Jump to content

Nokia 6630 (CHARLIE)


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lipon nees plirofories(ego tora tis ematha, mporoi gia kapious na ine palies!)

 

Pire filos sto Plesio exthes-proxthes k tu ipan pos to kinito erxete stis 10 Noembriou me tin timi tu na ine 450 me 480 euro(siskevi moni tis!)

 

An alithevun k ta 2 stixeia afta, tote stis 10 noevriou tha ime apekso, tha exo kataskinosei like palia kaname to Diablo sto Papasotiriou:) ( allios, to idio tha kano k pali, apla argotera)

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry αν ρωτήσω κάτι που έχει ειπωθεί, αλλά πόσο σίγουρο είναι ότι το τηλεφωνάκι θα είναι στερεοφωνικό?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (22 Σεπ. 2004 , 16:18)

 

αυτο θα ειναι θετικο(οχι για την εκδοση της vf που θα βγαλει η vodafone)αλλα οτι θα μπαινει

 

Ναι σωστα ειναι πολυ καλο να εχεις προσβαση σε τετοιες υπηρεσειες
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος konstantinos_bei (24 Σεπ. 2004 , 18:45)

Sorry αν ρωτήσω κάτι που έχει ειπωθεί, αλλά πόσο σίγουρο είναι ότι το τηλεφωνάκι θα είναι στερεοφωνικό?

Όταν η ΝΟΚΙΑ αναφέρει ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά της συσκευής οτι έχει MP3/AAC music player, τότε έχει στερεοφωνικό ήχο. Το πρώτο που εμφανίστηκε με το χρακτηριστικό αυτό ήταν το n-Gage , που φυσικά, όπως ξέρουμε, έχει πεντακάθρο κρυστάλλινο στερεοφωνικό ήχο. Ακολούθησαν τα 6600 , 7610 , 6260 τα οποία δεν διέθεταν την συγκεκριμένη ετικέτα.

Το 6630 , είναι το μόνο απο τα νέα μοντέλα που αναγράφεται καθαρά MP3/AAC player. Η αναπαραγωγή δηλαδή δεν θα γίνεται μέσα παο τον real one player αλλά απο ξεχωριστό μενού, όπως στην περίπτωση του n-Gage.

 

Στο 6630, δεν χωράνε αμφιβολίες, ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΕΟ MP3. :D :D :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (24 Σεπ. 2004 , 19:08)

 

Όταν η ΝΟΚΙΑ αναφέρει ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά της συσκευής οτι έχει MP3/AAC music player, τότε έχει στερεοφωνικό ήχο. Το πρώτο που εμφανίστηκε με το χρακτηριστικό αυτό ήταν το n-Gage , που φυσικά, όπως ξέρουμε, έχει πεντακάθρο κρυστάλλινο στερεοφωνικό ήχο. Ακολούθησαν τα 6600 , 7610 , 6260 τα οποία δεν διέθεταν την συγκεκριμένη ετικέτα.

Το 6630 , είναι το μόνο απο τα νέα μοντέλα που αναγράφεται καθαρά MP3/AAC player. Η αναπαραγωγή δηλαδή δεν θα γίνεται μέσα παο τον real one player αλλά απο ξεχωριστό μενού, όπως στην περίπτωση του n-Gage.

 

Στο 6630, δεν χωράνε αμφιβολίες, ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΕΟ MP3. :D :D :)

 

Ελπιζω το mp3player που εχει βαλει η νοκια σε αυτο το κινητο να ειναι καλο και οχι το ιδιο με του ngage που ειναι λιγο ελαττωματικο
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven (24 Σεπ. 2004 , 19:15)

Ελπιζω το mp3player που εχει βαλει η νοκια σε αυτο το κινητο να ειναι καλο και οχι το ιδιο με του ngage που ειναι λιγο ελαττωματικο

:cool: Αν θυμάμαι καλά, φίλε 7, πρέπει να αντιμετόπιζες το πρόβλημα που σου έβγαζε έξω όλες τις εφαρμογές απο τους φακέλους κάθε φορά που ενεργοποιούσες τον mp3player. Έτσι; Το θέμα έιναο ότι το πρόβλημα αυτό το είχες μόνο εσυ (ατυχία, γκαντεμιά, ξέρω γω; ). Το n-Gage είχε καταπληκτικό mp3player κια δεν βέπω την παραμικρή πιθανότητα ν αβάλουν στο 6630, εξελιγμένο κατα 2 εκδόσεις λειτουργικού, ένα κατώτερο ή τουλάχιστον ισάξιο Mp3player. Θα είναι βελτιωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (24 Σεπ. 2004 , 19:08)

 

Όταν η ΝΟΚΙΑ αναφέρει ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά της συσκευής οτι έχει MP3/AAC music player, τότε έχει στερεοφωνικό ήχο. Το πρώτο που εμφανίστηκε με το χρακτηριστικό αυτό ήταν το n-Gage , που φυσικά, όπως ξέρουμε, έχει πεντακάθρο κρυστάλλινο στερεοφωνικό ήχο. Ακολούθησαν τα 6600 , 7610 , 6260 τα οποία δεν διέθεταν την συγκεκριμένη ετικέτα.

Το 6630 , είναι το μόνο απο τα νέα μοντέλα που αναγράφεται καθαρά MP3/AAC player. Η αναπαραγωγή δηλαδή δεν θα γίνεται μέσα παο τον real one player αλλά απο ξεχωριστό μενού, όπως στην περίπτωση του n-Gage.

 

Στο 6630, δεν χωράνε αμφιβολίες, ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΕΟ MP3. :D :D :)

 

 

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες αλλά μόλις κοίταξα στο site της Νokia στο οποίο το μόνο σημείο που αναφέρεται Mp3 είναι στις μορφές που υποστηρίζει ο ενσωματωμένος RealOne Player. To forum.nokia.com δεν το πολυεμπιστεύομαι. Η αλήθεια είναι ότι στο κουτί περιλαμβάνεται και στερεοφωνικά ακουστικά:) , κάτι που δεν αναφέρεται στο 7610 που είναι μονοφωνικό.

Anyway, ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (24 Σεπ. 2004 , 17:08)

 

Όταν η ΝΟΚΙΑ αναφέρει ξεκάθαρα στα χαρακτηριστικά της συσκευής οτι έχει MP3/AAC music player, τότε έχει στερεοφωνικό ήχο. Το πρώτο που εμφανίστηκε με το χρακτηριστικό αυτό ήταν το n-Gage , που φυσικά, όπως ξέρουμε, έχει πεντακάθρο κρυστάλλινο στερεοφωνικό ήχο. Ακολούθησαν τα 6600 , 7610 , 6260 τα οποία δεν διέθεταν την συγκεκριμένη ετικέτα.

Το 6630 , είναι το μόνο απο τα νέα μοντέλα που αναγράφεται καθαρά MP3/AAC player. Η αναπαραγωγή δηλαδή δεν θα γίνεται μέσα παο τον real one player αλλά απο ξεχωριστό μενού, όπως στην περίπτωση του n-Gage.

 

Στο 6630, δεν χωράνε αμφιβολίες, ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΕΟ MP3. :D :D :)

 

mirror ο real θα παιζει τα mp3 !

Real Player

Download and play multimedia files (video + music)

Stream media files through any supported media portals

Full-screen video playback on the phone to view downloaded, streamed, or recorded video clips in bigger size

Played formats (decoding): .3gp and .mp4 file formats, MPEG-4 video, H.263 video and AMR audio, RealMedia (Real Video and Real Audio), MP3 and AAC

 

επίσης το stereo είναι 100% ...

sto f.a.q tou 6630 anaferei: MP3 and AAC music file support (stereo support)

http:// http://www.nokia.com/nokia/0,,60715,00.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ. Ναι μεν ο real player θα υποστηρίζει και θα αναπαράγει κανονικά τα Mp3, αλλά θα έχει και ξεχωριστό μενού για αναπαραγωγή μουσικής. Ο real player άλλωστε είναι αναβαθμισμένος απο την εποχή του αρχαίου 7610. Δεν μπορεί σε κάθε μοντέλο παρα να εξελίσετε και άλλο.

 

Και θα σου πω τον λόγο που χρειάζεται κάτι τέτοιο. Όπως έχεις παρατηρήσει, με τον real player μέσα απο το 7610, μπορείς να φτιάξεις playlist που περιέχουν όλες τις υποστηριζόμενες μορφές ήχου. Έτσι δημιουργείς τα δικά σου playlists με ήχους wav, amr, mp3, κτλ. Ανοίγοντας τον Mp3player της συσκευής, θα σου βγάζει την λίστα μόνο με τα mp3, όπως συμβαίνει και με το ultramp3.

Link to comment
Share on other sites

στο η-gage τι έγραφε?

είμαι περίεργος...

νομίζω όταν πήγαινες πάνω στο εικονίδιο του κινητού σε έκανε link στο site του η-gage έτσι δεν είναι?

εκεί έλεγε λεπτομέρειες?

δηλαδη για ξεχωριστο mp3 player?

Link to comment
Share on other sites

http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,016-1412,00.html

 

Έγραφε καθαρά MP3/AAC music player and recorder ενώ στο 6630 γράφει πεντακάθαρα MP3/AAC player. Λίγα πόστ πιο πάνω έχω ξαναδώσει το λίνκ. Δεν με προσέχεις. :D :p

 

Και σκέψου οτι έιναι τα μοναδικά series 60 που αναγράφουν στα χαρακτηριστικά τους την λέξη αυτή κλειδί: MP3/AAC player. Τώρα συμφωνείς με τον συλλογισμό μου οτι θα έχει ξεχωριστό μενού;

Link to comment
Share on other sites

http://www.n-gage.com/en-R1/gamedeck/ngage/music/

το βρήκα...

...γραφει στο site του η-gage....

στο λέει ότι έχει ξεχωριστό mp3 player με το όνομα "mighty"

 

στο 6630 δεν έχουμε καμια πληροφόρηση...

το πως ερμηνεύει κάποιος το mp3/aac player είναι δικια του υπόθεση και εγώ προσωπικά εμπιστεύομαι μονο το nokia.com και symbian.com .

εντάξυ τώρα άσχετα με όλα αυτά .δεν με χαλάει ποιος player θα παίζει τα mp3 ..

αρκεί να τα παίζει καλά...

αυτό είναι το σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lance2 (24 Σεπ. 2004 , 17:57)

 

Lipon nees plirofories(ego tora tis ematha, mporoi gia kapious na ine palies!)

 

Pire filos sto Plesio exthes-proxthes k tu ipan pos to kinito erxete stis 10 Noembriou me tin timi tu na ine 450 me 480 euro(siskevi moni tis!)

 

An alithevun k ta 2 stixeia afta, tote stis 10 noevriou tha ime apekso, tha exo kataskinosei like palia kaname to Diablo sto Papasotiriou:) ( allios, to idio tha kano k pali, apla argotera)

 

βλακιες λεει μαλλον.μονο και μονο οτι σου ειπαν 480(650+ απο νοκια)καταλαβαινεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (24 Σεπ. 2004 , 19:33)

 

mirror ο real θα παιζει τα mp3 !

Real Player

Download and play multimedia files (video + music)

Stream media files through any supported media portals

Full-screen video playback on the phone to view downloaded, streamed, or recorded video clips in bigger size

Played formats (decoding): .3gp and .mp4 file formats, MPEG-4 video, H.263 video and AMR audio, RealMedia (Real Video and Real Audio), MP3 and AAC

 

επίσης το stereo είναι 100% ...

sto f.a.q tou 6630 anaferei: MP3 and AAC music file support (stereo support)

http:// http://www.nokia.com/nokia/0,,60715,00.html

 

καλα μια επιφιλαξει ας την κρατησουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (24 Σεπ. 2004 , 21:58)

 

βλακιες λεει μαλλον.μονο και μονο οτι σου ειπαν 480(650+ απο νοκια)καταλαβαινεις

 

 

 

E kala o filos den leei vlakies( :p ), apla isos ekane lathos to plesio...Gia mena pantos ine h moni pliroforisi pou exo os tora, gia ellada.

 

Ta ipolipa ine osa diavazume se forums sto eksoteriko...To perimeno elpizo giro sta 500-550 euro prosopika

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lance2 (24 Σεπ. 2004 , 17:57)

 

Lipon nees plirofories(ego tora tis ematha, mporoi gia kapious na ine palies!)

 

Pire filos sto Plesio exthes-proxthes k tu ipan pos to kinito erxete stis 10 Noembriou me tin timi tu na ine 450 me 480 euro(siskevi moni tis!)

 

An alithevun k ta 2 stixeia afta, tote stis 10 noevriou tha ime apekso, tha exo kataskinosei like palia kaname to Diablo sto Papasotiriou:) ( allios, to idio tha kano k pali, apla argotera)

 

 

Υπέροχα!!!

10 Νοεμβρίου είναι τα γεννέθλια μου!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

10 Νοεμβρίου είναι μια λογική ημερομηνία. Ακριβώς στο μέσον του τριμήνου κυκλοφορίας του. Καθόλου απίθανο να είναι αλήθεια και να το έχουμε τότε στα χέρια μας. Αλλά και πάλι, σαν πολύ νωρίς μου φαίνεται. Πρώτο symbain 8 είναι εξάλλου. Μια καθυστερησούλα να μην την φάει;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (25 Σεπ. 2004 , 06:44)

 

Μια καθυστερησούλα να μην την φάει;

 

εννοειτε.ειτσι και αλιος ελλαδα ειμαστε ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (25 Σεπ. 2004 , 04:44)

 

10 Νοεμβρίου είναι μια λογική ημερομηνία. Ακριβώς στο μέσον του τριμήνου κυκλοφορίας του. Καθόλου απίθανο να είναι αλήθεια και να το έχουμε τότε στα χέρια μας. Αλλά και πάλι, σαν πολύ νωρίς μου φαίνεται. Πρώτο symbain 8 είναι εξάλλου. Μια καθυστερησούλα να μην την φάει;

 

αχ βρε george το είχαμε ξανασυζητήσει αυτό...

και το 6600 το πρώτο 7αρι ήταν αλλα κυκλοφόρησε αρχές νοεμβρίου!!

τέλος πάντων...

δεν ξέρω ποτε θα έρθει αλλα το σίγουρο είναι ότι θα έρθει πριν τα χριστούγεννα !!

δεν τους έχω για τόσο χαζούς ώστε να χάσουν τις αγορές των χριστουγέννων!! ;)

με λίγα λόγια πιστεύω το αργότερο αρχές δεκεμβρίου...

Link to comment
Share on other sites

Pantos an k tha vgei apo oti fenete 10/11...Den tha to paro telika amesos..Tha afiso peripou 10-15 meres(tha mu peis vevea pos meta ante na to vro!) na do mipos iparxei kana major prob...min tin patiso opos me to Sx1

:)

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (25 Σεπ. 2004 , 18:22)

 

αχ βρε george το είχαμε ξανασυζητήσει αυτό...

και το 6600 το πρώτο 7αρι ήταν αλλα κυκλοφόρησε αρχές νοεμβρίου!!

τέλος πάντων...

δεν ξέρω ποτε θα έρθει αλλα το σίγουρο είναι ότι θα έρθει πριν τα χριστούγεννα ! δεν τους έχω για τόσο χαζούς ώστε να χάσουν τις αγορές των χριστουγέννων!! με λίγα λόγια πιστεύω το αργότερο αρχές δεκεμβρίου...

Δεν είπα το αντίθετο. Αυτό που τόνισα είναι οτι η ημερομηνία αυτή, 10 Νοεμβρίου δηλαδή, είναι πάρα πολύ νωρίς. Και γω δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση οτι θα ξεφύγει απο το τα χρονικά όρια της ανακοίνωσής του, δηλαδή το αποκλείω να μην το έχουμε στα χέρια μας μεχρι τέλος Δεκέμβρη.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lance2 (25 Σεπ. 2004 , 19:27)

Pantos an k tha vgei apo oti fenete 10/11...Den tha to paro telika amesos..Tha afiso peripou 10-15 meres(tha mu peis vevea pos meta ante na to vro!) na do mipos iparxei kana major prob...min tin patiso opos me to Sx1

:lol: :lol: :) Πήρες το SX1 τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του; :lol: :lol: :p Η ΝΟΚΙΑ όμως δεν είναι SIEMENS. Ειδικά στα series 60. Εκεί οτι παίρνεις, είναι εγγύηση. Το 6630 δεν το φοβάμαι στον τομέα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (24 Σεπ. 2004 , 19:22)

 

:cool: Αν θυμάμαι καλά, φίλε 7, πρέπει να αντιμετόπιζες το πρόβλημα που σου έβγαζε έξω όλες τις εφαρμογές απο τους φακέλους κάθε φορά που ενεργοποιούσες τον mp3player. Έτσι; Το θέμα έιναο ότι το πρόβλημα αυτό το είχες μόνο εσυ (ατυχία, γκαντεμιά, ξέρω γω; ). Το n-Gage είχε καταπληκτικό mp3player κια δεν βέπω την παραμικρή πιθανότητα ν αβάλουν στο 6630, εξελιγμένο κατα 2 εκδόσεις λειτουργικού, ένα κατώτερο ή τουλάχιστον ισάξιο Mp3player. Θα είναι βελτιωμένος.

 

Κανεις λαθος πολλα παιδια που γνωριζω ειχαν το ιδιο προβλημα απλως δεν τους ενοιαζε και πολυ να εχουν τις εφαρμογες εξω απο τους φακελους... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (26 Σεπ. 2004 , 03:50)

 

 

 

:lol: :lol: :) Πήρες το SX1 τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας του; :lol: :lol: :p Η ΝΟΚΙΑ όμως δεν είναι SIEMENS. Ειδικά στα series 60. Εκεί οτι παίρνεις, είναι εγγύηση. Το 6630 δεν το φοβάμαι στον τομέα αυτό.

 

 

 

Sosto, apla to mono pou den ine egiisi, k mallon ine to antitheto...ine h Alphacopy! Ine to mono pou me anisixei mias k h egiisi tu Siemens ine mia xara...Pernei 1-2 meres k ola sta ftiaxnei..H alphacopy akuo(apo ton bro mu pou exei 6600) ine oti pio esxos iparxei...

 

Agree?

Wanna Play ??

www.gamers.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lance2 (26 Σεπ. 2004 , 15:21)

Sosto, apla to mono pou den ine egiisi, k mallon ine to antitheto...ine h Alphacopy! Ine to mono pou me anisixei mias k h egiisi tu Siemens ine mia xara...Pernei 1-2 meres k ola sta ftiaxnei..H alphacopy akuo(apo ton bro mu pou exei 6600) ine oti pio esxos iparxei...

 

Agree?

Απο σχόλια χρηστών μάλλον έτσι είναι. Όχι όμως για μένα. Εγώ έχω άριστες εντυπώσεις απο την alpha copy. Μία φορά τα τελευταία χρόνια την χρειάστηκα και μου φέρθηκε άψογα. Μου είχε χαλάσει λογω σκόνης το 7650 και μου έδωσε αμέσως καινούριο τηλέφωνο. Είναι τι θα τύχει στον καθένα. Τό'χω ξαναπεί.

 

Απο θέμα αναβαθμίσεων, αν ποτέ χρειαστείς κάποια, τελειώνεις επιτόπου. Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω. Περιμένω και το παίρνω αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...