και θα μού δίνει και κάτι απο to καθολου. Και άμα απόφασισω να βάλω καρτα δέκα ευρώ βλέπουμε!. προς to παρον λέω να την βγάλω έτσι! Διότι τα έξοδα είναι παρά πολλά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με το roaming το εχει δοκιμασει κανεις;;;....άξιζει;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

με το roaming το εχει δοκιμασει κανεις;;;....άξιζει;;;

Αν βγει κανεις στο εξωτερικο μονο με ΕΛΤΑ καρτοκινητη, τοτε κατα 99% θα ειναι συνταξιουχος ! :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν βγει κανεις στο εξωτερικο μονο με ΕΛΤΑ καρτοκινητη, τοτε κατα 99% θα ειναι συνταξιουχος ! :lol:

 

ισως....αν τριπλασιαζει τον χρονο και ισχυει η ευρωταφιφα τοτε εκτος απο συνταξιουχος ειναι και εξυπνος :lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όσες φορές βγήκα εξωτερικό , έπερνα μαζί Ολυμπιακός

Αλλά την επόμενη φορά που θα βγώ θα πάρω σίγουρα ΕΛΤΑ .

Εννοείτε βέβεα ότι και ο διπλασιασμός του FROG δεν είναι άσχημη ιδέα.

 

Φίλος μου δοκίμασε την ΕΛΤΑ καρτοκινητή στο Λονδίνο , Μια χαρά δούλευε .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να πάρω ένα Ελτα καρτοκινητή για τη χρήση που κάνω κατά καιρούς και στέλνω SMS σε διαγωνισμούς που κληρώνουν προσκλήσεις για θέατρα. Υποθέτω οτι ολα θα λειτουργούν κανονικά και απο το τριπλασιασμένο υπολοιπο μου θα αφαιρείται το 1,23€ του κάθε SMS συμμετοχης στο διαγωνισμο, κι έτσι θα μου έρχεται "δια τρία" το κοστος. Σωστα;

Τώρα έχω ένα φρογκ και ένα ολυμπιακος για τη χρήση αυτή, αλλά το Ελτα δείχνει ακομα πιο συμφέρον και εγγυημένο (δεν περιμένεις τα γκολ, έχεις εξ ορισμού x3).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξέρει κανεις αν για να ανανεώσω την καρτα μπορώ να βάλω μια οποιαδήποτε την vodafon ή πρεπει να παω να αγοράσω απο τα ελτα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μία οποιαδήποτε κάρτα της Vodafone, Μην ξεχνάς όμως ότι η κάρτα των 5 ευρώ , δεν τριπλασιάζετε.
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο site των Ελτα και δεν μπορω να βρω τις χρεωσεις τους....! Μα καλα,αν δεν τις εχουν εκει που τις εχουν;...!

Πρεπει να παω σε ταχυδρομειο για να μου τις πουν δηλαδη; Αν και απο οτι βλεπω εδω μαλλον δεν συμφερει ε; Αν βαλεις 20ευρη αντι για 10ευρη, παλι δεν συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεις τις χρεώσεις στο site της Vodafone

Δεν υπάρχει χειρότερο πακέτο καρτοκινητού εκτός αν κάνεις ελάχιστη χρήση

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10997

 

Παραπανω ο τιμοκαταλογος σχετικα με την ΕΛΤΑ,

 

Δουλευει με την ιδια νοοτροπια του What's Up + Q +frog συν οτι υπαρχει σε καρτοκινητο ! Χαμηλοτερη χρεωση προς κλησεις και τριπλασιασμος μοναδων σε ανανεωσης και τετοια..

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σε roaming θα ηταν χρησιμο το ΕΛΤΑ (εκτος εαν δεν ισχυει το ποσό 3πλασιασμου στο εξωτερικο). Το εχει δοκιμασει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι σε roaming θα ηταν χρησιμο το ΕΛΤΑ (εκτος εαν δεν ισχυει το ποσό 3πλασιασμου στο εξωτερικο). Το εχει δοκιμασει κανεις;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4210453#post4210453

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπορει να γινει μεταφορα χρηματων απο ελτα σε αλλο καρτοκινητο vodafone ή cu?

δηλαδη απο τον 3πλασιασμο να μεταφερεις τα χρηματα σε αλλο καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να γινει μεταφορα χρηματων απο ελτα σε αλλο καρτοκινητο vodafone ή cu?

δηλαδη απο τον 3πλασιασμο να μεταφερεις τα χρηματα σε αλλο καρτοκινητο.

 

οχι δεν υπαρχει καθολου η υπηρεσια μεταφορας χρονου ομιλιας και αν θυμαμαι καλα ουτε και η επεκταση υπολοιπου . το γραφει εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10997 << Η ΕΛΤΑ Καρτοκινητή δεν είναι συμβατή με τις υπηρεσίες Vodafone 2gether, Vodafone Double, Vodafone sharing και την υπηρεσία επέκτασης υπολοίπου >> .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Πρόσφατα έγινα και εγώ κάτοχος της ΕΛΤΑ καρτοκινητής καθώς ήμουν σε ένα ταχυδρομείο και μια κοπέλα έκανε προμόσιον του προιόντος..Θα ήθελα να ρωτήσω αν συμφέρει για χρήση roaming.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έγινα και εγώ κάτοχος της ΕΛΤΑ καρτοκινητής καθώς ήμουν σε ένα ταχυδρομείο και μια κοπέλα έκανε προμόσιον του προιόντος..Θα ήθελα να ρωτήσω αν συμφέρει για χρήση roaming.Ευχαριστώ

 

Είναι η μόνη χρήση που σε συμφέρει .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πόσο κοστίζει η αποστολή sms και αν συμφέρει σε σχέση με τα άλλα πακέτα cu ή a la cart ?

 

0,1220 κοστίζει το SMS

Πραγματικό κόστος λόγω τριπλασιασμού 0,0407

 

Τώρα αν σε συμφέρει ή όχι , είναι δική σου εκτίμηση .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...