Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περάσεις πρώτα tft της gingerbread της περιοχής αυτής (δε ξέρω αν υπάρχει συγκεκριμένα για ελλάδα), λογικά θα στο βγάλει σαν update μετά.

 

 

Το fw εδω αντιστοιχει στο CE της Σονυ ? Γιατι δε βρηκα καποιο συγκεκριμενο fw για Ελλαδα. Αν θελει κ δε βαριεται καποιος ας κανει ενα ftf Gb :P Γιατι δεν κρατησα back up οταν φλασαρα ics.

 

ωχ!!!! θέλω να περάσω αυτήν γιατί με tft τρώει κάτι κολλήματα.

 

Τι ειδους κολληματα ? Εγω δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599303#

Edited by jotoxic
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το fw εδω αντιστοιχει στο CE της Σονυ ? Γιατι δε βρηκα καποιο συγκεκριμενο fw για Ελλαδα. Αν θελει κ δε βαριεται καποιος ας κανει ενα ftf Gb :P Γιατι δεν κρατησα back up οταν φλασαρα ics.

 

 

 

Τι ειδους κολληματα ? Εγω δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599303#

όταν είμαι μέσω wi-fi στο ίντερνετ ψιλοκολάει και όταν μιλάω και πάω να το κλείσω και το βγάζω από το αυτί αργεί πολύ η οθόνη να ανάψει για να πατήσω τέλος κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκίνησα να κάνω την αναβάθμιση δεν μου βγάζει πλέον σφάλμα.

Μάλλον μου το κράταγε δώρο η Sony για τα γενέθλια μου.

 

Χρόνια μου πολλά.

 

Επιτέλους παγωτό στο κινητό μου!!!

 

Το περίμενα καιρό.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση και οι εντυπωσεις μαλον με αφηνουν [ παγωμενο] Δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα μεσω wifi ουτε στο ανοιγμα εφαρμογων ουτε και στην αποκριση των πληκτρων που ειχε φτιαξει με την προηγουμενη ετσι και αλλιως.η συνδεση στο δυκτιο γινετε σε 3-4 δευτερα ,δορυφορο κλειδωνει μεσα σε 5 δευτερα [[οπως και πριν]] Η καμερα καμια απολυτως διαφορα πτωχη σε ποιοτητα για τετοιο τηλεφωνο με αυτες τις δυνατοτητες [[οποιος ειχε το C-905 καταλαβαινει]]. Με τη μνημη τωρα εχει ενα θεματακι καθως τρωει περισοτερη απο πριν τα 300-350 ελευθερα απο πριν εχουν πεσει στα 200-250 mb χωρις να κολαει πουθενα ομως ακομα και με το ανοιγμα απαιτητηκων εφαρμογων -παιχνιδιων [ουτε και το arc που εχω κολαγε πουθενα και ειναι σαφως κατωτερο σε δυνατοτητες]και οπως το περιμενα η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο πριν . αν περασε κανεις αλλος το παγωτο ας γραψει τις αντυπωσεις αν τσεκαρε κατι διαφορετικο.
Link to comment
Share on other sites

εγώ που το είδα σε έναν φίλο, του είχε βάλει το παγωτό και φαινόταν η διαφορά στην απόκριση των πλήκτρων και στις εφαρμογές.

δεν το χειρίστηκα πολύ αλλά δίνω μία μικρή εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση και οι εντυπωσεις μαλον με αφηνουν [ παγωμενο] Δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα μεσω wifi ουτε στο ανοιγμα εφαρμογων ουτε και στην αποκριση των πληκτρων που ειχε φτιαξει με την προηγουμενη ετσι και αλλιως.η συνδεση στο δυκτιο γινετε σε 3-4 δευτερα ,δορυφορο κλειδωνει μεσα σε 5 δευτερα [[οπως και πριν]] Η καμερα καμια απολυτως διαφορα πτωχη σε ποιοτητα για τετοιο τηλεφωνο με αυτες τις δυνατοτητες [[οποιος ειχε το C-905 καταλαβαινει]]. Με τη μνημη τωρα εχει ενα θεματακι καθως τρωει περισοτερη απο πριν τα 300-350 ελευθερα απο πριν εχουν πεσει στα 200-250 mb χωρις να κολαει πουθενα ομως ακομα και με το ανοιγμα απαιτητηκων εφαρμογων -παιχνιδιων [ουτε και το arc που εχω κολαγε πουθενα και ειναι σαφως κατωτερο σε δυνατοτητες]και οπως το περιμενα η μπαταρια κραταει λιγοτερο απο πριν . αν περασε κανεις αλλος το παγωτο ας γραψει τις αντυπωσεις αν τσεκαρε κατι διαφορετικο.

 

Φιλε μου αυτα που αναφερεις δεν μου αρεσουν καθολου,αν ειναι μονο αισθητικη αναβαθμιση τι να το κανουμε το παγωτο υποτιθετε θα φερει και καποια βελτιωση εστω και ελαφρως τουλαχιστον στη μπαταρια και στην αποκριση των capactive button.

Με τη μνημη δεν χρειαζεται να ανησυχης καθολου τα κανει αυτα με την ics και δεν επηρεαζει καθολου την ικανοτητα στη διαχειρηση εφαρμογων και στην αποκριση γενικοτερα.Τα ιδια κανει στο μεγεθως διαθεσιμης μνημης και στο S3 να φανταστεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κι εγω παγωτατζης.Προς το παρων εμφανησιακα βλεπω διαφορες.Και πιο

γρηγορη μεταβαση ανα σελιδα μενου.Συντομα θα σας ενημερωσω και για αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όλα ωραία το μονό που με προβληματίζει είναι ότι έχει ανεβάσει λίγο παραπάνω την θερμοκρασία..3-4 βαθμούς!!
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βαλει ICS μεσω flashtool και ειχα φλασαρει και ενα image file για το ροοτ...

τωρα που θελω να βαλω το pc companion να κανει την 'επισημη' αναβαθμιση,μου λεει οτι εχω πειραγμενο λογισμικο και δεν μπορει να γινει η αναβαθμιση...

 

τι πρεπει να κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βαλει ICS μεσω flashtool και ειχα φλασαρει και ενα image file για το ροοτ...

τωρα που θελω να βαλω το pc companion να κανει την 'επισημη' αναβαθμιση,μου λεει οτι εχω πειραγμενο λογισμικο και δεν μπορει να γινει η αναβαθμιση...

 

τι πρεπει να κανω τωρα?

Ξανα κλειδωνεις τον bootloader απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527159

κοιτα το δευτερο ποστ που λεει relocking bootloader και μετα κανε επιδιωρθωση απο το pc companion...

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

Ξανα κλειδωνεις τον bootloader απο εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527159

κοιτα το δευτερο ποστ που λεει relocking bootloader και μετα κανε επιδιωρθωση απο το pc companion...

 

ο bootloader τα κανει ολα ε?:mad::mad:

θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

στο walkman

 

Ναι κανονικα

 

Που μπορω να δω τι νεο υπαρχει και τι αλλαζει με την αναβαθμιση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα

 

Ναι και εμένα κανονικά... Θέλω μια χάρη.Πως κάνουμε φάκελο στην αρχική οθόνη για να βάλω μέσα εικονίδια από εφαρμογές??

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βαλει ICS μεσω flashtool και ειχα φλασαρει και ενα image file για το ροοτ...

τωρα που θελω να βαλω το pc companion να κανει την 'επισημη' αναβαθμιση,μου λεει οτι εχω πειραγμενο λογισμικο και δεν μπορει να γινει η αναβαθμιση...

 

τι πρεπει να κανω τωρα?

 

καλησπερα. Ειχα περασει την ICS με ftf. Συνδεσα το κινητό με pc companion, πάτησα την αναβάθμιση αλλα δεν άλλαξε τιποτα σχετικά με την ελληνική γλώσσα με τα sms η κάτι διαφορετικό. Ειχα παρει backup τα πάντα τωρα τα κάνω επαναφορά. Για να δούμε..

 

Το κινητό δεν εγινε ποτε ρουτ ουτε ξεκλειδωσα ποτε τον bootloader

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα κανονικά... Θέλω μια χάρη.Πως κάνουμε φάκελο στην αρχική οθόνη για να βάλω μέσα εικονίδια από εφαρμογές??
Αν πάρεις μια συντόμευση και τη ρίξεις πάνω σε μια άλλη, φτιάχνει φάκελο και τις βάζει και τις 2 μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται το στιγμιοτυπο εικονας? παλια πατουσα το power button Και το βγαζε... τωρα δεν υπαρχει...

 

Κ αν ξερει κανεις συγκεντρςμενα τις αλλαγες με την αναβαθμιση... Ευχαριστω !:)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται το στιγμιοτυπο εικονας? παλια πατουσα το power button Και το βγαζε... τωρα δεν υπαρχει...

 

Κ αν ξερει κανεις συγκεντρςμενα τις αλλαγες με την αναβαθμιση... Ευχαριστω !:)

Για screenshot κρατάς πατημένο power + vol.down.

Υπάρχει ένα βιντεάκι από τη sony που δείχνει κάποιες από τις αλλαγές εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=i189IkIvJc0&feature=youtu.be

Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο αναλυτικό.

Link to comment
Share on other sites

Για screenshot κρατάς πατημένο power + vol.down.

Υπάρχει ένα βιντεάκι από τη sony που δείχνει κάποιες από τις αλλαγές εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=i189IkIvJc0&feature=youtu.be

Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο αναλυτικό.

 

Να σαι καλα ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με τη μεταφορά αρχείων μεταξύ pc / κινητού με την ics; Εμένα όταν μείνει για αρκετή ώρα το κινητό συνδεδεμένο χωρίς να κάνω κάτι, αν μετά πάω να αντιγράψω αρχεία από το pc στο κινητό, βγάζει σφάλμα ότι μπορεί να έχει αποσυνδεθεί, ενώ φαίνεται κανονικά συνδεδεμένο. Αν βγάλω και ξαναβάλω το usb καλώδιο δουλεύει κανονικά μετά.

 

Επίσης, κάτι που αντιμετωπίζουν αρκετοί χρήστες, όταν χρησιμοποιώ τα bluetooth ακουστικά μου (MW600) για να ακούω μουσική, ό,τι και να κάνω στο κινητό, μερικές φορές και χωρίς να το πειράζω, κάνει διακοπές ο ήχος :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με τη μεταφορά αρχείων μεταξύ pc / κινητού με την ics; Εμένα όταν μείνει για αρκετή ώρα το κινητό συνδεδεμένο χωρίς να κάνω κάτι, αν μετά πάω να αντιγράψω αρχεία από το pc στο κινητό, βγάζει σφάλμα ότι μπορεί να έχει αποσυνδεθεί, ενώ φαίνεται κανονικά συνδεδεμένο. Αν βγάλω και ξαναβάλω το usb καλώδιο δουλεύει κανονικά μετά.

 

Επίσης, κάτι που αντιμετωπίζουν αρκετοί χρήστες, όταν χρησιμοποιώ τα bluetooth ακουστικά μου (MW600) για να ακούω μουσική, ό,τι και να κάνω στο κινητό, μερικές φορές και χωρίς να το πειράζω, κάνει διακοπές ο ήχος :(

 

Αυτο με το MW 600 δεν ειναι καλο νεο,εχω παρει και το καινουργιο bluetooth της Sony ελπιζω να μην εχει τετοια θεματα που γενικως ολα τα Sony κινητα μου δουλευαν απροβληματιστα με τα bluetooth γενικοτερα:worry:

Παντως η συσκευη μου παιρνει παραταση αλλα μια εβδομαδα διοτι σημερα που επικοινωνισα μου λενε οτι δεν εχουν ανταλλακτικα οθονης και τα περιμενουν απο Σουηδια.....Για να δουμε παμε για μηνα στανταρ αναμονης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...