Jump to content

Xperia Neo V : Ξεκλείδωμα bootloader, εγκατάσταση custom rom και kernel


rioener
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα την Ultrakat αλλά έχει ένα πρόβλημα με τα ελληνικά fonts. Πού βρίσκουμε ελληνικά fonts και ποια είναι;

 

Τελικά, μετά από πολλά ξαναεγκατέστησα την cyanocat γιατί δεν γίνεται να μην εμφανίζει ελληνικά fonts. Χθες αυτή η έκδοση έβγαζε μήνυμα συνεχώς ότι το android.media σταμάτησε να λειτουργεί.

Edited by leas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 762
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα την Ultrakat αλλά έχει ένα πρόβλημα με τα ελληνικά fonts. Πού βρίσκουμε ελληνικά fonts και ποια είναι;

Πέρασα fonts και αναγνωρίζει. Εγώ έχω βάλει Times New Roman. Κάποια μηνύματα είναι με κυβάκια, αλλά δε σε εμποδίζει ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Πήρε η ξαδερφή μου ένα neo v. Τώρα είναι: MT11i, 2.3.4 kernel 2.6.32.9-perf και αρ έκδ 4.0.2.Α.0.62

 

Τι πρέπει να κάνω για να του δώσουμε λίγη ζωούλα? Εννοώ ποια είναι καλή και ελαφριά rom? Έχω εμπειρία με android, αλλά το ξεκλείδωμα του bootloader με τα καλώδια, θα ήθελα να το αποφύγω. Αν δε γίνεται, ή το θεωρείτε απαραίτητο για να κάνουμε σωστή δουλειά θα το κάνω και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καλωδια. Πας με τον τροπο της Sony και του ξεκλειδωνεις τον bootloader ευκολα και απλα. Εγω εχω περασει σε 2-3 Neo V την KitKat που παιζει στο xda και δουλευαν ολα μια χαρα. Εχει διαφορες rom που μπορεις να δοκιμασεις για να δεις ποια σε ικανοποιεί.

 

http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Στο πρώτο post, λέει το κινητό πρέπει να είναι πριν τον 14ο του '12. Με τον τρόπο που με παραπέμπεις, λέει μόνο να λέει allowed στον bootloader και καμία αναφορά στην ημερομηνία. Εμένα είναι τον 19ο του '12. Θα έχω κάποιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Στο πρώτο post, λέει το κινητό πρέπει να είναι πριν τον 14ο του '12. Με τον τρόπο που με παραπέμπεις, λέει μόνο να λέει allowed στον bootloader και καμία αναφορά στην ημερομηνία. Εμένα είναι τον 19ο του '12. Θα έχω κάποιο πρόβλημα?

 

Για τον τρόπο που σε παραπέμπει ο παραπάνω δε θα έχεις πρόβλημα. Και κατά μεγάλη πιθανότητα ούτε με τον τρόπο που αναφέρω στο πρώτο post. Αλλά καλύτερα κάνε τον official τρόπο που σου είπε παραπάνω.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, ευχαριστώ προς το παρόν.

 

Και είμαι ανάμεσα από τις " [sTAGE3] Pure Xperia HD RADIOACTIVE## If You Say It LAGS, I Will Say LOL!!## " (με ψήνει ο τίτλος) και την "

[ROM][OFFICIAL][KitKat 4.4.2][Haida/Hallon] PAC-man [AOSP"

 

Ποια είναι η γνώμη σας? Για καθαρή και το δυνατόν πιο γρήγορη rom?

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει, ξεκλείδωσα bootloader, rootάρισα και έβαλα την

[ROM]{ICS} Xperia Ultimate HD 5.0.1 | Extreme Innovation | Performance redefinied | 10.06.13.

Ωραιότατη και γρήγορη. Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει, ξεκλείδωσα bootloader, rootάρισα και έβαλα την

[ROM]{ICS} Xperia Ultimate HD 5.0.1 | Extreme Innovation | Performance redefinied | 10.06.13.

Ωραιότατη και γρήγορη. Να είστε καλά!

 

Καλορίζικο το κινητό!:p

Με ποιον τρόπο τελικά ξεκλείδωσες?

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Πως γινεται ενω ημουν με cm10 καιρο φορεμενο,και αφου προσπαθησα να περασω τις νεες λολιποπ ρομς,απο τοτε οποια ρομ περασω ακομα για και για ICS εκδοση χωρις κερνελς,κολλαει στο λογκο της σονυ??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα αλανια.

βοηθηστε μια,δε μπορω να θυμηθω το συνδιασμο πληκτων για να μπω να κανω wipe data wipe cache κτλ!!!!

εχει κολλησει το μυαλο μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...