Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το περιεργο ειναι οτι πολλοι το εχετε παρατηρησει απο τοτε που εμφανιστηκε το αρθρο

 

Βασικα εγω ειχα διαβασει απο τις πρωτες μερες κυκλοφοριας για καποια κινητα με το συγκεκριμενο προβλημα στο εξωτερικο. Αν διαβασεις ενα τετοιο αρθρο, το ψαχνεις πιο πολυ το θεμα. Οποτε λογικο να βρηκαν καποιοι τωρα το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κι εγώ το διάβασα αλλά είναι πολυ λίγες οι περιπτώσεις και δεν ξέρω αν παίζει και στην Ελλαδα έντονα.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

το περιεργο ειναι οτι πολλοι το εχετε παρατηρησει απο τοτε που εμφανιστηκε το αρθρο

 

Το θέμα είναι ότι αρκετοί επηρεαζόμαστε από το άρθρο και δεν πιστεύουμε ούτε στα μάτια μας :).

Προσπαθούμε να βρούμε την κιτρινίλα...

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αρκετοί επηρεαζόμαστε από το άρθρο και δεν πιστεύουμε ούτε στα μάτια μας :).

Προσπαθούμε να βρούμε την κιτρινίλα...

 

Κατι τετοιο έχω υποψιαστεί..χεχε!αλλά τα πιστεύω τα παιδια.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πόση ελεύθερη μνήμη έχετε στο κινητό και πόση συνολικά? Γιατί υποτίθεται ότι έχουμε 1 gb αλλά σε εμένα συνολικά εμφανίζεται γύρω στα 614mb. Γιατί ξερει κανείς?

2) Επίσης αυτή η οθόνη που εμφανίζεται στην εικόνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332037 πώς την ενεργοποιουμε ?? Δεν την βρήκα πουθενά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πόση ελεύθερη μνήμη έχετε στο κινητό και πόση συνολικά? Γιατί υποτίθεται ότι έχουμε 1 gb αλλά σε εμένα συνολικά εμφανίζεται γύρω στα 614mb. Γιατί ξερει κανείς?

2) Επίσης αυτή η οθόνη που εμφανίζεται στην εικόνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332037 πώς την ενεργοποιουμε ?? Δεν την βρήκα πουθενά.

 

1) Περίπου 400mb δεσμεύονται για system cache και dalvik vm.

2) Είναι ένα πρόγραμμα που ανοίγει όταν συνδέεις το κινητό με hdmi σε κάποια οθόνη/TV.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πόση ελεύθερη μνήμη έχετε στο κινητό και πόση συνολικά? Γιατί υποτίθεται ότι έχουμε 1 gb αλλά σε εμένα συνολικά εμφανίζεται γύρω στα 614mb. Γιατί ξερει κανείς?

2) Επίσης αυτή η οθόνη που εμφανίζεται στην εικόνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332037 πώς την ενεργοποιουμε ?? Δεν την βρήκα πουθενά.

αυτη η οθονη εμφανιζετε μολις το συνδεσεις με την τηλεοραση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πόση ελεύθερη μνήμη έχετε στο κινητό και πόση συνολικά? Γιατί υποτίθεται ότι έχουμε 1 gb αλλά σε εμένα συνολικά εμφανίζεται γύρω στα 614mb. Γιατί ξερει κανείς?

2) Επίσης αυτή η οθόνη που εμφανίζεται στην εικόνα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332037 πώς την ενεργοποιουμε ?? Δεν την βρήκα πουθενά.

 

1)Το υπόλοιπο δεν το βλέπουμε γιατί δεσμεύεται από το ίδιο το λειτουργικό.

2)Η εικόνα (νομίζω) είναι όταν το συνδέσεις με tv.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παντως το προβλημα με τη κιτρινιλα στην οθονη ειναι αρκετα σημαντικο μιλαγα με ενα παιδι απο κρητη που το εδινε μεταχειρισμενο και μου ελεγε να μην παρω ακομα αν δεν βγουν δευτερες παρτιδες σε κανα διμηνο,ενς φιλος του το πηρε το εκανε αντικατασταση και παλι το ιδιο προβλημα εχει και τραβιεται το παιδι με την αντιπροσωπια να βγαλει ακρη.Κριμα δεν ξεκινησε καλα η Sony.:worry:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κριμα δεν ξεκινησε καλα η Sony.:worry:

 

Δεν θα κριτικάρω ακόμα. Θα δώσω μια πίστωση χρόνου μέχρι να κυκλοφορήσουν τα Xperia P, U μιας και το S θεωρείται παιδί της SE. Μετά βλέπουμε....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κι εδω το θέμα οθόνης πηρε την τροπη που πηραν κι άλλες οθόνες άλλων εταιρειών που ακόμα και μετα απο 1 χρόνο κυκλοφορίας συνεχίζουν και παρουσιάζονται ελλατωματικες.

Αρχίζω να πιστεύω οτι τελικα λίγα ειναι τα απροβληματιστα κινητα.

Iphone4,lumia,Xperia arc s.λευκές οθόνες,χωρις πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κριτικάρω ακόμα. Θα δώσω μια πίστωση χρόνου μέχρι να κυκλοφορήσουν τα Xperia P, U μιας και το S θεωρείται παιδί της SE. Μετά βλέπουμε....

Εχω τη εντυπωση οτι και το P και U ειναι SE τα καθαρα Sony θα βγουν απο το φθινοπωρο και μετα, και τα δυο μικροτερα που λες η παραγωγη τους αρχισε τη ιδια πανω-κατω περιοδο απλως θα τα διαθεσει απο Μαιο και μετα να μην συμπεσει με το S και μετα για εξαμηνο και μετα δεν εχει να παρουσιασει τιποτα στην ουσια:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη εντυπωση οτι και το P και U ειναι SE τα καθαρα Sony θα βγουν απο το φθινοπωρο και μετα, και τα δυο μικροτερα που λες η παραγωγη τους αρχισε τη ιδια πανω-κατω περιοδο απλως θα τα διαθεσει απο Μαιο και μετα να μην συμπεσει με το S και μετα για εξαμηνο και μετα δεν εχει να παρουσιασει τιποτα στην ουσια:)

Ακόμα χειρότερα. Δεν πειράζει όμως. Έχω υπομονή...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα από τον Αρμαο και το περιμένω ας ελπίσουμε ότι δεν θα έχουμε καμιά έκπληξη!!! :):D;)
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα βρεθεί Xperia δίχως πρόβλημα,πολυ δυσκολα.

Και το πρώτο μου είχε αλλα και το δεύτερο.

Στο πρώτο ήταν πιο έντονο,τουλάχιστον φαινόταν μονο στο λευκο φόντο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του κατρακυλά....δλδ εφτασε 460 στο birdphone ενω το samsung galaxy sII ειναι ακομα στα 410......

γιατι τετοια μικρη διαφορα ενω το xperia s ειναι μακραν καλυτερο σε ΟΛΑ...??????κατι χανω. μου φαινεται....:p

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα βρεθεί Xperia δίχως πρόβλημα,πολυ δυσκολα.

Και το πρώτο μου είχε αλλα και το δεύτερο.

Στο πρώτο ήταν πιο έντονο,τουλάχιστον φαινόταν μονο στο λευκο φόντο.

 

το δικο μου μη το ματιασω θεμα δεν εχει.βεβαια σκεφτομαι να το δωσω για το htc one x αλλα ολα υπο σκεψη ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=aiWbJCwutjM

 

Τρομακτικό... :protest:

Nokia 3310 - Nokia 5210 - Nokia 7610 - Sony ericsson w880 - Sony ericsson w715 - Sony ericsson Aino - Iphone 4 - Ipad mini - Iphone 6 plus...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά η οθόνη έχει μια κιτρινωπή απόχρωση. Χτες ενώ ήταν το κινητό στο φορτιστή έβαλα να τρέχει το stabilitytest αλλά η θερμοκρασία δεν ανέβηκε πάνω από 42 βαθμούς. Σε αυτή τη θερμοκρασία είχαν αρχίσει να φαίνονται πολύ αμυδρά 2 "λεκέδες" όταν κοιτούσα την οθόνη πλάγια με full φωτεινότητα.

 

Ξέρει κανείς καμία εφαρμογή που να ζορίζει πιο πολύ το κινητό; Θέλω να ζεσταθεί πιο πολύ για να εμφανιστούν τα σημάδια.

 

Sent from my LT26i

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

η τιμη του κατρακυλά....δλδ εφτασε 460 στο birdphone ενω το samsung galaxy sII ειναι ακομα στα 410......

γιατι τετοια μικρη διαφορα ενω το xperia s ειναι μακραν καλυτερο σε ΟΛΑ...??????κατι χανω. μου φαινεται....:p

Κάποτε είχα πει ότι η τιμή του εξ αρχής θα ξεκινούσε σε αυτά τα επίπεδα και είχα ακούσει τα χίλια μύρια!!! Τελικά έπεσα έξω κατά ένα περίπου μήνα. :whistle:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...