Jump to content

καταδικη για αγορα cd


dimitris74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα διαβασα στο εθνος οτι εγινε η πρωτη καταδικη στην ελλαδα για αποδοχη προιοντων εγκληματος σε ενα τυπο που αγορασε πειρατικα cd.

συγκεκριμενα, αστυνομικοι μαζι με την ειδικη υπηρεσια που εχει η αεπι για το θεμα της πειρατειας συνελαβαν ενα ο οποιος αγορασε απο πλανοδιο πωλητη 2 cd. ο πωλητης διεφυγε τρεχοντας και συνεληφθη μονο ο αγοραστης ο οποιος εμεινε μια μερα στο κρατητιριο και το αυτοφορο τον καταδικασε σε 3μηνη φυλακιση για αποδοχη προιοντων εγκληματος. ηταν η πρωτη καταδικη και θα ακολουθησουν και αλλες.

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα... Βγήκαν και οι Ράμπο της ΑΕΠΙ στους δρόμους και κηνυγάνε τον κοσμάκη...

Πόσο πιο χαμηλά θα πέσουν; :mad:

Link to comment
Share on other sites

asxeto paidia alla thimamai ekei sthn omonoia mprosta sta everest kai apo pisw sth likourgou kati rousintes pou poulagkane sigkara me 1 kai 1,5 ivrw aftes giati den tis pianei h mpatsaria.alla enas mpatsos pou einai ekei koitaei mono pws tha pairnei tsampa apo ta goodies kai everest o prostaths.ntroph tous.to lew giati exw dei afta apeires fores kai polloi apo esas epishs
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασα και εγω σημερα στην εφημεριδα και δεν πιστευα στα ματια μου. ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΑΕΠΙ,επιτελους βρηκε τη λυση για να καταπολεμησει την πειρατεια.

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι θα καταφερουν με τετοιου ειδους πρακτικες.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκφοβισμός ρε παίδες. Όσο να είναι, ο απλός κοσμάκης φοβάται να συλληφθεί και να περάσει όλη αυτή την ιστορία (χώρια ότι λερώνει το ποινικό του μητρώο). Ο αράπης από την άλλη και να συληφθεί και απελαθεί, θα έρθει άλλος στην θέση του.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά είναι τόσο ******* που νομίζουν ότι με τέτοιες ******** θα σταματήσει η αντιγραφή;

Όσο μας κοροϊδευουν με τις εξωφρενικές τιμές τους θα υπάρχουν πειρατές. :mad:

Να πάνε να γαμ.....ε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (19 Μάι. 2004 , 02:14)

 

Εκφοβισμός ρε παίδες. Όσο να είναι, ο απλός κοσμάκης φοβάται να συλληφθεί και να περάσει όλη αυτή την ιστορία (χώρια ότι λερώνει το ποινικό του μητρώο). Ο αράπης από την άλλη και να συληφθεί και απελαθεί, θα έρθει άλλος στην θέση του.

 

 

 

Eχει δικιο οσο αγοραζουμε τοσο θα ερχονται....

 

Μοδα ειναι θα περασει πιστευω....

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αν αρχίσαν τα στρουμφάκια να βάζουν κόσμο στην ασπρούλα, το ιντερνετ τι το χουμε; Πλήθος τα σιτε με τα Ελληνικά full Albums!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (19 Μάι. 2004 , 07:00)

 

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αν αρχίσαν τα στρουμφάκια να βάζουν κόσμο στην ασπρούλα, το ιντερνετ τι το χουμε; Πλήθος τα σιτε με τα Ελληνικά full Albums!!

 

Καλά, νομίζεις ότι έχουν όλοι τις σούπερ συνδέσεις; Για να κατεβάσεις full album με modem πρέπει να έρχεται όσο να το πάρεις από μαύρο...

 

Όσο για τα στρουμφάκια και της κωλόΑΕΠΙ, δεν πάνε να γ... ο ένας με τον άλλο λέω εγώ;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τωρα νομιζουν οτι θα πλουτισουν με το να κλεινουν τον κοσμο στην φυλακη και τρομοκρατωντας ολους εμας! ΚΥΡΙΟΙ της ΑΕΠΙ (γιατι η αστυνομια δεν φταιει τιποτα, διαταγες εκτελει), νομιζετε οτι μπορειτε να ελεγχετε την αγορα και να πλουτιζετε εις βαρος μας. Γυριστε πλευρο γιατι θα πεσετε και θα ξυπνησετε. Οτι και να κανετε υπαρχει μια πηγη που δεν μπορειτε να θεσετε υπο τον ελεγχο σας και αυτο ονομαζετε Διαδικτυο. Ολο και περισσοτερος κοσμος εχει πλεον pc σπιτι του και αν δεν εχει internet, εχει τουλαχιστον CDR, για να μην πω DVDR που κοιτατε πλεον να πλουτισετε απο κει αλλα ακομα δεν σας καιει πολυ το DVD format. Εγω προσωπικα τα γραφω ολα σπιτι μου, σπαζοντας οποια τεχνολογια προστασιας εχετε βαλει στα ασημενια δισκακια σας! Επισης δεν βγαινω στον δρομο να αγορασω cd απο τους συμπαθης ''εγχρωμους'' φιλους μας! Εχω εναν που τον ξερω καλα, και οταν θελω κατι τον παιρνω ενα τηλεφωνο και μου τα φερνει σπιτι και πινουμε και εναν καφε να περασει η ωρα! Νομιζετε οτι εισαστε οι 1000 πιο εξυπνοι στην Ελλαδα και θα χαληναγωγισετε ολα τα εκατομμυρια των Ελληνων που ψωνιζουν cd. Ξαναλαξτε πλευρο τωρα για να μην πιαστει η πλατουλα σας.

Α! Και κατι αλλο: Δεν εχετε ποτε μπει στον κοπο να αγορασετε cd γιατι φυσικα τα βρισκετε απο τους συναδελφους σας μεταξυ σας μεσα στις δισκογραφικες, γιατι...τα κατεβαζετε και ΕΣΕΙΣ απο το Internet και φυσικα τα αντιγραφετε στο Pc σας. Οσο για τα οργανα της ταξης που πιστευετε οτι ειναι στο πλευρο σας, οταν πινουν το καφεδακι τους εκτος υπηρεσιας και ερχετε καποιος να τους πουλησει cd, διαλεγουν με την ησυχια τους αυτα που θελουν, και οταν ερθει η ωρα να πληρωσουν αντι να βγαλουν λεφτα, βγαζουν την υπηρεσιακη τους ταυτοτητα και ετσι οι ''εγχρωμοι'' φιλοι μας τους τα χαριζουν για να μην τους κλεισουν μεσα! Σας προκαλω να με συλλαβετε, εμενα και ολους εμας που θελουμε να ακουμε την μουσικη που μας αρεσει χωρις να την πληρωνουμε χρυσαφι. Θα συλλαβετε 100 αλλα θα κανετε εκατομμυρια πιο πολλους εχθρους απο αυτους που ηδη εχετε. Καλο σας υπνο! :)

 

Υ.Γ. Συγνωμη για το μακροσκελες post.

Link to comment
Share on other sites

i istoria einai asteia k mono pou tin sizitame ..

k meta apokaloune tromokrates aftous stin 17N

ma einai olofanero poios prospathei na tromokratisei ton lao

megalitroi tromokrates apo to idio to kratos k tous mpatsous d iparxei.. ;) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (19 Μάι. 2004 , 23:48)

 

i istoria einai asteia k mono pou tin sizitame ..

k meta apokaloune tromokrates aftous stin 17N

ma einai olofanero poios prospathei na tromokratisei ton lao

megalitroi tromokrates apo to idio to kratos k tous mpatsous d iparxei.. ;) :mad:

 

Αυτό τι σχέση έχει με την CDοπειρατεία τώρα; :worry:

Εκτός κι αν πιστεύεις οτι το να βάζεις βόμβες είναι το ίδιο αθώο με το να πουλάς CD :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (20 Μάι. 2004 , 00:15)

 

exei sxesi giati milisame gia tin tromokratia pou prospathoune na epivaloun silamvanontas kapoion epeidi agorase peiratiko cd !

e eipa k ton pono mou ligaki me tin efkairia :o

 

Όπως τα λες, συλλαμβάνοντας τρομοκράτες προσπαθούν να μας επιβάλλουν τρομοκρατία! :eek: Δηλαδή οπως είπα παραπάνω, βάζεις στην ίδια μοίρα τους τρομοκράτες με την CDοπειρατεία! :alien:

Anyway θα το πάμε αλλού το θέμα όπως βλέπω, γι' αυτό off topic τέλος από μένα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το τι CD αγοράζεις θα επηρεάζει και την ποινή…?

Ας πούμε αν πάρεις Mάζωνακη 1 μήνας φυλάκιση…

Αν πάρεις Αλεξίου 1 χρόνος…

Best of Νταλαρας ισόβια κάθειρξη…?

 

:p

I guess I wish I was different... but a wish is only a wish.
Link to comment
Share on other sites

Pantos egw pisteuw oti kai ta video clubs einai sta teleutaia tous.edo kikloforoune mauroi poulontas oxi mono cd alla kai dvd!apo 10 ews kai 15 euro times!kanoniko dvd me eksofilo kai printable diskaki.Kai afou den einai diskolo na adigrapseis monos sou ena dvd-tainia kai sti sinexia oloi oi ypologistes pleon exoun kai dvd-r,de nomizw kaneis na noikiazei tainia kai na min tin antigrafei :)
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

To Σαββατο εγινε κατι που ξεχασα να το πω πιο πανω: Πηγα σε ενα δισκαδικο να βρω ενα παλιο cd ενος συγκροτηματος, γιατι δεν το ειχε κανενας γνωστος (ουτε οι ''μαυροι''), το ζητησα απο τον καταστηματαρχη και εκεινος μου απαντησε αν θελω το αυθεντικο 16€, ή αντιγραμενο 7€! Φυσικα ζητησα να το κανει copy και σε λιγα λεπτα το ειχα στε χερια μου, κανονικα με jewel box και εξωφυλλο! Μαλιστα μου ειπε οτι αν δεν παιζει (λογω προστασιας) να του το γυρισω πισω να μου το αντικαταστησει (να ναι καλα ο ανθρωπος). Αυτον τον ανθρωπο λοιπον οι κυριοι της ΑΕΠΙ τι πρεπει να τον κανουν? Να τον καθησουν στην ηλεκτρικη καρεκλα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω γνωριζω στην περιοχη μου ενα δισκαδικο που με το που μπεις μεσα κανει μπαπ οτι ειναι τιγκα στην παρανομια.

Να τ αντιγραφικα,να ο υπολογιστης,οι κουτες με τ αντιγραμμενα CD...

9 ευρω ενα custom cd,15 ευρω ενα mp3 cd,80 euro ενα mp3 dvd....

και φυσικα κανεις δε κανει τπτ γι αυτο.

Απλα καποιοι αφελεις σταζουν αδρα ακομη και για τα πειρατικα :)

 

Οκ παραδεχομαι κατεβαζω house μουσικη αλλα την κραταω για μενα και τους φιλους μου.Δε την πουλαω για 10,20 80 ευρω

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οκ παραδεχομαι κατεβαζω house μουσικη αλλα την κραταω για μενα και τους φιλους μου.
έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι δισκογραφικές δεν μπορούν να κάνουν τίποτε για αυτό.

Αν δηλαδή εσύ έχεις (λέμε τώρα) 1 mp3 σπίτι σου. Ποια είναι η παρανομοία που κάνεις; Λες οτι απλά το αντέγραψες από το ραδιο. δεν το διαθέτεις πουθενά. Λοιπόν που ειναι το πρόβλημα; :worry:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος rigasnic (20 Μάι. 2004 , 12:13)

 

έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι δισκογραφικές δεν μπορούν να κάνουν τίποτε για αυτό.

Αν δηλαδή εσύ έχεις (λέμε τώρα) 1 mp3 σπίτι σου. Ποια είναι η παρανομοία που κάνεις; Λες οτι απλά το αντέγραψες από το ραδιο. δεν το διαθέτεις πουθενά. Λοιπόν που ειναι το πρόβλημα; :worry:

 

kali i skepsi auti.an exeis 50gb mp3's spiti sou omws,ti les?akouw radiofono 20 xronia tora kai antigrafw ? :whistle:
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! :mad:

Μπραβο στις Αρχες μας! :mad:

Μα βρε παιδια,για μια "καλυτερη Ελλαδα" τα κανουνε αυτα.... :rolleyes:

Μας αγαπανε κατα(πολυ-μα παρα πολυ).....βαθος.... :blink:

Σαν δεν ντρεπονται λιγο!!!! :mad:

Μονο για κατι τετοια ειναι ο κ@λος τους!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι καληνύχτα... όλοι πειρατικά παίρνουμε... και κατεβάζουμε mp3......

 

Ακόμα και ταινίες αντεγραμμένες (όσοι δεν έχουν dvd-r)

[Εγω πχ. τις παίρνω 6€]

 

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΤΣΙ......

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...