Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βίντεο πως είναι με το παγωτό?

σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα η ics.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω http://www.xperiablog.net/2012/06/25/xperia-s-android-4-0-4-ics-firmware-6-1-a-0-452-review/ εχει ενα review του sony s με το ics αναλυει ολο το λειτουργικο
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το xperia s και σημερα μολις εβαλα το usb εγραψε νεα εκδοση λογισμικου στη μεση της ληψης εγραψε σφαλμα ματαιωθηκε η ληψη νεου λογισμικου και απο τοτε που ανοιγω το τηλ βγαζει ενα τριγωνακι με κιτρινο θαυμαστικο και δεν ανοιγει τι εγινε ?????τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς βλέπω απο ελάχιστους χρήστες εντυπώσεις απο την ICS.

 

Δευτερον, οσοι την βάλανε και αντιμετωπίζουν προβλήματα την βάλανε με clean install ή απο πάνω ? Και αν κάνανε καθαρή εγκατάσταση, μετά εγκαταστήσανε τις εφαρμογές τους απο την αρχή ή με κάποιου είδους app backup.

 

Για να δούμε δηλαδή αν είναι προβλήματα της ICS ή του τρόπου εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς βλέπω απο ελάχιστους χρήστες εντυπώσεις απο την ICS.

 

Δευτερον, οσοι την βάλανε και αντιμετωπίζουν προβλήματα την βάλανε με clean install ή απο πάνω ? Και αν κάνανε καθαρή εγκατάσταση, μετά εγκαταστήσανε τις εφαρμογές τους απο την αρχή ή με κάποιου είδους app backup.

 

Για να δούμε δηλαδή αν είναι προβλήματα της ICS ή του τρόπου εγκατάστασης.

 

Εγω πέρασα την ICS καθαρή με ftf. Εκανα και φορματ την εσωτερική μνήμη και περασα ολεσ τις εφαρμογές μου απο την αρχή απο το google play.

Πριν λιγες μερες εκανα κατι δοκιμές περασα ξανα gingerbread, 2-3 εκδοσεις, ξαναπέρασα με ftf την ICS και εκανα restore απο απο το pc companion και απο την ενσωματομενη εφαρμογή για restore. Αλλα μετά το restore και τις δοκιμες δεν ξέρω, το κινητό δεν ηταν τοσο smooth. Σημερα, εκανα ενα φορματ τα παντα και περασα καθαρή την ICS.

Προσωπικά ειμαι πολύ ευχαριστημένος με την ICS. Ολες αυτές οι αλλαγές κανουν το κινητό ακόμα πιο ευκολο στην χρήση. Δεν το είδα να βαραίνει παντως. Απο νούμερα δεν ξέρω cpu ram bam ppu , το βλεπω στην καθημερινή μου λειτουργία. Απο θέμα μπαταριας που πλεον ειναι το πιο συζητημενο θέμα, μια μερα με βγάζει άνετα. Εχει τύχει να το βάλω και το απογευματακι να φορτίσει λίγο για να εχω μπαταρία άνετα (3G, bluetooth, μπολικο σκάλισμα) μέχρι αργά το βράδυ.

Αυτή ειναι η ταπεινη μου άποψη. Ειμαι χιλια% ευχαριστημένος.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και πιο πανω εχω πολλα θεματακια με το παγωτο ,ακομα και μετα απο καθαρη εγκατασταση και ξανα περασμα ολες τις εφαρμογες απο την αρχη τα προβληματα που παραμενουν ειναι πολα φανταζομαι θα τα προσεξαν και αλλοι η ας τσεκαρουν τουλαχιστον .. αρχιζω .πιο αδυνατο σημα wi-fi ακομα και μεσα στο σπιτι, πιο αδυνατο σημα GPS αν και συνδεεται σε 3-5 δευτερα και στα δυο , πιο αδυνατο το ακουστηκο και η ενταση γενικα ,το Bluetooth εχει θεμα καθως δεν κραταει τη ρυθμηση και στη μουσικη κανει διακοπες ,αν και βελτιωθηκε μετα την καθαρη εγκατασταση, η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο πριν ,με την ιδια χρηση βγαζω δεν βγαζω τη μερα το περιμενα παντως αφου το παγωτο ειναι πιο βαρυ τελικα και τρωει και πιο πολυ μνημη .μετα τις εφαρμογες που ειχα και ξαναπερασα ξεκιναει με 150-200 mb ελευθερα !!! Πανε τα 300-350 που ηταν πριν .παντως κανει καλη διαχιριση δεν κολησε πουθενα ακομα και μετα το ανοιγμα ζορικων εφαρογων και παιχνιδιων ταυτοχρονα,πιστευω συντομα θα εχουμε ενημερωση γιατι ετσι δεν λεει , οποιος δεν την περασε δεν χανει και τιποτα αυτη ειναι η γνωμη μου ας γραψουν και αλλοι αν εχουν τα ιδια προβληματα η διαπιστοσαν καποιο αλλο [[και μια ερωτηση σε αυτους που ασχολουνται λιγο παραπανω ,ειναι δυνατο απο ενα gb μνημη να μενουν μονο 150 mb ελευθερα ?? τα win 7 ειναι πιο ελαφρια στο σταθερο .δεν ηταν αυτη η αρχικη ιδεα του android νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Περασα με φτφ την εκδοση CH εφοσον ειχα κανει wipe τα παντα στη συσκευη.

RAΜ: Ναι το ICS ειναι πιο "βαρυ" σε σχεση με GB.Αυτο γινεται λογω multitasking ανα πασα στιγμη χρειαστει ομως πορους κανει εξαιρετικη διαχειριση της μνημης αυτης οπου χρειαστει, για αυτο κ δεν βλεπουμε καποιο κολλημα σε εφαρμογη παρα τα μεγαλα νουμερα ;) ΣΤο χρηστη αυτο φαινεται σαν smooth εμπειρια, ενναλαγης εφαρμογων κλπ Αν δεν υπηρχε το αριθμητικο κομματι, δεν θα του εδινσ σημασια.

Wifi: ΝΑι δειχνει ασθενες σημα σε σχεση με GB αλλα η ποιοτητα τηγς συνδεσης καθως κ οι ταχυτητες DL/UL παραμενουν ιδιες. Η φυσικη αποσταση προσβασης των εκαστωτε hotspot παραμενει η ιδια, παρα το "ασθενες σημα".Αυτα τα αναφερω απο προσωπικη εμπειρια εντος σπιτιου,γραφειου, μαγαζιων που πηγαινω.

GPs: Για navigation δεν χρησιμοποιησα ποτε συσκυεη κινητου.Το gps το χρησιμοποιω με εφαρμογες τρεξιματος (runkeeper κλπ) οπου σε σχεση με πριν δουλευει το ιδιο. Στιγμα/διαδρομες/υψομετρικα δουλεουν απροβληματιστα οπως και πριν. Πολλες φορες δε φτανει μονο η συσκευη που εχουμε στα χερια μας για "καλο σημα" αφου εχει να κανει και με το περιβαλλον που χρησιμοποιουμε αυτες τις υπηρεσιες. Σε σχεση με αλλα smartphone ο συνδοιασμος που εχουμε για gps+glonass ειναι μοναδικος. Το αναφερω αυτο αφου επαγγελματικα ασχολουμαι με τοπογραφικα κλπ

...

 

Bluetooth: το εχω συνδεδεμενο στο αμαξι σε kenwood 5240bt. Κλησεις, μουσικη, βιντεο, καταλογος πραγματοποιουνται ολα απροβληματιστα απο την οθονη του κενγουντ. Η ποιοτητα της συνδεσης αυτης ειναι σταθερη διχως προβληματα σε κινητο η κενγουντ.Ο ηχος ειναι σταθερος επισης κατα τη διαρκεια κλησεων χωρις κενα κ διακοπες. Να σημειωθει οτι η Σονυ εχει προτεινει συγκεκριμενα αξεσουαρ bluetooth,hands free κλπ για τη συγκεκριμενη σειρα NXT s/p/u. Μονοπωλιακη τακτικη μεν αλλα δεν ειναι επι του παροντος.

Μπαταρια: Οτι εκανα πριν κανω και τωρα.Το φορτιζω καθε βραδυ και ενδιαμεσα αν χρειαστει το φορτιζω με usb στο αμαξι η σε pc στο γραφειο.

CAM: Λογω ICS περιμεναμε burst, κατι που δεν εγινε.Μεσω μαρκετ ομως υπαρχουν εφαρμογες που καλυπτουν αυτο το κενο. Η λειτουργια της ομως εγινε πιο γρηγορη και βελτιωθηκε εστω και λιγο η ληψη σε χαμηλο φωτισμο. Αυτοι του τραβουν βιντεο σιγουρα εχουν παρατηρησει αυξηση των mbps στα 720/1080p.H επιλογη για ζουμ μεσω pinch στην οθονη ειναι παλι μια πολυ καλη αναβαθμιση και επιλογη.

 

UI, APPS: Εφόσων υπαρχει market περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :P Υπηξε ομως σοβαρη αναβαθμιση στο εργοαστασιακο αλμπουμ, που κατ'εμε δεν υπαρχει λογος να βαλεις αλλη εφαρμογη.Resize ta widget επισης (με αλλους launcher γινοταν κ πριν). Ωστοσο μαζι με ICS ηρθε face-unlock. Χαθηκε καπως η εμπειρια του locked screen που ειχαμε πριν αλα τι να κανεις, ζεις κ με αυτα. Το να κλεινεις εισερχομενες κλησεις με ταυτοχρονη αποστολη sms ειναι πολυ βολικο για εμενα. Το να αφηνεις προσβαση απο λοκ σκρην στη καμερα, ενω εχεις λειτουργια fastcapture ειναι καπως αργοσχολο :P Τα διαφορα benchmark για τους tech freaks δειχνουν αυξηση των αποδοσεων σε σχεση με GB. Μη ξεχναμε πως συσκευη λογω marketing βγξκε με GB gia να μη χασει μεριδιο της αγορας.Συσκευη που φτιαχτηκε για ICS*. Οπως και ο music player με συμαβατοτητα flac σαν walkman εγινε πιο ευχαριστος. Η συνδεση με HDMI

γινεται και αυτη απροβληματιστα. Για τα λοιπα θεματα, τσεκαρετε οτι υπαρχουν περισσοτερες επιλογες στις ρυθμισεις/προγραμματιστες της συσκευης οπως η επιταχυνση μεσω hardware.ΘΑ δειτε σημαντικες διαφορες αν απραμετροποιησετε περισσοτερο τη συσκευη με αυτα. Και οχι δεν εχει να κανει με ροοτ επιλογες κλπ αλλα εργοστασιακες ελεω ics. Για την εκδοση 4.1 JB, Δε φταινε κ παντοτε οι εταιριες για τις αναβαθμισεις αφου η google πρεπει να promotarei κ τις συσκευες nexus που κυκλοφορυν στην αγορα, στις οποιες εχει μεριδιο πωλησεων κλπ Που το ξερουμε εμεις οτι δεν υπαρχουν συμφωνιες κατω απο το τραπεζι στο ποτε θα κυκλοφορυν και

επισημα αναβαθμισεις στις υπολοιπες εταιριες. Το Galaxy nexus ειχε ΙCS μονοπωλιο-"εργοστασιακο" τοσους μηνες ;) Αυτη η συζητηση βεβαια ειναι για αλλου :P

 

Συνιψιζοντας ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση αυτη, καθως εχουμε στα χερια μας ακριβως αυτο που αγορασαμε. Η GB δεν αξιοποιουσε τη συσκευη οπως θα επρεπε. Bugs υπαρχουν και θα διορθωθουν, σε καμια περιπτωση δεν ειμαστε"beta testers". Αυτα ειχα να πω, ελπιζω να εδωσα τα φωτα μου :P

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το xperia s και σημερα μολις εβαλα το usb εγραψε νεα εκδοση λογισμικου στη μεση της ληψης εγραψε σφαλμα ματαιωθηκε η ληψη νεου λογισμικου και απο τοτε που ανοιγω το τηλ βγαζει ενα τριγωνακι με κιτρινο θαυμαστικο και δεν ανοιγει τι εγινε ?????τι μπορω να κανω?

 

Δοκιμασε επιδιορθωση με pc companion ή sus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις την πέρασα κι εγω πάνω απο την προηγούμενη.Εντυπώσεις δεν μπορώ να πω ακόμη προφανώς, πέρα απ' το οτι δεν έγινε έκρηξη :D

 

Μια ερώτηση.Πως γίνεται να μεγαλώσουν λιγο τα εικονίδια στην notification bar, πριν την ανοίξεις ομως.Τα δείχνει μικρότερα σε σχέση με πριν.Αν την ανοίξω ειναι ολα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Aρνητικά ICS (μια εβδομάδα χρήσης)

 

- ΜΕΓΑ λαθος η αφαιρεση της "σιγασης" στο slidebar... τα XPERIA κινητα και ειδικά το S έχουν fast capture λειτουργία με dedicated button για το λόγο αυτό...

 

-Στις ειδοποιήσεις στο κλειδωμα οθόνης των μηνυμάτων εχει αφαιρεθεί ο μετρητής των εισερχομένων με αποτέλεσμα να μην ξέρεις πόσα μη αναγνωσμένα μηνύματα σου έχουν έρθει...

 

-Το wifi εμφανίζεται αδύναμο και το blutooth έχει προβλήματα συνδεσιμότητας (σύνδεση με car media - Lexus ct200h)

 

-Για τα widgets το κουμπί είναι μικροσκοπικό...σε αντιθεση με το XPERIA MINI (ICS) που η είσοδος γίνεται με πολύ πιο ομορφο τρόπο

 

-160 χαρακτήρες στα μηνύματα (αναμένεται αναβάθμιση εδω...)

 

-Στο μενού των ανοιχτών εφαρμογών ο τρόπος με τον οποίο "πεφτουν" οι υπόλοιπες εφαρμογές όταν κλείνεις μια σε δυσκολεύει εαν θες να κλείσεις πολλές και γρήγορα

 

-Ο explorer τρώει κολλήματα

 

-Στην εισαγωγή του PIN αντί για διάφανο πληκτρολόγιο εμφανίζεται ένα συμπαγές γκρι...θυμίζοντας 1.6......:mad:

 

-Τραγικά χαμηλή η ένταση του ακουστικού όπως και στις παλιότερες εκδόσεις..!! (ξερει κανεις καμια εφαρμογή για boost?? (όχι speaker..ακουστικού boost)

Edited by musick
10 years myphone member !!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι όταν κλείνω το κινητό για φόρτιση και το ανοίγω και κάνω πλοήγηση στις αρχικές οθόνες βλέπω λαγκαρισματάκια μέχρι να τα πάρει η μνήμη του κινητού. Μετά αν ξανακάνω 2η φορά πλοήγηση είναι smooth.

2 θετικά που έχω δει είναι η κάμερα έχει βελτιωθεί ειδικά στην λήψη 1280 που παλιά έκανε διακοπές καθώς έκανες panning και το σκρολάρισμα στς επαφές που δεν κάνει καυόλου σπασιματάκια. Θα επανέλθω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ τις εντυπώσεις μου για το ICS.

Καταρχήν μου βγάζει 8 καινούργια email από τον λογαριασμό exchange ενώ δεν έχω κανένα, αν έρθει ένα μου βγάζει 9 !!!

Ένα μικρό lag όταν ανοίγεις τον dialer μετά από ώρα, αργεί να δήξει τα νούμερα του dialpad.

Bluetooth κτλ δεν έχω προσέξει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Υπηξε ομως σοβαρη αναβαθμιση στο εργοαστασιακο αλμπουμ, που κατ'εμε δεν υπαρχει λογος να βαλεις αλλη εφαρμογη

εδώ στο nexus s μου φαίνεται ωραίο, φαντάζομαι πως στο xperia s θα είναι τούμπανο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτος ο οδηγος για root χωρις να ξεκλειδωσουμε το Bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1742992

 

Ερωτησεις: 1) Σε περιπτωση που χρειαστουμε σερβις μπορουμε να το παμε με οποια επισημη rom θελουμε (αλλης γεωγραφικης περιοχης)?

2) Αλαζοντας της τιμες στο build.prop και μετα με το sus μπορουμε να φλασαρουμε τη rom της περιοχης που θελουμε? δηλαδη αν βαλω τα Ελληνικα νουμερα στοbuild.prop θα περαστει η ελληνικη Rom?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτος ο οδηγος για root χωρις να ξεκλειδωσουμε το Bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1742992

 

Ερωτησεις: 1) Σε περιπτωση που χρειαστουμε σερβις μπορουμε να το παμε με οποια επισημη rom θελουμε (αλλης γεωγραφικης περιοχης)?

2) Αλαζοντας της τιμες στο build.prop και μετα με το sus μπορουμε να φλασαρουμε τη rom της περιοχης που θελουμε? δηλαδη αν βαλω τα Ελληνικα νουμερα στοbuild.prop θα περαστει η ελληνικη Rom?

 

Επιτέλους! Έφυγα για custom!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Έφυγα για custom!
Απ'όσο ξέρω δε μπορείς να βάλεις custom rom με κλειδωμένο bootloader, άσχετα αν έχεις root.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι όταν κλείνω το κινητό για φόρτιση και το ανοίγω και κάνω πλοήγηση στις αρχικές οθόνες βλέπω λαγκαρισματάκια μέχρι να τα πάρει η μνήμη του κινητού. Μετά αν ξανακάνω 2η φορά πλοήγηση είναι smooth.

2 θετικά που έχω δει είναι η κάμερα έχει βελτιωθεί ειδικά στην λήψη 1280 που παλιά έκανε διακοπές καθώς έκανες panning και το σκρολάρισμα στς επαφές που δεν κάνει καυόλου σπασιματάκια. Θα επανέλθω.

 

Επανήλθα. Το σκρολάρισμα στο internet ειναι επιτέλους άριστο με το μαμίσιο πρόγραμμα , (απλά δεν βλέπω να κάνει την αναδίπλωση κειμένου που έκανε παλιότερα, θα το ξαναελέγξω.)

Επίσης αυτά τα εφέ που κάνει μέσα στο μενού δεν ακυρώνονται όπως παλιά μέσα από το μενού οθόνη ???

Ένα αρνητικό είναι ότι κάνει ώρα από την στιγμή που πατάς το κουμπί της κλήσης ή των επαφών για να μπει στο μενού την π΄ρωτη φορά. Και γενικά στις περισσότερες εφαρμογές αργεί την πρωτη φορά να μπει.

Με bluetooth δεν έχω θέμα ούτε στην ένταση ούτε κάπου αλλού έχω 1 της νοκια.

Resizing δεν έχω βρει πώς κάνει ούτε ξεκλείδωμα με face. Ξέρει κανείς?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Νέος κάτοχος του σπουδαίου κινητού! 2 ερωτήσεις πρακτικές και πολύτιμες. Έχω android κινητό (samsung) και θέλω στο νέο μου τηλέφωνο το sony S να περάσω τις επαφές μου αλλα και τους διαλόγους των sms μου. Πως μπορώ να το κάνω; Συνδέθηκα μέσω gmail αλλα ο συγχρονισμός δεν απέφερε τίποτε. Δεν έχω βάλει και κάρτα sim στο νέο κινητό μου. Μήπως φταίει αυτό; Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθα. Το σκρολάρισμα στο internet ειναι επιτέλους άριστο με το μαμίσιο πρόγραμμα , (απλά δεν βλέπω να κάνει την αναδίπλωση κειμένου που έκανε παλιότερα, θα το ξαναελέγξω.)

Επίσης αυτά τα εφέ που κάνει μέσα στο μενού δεν ακυρώνονται όπως παλιά μέσα από το μενού οθόνη ???

Ένα αρνητικό είναι ότι κάνει ώρα από την στιγμή που πατάς το κουμπί της κλήσης ή των επαφών για να μπει στο μενού την π΄ρωτη φορά. Και γενικά στις περισσότερες εφαρμογές αργεί την πρωτη φορά να μπει.

Με bluetooth δεν έχω θέμα ούτε στην ένταση ούτε κάπου αλλού έχω 1 της νοκια.

Resizing δεν έχω βρει πώς κάνει ούτε ξεκλείδωμα με face. Ξέρει κανείς?

 

Για resizing τι ενοοεις? αν εννοείς στα widget πχ ημερολογιο gmail κτλ σου εχει να τραβηξεις το πλαισιο και να το προσαρμοσεις. Αν απο την αλλή, εννοείς την γραμματοσειρα του UI, πας στιρ ρυθμίσεις, προβολή και επιλέγεις μέγεθος γραμματοσειρας.

 

Για το faceunlock πας στις ρυθμίσεις, ασφάλεια, κλειδωμα οθόνης, και επιλέγεις Ξεκλείδ. μέσω προσώπου.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Για resizing τι ενοοεις? αν εννοείς στα widget πχ ημερολογιο gmail κτλ σου εχει να τραβηξεις το πλαισιο και να το προσαρμοσεις. Αν απο την αλλή, εννοείς την γραμματοσειρα του UI, πας στιρ ρυθμίσεις, προβολή και επιλέγεις μέγεθος γραμματοσειρας.

 

Για το faceunlock πας στις ρυθμίσεις, ασφάλεια, κλειδωμα οθόνης, και επιλέγεις Ξεκλείδ. μέσω προσώπου.

 

Ok για το faceunlock. Αλλά με το resizing στα widget πάλι δεν τα κατάφερα. Πως το τραβάς το πλαίσιο ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μιλάτε για εξειδικευμένα πράγματα,άρα ξέρετε πολλά περι του κινητού και μἀφήνετε να παλεύω τόσες ώρες και να μην μπορώ να βγάλω μια άκρη;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μιλάτε για εξειδικευμένα πράγματα,άρα ξέρετε πολλά περι του κινητού και μἀφήνετε να παλεύω τόσες ώρες και να μην μπορώ να βγάλω μια άκρη;

Δοκιμασε το myphoneexploler απο το μαρκετ, και εχει και για pc!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Νέος κάτοχος του σπουδαίου κινητού! 2 ερωτήσεις πρακτικές και πολύτιμες. Έχω android κινητό (samsung) και θέλω στο νέο μου τηλέφωνο το sony S να περάσω τις επαφές μου αλλα και τους διαλόγους των sms μου. Πως μπορώ να το κάνω; Συνδέθηκα μέσω gmail αλλα ο συγχρονισμός δεν απέφερε τίποτε. Δεν έχω βάλει και κάρτα sim στο νέο κινητό μου. Μήπως φταίει αυτό; Ευχαριστώ.

Για της επαφες δες τον οδηγο του @kampinas στο ποστ #17 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3540901#post3540901 με αυτον τον οδηγο οταν πηρα νεο τηλεφωνο ηρθαν οι επαφες.

Για sms δεν ξερω, δεν στελνω συχνα.... :p:lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...