Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι όμως το xpereia s έχει καλύτερη μπαταρία από το sg2.

 

Καλυτερη μπαταρια μπορει, αλλα αυτονομια;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δ Ε Ν ΕΧΕΙ καλυτερη αυτονομια !!! Μη λεμε ψεματα στον κοσμο.

 

Πιστευω τα προβληματα θα λυθουν με την ICS . Οταν φυσικα την δωσει η Sony.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχθες εγραψα για την τιμη 590 αντι 490....:X

 

Για την ΕΓΓΥΗΣΗ η επισιμη απαντηση της αντιπροσωπιας ειναι οτι αν προμηθευτεις συσκευη απο το εξωτερικο ξεκλειδωμενη κ σε χρωμα που υπαρχει στην Ελλαδα, με τα Ελληνικα spesifications καλυπτεσαι απο εγγυηση.Αν την αγορασεις απο την Ελλαδα απο εταιρια που την εισαγει απο εξωτερικο ΔΕΝ καλυπτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

παντως το αρνητικο που εχω βρει στο κινητο ειναι το ιδιο το λειτουργικο.εχει την απιστευτη αναλυση η οθονη αλλα οι περισσοτερες εφαρμογες μοιαζουν αθλιες.προχειρογραμμενες.και εννοω τοσο σε αναλυση της καθε εφαρμογης οσο και την εμφανιση της.ειδικα σε ειδησεογραφικες εφαρμογες το συγκρινω με το iphone που εχουν παρομοια οθονη και βλεπω οτι ειναι μερα με τη νυχτα.κριμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια οθόνη με iphone!??

Δεν υπάρχει αυτο!! Το s εχει καλύτερη μακράν με τα περισσότερα ppi, σε ίδια ανάλυση με αλλα κινητά.

Οσο για τις εφαρμογές, δεν φταιει το τηλέφωνο, αλλά οι developers και οι εταιρείες που βγάζουν αυτές, και δεν προέβλεψαν να καλύπτουν μεγαλύτερες Αναλύσεις....

Πχ angry birs...δεν ειναι full screen..

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα από ένα φίλο που το έφερε στη δουλειά και έχω να παρατηρήσω από την πρώτη επαφή, ότι χαζεβαμε όλοι μαζί με το πόσο γρήγορα περνάς από standby σε camera-mode και πόσο καλές φαίνονται οι φωτό που έχουν τραβηχτεί - τουλάχιστο στην οθόνη του - και συγκρινόμενο με το μέχρι εκείνη τη στιγμή κραταιό camera-phone του γραφείου , το iphone4.. Εμένα με εντυπωσίασαν και πράγματα που ήδη θαύμαζα απο τους πίνακες με τα χαρακτηριστικά του, αλλά αυτό ήταν που έγινε αντιληπτό και από τα άλλα παιδιά...
Sinking to new depths of paranoia since 1927... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

συν το γεγονός πως είναι καιρό στην αγορά και έχουν λυθεί όλα τα μικροπροβλήματα τα οποία (ίσως) θα έχει το Xperia S σαν καινούρια συσκευή.

 

Για αργότερα το βλέπουμε αν και αργότερα θα έρθει και το One S οπότε δύσκολα τα πράγματα.

 

κι όμως,ακόμα έχει προβλήματα το sg2 κι ας ειναι καιΡο στο κουρμπετι.

Το one s ωραίο κι ενδιαφέρον αλλα κατώτερο απο το Xperia s

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παρομοια με iphone 4.η διαφορα στο ppi ειναι ελαχιστη κ στο ματι η διαφορα δε φαινεται..

 

Sent from my LT26i using Tapatalk 2 Beta-4

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχθες εγραψα για την τιμη 590 αντι 490....:X

 

Για την ΕΓΓΥΗΣΗ η επισιμη απαντηση της αντιπροσωπιας ειναι οτι αν προμηθευτεις συσκευη απο το εξωτερικο ξεκλειδωμενη κ σε χρωμα που υπαρχει στην Ελλαδα, με τα Ελληνικα spesifications καλυπτεσαι απο εγγυηση.Αν την αγορασεις απο την Ελλαδα απο εταιρια που την εισαγει απο εξωτερικο ΔΕΝ καλυπτεσαι.

Ελληνικα spesifications δηλαδη τη rom που φοραει? σε αυτη τη περιπτωση την .62?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

με το ROOT εχει ασχοληθεί καποιος ? Δεν εχω κάνει σε Sony αλλη φορά και ειμαι λίγο επιφυλακτικός.
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έχω το Xperia S οπότε ΔΕΝ έχω δοκιμάσει αυτό που αναφέρω, αλλά με ένα απλό search έχω βρει αυτό

 

Αν θες δοκίμασε ή ψάξε για "Sony Xperia S root"

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

με το ROOT εχει ασχοληθεί καποιος ? Δεν εχω κάνει σε Sony αλλη φορά και ειμαι λίγο επιφυλακτικός.

 

ΔΕΝ έχω το Xperia S οπότε ΔΕΝ έχω δοκιμάσει αυτό που αναφέρω, αλλά με ένα απλό search έχω βρει αυτό

 

Αν θες δοκίμασε ή ψάξε για "Sony Xperia S root"

 

Εχω δεί πως γίνεται:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526866

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527159

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527133

απλά βλέπω οτι στέλνεις στη Sony το ΙΜΕΙ και το ξεκλειδώνεις, ενώ στα Samsung και HTC υπάρχει off line τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια οθόνη με iphone!??

Δεν υπάρχει αυτο!! Το s εχει καλύτερη μακράν με τα περισσότερα ppi, σε ίδια ανάλυση με αλλα κινητά.

Οσο για τις εφαρμογές, δεν φταιει το τηλέφωνο, αλλά οι developers και οι εταιρείες που βγάζουν αυτές, και δεν προέβλεψαν να καλύπτουν μεγαλύτερες Αναλύσεις....

Πχ angry birs...δεν ειναι full screen..

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

 

 

Το angry birds είναι σε FULL SCREEN!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εχω δεί πως γίνεται:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526866

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527159

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527133

απλά βλέπω οτι στέλνεις στη Sony το ΙΜΕΙ και το ξεκλειδώνεις, ενώ στα Samsung και HTC υπάρχει off line τροπος.

νομίζω ότι αν το κάνεις αυτό χάνεις την εγγύηση και αφου το ξεκλειδωσεις το bootloaders μετα flashαρεις αλλο Firmware.

όπου έχω λάθος ας με διορθώσετε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρομοια με iphone 4.η διαφορα στο ppi ειναι ελαχιστη κ στο ματι η διαφορα δε φαινεται..

 

Sent from my LT26i using Tapatalk 2 Beta-4

 

Μονο που το iphone έχει αρκετά μικρότερη οθόνη απο το SONY.

 

Το xperia έχει ανώτερο ppi, σε μεγαλύτερη οθόνη.

Και πέρα απο τα νούμερα, η οθόνη του S είναι απλά συγκλονιστική σε ευκρίνεια ακόμα και σε άμεση σύγκριση με το iphone (που το έχει ο αδερφός μου).

 

Για μένα το μόνο μείον αυτής της συσκευής, είναι η σχετικά μικρή αυτονομία, αν και αν απενεργοποιήσει κανείς το 3G οταν δεν το χρειάζεται βοηθάει πολύ την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

κι όμως,ακόμα έχει προβλήματα το sg2 κι ας ειναι καιΡο στο κουρμπετι.

Το one s ωραίο κι ενδιαφέρον αλλα κατώτερο απο το Xperia s

 

Είναι όντως κατώτερο σε ορισμένα σημεία (όπως κάμερα, ppi, storage) όμως αυτό το 7,8mm πάχος του με τα 120gr βάρος το κάνουν πολύ δελεαστικό. Συν το ότι έρχεται με φορεμένη την ICS. Tespa.

 

Τώρα βλέπω τον δείκτη SAR του Xperia S. Είναι όντως 1.30 W/kg (head) 0.80 W/kg (body) ?? Λίγο ψηλά δεν είναι ? (Έναντι του 0.34 W/kg (head) του SGS2 ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι αν το κάνεις αυτό χάνεις την εγγύηση και αφου το ξεκλειδωσεις το bootloaders μετα flashαρεις αλλο Firmware.

όπου έχω λάθος ας με διορθώσετε :)

 

Παντα οταν κάνεις root χάνεις την εγγύηση,σε όλα τα τηλέφωνα, εκτός και το επαναφέρεις (unroot), εφ'οσον: α)αυτό μπορεί να γίνει και β) δεν ανιχνεύεται.

Απλά εγώ δεν εχω εμπειρία σε Sony και ρωτάω αν κάποιος το έχει κάνει root να μας πει εντυπώσεις ή κάποιο σχόλιο στην διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Παντα οταν κάνεις root χάνεις την εγγύηση,σε όλα τα τηλέφωνα, εκτός και το επαναφέρεις (unroot), εφ'οσον: α)αυτό μπορεί να γίνει και β) δεν ανιχνεύεται.

Απλά εγώ δεν εχω εμπειρία σε Sony και ρωτάω αν κάποιος το έχει κάνει root να μας πει εντυπώσεις ή κάποιο σχόλιο στην διαδικασία.

 

Αν στέλεις στη Sony το ΙΜΕΙ για να ξεκλειδώσεις το bootloaders χανεις επισημα την εγγυηση, ειτε το κανεις ή δεν κανεις root.

Αλλο το ξεκλειδωμα bootloaders και αλλο το root.

πιστευω να το εγραψα ποιο ξεκαθαρα αυτη τη φορα :)

 

όπου έχω λάθος ας με διορθώσετε

edit εδω το λινκ http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν στέλεις στη Sony το ΙΜΕΙ για να ξεκλειδώσεις το bootloaders χανεις επισημα την εγγυηση, ειτε το κανεις ή δεν κανεις root.

Αλλο το ξεκλειδωμα bootloaders και αλλο το root.

πιστευω να το εγραψα ποιο ξεκαθαρα αυτη τη φορα :)

 

όπου έχω λάθος ας με διορθώσετε

edit εδω το λινκ http://unlockbootloader.sonymobile.com/

 

Απλά δεν ήξερα οτι έστω και αν ,μόνο, στείλεις το ΙΜΕΙ χάνεις την εγγύηση. Δηλαδή αν το μετανοιώσεις και δεν το ξεκλειδώσεις ..γιατί να χάσεις την εγγύηση !!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ήξερα οτι έστω και αν ,μόνο, στείλεις το ΙΜΕΙ χάνεις την εγγύηση. Δηλαδή αν το μετανοιώσεις και δεν το ξεκλειδώσεις ..γιατί να χάσεις την εγγύηση !!!

 

Αυτή τι στιγμή αυτό που θα ήθελα είναι το root και μόνο αυτό. :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δ Ε Ν ΕΧΕΙ καλυτερη αυτονομια !!! Μη λεμε ψεματα στον κοσμο.

 

Πιστευω τα προβληματα θα λυθουν με την ICS . Οταν φυσικα την δωσει η Sony.

αυτό είναι τελείως υποκειμενικό γιατί έχω δει ανθρωπους να φορτίζουν το iphone4 τους 2 φορές τη μέρα και άλλους να το φορτίζουν 1 στις 2-3 μέρες. Ανάλογα πως το χρησιμοποιείς. Κανείς δεν παίρνει κινητό που το ανοίγει και το αφήνει στο τραπέζι για μέρες μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Τηλέφωνα, νετ, μουσική, φωτό κτλ...τρώνε. Σημασία έχει να έχει καλή μπαταρία για να αντέχει και πολύ σε αυτονομία αλλά και στο πέρασμα του χρόνου. Από τεχνικής φύσης το xperia s έχει καλύτερη μπαταρία, και μένει να δούμε πως ανταποκρίνεται στη χρήση.

Edited by dimp3
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι τελείως υποκειμενικό γιατί έχω δει ανθρωπους να φορτίζουν το iphone4 τους 2 φορές τη μέρα και άλλους να το φορτίζουν 1 στις 2-3 μέρες. Ανάλογα πως το χρησιμοποιείς. Κανείς δεν παίρνει κινητό που το ανοίγει και το αφήνει στο τραπέζι για μέρες μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Τηλέφωνα, νετ, μουσική, φωτό κτλ...τρώνε. Σημασία έχει να έχει καλή μπαταρία για να αντέχει και πολύ σε αυτονομία αλλά και στο πέρασμα του χρόνου. Από τεχνικής φύσης το xperia s έχει καλύτερη μπαταρία, και μένει να δούμε πως ανταποκρίνεται στη χρήση.

 

Θα καψεις κοσμο εσυ. Ομως δεν γραφω τιποτα ας την πατησουν !

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι τελείως υποκειμενικό γιατί έχω δει ανθρωπους να φορτίζουν το iphone4 τους 2 φορές τη μέρα και άλλους να το φορτίζουν 1 στις 2-3 μέρες. Ανάλογα πως το χρησιμοποιείς. Κανείς δεν παίρνει κινητό που το ανοίγει και το αφήνει στο τραπέζι για μέρες μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Τηλέφωνα, νετ, μουσική, φωτό κτλ...τρώνε. Σημασία έχει να έχει καλή μπαταρία για να αντέχει και πολύ σε αυτονομία αλλά και στο πέρασμα του χρόνου. Από τεχνικής φύσης το xperia s έχει καλύτερη μπαταρία, και μένει να δούμε πως ανταποκρίνεται στη χρήση.

 

Αυτό το χω δει κι εγώ,όμως το iPhone κακά τα ψέμματα είναι λίγο καλύτερο στο θέμα της αυτονομίας

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...