Jump to content

Nokia 6630 (CHARLIE)


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (11 Σεπ. 2004 , 13:02)

 

ηρεμιστε ρε παιδια δεν ειναι και τοσο παντοφλα.απο οτι ειδα και απο τις διαστασεις λιγο ποιο πανο ειναι λιγο μεγαλυτερο απο το 6600.οπου το 6600 θεωριτηκα ειναι μικρο

 

παντοφλα ειναι σιγουρα ομως τα περισσοτερα καινουργια κινητα(οχι μονο της νοκια)ειναι πολυ μεγαλα αλλα εχουν φοβερες λειτουργιες και πολλες δυνατοτητες,η επιλογη κινητου ομως ειναι προσωπικο θεμα του καθενος._
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven (11 Σεπ. 2004 , 12:42)

 

παντοφλα ειναι σιγουρα ομως τα περισσοτερα καινουργια κινητα(οχι μονο της νοκια)ειναι πολυ μεγαλα αλλα εχουν φοβερες λειτουργιες και πολλες δυνατοτητες,η επιλογη κινητου ομως ειναι προσωπικο θεμα του καθενος._

 

αν είναι παντόφλα τότε είναι σίγουρα παντόφλα πλατυποδίας δεν το συζητώ.

αφού φαντάσου είναι λίγο ποιο πλατύ από το 6600 και 3 χιλιοστά ποιο λεπτό.

αλλα αυτό που γουστάρω περισσότερο στο κινητό αυτό είναι η ασχήμια του :p

έχω μια κλήση στα άσχημα κινητά δεν ξέρω γιατί!!

ίσος γιατί με ενδιαφέρει μονο η εξωτερική εμφάνιση και τίποτα άλλο... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (11 Σεπ. 2004 , 16:44)

 

αν είναι παντόφλα τότε είναι σίγουρα παντόφλα πλατυποδίας δεν το συζητώ.

αφού φαντάσου είναι λίγο ποιο πλατύ από το 6600 και 3 χιλιοστά ποιο λεπτό.

αλλα αυτό που γουστάρω περισσότερο στο κινητό αυτό είναι η ασχήμια του :p

έχω μια κλήση στα άσχημα κινητά δεν ξέρω γιατί!!

ίσος γιατί με ενδιαφέρει μονο η εξωτερική εμφάνιση και τίποτα άλλο... :p

 

και εγω τα ιδια εχω ενα πολυ περιεργο κινητο αλλα μου αρεσει πολυ για τις δυνατοτητες του και τα παιχνιδια του.Τι να κανουμε γουστα ειναι αυτα :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven (11 Σεπ. 2004 , 14:42)

 

παντοφλα ειναι σιγουρα ομως τα περισσοτερα καινουργια κινητα(οχι μονο της νοκια)ειναι πολυ μεγαλα αλλα εχουν φοβερες λειτουργιες και πολλες δυνατοτητες,η επιλογη κινητου ομως ειναι προσωπικο θεμα του καθενος._

 

παντος οσοι ειχαν κινητα οπως 3650/3660/n-gage θα τους φανει πολυ μικροτερο πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (12 Σεπ. 2004 , 08:09)

 

παντος οσοι ειχαν κινητα οπως 3650/3660/n-gage θα τους φανει πολυ μικροτερο πιστευω

 

ενοειτε φιλε μου.

το κινητο ειναι ποιο μικρο και απο το n-gage QD !!!

τα εχω δει σε φωτο διπλα διπλα!!

για την ακριβια φενεται λιγο ποιο γεματο απο το 7610 που εγω το θεωρο μικρουτσικο για smartphone...

 

και τωρα που μιλαμε για μεγεθος και ομορφια....

θα παρακαλεσω ορισμενοι να μην βγαζουν συμπερασματα απο μια φωτο .ας το δουμε απο κοντα να το πιασουμε στα χερια μας και μετα να πουμε τι ειναι πραγματικα.

ετσι ελεγα και γω για το 7610 αλλα μολις το ειδα μπροστα μου μου φανηκε μικρο και ομορφο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (12 Σεπ. 2004 , 10:26)

 

ενοειτε φιλε μου.

το κινητο ειναι ποιο μικρο και απο το n-gage QD !!!

τα εχω δει σε φωτο διπλα διπλα!!

για την ακριβια φενεται λιγο ποιο γεματο απο το 7610 που εγω το θεωρο μικρουτσικο για smartphone...

 

και τωρα που μιλαμε για μεγεθος και ομορφια....

θα παρακαλεσω ορισμενοι να μην βγαζουν συμπερασματα απο μια φωτο .ας το δουμε απο κοντα να το πιασουμε στα χερια μας και μετα να πουμε τι ειναι πραγματικα.

ετσι ελεγα και γω για το 7610 αλλα μολις το ειδα μπροστα μου μου φανηκε μικρο και ομορφο

 

και απο το qd???τοτε τι λεμε,το κινητο ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια... ! :cool:

 

Μου ανεβηκε η διαθεση με αυτα που διαβασα... Εμπρος λοιπον για 6630 κι ας το λενε παντοφλα μερικοι μερικοι... Ας παρουνε γοβακια η και σανταλακια αμα δεν τους αρεσουν οι παντοφλες :D

Πλακα πλακα, τωρα που πορωθηκα... Ποτε ερχεται τελικα; Ξερουμε στα σιγουρα;

Link to comment
Share on other sites

πριν είπα για το QD .

το qd υπόψιν ότι το έχω δει μπροστά μου και το έχω χειριστεί στο totally board event που έγινε στην θεσσαλονίκη.

μου φάνηκε αρκετά μικρότερο στο χέρι από το η-gage...

φαντάζομαι το 6630...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (12 Σεπ. 2004 , 11:42)

 

Μπραβο ρε παιδια... ! :cool:

 

Μου ανεβηκε η διαθεση με αυτα που διαβασα... Εμπρος λοιπον για 6630 κι ας το λενε παντοφλα μερικοι μερικοι... Ας παρουνε γοβακια η και σανταλακια αμα δεν τους αρεσουν οι παντοφλες :D

Πλακα πλακα, τωρα που πορωθηκα... Ποτε ερχεται τελικα; Ξερουμε στα σιγουρα;

 

sadiagraxa μετα το 3560,6630 rulezzzzzzz???καπου στο δεκεμβριο

Link to comment
Share on other sites

So i went to a cellphone expo yesterday (its still on till sunday the 29th) and played around with the 6630, 6260 and 9500.

 

6630:

 

Feels smaller than the 6600, id say its size is between the 7610 and 6600. The screen is really really nice. It seems as if the pixels are closer together therefore you dont get those really tiny black lines between the pixels like on the other S60 phones. Best nokia S60 screen yet! The phones is fast, really fast. Couldnt see any differences in the UI except for the really nice theme they used. It looks better in real life but its still a bit ugly IMO. The keypad is much like the 6600's and the d-pad is very similar to the 7610's. Its got stereo headphone output but i couldnt test the speaker volume coz the background music was REALLY REALLY loud. The camera isnt that good, worse than the 7610's camera. Could have been because of early firmware. I took 2 pics of the 6630, will soon post it. I was very impressed with the 6630 except for its ugly face.

 

Από το http://www.howardforums.com για περισσότερα και για φωτογραφίες:

http://www.howardforums.com/showthread.php?threadid=445222&highlight=%2B6260

http://www.howardforums.com/showthread.php?threadid=445222&perpage=15&highlight=\+6260&pagenumber=2

http://www.howardforums.com/showthread.php?threadid=445222&perpage=15&highlight=\\%206260&pagenumber=3

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H οθονη του 6630 ειναι πολυ μεγαλη.Φαινεται μεγαλυτερη απο ολων των 60αριων και το μεγεθος του ειναι πολυ καλο.:)
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (12 Σεπ. 2004 , 16:30)

 

H οθονη του 6630 ειναι πολυ μεγαλη.Φαινεται μεγαλυτερη απο ολων των 60αριων και το μεγεθος του ειναι πολυ καλο.:)

 

Καλά, είπαμε να μιλήσουμε σοβαρά ρε Μιχάλη. :p

Λες και το 6630 θα φέρει την επαάσταση στα 60άρια.

Ίδια οθόνη με το όλα τα Series 60 έχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (12 Σεπ. 2004 , 18:09)

 

Καλά, είπαμε να μιλήσουμε σοβαρά ρε Μιχάλη. :p

Λες και το 6630 θα φέρει την επαάσταση στα 60άρια.

Ίδια οθόνη με το όλα τα Series 60 έχει.

 

Aπο τις φωτο φαινεται μεγαλυτερη απο αυτη του 7610.Ετσι και αλλιως η οθονη των 3650/60 ειναι λιγο μικροτερη απο αυτη του 7610.Τα εχω βαλει διπλα διπλα και φαινεται λιγο μεγαλυτερη. :worry: :o

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ομολογουμένως πάντως τελικά το κινητό δε φάινεται τόσο μεγάλο σε σχέση με όσα φανταζόμασταν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (12 Σεπ. 2004 , 18:38)

 

Aπο τις φωτο φαινεται μεγαλυτερη απο αυτη του 7610.Ετσι και αλλιως η οθονη των 3650/60 ειναι λιγο μικροτερη απο αυτη του 7610.Τα εχω βαλει διπλα διπλα και φαινεται λιγο μεγαλυτερη. :worry: :o

 

Εγώ για να σου πω την αλήθεια δεν το έχω κάνει αυτό να τα βάλω δίπλα δίπλα, αλλά αν ισχύει αυτό που λες, τότε το 7610 πρέπει να έχει μεγαλύτερη κουκίδα(pixel) δηλαδή χειρότερη ευκρίνεια, πράγμα το οποίο δεν νομίζω να συμβαίνει.

 

Ίσως το πλαίσιο της οθόνης να είναι μεγαλύτερο και να σου φαίνεται μεγαλύτερη η οθόνη, αλλά ο αξιοποιήσιμος χώρος της οθόνης, αυτό που βλέπεις πρέπει να είναι το ίδιο. ;)

 

 

Εντάξει Guys το 6630 δεν είναι τόσο μεγάλο, πλάκα κάναμε, νομίζω επιτρέπεται. :p

Απλά επειδή μοιάζει αρκετά με τη σχεδίαση του 3650 το συνδιασαμε κάπως έτσι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (12 Σεπ. 2004 , 19:03)

 

Ομολογουμένως πάντως τελικά το κινητό δε φάινεται τόσο μεγάλο σε σχέση με όσα φανταζόμασταν

 

Μην σου πω οτι θα ειναι και μικροτερο απο το 6260 :p :D :wacko:...

Oντως ομως το περιμενα πιο μεγαλο.

Αλλα ειναι αρκετα μικρο :)

 

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (12 Σεπ. 2004 19:40)Εγώ για να σου πω την αλήθεια δεν το έχω κάνει αυτό να τα βάλω δίπλα δίπλα, αλλά αν ισχύει αυτό που λες, τότε το 7610 πρέπει να έχει μεγαλύτερη κουκίδα(pixel) δηλαδή χειρότερη ευκρίνεια, πράγμα το οποίο δεν νομίζω να συμβαίνει.

 

Ίσως το πλαίσιο της οθόνης να είναι μεγαλύτερο και να σου φαίνεται μεγαλύτερη η οθόνη, αλλά ο αξιοποιήσιμος χώρος της οθόνης, αυτό που βλέπεις πρέπει να είναι το ίδιο.;)

Ενταξει ισως να 'ναι και αυτο αλλα, φαινεται μεγαλυτερη του 7610. :o

 

Εντάξει Guys το 6630 δεν είναι τόσο μεγάλο, πλάκα κάναμε, νομίζω επιτρέπεται.:p

Απλά επειδή μοιάζει αρκετά με τη σχεδίαση του 3650 το συνδιασαμε κάπως έτσι.:)

Επιτρεπεται. :p

Εμενα παλι πιο πολυ 6600 μου θυμιζει, με καποια στοιχεια του 3660. ;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

γιατί όλα τα σχόλια που έχω ακούσει μέχρι τώρα για την κάμερα του δεν είναι θετικά?

ας ελπίσουμε να μην είναι έτσι τα πράγματα στο τελικό μοντέλο.

 

τελοσπάντων πάρτε και αυτές τις φωτός...ίσος να έχουν δοθεί και παλαιότερα δεν θυμάμαι .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (12 Σεπ. 2004 , 15:41)

 

sadiagraxa μετα το 3560,6630 rulezzzzzzz???καπου στο δεκεμβριο

 

 

rulezzzzzzzzz και παλι rulezzzzzzzz :cool: :alien:

 

Γμτο... Πορωθηκα ασχημα τωρα με ολα αυτα που διαβασα και με το howardforums.... :alien: Τι θα κανω που δεν αντεχω την αναμονη;; :o

 

Χωρις πλακα τωρα το κινητακι φαινεται να ειναι τελειο, αν και οι αναφορες που γινανε οσον αφορα την καμερα του με ξενερωσανε λιγο, ευελπιστω στο οτι οι Nokiaδες δεν θα το αφησουν ετσι και θα την βελτιωσουν μεχρι να βγει ειτε αυτο οφειλεται σε software ειτε σε κατι αλλο...

 

Τελειωνετε ρε Nokia People... Εδω περιμενει κοσμος !!! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (12 Σεπ. 2004 , 23:42)

 

rulezzzzzzzzz και παλι rulezzzzzzzz :cool: :alien:

 

Γμτο... Πορωθηκα ασχημα τωρα με ολα αυτα που διαβασα και με το howardforums.... :alien: Τι θα κανω που δεν αντεχω την αναμονη;; :o

 

Χωρις πλακα τωρα το κινητακι φαινεται να ειναι τελειο, αν και οι αναφορες που γινανε οσον αφορα την καμερα του με ξενερωσανε λιγο, ευελπιστω στο οτι οι Nokiaδες δεν θα το αφησουν ετσι και θα την βελτιωσουν μεχρι να βγει ειτε αυτο οφειλεται σε software ειτε σε κατι αλλο...

 

Τελειωνετε ρε Nokia People... Εδω περιμενει κοσμος !!! :p

 

ετσι παμε σαν αλοτε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner (12 Σεπ. 2004 , 19:40)

 

Εντάξει Guys το 6630 δεν είναι τόσο μεγάλο, πλάκα κάναμε, νομίζω επιτρέπεται. :p

Απλά επειδή μοιάζει αρκετά με τη σχεδίαση του 3650 το συνδιασαμε κάπως έτσι. :)

 

ειναι σχεδον ιδιο με το 7610 ή μου φενεται???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (12 Σεπ. 2004 , 21:05)

 

γιατί όλα τα σχόλια που έχω ακούσει μέχρι τώρα για την κάμερα του δεν είναι θετικά?

ας ελπίσουμε να μην είναι έτσι τα πράγματα στο τελικό μοντέλο.

 

 

 

 

Pantos me anisixun poli afta ta sxolia...Elpizo na min ine alithina, giati vasizo polla stin camera...(ti diaolo, olokliri kampania exun vasisei sta images capabilities tu kinitou, k tin kamera, lete na itan tzampa?)

 

:lol:

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα θελει βελτιωση το firmware.Ο φακος θα ειναι μαλλον απο τους καλυτερους στα κινητα(μεγαλη διαμετρος) αρα η ποιοτητα δεν πρεπει να ειναι κακη.
Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (13 Σεπ. 2004 , 14:13)

 

Οχι απλα θελει βελτιωση το firmware.Ο φακος θα ειναι μαλλον απο τους καλυτερους στα κινητα(μεγαλη διαμετρος) αρα η ποιοτητα δεν πρεπει να ειναι κακη.

 

 

Ετσι πιστευω κι εγω... Οτι απλα ειναι προβλημα firmware.

Το οτι εχει μεγαλη διαμετρο λετε να εχει και διαφορετικη ληψη σε σχεση με τα προηγουμενα κινητα της Nokia; π.χ το 3650 λενε οτι εχει ευρηγωνιο φακο η κατι τετοιο... :o Υπαρχει περιπτωση να ειναι διαφορετικος ο φακος στο 6630; Ας μας διαφωτισει καποιος που ξερει απο φωτογραφικους φακους...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...