Jump to content

Nokia 6630 (CHARLIE)


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο την εμπειρια σας, πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα του (αν οντως ξεκινησει με 650 ευρω ) η ειναι υπερτιμημενο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa ( 6 Σεπ. 2004 , 11:15)

 

Απο την εμπειρια σας, πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα του (αν οντως ξεκινησει με 650 ευρω ) η ειναι υπερτιμημενο;

 

 

Κοιτα να δεις ειναι γεγονος οτι εχει αρκετες βελτιωσεις σε σχεση με το προσφατο 7610 που κανει 500 ευρω.Αν ειχε και δευτερη καμερα θα ηταν υπερπληρες.Εμενα προσωπικα με καλυπτει.Ειναι πιθανο κιολας να ενσωματωνει ορισμενα χαρακτηριστικα του Series 60 SE Feature Pack 2.Για περισσοτερες λεπτομερειες στο τελευταιο διαβασε το link που εδωσε πιο πανω ο mikem4600.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa ( 6 Σεπ. 2004 , 11:15)

 

Απο την εμπειρια σας, πιστευετε οτι αξιζει τα λεφτα του (αν οντως ξεκινησει με 650 ευρω ) η ειναι υπερτιμημενο;

 

Όχι φυσικά, είναι υπερτιμημένο και η Nokia θα πουλήσει 3G και megapixel για να το προωθήσει στους αγοραστές-θύματα! :p

 

Νομίζω μια αξιοπρέπης τιμή που θα μπορούσε να έχει είναι περι τα 500 euros.

Ωστόσο στη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει το μονοπώλειο και η Nokia μπορεί να το τιμολογήσει όπως θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Σεπ. 2004 , 11:27)

 

Όχι φυσικά, είναι υπερτιμημένο και η Nokia θα πουλήσει 3G και megapixel για να το προωθήσει στους αγοραστές-θύματα! :p

 

Νομίζω μια αξιοπρέπης τιμή που θα μπορούσε να έχει είναι περι τα 500 euros.

Ωστόσο στη συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχει το μονοπώλειο και η Nokia μπορεί να το τιμολογήσει όπως θέλει.

 

τι λες πάλι ρε johner?

μα καλά δεν έχω δει ποιο διπρόσωπο άτομο εδώ μέσα!!

την μια λες έτσι την άλλη γιουβέτσι!!

την μια θεοποιείς το 6630 και την άλλη το ρίχνεις...μαζί μ αυτό και όλα τα smartphones!!

τέλος πάντων....λιγο με νοιαζει η γνωμη σου

 

βρές μου εσύ κινητό με όλα τα specs του 6630 και φτηνότερο από 600-650 ευρώ και σου υπόσχομαι ότι θα τρέξω να το πάρω!!

άντε να δω την μαγκιά σου!!

 

μην προσπαθούμε να επιβάλουμε τα γούστα μας ,είναι ανούσιο!!

Link to comment
Share on other sites

Pantos to Sx1 to ixa vrei apo Italia 150 euro kato...an k to ixa idi parei apo Vodafone(:()

Tespa, idomen, xaneis k tin egiisi me tetia kolpa...

 

Ps

 

Mporei kapios na mu pei peri alphacopy? Dld an xalasei to kinito(px kolisei k den anigei re pedi mu), k ine mesa stin egiisi...to pas k sto exun piso se poses meres?2 ergasimes opos ine me tin omnitech h 2 mines?:)

 

Thanks, sorry pou mamao ligo to topic, an thelete apantiste mu me pm

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται σε ποιο club nokia θα πας και τι πρόβλημα έχεις!

τα nokia clubs φημίζονται για την ασχετοσύνη τους αλλα παρολαυτά δεν έχω ακούσει για μεγάλες καθυστερήσεις στο servise.

αλλα εσύ ακόμα δεν το πήρες το servis σκέφτεσαι?

servise και καλο γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 6 Σεπ. 2004 , 20:50)

 

τι λες πάλι ρε johner?

μα καλά δεν έχω δει ποιο διπρόσωπο άτομο εδώ μέσα!!

την μια λες έτσι την άλλη γιουβέτσι!!

την μια θεοποιείς το 6630 και την άλλη το ρίχνεις...μαζί μ αυτό και όλα τα smartphones!!

τέλος πάντων....λιγο με νοιαζει η γνωμη σου

Η λέξη "διπρόσωπος" είναι μάλλον βαριά και θεωρώ οτι άστοχα την χρησιμοποιήσες στην περίπτωσή μας.

Κάποιος άλλος θα μπορούσε να πει οτι δεν είμαι κολλημένος πουθενά, ούτε σε εταιρίας ούτε σε λειτουργικά.

 

Την γνώμη μου απλά την αναφέρω.

Δεν ζητάω από κανέναν να την ενστερνιστεί.

Αν δεν σας αρέσει / βολεύει μπορείτε απλά να την προσπεράσετε.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 6 Σεπ. 2004 , 20:50)

βρές μου εσύ κινητό με όλα τα specs του 6630 και φτηνότερο από 600-650 ευρώ και σου υπόσχομαι ότι θα τρέξω να το πάρω!!

άντε να δω την μαγκιά σου!!

 

μην προσπαθούμε να επιβάλουμε τα γούστα μας ,είναι ανούσιο!!

 

 

Αυτό που είπα παραπάνω για μονοπώλειο το διάβασες και τέλος πάντων το κατάλαβες;

Κανείς δεν έχει την τεχνογνωσία αυτή τη στιγμή να παράγει ανάλογο κινητό και φυσικά εννοώ series 60 γιατί ανάλογες προτάσεις υπάρχουν όπως το Α1000 που είναι σαφώς ανώτερο.

 

Έτσι λοιπόν το 6630 είναι μονόδρομος μέχρι να δώσει η Nokia το λειτουργικό της και σε άλλη εταιρία ή τουλάχιστον να της επιτρέψει να παράγει κάτι ανάλογο.

 

Το κινητό αντικειμενικά δεν αξίζει 650 euros.

Σκεφτείτε ένα 3650 και το κόστος του. Βάλτε τα επιπλέον χαρακτηριστικά του 6630 και κοστολογήστε το μόνοι σας. Που καταλήγετε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Σεπ. 2004 , 23:30)

Το κινητό αντικειμενικά δεν αξίζει 650 euros.

Σκεφτείτε ένα 3650 και το κόστος του. Βάλτε τα επιπλέον χαρακτηριστικά του 6630 και κοστολογήστε το μόνοι σας. Που καταλήγετε;

 

Αλλα το Ζ1010 αξιζει τα 700+ ευρω; :blink: :wacko:

 

Εδω μιλαμε για symbian 8 αρα extra κοστος για την αναπτυξη του καινουργιου version του δημοφιλους λειτουργικου.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

καταληγουμε στο οτι καραα3ιζει τα λευτα του και δεν ειναι κα8ολου υπερεκτιμημενο και δεν εχει καμοια σχεση με το 3650!!!!!!!!!!!!!

ελεος!!!

ρε johner εχεις μηνει ακομα σε αυτες τις εποχες?

 

ακου κει 3650...

 

και οσο για το α1000 .σαφος ανωτερο τηλεφωνο αλλα με 3 βασικα μιον.

1: θα κοστιζει γυρο στα 900-1000 ευρω (μακρια απο μας)

2: εχει uiq

3: καρτες μνημης που ουτε η μανα τους δεν τις ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 7 Σεπ. 2004 , 00:16)

 

Αλλα το Ζ1010 αξιζει τα 700+ ευρω; :blink: :wacko:

 

Εδω μιλαμε για symbian 8 αρα extra κοστος για την αναπτυξη του καινουργιου version του δημοφιλους λειτουργικου.

 

 

To Z1010 όμως έχει 2 κάμερες (όχι ότι είναι από χρυσάφι, απλώς έτσι "πουλάει" βιντεοκλήση) και είναι ήδη στην αγορά εδώ και καιρό. Άρα άτοπη η σύγκριση. Αλλά στην ουσία του ερωτήματος, αν δηλαδή τα αξίζει, για τον καταναλωτή δεν υπάρχει καμία άλλη (σοβαρή) επιλογή. Άρα είτε τα αξίζει είτε δεν τα αξίζει, είναι χωρίς ανταγωνισμό. Το ίδιο θα ισχύσει και για το 6630, δεν θα υπάρχει αντίστοιχη συσκευή τότε. Έτσι, όσο και να το βάλει η Nokia, σας αρέσει ή όχι η τιμή του θα το πάρετε. Απλό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 7 Σεπ. 2004 , 00:16)

 

Αλλα το Ζ1010 αξιζει τα 700+ ευρω; :blink: :wacko:

 

Εδω μιλαμε για symbian 8 αρα extra κοστος για την αναπτυξη του καινουργιου version του δημοφιλους λειτουργικου.

 

 

Ποιός μίλησε για το Ζ1010; :confused:

Εκεί η κατάσταση είναι η ίδια προς χειρότερη.

 

Καλά όσο για το Symbian 8 μην φαντάζεσαι οτι το κόστος είναι και τόσο μεγάλο. Άντε να αυξηθεί το κόστος ανα συσκευή και 5 ευρώ, όχι 150.

Φυσικά κάθε εταιρία έχει το δικό της Marketing και αφού γνωρίζει εξαρχής οτι υπάρχουν οι αγοραστές-θύματα θα χτυπήσει αλύπητα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξυ τοτε ασε εμας τα "θυματα" να παρουμε οτι θελουμε ..

γιατι το χτυπας συνεχεια αυτο?

τι θελεις να αποδειξεις?

μας λες θυματα και μετα κατηγορεις εμενα που σε μιλαω ασχημα και αποτομα!!!

δεν οδηγει πουθενα...παρατα το τροπαριο.

κι αν δεν σε ενδιαφερει πραγματικα το τηλεφωνο ,το symbian ,η nokia τι θελεις και ποσταρεις εδω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι johner, τι θες και ποστάρεις εδώ; :p :p :p Άσε τα παιδιά να χαρούν το νέο τους Nokia! Mην τους χαλάς την βιτρίνα! :D :D :D Oυουουουουουοοουουουουοουουυυουο!!! 666! :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 6 Σεπ. 2004 , 22:35)

 

Ναι johner, τι θες και ποστάρεις εδώ; :p :p :p Άσε τα παιδιά να χαρούν το νέο τους Nokia! Mην τους χαλάς την βιτρίνα! :D :D :D Oυουουουουουοοουουουουοουουυυουο!!! 666! :alien:

 

ε καλα να την πεις και συ την εξυπναδα σου :p ...δεν αντεξες!!

:p .

βλεπεις τα smiles???

δεν ειμαι καθολου κακος οταν τα χρησιμοποιω!!!

οπως και συ αλλωστε !! χεχεχεχεχεχ

 

ας ληξει εδω αυτη η βλ@κια παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

σικουεντ_σι, προτιμάς μήπως ένα θέμα όπου όλοι θα γλείφουν το 6630, θα το εξυμνούν και θα λένε Πω-Πω! Τι τέλειο κινητό; Μα πώς ζούσα τόσο καιρό χωρίς αυτό;!

 

Γίνεται φυσικά, θα ωφελήσει όμως; Μήπως μαζί με τα καλά να λέμε και τα κακά; Μήπως, λέω μήπως... :)

Link to comment
Share on other sites

τα ξερουμε και τα κακα τα ξερουμε και τα καλα...

εχουν ειπωθει απειρες φορες.

το θεμα ειναι ο εμπεγμος καποιων!!

η ειρωνια!!!!

με συνχωρητε που γινομαι και γω ηλιθιος ορισμενες φορες αλλα αυτα απο την φυση μου δεν τα αντεχω...

 

και κλεινω εδω...

καληνυχτα σας

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για καθήστε λίγο τι νομιζετε οτι ειναι λίγα 650 ευρώ; εγώ πιστευω 550 το πολύ θα ειναι... για το 7610 ελεγε 500+- και ετσι και ήρθε... δεν ήρθε 500 + φπα. οι τιμές που δίνει είναι παντα με φπα. ουτος ή αλλος οταν ανακοινώθηκε το symbian 8 ελεγε πως θα μιωθει το κοστος κατασκευής των series 60. εμένα παντος η ποιο λογική τιμη μου φαινετε τα 550. να το θυμάστε αυτο. με 650 δεν θα πουλήσει παρα μονο και ΙΣΩΣ μονο στο group που προοριζετε δηλαδή σαν επιχειρηματικη συσκευη.

 

 

ΥΓ: Η ορθογραφία μου παει απο το κακο στο χειροτερο :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 7 Σεπ. 2004 , 01:46)

 

ρε παιδια για καθήστε λίγο τι νομιζετε οτι ειναι λίγα 650 ευρώ; εγώ πιστευω 550 το πολύ θα ειναι... για το 7610 ελεγε 500+- και ετσι και ήρθε... δεν ήρθε 500 + φπα. οι τιμές που δίνει είναι παντα με φπα. ουτος ή αλλος οταν ανακοινώθηκε το symbian 8 ελεγε πως θα μιωθει το κοστος κατασκευής των series 60. εμένα παντος η ποιο λογική τιμη μου φαινετε τα 550. να το θυμάστε αυτο. με 650 δεν θα πουλήσει παρα μονο και ΙΣΩΣ μονο στο group που προοριζετε δηλαδή σαν επιχειρηματικη συσκευη.

 

 

ΥΓ: Η ορθογραφία μου παει απο το κακο στο χειροτερο :p

 

 

Το θεμα ειναι πως αυτην την φορα στο faq γραφει ξεκαθαρα 550 ευρω excluding VAT. ;)

Βεβαια Nokia ειναι αυτη οποτε το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 7 Σεπ. 2004 , 00:20)

 

καταληγουμε στο οτι καραα3ιζει τα λευτα του και δεν ειναι κα8ολου υπερεκτιμημενο και δεν εχει καμοια σχεση με το 3650!!!!!!!!!!!!!

ελεος!!!

ρε johner εχεις μηνει ακομα σε αυτες τις εποχες?

 

ακου κει 3650...

 

 

Eγώ σου έθεσα άμεσο ερώτημα. Πάρε ένα 3650, βάλε πάνω του τα επιπλέον ενός 6630 και πες μου πόσο το κοστολογείς. Απλά πράγματα.

Μπορείς να το κάνεις;

 

 

Όσο για την εποχή που ζώ, είναι η εποχή που χάραξαν οι αμερικανοί, η εποχή της ωριμοτητας.

Σου εύχομαι σίγουρα στο μέλον να είσαι και εσύ εδώ γιατί αυτή η εποχή ανήκει στο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Σεπ. 2004 , 09:45)

Eγώ σου έθεσα άμεσο ερώτημα. Πάρε ένα 3650, βάλε πάνω του τα επιπλέον ενός 6630 και πες μου πόσο το κοστολογείς. Απλά πράγματα.

Μπορείς να το κάνεις;

Γιατι να παρει ενα 3650(κινητο 2.5 χρονων με πολλες ελλειψεις) και οχι ενα 6600 που ειναι business κινητο και πιο προσφατο αν και δεν εχει σοβαρες διαφορες απο το 3650.Αν το παρουμε οτι ηρθε 500 ευρω τοτε το 6600 αλλα 150(αν ειναι τοσα) τα αξιζει το 6630.

 

Εκτος αν θες να παρουμε το 3650 με την σημερινη του τιμη δλδ μετα απο 2.5 χρονια στην αγορα με σοβαρες ελλειψεις(4096 χρωματα,ελαχιστη RAM,Symbian 6.1,αισχος καμερα-βιντεο,τεραστιο μεγεθος) γιατι μολις ηρθε ηταν πανω απο 500 ευρω. :alien: :alien:

 

Τι προσπαθεις να δειξεις-αποδειξεις;Ενταξει το 4150 ειναι καλυτερο.Τα smartphones ειναι λυσεις αναγκης για σενα για πολλους ειναι παραδεισος.

 

Αν παλι προσθεσω στα 500 ευρω του 6600,stereo,hotswap,Symbian 8 series v2.1 :!: ,1,3 mp camera, 3g :!: και ισως bluetooth 1.2 κλπ τοτε τα καραξιζει τα λεφτα του το 6630.

 

Απλα πες μου τι θα ηθελες να εχει και ΔΕΝ το εχει :blink: και βρες μου αλλο smartphone που τα εχει ΟΛΑΑΑΑΑ αυτα σε πιο χαμηλη τιμη.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα παιδια :!: μια παρεα ειμαστε ολοι........ αλλος πιστευει πως πραγματι αξιζει τα λεφτα του αλλος οχι δεν βγαζει πουθενα αυτη η συζητηση ...καθιστε να ερθει και η αγορα θα δειξει ....
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 7 Σεπ. 2004 , 10:17)

 

Γιατι να παρει ενα 3650(κινητο 2.5 χρονων με πολλες ελλειψεις) και οχι ενα 6600 που ειναι business κινητο και πιο προσφατο αν και δεν εχει σοβαρες διαφορες απο το 3650.Αν το παρουμε οτι ηρθε 500 ευρω τοτε το 6600 αλλα 150(αν ειναι τοσα) τα αξιζει το 6630.

 

Εκτος αν θες να παρουμε το 3650 με την σημερινη του τιμη δλδ μετα απο 2.5 χρονια στην αγορα με σοβαρες ελλειψεις(4096 χρωματα,ελαχιστη RAM,Symbian 6.1,αισχος καμερα-βιντεο,τεραστιο μεγεθος) γιατι μολις ηρθε ηταν πανω απο 500 ευρω. :alien: :alien:

 

Τι προσπαθεις να δειξεις-αποδειξεις;Ενταξει το 4150 ειναι καλυτερο.Τα smartphones ειναι λυσεις αναγκης για σενα για πολλους ειναι παραδεισος.

 

Αν παλι προσθεσω στα 500 ευρω του 6600,stereo,hotswap,Symbian 8 series v2.1 :!: ,1,3 mp camera, 3g :!: και ισως bluetooth 1.2 κλπ τοτε τα καραξιζει τα λεφτα του το 6630.

 

Απλα πες μου τι θα ηθελες να εχει και ΔΕΝ το εχει :blink: και βρες μου αλλο smartphone που τα εχει ΟΛΑΑΑΑΑ αυτα σε πιο χαμηλη τιμη.

 

 

Μάλλον ακόμη δεν έχετε καταλάβει το point. Δεν είπα οτι θα αγοράσω το 3650, απλά ζητώ να μου πείτε πόσο κοστολογείται σήμερα, να προσθέσετε όλα όσα έχει το 6630 και να μου πείτε σε ποιά τιμή καταλήγετε. Το γράφω τρίτη φορά. Για να δούμε, θα καταλάβει κανείς τι εννοώ ωστε να μου απαντήσει σοβαρα...

 

Το PDA δεν ξέρω που κολλάει στο θέμα μας, άρα αν δεν εξυπηρετεί κάπου μπορείς να το αφήσεις για άλλα threads.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 7 Σεπ. 2004 , 10:17)

Εκτος αν θες να παρουμε το 3650 με την σημερινη του τιμη δλδ μετα απο 2.5 χρονια στην αγορα με σοβαρες ελλειψεις(4096 χρωματα,ελαχιστη RAM,Symbian 6.1,αισχος καμερα-βιντεο,τεραστιο μεγεθος) γιατι μολις ηρθε ηταν πανω απο 500 ευρω. :alien: :alien:

 

2,5 χρόνια;;; Μαλλον δεν παρακολουθείς τα δρώμενα.

4096 χρώματα, αλλά η οθόνη του είναι άψογη και δεν είναι εύκολο να καταλάβεις την διαφορά, αλλά δεν αντιλέγω, είναι μειονέκτημα.

Ελάχιστη RAM αν θέλεις να το λιώσεις στα N-Gage Games, αλλιώς κάνει καλά την δουλειά του.

Symbian 6.1, εσένα τι περισσότερα σου προσφέρει το 7 εκτός από τα themes και από το να λες "Έχω το 7!";

Όχι και αίσχος η κάμερα του 3650, μάλλον δεν το έχεις ακουμπήσει ποτέ στη ζωή σου.

Μεγάλο μέγεθος: Ασχολίαστο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Σεπ. 2004 , 11:35)

Μάλλον ακόμη δεν έχετε καταλάβει το point. Δεν είπα οτι θα αγοράσω το 3650, απλά ζητώ να μου πείτε πόσο κοστολογείται σήμερα, να προσθέσετε όλα όσα έχει το 6630 και να μου πείτε σε ποιά τιμή καταλήγετε. Το γράφω τρίτη φορά. Για να δούμε, θα καταλάβει κανείς τι εννοώ ωστε να μου απαντήσει σοβαρα...

 

Το PDA δεν ξέρω που κολλάει στο θέμα μας, άρα αν δεν εξυπηρετεί κάπου μπορείς να το αφήσεις για άλλα threads.

Ουτε εσυ δεν εχεις καταλαβει το δικο μου point.

Eιπα γιατι παιρνεις την αρχαιολογια το 3650 που ετσι και αλλιως δεν απευθυνοταν σε business users και δεν παιρνεις το προσφατο business κινητο 6600 και να προσθεσεις τα extra χαρακτηριστικα αφου και το 6630 απευθυνεται σε business users(ασχετο για το ποιος θα το αγορασει).

 

Η μαλλον σου συμφερει να παρουμε το 3650 με τα λεφτα που κανει σημερα δλδ καπου 250 ευρω για να μας δειξεις οτι δεν τα αξιζει τα λεφτα του το 6630;

:!:

 

(copy /paste)

Αν παλι προσθεσω στα 500 ευρω του 6600(οταν ηρθε),stereo,hotswap,Symbian 8 series v2.1 ,1,3 mp camera, 3g και ισως bluetooth 1.2 κλπ τοτε τα καραξιζει τα λεφτα του το 6630.

Διαβαζεις τι γραφω;;;;; :!:

 

2,5 χρόνια;;; Μαλλον δεν παρακολουθείς τα δρώμενα.

4096 χρώματα, αλλά η οθόνη του είναι άψογη και δεν είναι εύκολο να καταλάβεις την διαφορά, αλλά δεν αντιλέγω, είναι μειονέκτημα.

Ελάχιστη RAM αν θέλεις να το λιώσεις στα N-Gage Games, αλλιώς κάνει καλά την δουλειά του.

Symbian 6.1, εσένα τι περισσότερα σου προσφέρει το 7 εκτός από τα themes και από το να λες "Έχω το 7!";

Όχι και αίσχος η κάμερα του 3650, μάλλον δεν το έχεις ακουμπήσει ποτέ στη ζωή σου.

Μεγάλο μέγεθος: Ασχολίαστο.

Οχι μαλλον εσυ εκοψες πισω.Εδω το 6600 κλεινει αισιως 9+ μηνες.Το 3650 δεν εχει κυκλοφορησει εδω και τουλαχιστον 2.5 χρονια;

Εγω μιλω για το ποσο πισω ειναι και οχι για την ποιοτητα της οθονης που ειναι οντως κορυφαια για την εποχη της και τα 4096 χρωματα.

Εχω το 3660 και βλεπω τα κολληματα και το ποσο αργο ειναι το κινητο χωρις ουτε ΕΝΑ παιχνιδι του N-Gage(ουτε καν παιχνιδια με εξαιρεση το pacman και το micropoll δεν εχω πανω).Ασε που πολλα προγραμματα δεν τα τραβα ουτε κατα διανοια.

Μαλλον οι φωτογραφιες που εχω στο PC ειναι απο αλλο πλανητη και το κινητο που εχω ειναι πολυ μικρο.Τεσπα για μενα ολες οι καμερες των κινητων ειναι αισχως πλην ελαχιστων εξαιρεσεων.

 

Γιατι δεν παιρνεις ενα 6600 για να δουμε κατα το ποσο αξιζει τα λεφτα του το 6630;Ετσι και αλλιως και το 3650 να παιρναμε δεν θα το βαζαμε με την σημερινη τιμη γιατι ειναι φυσικο μεσα σε 2.5 χρονια η αξια του να ειναι πολυ μικρη(μιλαμε για hi-tech συσκευες) αλλα με την τιμη που κυκλοφορησε δλδ 500+ ευρω.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 ( 7 Σεπ. 2004 , 11:52)

 

Η μαλλον σου συμφερει να παρουμε το 3650 με τα λεφτα που κανει σημερα δλδ καπου 250 ευρω για να μας δειξεις οτι δεν τα αξιζει τα λεφτα του το 6630;

:!:

 

 

Τώρα έπιασες το Point. :!:

Το θέμα δεν είναι τι συμφέρει εμένα. Πίστεψέ με, δεν με ενδιαφέρει καθόλου που θα ξοδέψεις τα χρήματα σου απο τη στιγμή που δεν θα ατα πάρω εγω. :rolleyes:

 

250 euros λοιπόν. Πρόσθεσε τα υπόλοιπα και πες μου την τιμή του.

Τελείως θεωρητικά. Έσένα δεν σε ενδιαφέρει δηλαδή να δεις πως τιμολογούν τα κινητά τους οι εταιρίες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Σεπ. 2004 , 12:03)

 

Τώρα έπιασες το Point. :!:

Το θέμα δεν είναι τι συμφέρει εμένα. Πίστεψέ με, δεν με ενδιαφέρει καθόλου που θα ξοδέψεις τα χρήματα σου απο τη στιγμή που δεν θα ατα πάρω εγω. :rolleyes:

 

250 euros λοιπόν. Πρόσθεσε τα υπόλοιπα και πες μου την τιμή του.

Τελείως θεωρητικά. Έσένα δεν σε ενδιαφέρει δηλαδή να δεις πως τιμολογούν τα κινητά τους οι εταιρίες;

 

Πιστεψε με το κινητο αυτο(6630) δεν θα το παρω. :p

 

Απλα δεν ειναι λογικο να προσθεσεις στα 250 ευρω καποιου κινητου που ΔΕΝ ΕΙΧΕ το ιδιο target group και κυκλοφορα εδω και 2.5 χρονια.

 

Ειπα και το ξαναλεω σωστο ειναι να προσθεσουμε στα 500 ευρω του 6600(οταν δλδ κυκλοφορησε και οχι στα 350 που ειναι τωρα) που ειναι και πιο προσφατο και απευθυνεται στο ιδιο αγοραστικο κοινο.

Αν το κανεις αυτο θα δεις οτι τα λεφτα του 6630 δεν ειναι πολλα.Δεν ειναι ουτε λιγα αλλα τα λεφτα του τα αξιζει.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...