Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γνωρίζει κανενας τι αλλαγές κάνανε στην 67?

 

Κάποιοι είδαν βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας. Επίσης η έκδοση αυτή λύνει ένα πρόβλημα με το GPS που έχανε το σήμα μετά από κάποια ώρα.

 

Sent from my LT26i

Link to comment
Share on other sites

δλδ το κινητο δεν μπορει να διαβασει οποιοδηποτε αρχειο πανω απο 4 gb,ειτε το στειλεις μεσο pc ειτε memory stick???

το κινητο εχει κανονικο gps σωστα??δλδ δεν χρειαζεται συνεχεια το ιντερνετ.αν εχει κανονικο(ποθ νομιζω) γιατι εχει και a-gps??

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

δλδ το κινητο δεν μπορει να διαβασει οποιοδηποτε αρχειο πανω απο 4 gb,ειτε το στειλεις μεσο pc ειτε memory stick???

το κινητο εχει κανονικο gps σωστα??δλδ δεν χρειαζεται συνεχεια το ιντερνετ.αν εχει κανονικο(ποθ νομιζω) γιατι εχει και a-gps??

ευχαριστω:)

Από στικάκι θα μπορεί, όταν θα έχουμε custom kernel με ntfs support :)

 

Έχει κανονικό gps, το a-gps βοηθάει απλώς στην εύρεση του αρχικού στίγματος, κάτι βέβαια που δε νομίζω ότι χρειάζεται ιδιαίτερα στο xperia s, αφού υποστηρίζει και το ρωσικο σύστημα(glonass) και βρίσκει ανά πάσα στιγμή πολλούς δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα ονλινε καταστήματα στο σκρουτζ είναι αξιόπιστα για να το πάρω?Οπως το VnP και το Open365?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Τα διάφορα ονλινε καταστήματα στο σκρουτζ είναι αξιόπιστα για να το πάρω?Οπως το VnP και το Open365?:worry:

 

τα δυο αυτα ειναι αξιοπιστα.

μπορεις να διαβασεις τι κριτικες των πελατων τους (skroutz.gr)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ξέρει κανένας που μπορώ βρω screen protector γιατι το δικο μου το εβαλα λαθος και?!?!?!!?

 

Στο eBay ή πλαίσιο και σε οποίο κατάστημα ασχολειται με κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες βράδυ το κινητό για φόρτιση και το έβγαλα 00:45. Άναψα το κινητό να δω την μπαταρία και ηταν στο 100%.Ενεργοποιήθηκε η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας (το έχω βάλει να γίνεται κάθε βράδυ από12 έως 7 το πρωί). Μετά από μια ώρα στις 1.45 είδα την μπαταρία στο 96%. Αυτή την ώρα (8.00) έχω 94%. Δεν μπορώ να καταλάβω τί γίνεται ?? Σε 1 ώρα έπεσε 4% και σε 6 ώρες και κάτι έπεσε μόλις 2%. Ξέρει κανείς έχει παρατηρήσει κανείς πτώση της μπαταρίας στην αρχή λειτουργίας του κινητού? Είναι δυνατόν η εξοικονόμηση ενέργειας να μου "'εφαγε" 4%??

 

Δεν φημίζεται για την μπαταρία του,το εχουμε ξανασχολιασει σελίδες πιο πίσω το θέμα αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δλδ το κινητο δεν μπορει να διαβασει οποιοδηποτε αρχειο πανω απο 4 gb,ειτε το στειλεις μεσο pc ειτε memory stick???
Δεν είναι θέμα κινητού. Είναι θέμα FAT32 το filesystem δηλαδή στο οποίο έχεις φορμάρει την κάρτα μνήμης. Για να μεταφέρεις αρχεία μεγαλύτερα των 4GΒ θα πρέπει να πας σε NTFS το οποίο όμως δεν υποστηρίζει το Android τουλάχιστον στην εργοστασιακή του μορφή. Οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα κινητού. Είναι θέμα FAT32 το filesystem δηλαδή στο οποίο έχεις φορμάρει την κάρτα μνήμης. Για να μεταφέρεις αρχεία μεγαλύτερα των 4GΒ θα πρέπει να πας σε NTFS το οποίο όμως δεν υποστηρίζει το Android τουλάχιστον στην εργοστασιακή του μορφή. Οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

 

Ίσως για αυτό σε Androids βλέπεις συχνά μεγάλες flash μνήμες αντί για υποδοχές για κάρτες microsd. \ :)

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου έβγαλε την 73

 

 

Οι πρώτες παρατηρήσεις με την καινούργια έκδοση πάντως, ειναι ενθαρρυντικές οσο αφορά τη μπαταρία.

Θα επανέλθω μολις έχω ακόμα περισσότερες ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με αγορα απο το expansys δε μου εχει βγαλει το update ακομα ...

Ειμαι στην .62

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι χρονια αρρωστος με τα τηλεφωνα και τα εχω παρει σχεδον ολα. Οσο αφορα το Xperia s το πηρα αμεσως μετα το iphone 4s. Καταλαβαινετε τι διαφορα εστανθηκα στην μπαταρια. Παρολα αυτα διαβαζοντας πολλα forum και θελοντας να βοηθηθω τελικα ισως ειμαι σε θεση εγω ξα βοηθησω καποιον. Σε ολα μου τα android επειδη βαριομουνα εβαζα παντα ολους τους launchers που κυκλοφορουσαν, ετσι κ στο sony κατευασα το go launcher ex και εβαλα το task manager του κ ενα widget με θεμα την μπαταρια που εχει. Το εκανα απεγκατασταση και εμειναν αυτα τα 2 widget κ απο τοτε το τηλεφωνο φορτιζει σαν το iphone κ αδειαζει το ιδιο αργα με το iphone. Δοκιμαστε το κ δεν εχετε να χασετε τιποτα. Ημουν ετοιμος να το δωσω κ το κρατησα. Ελπιζω να βοηθησα ας στειλει καποιος τα δικα του αποτελεσματα μηπως τελικα απλα εστρωσε η μπαταρία αλλα δε νομιζω γιατι το ειχα 13 μερες τοτε βρηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κατή εγώ το πήρα από expansys μπορώ να ζητήσω αλλαγή λόγω της κιτρινίλας της οθόνης αν και δεν έχω πρόβλημα αλλά λεμέ τώρα.....
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία παίδες το κινητο δε μετράει,εξ αρχής το έλεγα αυτο.

Απο κει κι έπειτα,δε θα παίζω με τις πιθανότητες αν έχει καταναλώσει 3% η 7% παραπάνω μεσα σε 2 ώρες σε κατάσταση αναμονής.θα καταντησω τρελος έτσι η θα απόκτησω εμμονές,ω ναι,κάπως έτσι δημιουργούνται.

Τι στην ευχη,smartphone πήρα,γι αυτο κατασκευαστηκε,γι αυτο πουλάει...

Η κατανάλωση της μπαταρίας του ειναι το κάτι αλλο,σε σχέση με αλλα κινητα που το συγκρινα,στο sg2 τα πραγματα σαφώς καλυτερα,σε arc s επισης καλυτερα,με htc sensation σχεδόν τα ίδια με την ζυγαριά να γέρνει προς το sensation ως καλυτερη αυτονομία,με Samsung nexus παρόμοια κατάσταση.

Το ατού του δεν ειναι η αυτονομία δυστυχως,ακόμα και σε κατάσταση αναμονής και με όλα κλειστά καταπίνει,σαφώς όχι τόσο τραγικά όπως όταν το σκαλιζουμε,όμως και παλι.

Με iPhone ας πούμε δεν υπάρχει σύγκριση...αν καποιος κανει 2 φορτίσεις την μερα στο iPhone στο Xperia s θα θελει τουλάχιστον 3.

Τα παραπάνω βέβαια δεν αναιρούν την γνώμη μου,αυτα που είχα γράψει,σαν συσκευη ειναι πολυ καλη απλα θα πρέπει ο κάτοχος να κρατάει κι ενα φορητό φορτιστη αν θελει να το χρησιμοποιεί αρκετα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες παρατηρήσεις με την καινούργια έκδοση πάντως, ειναι ενθαρρυντικές οσο αφορά τη μπαταρία.

Θα επανέλθω μολις έχω ακόμα περισσότερες ενδείξεις.

 

Ειναι ελληνικό το κινητό ?

Εμένα δεν έχει βγάλει κάτι, είναι ελληνικό ομως το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία παίδες το κινητο δε μετράει,εξ αρχής το έλεγα αυτο.

Απο κει κι έπειτα,δε θα παίζω με τις πιθανότητες αν έχει καταναλώσει 3% η 7% παραπάνω μεσα σε 2 ώρες σε κατάσταση αναμονής.θα καταντησω τρελος έτσι η θα απόκτησω εμμονές,ω ναι,κάπως έτσι δημιουργούνται.

Τι στην ευχη,smartphone πήρα,γι αυτο κατασκευαστηκε,γι αυτο πουλάει...

Η κατανάλωση της μπαταρίας του ειναι το κάτι αλλο,σε σχέση με αλλα κινητα που το συγκρινα,στο sg2 τα πραγματα σαφώς καλυτερα,σε arc s επισης καλυτερα,με htc sensation σχεδόν τα ίδια με την ζυγαριά να γέρνει προς το sensation ως καλυτερη αυτονομία,με Samsung nexus παρόμοια κατάσταση.

Το ατού του δεν ειναι η αυτονομία δυστυχως,ακόμα και σε κατάσταση αναμονής και με όλα κλειστά καταπίνει,σαφώς όχι τόσο τραγικά όπως όταν το σκαλιζουμε,όμως και παλι.

Με iPhone ας πούμε δεν υπάρχει σύγκριση...αν καποιος κανει 2 φορτίσεις την μερα στο iPhone στο Xperia s θα θελει τουλάχιστον 3.

Τα παραπάνω βέβαια δεν αναιρούν την γνώμη μου,αυτα που είχα γράψει,σαν συσκευη ειναι πολυ καλη απλα θα πρέπει ο κάτοχος να κρατάει κι ενα φορητό φορτιστη αν θελει να το χρησιμοποιεί αρκετα.

κοιτα ειχα iphone 4 και 4s.τωρα με το xperia ειναι σε λιγο χειροτερη κατασταση με το 4s που εχει χειροτερη μπαταρια απο το 4.βεβαια τωρα δυο φορτισεις του χω κανει και παρατηρω οτιι ειναι και θεμα widget.οσο λιγοτερα τοσο λιγοτερη καταναλωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελληνικό το κινητό ?

Εμένα δεν έχει βγάλει κάτι, είναι ελληνικό ομως το δικό μου

 

Και απο cosmote αγορασμενο του αδελφού μου έχει έρθει update

Link to comment
Share on other sites

Και απο cosmote αγορασμενο του αδελφού μου έχει έρθει update

Περίεργο, κι εμένα που είναι ελληνικό δεν έχει update σύμφωνα με το pc companion. Μήπως κάνει παραεισαγωγές και η cosmote; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, κι εμένα που είναι ελληνικό δεν έχει update σύμφωνα με το pc companion. Μήπως κάνει παραεισαγωγές και η cosmote; :confused:

 

Γιατί δε δοκιμαζεις να κανείς update απο την συσκευη κατευθείαν; Εκτός και αν προσπάθησες.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ και δεν υπάρχει ενημέρωση. Αγορά από πλαίσιο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμαζεις να κανείς update απο την συσκευη κατευθείαν; Εκτός και αν προσπάθησες.
Μία από τα ίδια.

 

Και μια ερώτηση: Πώς γίνεται όταν έχω το κινητό συνδεδεμένο στην tv με hdmi να κλείσω την οθόνη του κινητού για να μη τρώει μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...