Jump to content

Polls @ myphone.gr: MWC 2012, ποιες εταιρίες ξεχώρισαν τελικά;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

MWC 2012: ποια εταιρία πιστεύετε οτι ξεχώρισε φέτος;  

289 members have voted

  1. 1. MWC 2012: ποια εταιρία πιστεύετε οτι ξεχώρισε φέτος;

    • Nokia
      150
    • HTC
      36
    • Huawei
      38
    • LG
      1
    • Sony
      24
    • ZTE
      2
    • Panasonic
      1
    • Samsung
      14
    • Asus
      20
    • Άλλη (NEC, Fujitsu)
      3


Recommended Posts

Εμένα με εντυπωσίασε η πατέντα της Sony με το διαφανές πλαίσιο αν και δεν θα το αγόραζα.. Πολλοί καλές παρουσίες και από Nokia και HTC..

 

Ναι κ εμένα μου άρεσε αυτή η πατέντα του xperia.

Θα'θελα πολύ να δω στο μέλλον ενα κινητό με πλαίσιο απο γυαλί και φωτισμό σαν το ambilight της philips.:rolleyes:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντυπωσίασαν σχεδόν όλες οι εταιρείες η Sony με τα κινητά για κάθε χρήστη η Huawei για το τετράπύρινο η ΝΟΚΙΑ με τα 41 megapixels

 

Ψήφισα την κινεζική εταιρεία καθώς ήταν το πρώτο σοκ που έπαθα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Φουλ αντικειμενικότητα, φουλ ενημέρωση, μηδενικές παροπίδες, νάστε καλά που έχετε χιούμορ!

 

Για πες μου φιλε μου τι εννοεις με τα γραφωμενα σου?? Τι ηταν αυτο απο τα γραφωμενα μου που δεν σου αρεσε.. Μηπως δεν καταλαβες την αισθηση του χιουμορ που θελω να περασω απο το αρθρο?? η μηπως οτι η προσωπικη μου επιλογη ηταν το asus.. για πες..

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου φιλε μου τι εννοεις με τα γραφωμενα σου?? Τι ηταν αυτο απο τα γραφωμενα μου που δεν σου αρεσε.. Μηπως δεν καταλαβες την αισθηση του χιουμορ που θελω να περασω απο το αρθρο?? η μηπως οτι η προσωπικη μου επιλογη ηταν το asus.. για πες..

Ο Moralas δεν σχολιαζει το αρθρο σου αλλα τα σχολια των παραπανω. Που εγω απλως αδιαφορισα αλλιως θα τα σχολιαζα με τον ιδιο τροπο. Το symbian ακομη και σημερα ειναι το πιο σταθερο λειτουργικο με πολλες δυνατοτητες, ελευθερια και παραμετροποιηση που χωλαίνει μονο σε hardware εντυπωσιασμου εναντι του ανταγωνισμου(cpu/ram/αναλυση οθονης), που ποτε δεν χρειαστηκε για να λειτουργήσει σωστα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φουλ αντικειμενικότητα, φουλ ενημέρωση, μηδενικές παροπίδες, νάστε καλά που έχετε χιούμορ!

 

φιλε ξετρολλαρε λιγο...με την νοκια:)

επειδη δεν ξετρελαθηκα με 41 mp τι παει να πει αυτο οτι δεν ειμαι αντικειμενικος ? ή οτι δεν υπηρχαν αλλες πολυ καλυτερες συσκευες απο το pureview?

be open mind my friend...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ο Moralas δεν σχολιαζει το αρθρο σου αλλα τα σχολια των παραπανω. Που εγω απλως αδιαφορισα αλλιως θα τα σχολιαζα με τον ιδιο τροπο. Το symbian ακομη και σημερα ειναι το πιο σταθερο λειτουργικο με πολλες δυνατοτητες, ελευθερια και παραμετροποιηση που χωλαίνει μονο σε hardware εντυπωσιασμου εναντι του ανταγωνισμου(cpu/ram/αναλυση οθονης), που ποτε δεν χρειαστηκε για να λειτουργήσει σωστα.

 

αυτη ειναι η δικη σου αποψη....αλλωστε υπαρχουν παρα πολλες συσκευες για να διαλεξει καποιος οποτε be happy:)

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η δικη σου αποψη....αλλωστε υπαρχουν παρα πολλες συσκευες για να διαλεξει καποιος οποτε be happy:)

Ηταν η αποψη της αγορας την τελευταια δεκαετια και ακομη και τωρα που ο ανταγωνισμος ειναι πιο ισχυρος απο ποτε, ακομη δεν εχω βρει ανταξιο λειτουργικο καθημερινης χρησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για πες μου φιλε μου τι εννοεις με τα γραφωμενα σου?? Τι ηταν αυτο απο τα γραφωμενα μου που δεν σου αρεσε.. Μηπως δεν καταλαβες την αισθηση του χιουμορ που θελω να περασω απο το αρθρο?? η μηπως οτι η προσωπικη μου επιλογη ηταν το asus.. για πες..

Τι θα μπορούσα να έχω με το άρθρο σου φίλε μου? Τίποτα απολύτως, μια χαρά είναι και η επιλογή σου επίσης. Τα σχόλια μου πηγαίνουν στο post του ......

φιλε ξετρολλαρε λιγο...με την νοκια:)

επειδη δεν ξετρελαθηκα με 41 mp τι παει να πει αυτο οτι δεν ειμαι αντικειμενικος ? ή οτι δεν υπηρχαν αλλες πολυ καλυτερες συσκευες απο το pureview?

be open mind my friend...

Εγώ να είμαι open mind και να μην τρολλάρω.. Καλό! Δεν έχεις καταλάβει καν γιατί στο έγραψα. Πιστέυεις για τα megapixel σίγουρα. Λάθος! Η φράση σου: megapixel και από εκεί και πέρα τίποτα μόνο ως ανέκδοτο μπορώ να την εκλάβω δυστυχώς. Ή μόνο ως: ε οκ megapixel και από εκεί και πέρα τίποτα δηλαδή: ούτε δώδεκα πυρήνες, ούτε 30gb ram κτλ. Αυτό σχολίασα. Έχεις ιδέα καθόλου και λες από εκεί και πέρα τίποτα? Δηλαδή τι τίποτα? Έχεις κάποια εξήγηση?

 

Τέλος πάντως, συγνώμη αλλά μερικοί έχουν μάθει και 5 λέξεις όπως troll flame fanboy κτλ και τις πετάνε όπου νάναι παρόλο που είναι άστοχοι τελείως με κάποια σχόλια. Ψήφισα nokia αν και μετά που διάβασα για το asus ίσως ψήφιζα και εγώ asus. Πολύ καλή κίνηση της asus. (όλο μου το pc σχεδόν είναι asus:))

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω η HTC με την σειρά ONE και η Asus με το υπέροχο Padfone!!:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια φυσικα και εντυπωσιαστηκα με το νοκια 41 mp γιατι γουσταρω πολυ τα κινητα με την καλυτερη φωτογραφικη.. αλλα θα ηθελα η νοκια και σε αυτο το νεο τηλεφωνο να τα εχει ολα τελεια πανω του... και οχι οταν το παρουμε να λεμε εχει αργο ιντερνετ ενα παραδειγμα εδωσα ! εγω ψηφισα χαβαι... γιατι πολυ απλα θα μας αποδειξει με 350+ ευρω οτι αν θελουν μερικες εταιριες ακομα και απτο πουθενα μπορουν... να φτιαξουν κατι καλυτερο του iphone με τα μισα χρηματα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η Asus με το padfone και η Nokia με την κάμερα. Οι άλλοι δεν καινοτόμισαν, απλά προχώρησαν τις σειρές των προϊόντων τους.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια φυσικα και εντυπωσιαστηκα με το νοκια 41 mp γιατι γουσταρω πολυ τα κινητα με την καλυτερη φωτογραφικη.. αλλα θα ηθελα η νοκια και σε αυτο το νεο τηλεφωνο να τα εχει ολα τελεια πανω του... και οχι οταν το παρουμε να λεμε εχει αργο ιντερνετ ενα παραδειγμα εδωσα ! εγω ψηφισα χαβαι... γιατι πολυ απλα θα μας αποδειξει με 350+ ευρω οτι αν θελουν μερικες εταιριες ακομα και απτο πουθενα μπορουν... να φτιαξουν κατι καλυτερο του iphone με τα μισα χρηματα...

 

αν ειναι να εχει αργο ιντερνετ με 1.3ghz CPU, πολυ καλη gpu και 512ram, ειναι να αυτοκτονησουμε

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Huawei γιατί απλά το θηρίο ξύπνησε!!!!!

 

 

well said mate :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

aris_volos, τι ψηφισες στο poll?

 

εγω Νοkia λογω 808 Pureview

 

Huawei ψήφισα φίλε μου! Μπαίνει πολύ δυναμικά στο παιχνίδι με.δικό της hardware κ πολύ καλές τιμές!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να είμαι open mind και να μην τρολλάρω.. Καλό! Δεν έχεις καταλάβει καν γιατί στο έγραψα. Πιστέυεις για τα megapixel σίγουρα. Λάθος! Η φράση σου: megapixel και από εκεί και πέρα τίποτα μόνο ως ανέκδοτο μπορώ να την εκλάβω δυστυχώς. Ή μόνο ως: ε οκ megapixel και από εκεί και πέρα τίποτα δηλαδή: ούτε δώδεκα πυρήνες, ούτε 30gb ram κτλ. Αυτό σχολίασα. Έχεις ιδέα καθόλου και λες από εκεί και πέρα τίποτα? Δηλαδή τι τίποτα? Έχεις κάποια εξήγηση?

 

δηλαδή για να καταλάβω θεωρείς το pure view καλύτερο από one x η xperia s η τα κινητά που παρουσίασε η Huawei;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αν και μεγαλος Fan της HTC και αρκετα εντυπωσιασμενος απο την σειρα One που παρουσιασε, η Huawei εκανε πολυ καλη δουλεια και τεχνολογικα αλλα και θεμα κοστους! Πιστευω οτι οι αλλοι κατασκευαστες πρεπει να σκεφτονται πριν μας πιανουν τα οπισθια γιατι υπαρχουν Super Smartphones και με χαμηλοτερο κοστος! Huawei λοιπον :)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) το HTC One X στην αρχή με ενθουσίασε αλλά διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά είδα ότι δεν έχει sdcard έλεος 2012 έχουμε!!

 

2) το Huawei Ascend D quad πολύ καλό αλλά και αυτό 8gb εσωτερικη !!!! μια από τα ίδια με το htc

 

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί υποτιμάνε την χωρητικότητα των κινητών εγώ περίμενα φέτος να δω κινητά να ξεκινάνε με εσωτερική τουλάχιστον 32 gb και να ανεβαίνουν στα 64, όταν μου λένε ότι αν πάρω το κινητό τους θα έχω έναν multimedia player όπου θα ακούω την μουσική μου συλλογή και θα βλέπω ταινίες και θα παίζω super παιχνίδια (τα οποία θέλουν πολλά mb) και μου δίνουν μικρο αποθηκευτικό χώρο που θα τα χωρέσω;;;

το note μου με 32gb κάρτα εξωτερική και 16 εσωτερική δεν μου φτάνει είναι συνέχεια γεμάτο κρίμα

 

3) LG Optimus 4X HD είναι αποδεκτό και το ποιο ισορροπημένο σε specification αλλά δεν κάνει ouaou

θα το θελα με την cpu του htc και τα καλούδια του Ascend D

 

4) τα sony τα θεωρώ (γούστα είναι αυτά) τα ομορφότερα και τα ζηλεύω σαν τρελός αλλά στο hardaware είναι λίγο πίσω

 

σαν τηλεφωνα δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε κανένα από τα παραπάνω γιατί σε όλα έλειπε κάτι πολύ βασικό (για εμένα) και προφανώς κάποια από τις παραπάνω εταιρίες δεν με ενθουσίασε

 

οι δυο εταιρίες που ξεχώρισαν κατά την άποψη μου είναι η nokia και η asus , λόγο των τεχνολογιών που παρουσίασαν

 

6) η nokia παρουσίασε μια φωτογραφική μηχανή με ολίγη από smartphone (είδα τον τίτλο της είδησης στο gsmarena όντος το πέρασα για φωτογραφική μηχανή και απόρησα τη δουλειά είχε στο συγκεκριμένο site ,μετά κατάλαβα :lol::lol::lol::lol:

 

7) στην asus με εντυπωσίασε το "όλα τα κάνω" με το PadFone αλλά θα μπορούσε το κινητό να είναι ποιο τούμπανο σε specs και βέβαια πόσο θα κοστίζει το πακέτο $$$$

 

από τα παραπάνω ήμουν ανάμεσα asus και nokia (μόνο για τις τεχνολογίες που παρουσίασαν ) , τελικά ψήφησα το asus επιδη μια τέτοια τεχνολογία θα με εξυπηρετούσε περισσότερο στην καθημερινότητα αποτι τα 41mpix του nokia (δεν βγάζω πολλές φώτο)

 

για εμένα το ιδανικό smartphone (με βαση αυτα που είδαμε στην έκθεση ) θα ήθελα να είχε το ντιζαιν της sony , την κάμερα της nokia , να είναι τούμπανο όπως το htc και να εχει τους αποθηκευτικούς χώρους του lg (τουλάχιστον) και τα καλούδια του Huawei (καλό ηχείο και 720 εμπροστια καμερα) και βέβαια το όλα σε 1 της asus (σε λογικη τιμη...)

 

OFFTOPIC

ps μην με κατηγορήσετε οι φανατικοί επιδη έχω note (ούτε με αυτό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος) "θάβω" τα παραπάνω κινητά για το "συμφέρων" της samsung ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ

 

οσο αφορά την τεχνολογία δεν είμαι πιστός και γκρινιάζω γιατί θέλω πάντα παραπάνω ,όποια εταιρία μου δώσει τα περισσότερα αυτή θα πάρει τα λεφτά μου και ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ. πιστεύω ότι θα ήταν προτιμότερο όλοι μας να διαμαρτυρόμαστε στις εταιρίες μας και στα forum σαν αυτό, για τις ελλείψεις και να απαιτούμε περισσότερα ώστε να κερδισουμε εμείς οι ίδιοι περισσότερα και όχι οι εταιρίες να μας ρουφάνε τα λεφτά και να μας δίνουν τεχνολογία με το σταγονόμετρο

 

όλες οι εταιρίες θέλουν πιστούς για να τις υπερασπίζονται και να επαναπαύονται οι ίδιες ώστε με μικρότερο κόστος να έχουν μεγαλύτερο κέρδος , δεν μας συμφέρει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

μονο και μονο που παρουσιασε το Pure View που σαν πατεντα με ενθουσιαζει γιατι μου αρεσει η Νοκια. Μακαρι να την δω και καποια στιγμη με android γιατι ετσι θα ξελασπωσει.
Link to comment
Share on other sites

Nokia, Huawei, Asus. Οι λόγοι έχουν αναφερθεί λίγο πολύ. Εγώ ψήφησα Νόκια. Προσωπικά θεωρώ μεγάλη σνομπαρία τις απουσίες Γιωτόφωνου και Σαμσουνγκ. Θα ήθελα να μπορώ να έχω άμεση σύγκριση δίπλα-δίπλα με όλους τους ανταγωνιστές τους. Μήπως λοιπόν είναι ένας από τους λόγους που κάνουν ξεχωριστό event για να παρουσιάσουν τις συσκευές τους?
Link to comment
Share on other sites

Nokia και για μένα παρουσίασε κάτι πραγματικά ξεχωριστό. Απο εκεί και πέρα μου άρεσε πολύ η Asus αν και θα προτιμούσα να έβαζε τετραπύρηνο στο Padfone για να έχει και διάρκεια και να πάρει σίγουρα αναβαθμίσεις που θα έρθουν στο μέλλον. Επίσης και το HTC one X πολύ όμορφο, φοβερές δυνατότητες κρίμα στην Ελλάδα όπως πάντα θα το έχουμε 100 ευρώπουλα πάνω από την υπόλοιπη Ευρώπη.

Τέλος να ρωτήσω κάτι, είδα και στο άρθρο, αλλά και πολλοί που γράφουν οτι το τετραπύρηνο της Huawei (ωραίο και αυτό δε μπορώ να πω) δε θα κοστίζει πολύ, έβγαλε καμιά επίσημη ανακοίνωση η εταιρεία με την τιμή?

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για να καταλάβω θεωρείς το pure view καλύτερο από one x η xperia s η τα κινητά που παρουσίασε η Huawei;

Καλύτερο σε τι????? Στις δικές σου ανάγκες? Σαφώς και στις δικές σου ανάγκες είναι καλύτερο αυτό που νομίζεις εσύ. Από εκεί και πέρα καλύτερο σε τι??? Τι κάνουν αυτά τα πολύ αξιόλογα κινητά που αναφέρεις και δε (νομίζεις) ότι κάνει το 808 και λες "από εκεί και πέρα τίποτα" ?? Έχεις κάποιο επιχείρημα ή απλά "είναι καλύτερα αφού έχουν παραπάνω πυρήνες" ??? Γιατί αυτό επιχείρημα δεν είναι. Ούτε καινοτομία είναι.

 

Θα σου πω εγώ ένα επιχείρημα για να σε βοηθήσω: έχουν καλύτερη ανάλυση οθόνης! Μαζί σου, έχουν όντως. Και? Παρακάτω? Έχεις κάτι άλλο να πεις για να δικαιολογήσεις το "από εκεί και πέρα τίποτα" ???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για να καταλάβω θεωρείς το pure view καλύτερο από one x η xperia s η τα κινητά που παρουσίασε η Huawei;

 

Γιατί να μην θεωρούμε το pureview, αλλά και τα υπόλοιπα που ανέφερες καλύτερα μιας και είναι πιο συγκρίσιμα που έχουν το ίδιο λειτουργικό; Μια συσκευή είναι μόνο οι πυρήνες, ή η μνήμη του; Άυριο μπορεί να βγεί ένα ZER phone (:down:) με 8 πυρήνες και 3 gb μνήμη. Σημαίναι ότι θα είναι καλό; H/W δεν έιναι μόνο αυτά. Είναι και ο δέκτης που έχει πάνω και το wifi και το gps και η ΚΑΜΕΡΑ και το μικρόφωνο και το ακουστικό - μεγάφωνο, ακόμα και τα υλικά κατασκευής. Που πολύ αμφιβάλω γι αυτά ειδικά για κινέζικο προϊόν.

 

Όσο γι αυτό που πιστέυω ότι ξεχώρισε έιναι το pureview γιατί κυρίως δεν ήταν μια συνέχεια απο κάτι άλλο απλά, όπως με το να έβγαζε απλά μια κάμερα με 16 MP, αλλά κάτι εντελός καινούριο.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...