Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το s(e)us το έχεις στο pc σου? http://www.sonymobile.com/...pdate-service/

Και το pc companion? http://www.sonymobile.com/.../pc-companion/

Αν δεν τα έχεις κατέβασε τα στο pc σου και άνοιξε τα, μετά κάνε το βήμα 2 που γράφει στο xda.

Κάνε επανεκκίνηση στο pc σου. Αποσυμπιεσε το αρχείο που κατέβασες από το xda.

απενεργοποίησε τα antivirus στο pc σου και ακολουθησε από την αρχή τον οδηγό από το xda .

Τα ειχα και τα 2 προγραμματα στο pc μου.Τα ξαναεβαλα αλλα και παλι τιποτα.

 

εγω εκανα την διαδικασια με antivirus ανοιχτο.

δες τους drivers στην διαχειριση συσκευων

[ATTACH]31482[/ATTACH]

οταν ανοιγεις το eroot μετα το αρχειο που κατεβαζει, συνδεσε το τηλ. τι σου εμφανιζει?

αυτο?

[ATTACH]31483[/ATTACH]

η αυτο?

[ATTACH]31484[/ATTACH]

Edited by tzacool2
XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εκανα την διαδικασια με antivirus ανοιχτο.

δες τους drivers στην διαχειριση συσκευων

[ATTACH]31482[/ATTACH]

οταν ανοιγεις το eroot μετα το αρχειο που κατεβαζει, συνδεσε το τηλ. τι σου εμφανιζει?

αυτο?

[ATTACH]31483[/ATTACH]

η αυτο?

[ATTACH]31484[/ATTACH]

 

Απο τους drivers δεν μου εμφανιζει τιποτα.Και μετα που κατεβαζει το αρχειο μου εμφανιζει την πρωτη εικονα που ανεβασες

Εκατσα και σε αλλον υπολιγιστη,μου περασε τους drivers οπως μου εδειξες,αλλα ειχα αλλο προβλημα.Μολις τρεχω το eroot,με το που κατεβαζει το αρχειο κλεινει,ενω μου αναγνωριζει το τηλεφωνο

Edited by vino_89
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα και τα 2 προγραμματα στο pc μου.Τα ξαναεβαλα αλλα και παλι τιποτα.

 

Απο τους drivers δεν μου εμφανιζει τιποτα.Και μετα που κατεβαζει το αρχειο μου εμφανιζει την πρωτη εικονα που ανεβασες

Εκατσα και σε αλλον υπολιγιστη,μου περασε τους drivers οπως μου εδειξες,αλλα ειχα αλλο προβλημα.Μολις τρεχω το eroot,με το που κατεβαζει το αρχειο κλεινει,ενω μου αναγνωριζει το τηλεφωνο

δ

δοκιμασε αυτους τους drivers με απλη εγκατασταση οχι με τις οδηγιες που λεει και δες.αν οχι καντο με τις οδηγιες και δες παλι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2044804

XPERIA Z1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες εχω ενα xperia s του αδελφού μου

Το εχω ρουταρει κανονικά ολα οκ ..cwm περασα ολα οκ . Δεν μπορω να το βαλω recovery με τιποτα ουτε με το μπλε led ουτε με volume + με τπτ ..μαλλον θα το σπάσω ...

Καμια δοκιμασμένη ιδεα να μπω recovery . να του περασω αλλη ρομ ???

 

Ευχαριστώ .

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες εχω ενα xperia s του αδελφού μου

Το εχω ρουταρει κανονικά ολα οκ ..cwm περασα ολα οκ . Δεν μπορω να το βαλω recovery με τιποτα ουτε με το μπλε led ουτε με volume + με τπτ ..μαλλον θα το σπάσω ...

Καμια δοκιμασμένη ιδεα να μπω recovery . να του περασω αλλη ρομ ???

 

Ευχαριστώ .

 

Δοκιμασες με διαδοχικα tap tap στο logo της sony??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι θα γίνει με το jb? πότε θα μας έρθει?

 

για 14-15 Aπρίλη λένε στα διάφορα blogs έξω. αλλά και πάλι αυτό δεν είναι σίγουρο :)

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το sony μου έχει σπάσει τα νεύρα, βασικά το πρόβλημα τα έκανε πάντα (άσχετα με την έκδοση του λειτουργικού) απλός μου έτυχε αρκετές φορές τώρα τελευταία που με ενόχλησε αφάνταστα.

Πολλές φορές κολλάει όταν πάς να κάνεις κλήση, ή αργεί πολύ να μπει στο μενού του τηλεφώνου, να βγάλει τον κατάλογο κτλ ή αν επιλέξεις να κάνει κλήση σε έναν αριθμό δεν κάνει τίποτα (ούτε το κουμπί να πάει στην αρχική οθόνη δουλεύει) και αν έχεις πατήσει 2-3 φορές να κάνει κλήση σε έναν αριθμό θα ξεκινήσει να καλεί τον αριθμό μετά από 10-20 δευτερόλεπτα, και αν πατήσεις τερματισμό κλήσης, όταν θα κάνει με καθυστέρηση τερματισμό κλήσης , θα ξανά καλέσει τον αριθμό γιατί επέλεξες πάνω από μία φορά τον αριθμό όταν τον κάλεσες.

Είναι πολύ εκνευριστικό όταν θέλεις να καλέσεις επάγοντος ένα τηλέφωνο.

Το έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια παρακαλω φλασαρα το xperia s ολα οκ ροοτ και cwm περασα ρομ ολα οκ την εκανε κανονικα εγκατάσταση αλλα ξεκιναει και κολλάει στο logo sony και μετα κανει reboot ξανα και ξανα δεν μπορω να μπω σε recovery με ταπ στο sony logo συνεχεια κανει επανεκκίνηση ...

Καμια ιδεα κανεις ??

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια παρακαλω φλασαρα το xperia s ολα οκ ροοτ και cwm περασα ρομ ολα οκ την εκανε κανονικα εγκατάσταση αλλα ξεκιναει και κολλάει στο logo sony και μετα κανει reboot ξανα και ξανα δεν μπορω να μπω σε recovery με ταπ στο sony logo συνεχεια κανει επανεκκίνηση ...

Καμια ιδεα κανεις ??

 

Δοκίμασε να του κάνεις ένα reset κρατώντας πατημένα ταυτόχρονα το power και το volume up. Μολις νιώσεις τη δόνηση άφησέ τα να δεις τι θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα φιλε μου παλι το ιδιο κανει φορτώνει το λογκο σονυ παει να φορτώσει την ρομ και κανει επανεκκίνηση. ..το θεμα ειναι να μπω recovery ....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα φιλε μου παλι το ιδιο κανει φορτώνει το λογκο σονυ παει να φορτώσει την ρομ και κανει επανεκκίνηση. ..το θεμα ειναι να μπω recovery ....

Το τηλεφωνο ανοιγει? απλα δεν μπορεις να μπεις σε recovery?

Δες αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler&feature=search_result δεν την εχω δοκιμασει σε xperia s

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγει και κολλάει στο sony logo δεν φορτώνει την ρομ μενει εκει και κανει επανεκκίνηση μετα ..και ξανα το σονυ λογκο παει να φορτωση την ρομ και ξανακάνει επανεκκίνηση συνέχεια. .

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ανοιγει? απλα δεν μπορεις να μπεις σε recovery?

Δες αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pvy.CWMinstaler&feature=search_result δεν την εχω δοκιμασει σε xperia s

 

Από ότι κατάλαβα του έχει μπει σε bootloop και δε μπαίνει recovery με τίποτα οπότε δε μπορεί να βοηθήσει η εφαρμογη.

 

Το εκανα φιλε μου παλι το ιδιο κανει φορτώνει το λογκο σονυ παει να φορτώσει την ρομ και κανει επανεκκίνηση. ..το θεμα ειναι να μπω recovery ....

 

Δοκίμασες να μπεις στο recovery αμμέσως μόλις του έκανες το reset ή το άφησες και σου έκανε επανεκίνηση? Επίσης πόσες φορες κάνεις tap στο logo της sony; Θέλει πολλά συνεχόμενα tap.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα του έχει μπει σε bootloop και δε μπαίνει recovery με τίποτα οπότε δε μπορεί να βοηθήσει η εφαρμογη.

 

Δοκίμασες να μπεις στο recovery αμμέσως μόλις του έκανες το reset ή το άφησες και σου έκανε επανεκίνηση? Επίσης πόσες φορες κάνεις tap στο logo της sony; Θέλει πολλά συνεχόμενα tap.

Εγω δεν καταλαβα καθολου αν ανοιγει το τηλεφωνο ή αν απλα δεν μπορει να μπει σε recovery, για αυτο εγραψα για την εφαρμογη γιατι δεν καταλαβα.

 

Ισως να δοκιμασει παλι να περασει το cwm?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καμια 30 φορες το παταω θα βγει η οθονη απο πισω σε λιγο αν συνεχίσω ετσι ...

Κανει επανεκκίνηση απο μονο του δεν μπαινει με τπτ σε recovery mode και volume δοκιμασα και παλι τπτ

Θα φυγει απο το μπαλκονι....

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Καμια 30 φορες το παταω θα βγει η οθονη απο πισω σε λιγο αν συνεχίσω ετσι ...

Κανει επανεκκίνηση απο μονο του δεν μπαινει με τπτ σε recovery mode και volume δοκιμασα και παλι τπτ

Θα φυγει απο το μπαλκονι....

 

Ψυχραιμία! Όταν κρατάς πατημένο το power μαζί με το volume up κάνει τη χαρακτηριστική δόνηση? Αν όχι τότε κράτα τα μέχρι να την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την κανει την δόνηση

 

Δεν υπαρχει κανα πρόγραμμα να περασω απο το pc την νεα ρομ μπας και ξεμπλωκαρει ???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο εύκολα κατέβασε το s(e)us στο pc σου και ακολούθησε της οδηγίες http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανα πρόγραμμα να περασω απο το pc την νεα ρομ μπας και ξεμπλωκαρει ???

 

 

 

 

 

 

 

Για ποιο εύκολα κατέβασε το s(e)us στο pc σου και ακολούθησε της οδηγίες http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

 

Θα στο φερει σε μαμα κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια 30 φορες το παταω θα βγει η οθονη απο πισω σε λιγο αν συνεχίσω ετσι ...

Κανει επανεκκίνηση απο μονο του δεν μπαινει με τπτ σε recovery mode και volume δοκιμασα και παλι τπτ

Θα φυγει απο το μπαλκονι....

 

Αν κάνει 3 φορές δόνηση με pwr +vol up κλείνει το τηλεφωνο.

Κανε αυτο και μετα φλασαρετο με flashtool. Το εχω πάθει και γω δεν ειναι τιποτα, μην αγχώνεσαι...θα το φτιάξεις με λιγη προσπάθεια ;-)

Link to comment
Share on other sites

Με το sony update μου λεει απλα οτι εχω την τελευταία αναβάθμιση δεν βρισκει κατι να το ξανακανω μαμα ουτε μου δίνει αλλη επιλογη..

Κατεβασα το flash tool και εκανα acount το πρωι και περιμένω ακομα να μου στείλουν mail για επιβεβαίωση οτι ναναι...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

Με το sony update μου λεει απλα οτι εχω την τελευταία αναβάθμιση δεν βρισκει κατι να το ξανακανω μαμα ουτε μου δίνει αλλη επιλογη..

Κατεβασα το flash tool και εκανα acount το πρωι και περιμένω ακομα να μου στείλουν mail για επιβεβαίωση οτι ναναι...

 

Στο Sony update service αφού συνδέσεις το κινητό κρατώντας πατημένο το volume down για να αναγνωρίσει τη συσκευή σου εμφανίζει αν υπάρχει κάποιο νέο λογισμικό. Αν όχι σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις επανεγκατάσταση. Πρέπει να φαίνεται κάπως έτσι:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...