Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορει ομως αντι να παρει το SGSIII, να παρει το SGSII σε χαμηλοτερη τιμη μολις βγει το ΙΙΙ..

 

Παιζει και αυτο το σεναριο ναι. Αν ομως περιμενει και αλλο τελικα δεν θα παρει τιποτα-οπως το 90% απο εδω μεσα :)

 

Απλα γραφουν για να περναει η ωρα χωρις να εχουν κανενα απο τα τελευταια μηχανακια .

 

 

Edit : Παιδια καποιον launcher-γιατι βαρεθηκα αυτον που εχει ;

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Edit : Παιδια καποιον launcher-γιατι βαρεθηκα αυτον που εχει ;

 

LauncherPRO, GoLauncher και πολλοι αλλοι.

Μπες εδω και θα βρεις πολλους!!

Link to comment
Share on other sites

LauncherPRO, GoLauncher και πολλοι αλλοι.

Μπες εδω και θα βρεις πολλους!!

 

Από την πρώτη μέρα είμαι με Launcher pro plus.

Παράγγειλα αυτή τη θήκη http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=251021710555 8,58ευρώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

LauncherPRO, GoLauncher και πολλοι αλλοι.

Μπες εδω και θα βρεις πολλους!!

 

Πολλούς βρήκα και εγώ,για τεσταρισμενο μιλάω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια οσο παει και βελτιωνεται και ηδη εμενα με υπερκαλυπτει.

Σημερα απο το πρωι με αρκετες κλησεις,καποια sms,παιχνιδακια και αναζητηση στο google play,ιντερνετ και μεσω wind και μεσω wifi,φωτο και επεξεργασια τους και καποιες αναβαθμισεις σε καποιες εφαρμογες και απο φουλ φορτισμενο στις 7μιση το πρωι,τωρα ειναι στο 40%.

 

Το κινητο αρχισε να ξεπετιεται σε καταλογους cosmote και στον Γερμανο,πρωτη μουρη εξωφυλλο κιολας και αρχισε να παιρνει τα πανω του στις πωλησεις και γενικοτερη ζητηση.Εκανα μια γυρα σε μαγαζια παλι σημερα.Δυστυχως ακομη θηκες δεν εχουν βγει εδω Ελλαδισταν.

 

Μη ξεχνατε και στο θεμα οικονομιας,βαλτε και στο creen off που πολυ απλα με ενα touch scrren απενεργοποιεις και κλειδωνεις οθονη,κατι που και ξεκουραζει κατα το ημισυ το on/off κουμπι και συμβαλει και στην αυτονομια αφου αμεσα σβηνεις οθονη.

 

Επισης,το θεμα που ειχε με την συνδεση-φορτιση του κινητου απο το laptop μου,λυθηκε

καθοτι ηταν θεμα 100% λειτουργιας του laptop με προβληματικους drivers λογο πιθανων καποιου ιου.

Εκανα format και επανεγκατασταση τα xp και ολα οκ.Συνδεση και φορτιση ΟΚ.

Στο pc companion εκανα και back up τα αρχεια του κινητου μου και γενικα ολες οι εφαρμογες ΟΚ αλλα η εφαρμογη Μedia Go παρολο που την κατεβασα ολοκληρη (173ΜΒ),ενω δειχνει να την κανει εγκατασταση στο laptop,ειτε συνδεσω ειτε οχι το κινητο,μενει ετσι και δεν κανει τιποτα.Ολα τα αλλα δουλευουν αψογα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνατε και στο θεμα οικονομιας,βαλτε και στο creen off που πολυ απλα με ενα touch scrren απενεργοποιεις και κλειδωνεις οθονη,κατι που και ξεκουραζει κατα το ημισυ το on/off κουμπι και συμβαλει και στην αυτονομια αφου αμεσα σβηνεις οθονη.

υπάρχει κάποια εφαρμογη που να ξυπνά την οθόνη με τα πλήκτρα έντασης?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογη που να ξυπνά την οθόνη με τα πλήκτρα έντασης?

 

Go widget locker

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Go widget locker

αυτη εδω λες ?https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.widgetlocker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZXNsYWNvaWxzdy53aWRnZXRsb2NrZXIiXQ.. εχει πολλα μεσα που δεν τα χρειαζομαι, μια απλη ψαχνω

ειδα και αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.j3.simplescreenoff&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qMy5zaW1wbGVzY3JlZW5vZmYiXQ.. θα ρωτησω και στο σχετικο θεμα για της εφαρμογες αν την εχει βαλει καποιος

ευχαριστω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις στους κατόχους του κινητού.

Πρώτον, η ποιότητα των κλήσεων είναι καλή ;

Δεύτερον, θα μπορούσατε να με ενημερώσετε σχετικά με το δείκτη sar του κινητού ;

Ευχαριστώ.

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις στους κατόχους του κινητού.

Πρώτον, η ποιότητα των κλήσεων είναι καλή ;

Δεύτερον, θα μπορούσατε να με ενημερώσετε σχετικά με το δείκτη sar του κινητού ;

Ευχαριστώ.

 

Λοιπον φιλε,το manual γραφει οτι " Η υψηλοτερη τιμη SAR που εδειξε σε δοκιμες αυτο το μοντελο ειναι 1,30" Αρα παιζει να ειναι και χαμηλοτερο σε μερικα κινητα.

 

ΕΠισης η ποιοτητα των κλησεων ειναι τελεια ! Ενα θα σου πω...εχω Wind και οπως πολλοι θα γνωριζουν δεν εχει καλη ποιοτητα στις κλησεις ( ασχετως αν εχει παντου και παντα σημα) με το μηχανακι αυτο εχω πολυ καλη ακουστικη !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μολις το παρήγγειλα.Ελπίζω να μην το μετανιώσω.

 

Να υποθέσω οτι πρέπει να προμηθευτώ micorsim πλέον ? Η κανονική sim δεν κάνει ε ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μολις το παρήγγειλα.Ελπίζω να μην το μετανιώσω.

 

Να υποθέσω οτι πρέπει να προμηθευτώ micorsim πλέον ? Η κανονική sim δεν κάνει ε ?

 

Αντε με το καλο φιλε-ναι θελει microsim !!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι οτι βλεπω πως του κάνουν σχετικα καλο promotion ακόμα και στο ραδιο,φαινεται πως θα τα παει καλα,καλο αυτο γιατι το κινητο αξίζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε κάτοχοι του τηλεφώνου μπορείτε να μου πείτε αν υποστηρίζει βιντεοκλήση μέσω 3G δικτύου ή μόνο μέσω κάποιας εφαρμογής (π.χ. Skype )?
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε κάτοχοι του τηλεφώνου μπορείτε να μου πείτε αν υποστηρίζει βιντεοκλήση μέσω 3G δικτύου ή μόνο μέσω κάποιας εφαρμογής (π.χ. Skype )?

 

ΠΡιν λιγο που δοκιμασα να κανω κληση παντως δεν εχει ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ !! Ξενερωσα λιγο αλλα ενταξει .

Link to comment
Share on other sites

ΠΡιν λιγο που δοκιμασα να κανω κληση παντως δεν εχει ΒΙΝΤΕΟΚΛΗΣΗ !! Ξενερωσα λιγο αλλα ενταξει .

 

Γενικα στο android δε γινεται να κανεις βιντεοκληση χωρις τη χρηση καποιας εφαρμογης..

Link to comment
Share on other sites

Γενικα στο android δε γινεται να κανεις βιντεοκληση χωρις τη χρηση καποιας εφαρμογης..

 

Βιντεοκληση εννοω οχι skype !!! Δηλαδη πρεπει να κατεβασω πιο προγραμμα για πες ;

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση εννοω οχι skype !!! Δηλαδη πρεπει να κατεβασω πιο προγραμμα για πες ;

 

Aκριβως οπως το λες. Βιντεοκληση σε andoid smartphone ΔΕ γινεται να κανεις χωρις εφαρμογη οπως το skype, viber κλπ. Ουσιαστικα η βιντεοκληση στα android smartphones ειναι η κληση μεσω των παραπανω εφαρμογων.

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως οπως το λες. Βιντεοκληση σε andoid smartphone ΔΕ γινεται να κανεις χωρις εφαρμογη οπως το skype, viber κλπ. Ουσιαστικα η βιντεοκληση στα android smartphones ειναι η κληση μεσω των παραπανω εφαρμογων.

 

 

Ενταξει μαλλον το μπερδευω με το ΝΟΚΙΑ που εχω στο οποιο ανοιγει κανονικα η camera στην κληση.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μαλλον το μπερδευω με το ΝΟΚΙΑ που εχω στο οποιο ανοιγει κανονικα η camera στην κληση.

 

Ακριβως. Αυτο με τη καμερα που λες, δε γινεται στα andoid... Δυστυχως......

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση μεσω παροχου κανουν τα Galaxy s 1&2 το Galaxy note και καποιο αλλο που δεν θυμαμαι τωρα....

το android δεν εχει 3G βιντεοκληση. καποια κινητα που εχουν ειναι παραμετροποιηση των κατασκευαστων.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αξιζει ι λετε να περιμενω για gsII? εγω το θελω κυριως για ταινιες,μουσικη,surfing

μεσο του usb otg θα μπορεσω να συνδεσω π.χ ποντικι,πληκτρολογιο?

Link to comment
Share on other sites

Για το OTG υπαρχει και σχετικο βιντεο στο youtube αρα θα ισχυει.

Περιμενω να μου ρθει το καλωδιο και θα δοκιμασω.

 

Η οθονη ειναι αλλου...φοβερη για ταινιες και παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Για το OTG υπαρχει και σχετικο βιντεο στο youtube αρα θα ισχυει.

Περιμενω να μου ρθει το καλωδιο και θα δοκιμασω.

 

Η οθονη ειναι αλλου...φοβερη για ταινιες και παιχνιδια

 

Παιχνιδια ; Οταν αποφασισει η Sony και η GameLoft να μας δωσει κανα σοβαρο τιτλο..προς το παρων τα πιο πολλα γνωστα παιχνιδια ΔΕΝ παιζουν !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...