Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εχω κανει πολλες φορες αλλα Δεν ..κλεινω ανοιγω μπααα..εχει μεινει κανεις στην ,67 η μονος απεμεινα ..?

Μηπως χρειαζεται να ειναι σε 3g κι οχι σε απλο gsm η το data να ειναι enabled ?? net εχει απο το wifi

Το μπλουτουθ κανα 150 το υπολογιζω στην Ελλαδα ,το Expansys το εχει αλλα ..

http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-smart-wireless-headset-pro-black-228968/

σε καταλαβαινω......αλλα θα σου ερθει. το πολυ πολυ να σου ερθει μαζι με το παγωτο,χαχαχαχαχαχα μην στεναχωριεσαι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To εχω κανει πολλες φορες αλλα Δεν ..κλεινω ανοιγω μπααα..εχει μεινει κανεις στην ,67 η μονος απεμεινα ..?

Μηπως χρειαζεται να ειναι σε 3g κι οχι σε απλο gsm η το data να ειναι enabled ?? net εχει απο το wifi

Το μπλουτουθ κανα 150 το υπολογιζω στην Ελλαδα ,το Expansys το εχει αλλα ..

http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-smart-wireless-headset-pro-black-228968/

 

Το εχεις συνδέσει με το καλώδιο στο pc και έτρεξες το PC Companion ?

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις συνδέσει με το καλώδιο στο pc και έτρεξες το PC Companion ?

Επισης πολλες φορες ,με βγαζει παντα ενημερωμενο ,νταξ δεν ειναι τοσο σημαντικο για την μπαταρια περισσοτερο αλλα κι απο την αλλη εγω δηλ στο πηγαδι εκανα πιπι :lol: ,κι ειναι κι Ελληνικο το τηλεφωνο

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολλες φορες ,με βγαζει παντα ενημερωμενο ,νταξ δεν ειναι τοσο σημαντικο για την μπαταρια περισσοτερο αλλα κι απο την αλλη εγω δηλ στο πηγαδι εκανα πιπι :lol: ,κι ειναι κι Ελληνικο το τηλεφωνο

 

Σύνδεσε το με το seus μπας και

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το δικό μου χθες το βραδύ κατά την φορτίσει κ χρήση gprs σήμα εμφάνισε στο λευκώ χρώμα κιτρινίλα κάτω χαμηλά το πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή είχε φύγει . Τώρα δεν ξερό τι να κανό περνώ στο expansys και μιλάνε συνεχώς θα πάρω και sony service να μου πούνε και αυτού τι γίνεται αν ξέρει κάποιος η το πέρασε ας μου πει τη γνώμη του .

 

Κι αλλο κρούσμα?καλα πάμε.

Δυστυχως στην expansys δεν το σηκώνει άνθρωπος,πηγαινε το σε κανένα service μηπως βγάλεις άκρη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισης πολλες φορες ,με βγαζει παντα ενημερωμενο ,νταξ δεν ειναι τοσο σημαντικο για την μπαταρια περισσοτερο αλλα κι απο την αλλη εγω δηλ στο πηγαδι εκανα πιπι :lol: ,κι ειναι κι Ελληνικο το τηλεφωνο

 

Φίλε εμείς είχαμε την .62 και πήγαμε στην .73. Η 67 που έχεις δεν υπήρξε στην Ελλάδα. Δες στο κουτί του τηλεφώνου τι γράφει, στο δικό μου γράφει EL EN.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1518

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο κρούσμα?καλα πάμε.

Δυστυχως στην expansys δεν το σηκώνει άνθρωπος,πηγαινε το σε κανένα service μηπως βγάλεις άκρη.

 

Μου το σήκωσε και μιλήσαμε μάλιστα μια χαρά και μου είπε τι πρέπει να κανό πήγα στο γερμανό που με έστειλε η sony ericsson και μου είπαν αν θέλω να το ξανά φορτίσω αν το συνεχίζει ώστε να μην ταλαιπωρούμε και θα το δω αν συνεχίσει το παίρνουν το στέλνουν και μου λέει από 15 μέρες και πανό θα κάνει μπορεί και ποιο γρήγορα ώμος θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εμείς είχαμε την .62 και πήγαμε στην .73. Η 67 που έχεις δεν υπήρξε στην Ελλάδα. Δες στο κουτί του τηλεφώνου τι γράφει, στο δικό μου γράφει EL EN.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1518

 

12.04 το πηρα κι ειχε την .62 με το που το συνδεσα στο πισι με το PcCompanion το αναβαθμισε στην .67..

Το εχω γραψει 1-2 ποστ πριν ,ειναι Ελληνικο απο τον Γερμανο και γραφει EL EN ..

Προφανως εμενα θα με πανε στο παγωτο πρωτο απ'ολους :D

 

Σκεφτηκα να το φλασαρω με καποια απο το xda αλλα μαλλον θα κατσω στ'αυγα μου ,ουτε απο την Σιγκαπουρη ουτε απο τον Λιβανο firmware κτλ ..απο την Νορβηγια το σκεφτομαι για ευνοητους λογους αλλα και παλι ..:cool:

Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας!

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε οποιοδήποτε κατάστημα και αν πάω που το χει να το χαζεψεις,εχει τον πιο πολύ κόσμο που το κοιταει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To εχω κανει πολλες φορες αλλα Δεν ..κλεινω ανοιγω μπααα..εχει μεινει κανεις στην ,67 η μονος απεμεινα ..?

Μηπως χρειαζεται να ειναι σε 3g κι οχι σε απλο gsm η το data να ειναι enabled ?? net εχει απο το wifi

Το μπλουτουθ κανα 150 το υπολογιζω στην Ελλαδα ,το Expansys το εχει αλλα ..

http://www.expansys.com.gr/sony-ericsson-smart-wireless-headset-pro-black-228968/

 

Στο clove.co.uk το έχει φθηνότερα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε οποιοδήποτε κατάστημα και αν πάω που το χει να το χαζεψεις,εχει τον πιο πολύ κόσμο που το κοιταει

Επρεπε να δεις τον υπαλληλο στον Γερμανο οταν το ανοιξε απο την κουτα μπροστα μου ...:mobile:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Στο clove.co.uk το έχει φθηνότερα.

 

Σωστος δεν το ηξερα το σαιτ ..Ελλαδα στελνει ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Σωστος δεν το ηξερα το σαιτ ..Ελλαδα στελνει ?

 

Noμίζω πως ναι.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

12.04 το πηρα κι ειχε την .62 με το που το συνδεσα στο πισι με το PcCompanion το αναβαθμισε στην .67..

Το εχω γραψει 1-2 ποστ πριν ,ειναι Ελληνικο απο τον Γερμανο και γραφει EL EN ..

Προφανως εμενα θα με πανε στο παγωτο πρωτο απ'ολους :D

 

Σκεφτηκα να το φλασαρω με καποια απο το xda αλλα μαλλον θα κατσω στ'αυγα μου ,ουτε απο την Σιγκαπουρη ουτε απο τον Λιβανο firmware κτλ ..απο την Νορβηγια το σκεφτομαι για ευνοητους λογους αλλα και παλι ..:cool:

Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο σας!

Στο software info τι γράφει;

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο software info τι γράφει;

1249-6690_26

1257-4712_R7E

1257-4712_R7E

 

Λοιπον ? μηπως εχω την .73+ και δεν μου το λεει ?:lol:

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Και θα το ξαναπώ. Και εγώ 36 χρονών είμαι (αυτό πάει για ταξιδιώτη). Λοιπόν για να μην τα ξαναγράφω επειδή και εγώ μιλάω αρκετά το τηλ. μου βγάζει 2μέρες (48 ώρες) με 1 ώρα ομιλία, 1μιση ώρα internet (με 3g όχι wifi), 15-20 λεπτά παιχνίδια, 2 sms, 5 κατεβάσματα εφαρμογών από το μαρκετ και 1 εγκατάσταση 70μβ (εφαρμογής gps) και bluetooth ανοιχτό (34 ώρες/ 14 νυχτερινές ώρες το έχω κλειστό.)Και 70% φωτεινότητα.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η φωτεινότητα από 80 και πάνω και το wifi (σερφάρισμα) τρώνε την περισσότερη μπαταρία.Δηλ με φωτεινότητα που το είχα δοκιμάσει γύρω στο 90% μου έφαγε σε 2μιση ώρες 15% μπαταρίας μαζί φυσικά με λίγες κλήσεις και κανα 15 λεπτο wifi.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στο software info τι γράφει;

 

1249-6690_26

1257-4712_R7E

1257-4712_R7E

 

Λοιπον ? μηπως εχω την .73+ και δεν μου το λεει ?:lol:

Μπορει καποιος με την .73 να μας πει τι γραφει στο software info ?

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω ο καιρος το wiget που εχει η οθονη πανω απο τα wiget wifi,blutouthκτλπ δουλευει εσας γιατι προσπαθησα να βαλω την πολη μου τα ιωαννινα και αλλες πολεις της ελλαδας και δεν μπαινουν καθολου.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θελω να κανω ο καιρος το wiget που εχει η οθονη πανω απο τα wiget wifi,blutouthκτλπ δουλευει εσας γιατι προσπαθησα να βαλω την πολη μου τα ιωαννινα και αλλες πολεις της ελλαδας και δεν μπαινουν καθολου.ευχαριστω

Ουτε σε μενα δουλεψε..βαλε το accuweather

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;

Το έχει πάρει ένας φίλος μου το κινητό και επειδή θέλει να αγοράσει από το android market διάφορα παιχνίδια, χρειάζεται οπωσδήποτε να έχει πιστωτική κάρτα; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, πχ όπως στο Wii / xbox360 / ps3 που υπάρχουν προπληρωμένες κάρτες, με €10, €20, κλπ;

Ευχαριστώ.

 

Εγώ όλες τις αγορές μου στο μάρκετ , τις κάνω με μία προπληρωμένη κάρτα της Αγροτικής τράπεζας. Νομίζω πρέπει να είναι visa ,χωρίς να είμαι σίγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος με την .73 να μας πει τι γραφει στο software info ?

 

Kανείς να το τσεκαρει ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Kανείς να το τσεκαρει ?

Phone software version

1252-0023_6.0.A.3.73

GENERIC - user

 

File system version

WORLD_6.0.A.3.73

 

S1 Boot version

1247-3874 R10CA003

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Phone software version

1252-0023_6.0.A.3.73

GENERIC - user

 

File system version

WORLD_6.0.A.3.73

 

S1 Boot version

1247-3874 R10CA003

 

Απο ποιο μενού φενονται αυτά ?

Απο το ρυθμίσεις - σχετικά μενο τηλέφωνο ?

Το βρηκα...

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μενού φενονται αυτά ?

Απο το ρυθμίσεις - σχετικά μενο τηλέφωνο ?

Εκει που πληκρολογεις ενα νουμερο για να καλεσεις γραψε

*#*#7378423#*#* θα σου βγαλει ενα μενου και επιλεγεις

service info και μετα

software info και θα το δεις

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...