Jump to content

Samsung Galaxy S II (I9100G)


GIANNAKIS75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest powerulez
Ραδιόφωνο FM έχει?

Αν θυμάμαι καλά δεν το έχουν (ακόμα) ενσωματωμένο στη rom...

Άλλη έλλειψη ή πρόβλημα έχει?

Γιατί έχω ήδη κατεβάσει την τελευταία έκδοση 01/06/2012 αλλά είμαι διστακτικός, να την περάσω ή να περιμένω stable έκδοση??

 

Δεν έχει ράδιο ακόμα.

Κατά τα άλλα δεν βρήκα άλλη σημαντική έλλειψή.

 

Το μονο που με χάλασε είναι ότι διαγράφονται όλα τα apps που έχεις όταν την περάσεις .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest powerulez
Προφανώς διαγράφονται όλα γιατί ως νέα rom πρέπει να περαστεί με full wipe.

 

Για το ραδιόφωνο προτείνουν οι ίδιοι οι devs μία εφαρμογή (Spirit FM) από το Google Play. Ξέρεις αν είναι

 

απλό ραδιόφωνο ή μήπως διαδικτυακό??

 

Δεν το δοκίμασα για να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να εφτιαχνες ενα οδηγο με την ευκαιρια σου να κανουμε καμια δοκιμη

Με την ics ειναι καποια πραγματα που πρεπει να κανεις για να τρεχει καλα στσ παιχνιδια

Πχ πρεπει να επιλεξεις την επιταχυνση gpu,και να επιλεξεις αν εισαι root κ εχεις

Καποιο προγραμμα cpu το governor hotplug κ το i/o loop

Link to comment
Share on other sites

edit: Την είδα την εφαρμογή, δεν νομίζω ότι μας εξυπηρετεί, αφορά συγκεκριμένο ραδιοφωνικό σταθμό τον Spirit FM και μάλλον δουλεύει με internet (κρίνοντας από τα screenshots...)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=13380058#post13380058

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

Δοκίμασα την free έκδοση του Spirit Radio και δεν λειτουργεί δυστυχώς.

 

Επίσης με την cm9 δεν λειτουργεί απότι έχω προσέξει το auto brightness.

 

Kατά τα αλλα το κινητό είναι παρα πολύ γρήγορο αλλα σε παιχνίδια έχει τις ίδιες επιδόσεις με την official ics.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω i9100G ρουταρισμενο 2.3.6 και δεν μπορω να μπω σε recovery mode ουτε σε download mode κανει κατι κουφα.Με volume down+power+home βγαινει το σημα του android και λεει downloding και μενει εκει.Με vol up+poewer+home δειχνει τις επιλογες του clwrecovery αλλα δεν μπορω να επιλεξω τιποτα να κανω,μονο just boot.Τι γινεται ξερει κανεις,πως μπορουμε να φλασαρουμε μια αλλη ρομ δεν το κανουμε κλασικα:install zip from sd card?και γενικα δεν μπαινει σε rec.mode?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω i9100G ρουταρισμενο 2.3.6 και δεν μπορω να μπω σε recovery mode ουτε σε download mode κανει κατι κουφα.Με volume down+power+home βγαινει το σημα του android και λεει downloding και μενει εκει.Με vol up+poewer+home δειχνει τις επιλογες του clwrecovery αλλα δεν μπορω να επιλεξω τιποτα να κανω,μονο just boot.Τι γινεται ξερει κανεις,πως μπορουμε να φλασαρουμε μια αλλη ρομ δεν το κανουμε κλασικα:install zip from sd card?και γενικα δεν μπαινει σε rec.mode?

 

Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα, το download mode είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις, το recovery mode το ίδιο, και διαλέγεις με τα volume up/down.

Επίσης αν έχεις stock kernel χωρίς cwm recovery, μόνο με odin μπορείς να βάλεις άλλη rom.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα, το download mode είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις, το recovery mode το ίδιο, και διαλέγεις με τα volume up/down.

Επίσης αν έχεις stock kernel χωρίς cwm recovery, μόνο με odin μπορείς να βάλεις άλλη rom.

 

Εχεις απολυτο δικιο μετα απο <<χαζο>> ψαξιμο και θα καταλαβεις γιατι το λεω καταλαβα ιτι ολα ειναι οκ.Το μεν down mode οπως σωστα λες συνδεεις με odin αυτο που με μπερδευε ειναι στο recovery ηξερα οτι η κινηση πανω κστω γινετσι με το πληκτρο της εντασης ενω γινετσι με touch το κερστο μου και παιδευομουν με συτη τηβλακεια ωρες τελοσπαντων το τηλεφωνσκι ειναι οκ.Να σερωτησω κσι κατι αν θελω να βαλω ice και μετα να ξαναγυρισω σε ginger γινετσι ετσι απλα με odin με τη γνωστη δισδικσσια η υπαρχει προβλημα που θα εινσι downgrade για ginger; σε ευχαριστω πολυ γισ το ενδιαφερον

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Εχεις απολυτο δικιο μετα απο <<χαζο>> ψαξιμο και θα καταλαβεις γιατι το λεω καταλαβα ιτι ολα ειναι οκ.Το μεν down mode οπως σωστα λες συνδεεις με odin αυτο που με μπερδευε ειναι στο recovery ηξερα οτι η κινηση πανω κστω γινετσι με το πληκτρο της εντασης ενω γινετσι με touch το κερστο μου και παιδευομουν με συτη τηβλακεια ωρες τελοσπαντων το τηλεφωνσκι ειναι οκ.Να σερωτησω κσι κατι αν θελω να βαλω ice και μετα να ξαναγυρισω σε ginger γινετσι ετσι απλα με odin με τη γνωστη δισδικσσια η υπαρχει προβλημα που θα εινσι downgrade για ginger; σε ευχαριστω πολυ γισ το ενδιαφερον

 

Όχι, γίνεται κανονικά. Hehe ναι αυτό με το touch στις τελευταίες cwm εκδόσεις έχει μπερδέψει πολλούς. Anyway χαίρομαι που βρήκες άκρη :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω στοκ ρομ στη 2.3.6 για να κάνω downgrade , γιατί με την ics λίγο δύσκολη η μπαταρία , δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα είμαι στη Κύπρο, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, γίνεται κανονικά. Hehe ναι αυτό με το touch στις τελευταίες cwm εκδόσεις έχει μπερδέψει πολλούς. Anyway χαίρομαι που βρήκες άκρη :)

καλημερα,ναι ξερεις τι λουκι?να παταω πανω κατω το volume οπως παραδοσιακα ξερουμε και αυτο να μου κανει πλακα!!!τελοσπαντων,σ'ευχαριστω οποτε προχωραω για ice και οποτε θελω γυριζω ginger δηλ. για να μην κανω καμια βλακεια,στο κουτακι PDA του ODIN απλα επιλεγουμε το zip της ice rom που εχουμε κατεβασει και μετα με τον ιδιο τροπο κανουμε downgrade στο pda βαζουμε το zip της ginger?

 

Καλημέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω στοκ ρομ στη 2.3.6 για να κάνω downgrade , γιατί με την ics λίγο δύσκολη η μπαταρία , δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα είμαι στη Κύπρο, ευχαριστώ.

http://hotfile.com/dl/136310155/64f8cc4/I9100XWKK5_I9100OXXKJ3.rar.html

νομιζω φιλε μου οτι αυτο χρειαζεσαι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

εδω επισης θα δεις ολη την ποικιλια

Edited by notarius
αφαιρεση link
Link to comment
Share on other sites

http://hotfile.com/dl/136310155/64f8cc4/I9100XWKK5_I9100OXXKJ3.rar.html

νομιζω φιλε μου οτι αυτο χρειαζεσαι

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου , αλά αυτό είναι για το i9100 το κανονικό το s2 δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου , αλά αυτό είναι για το i9100 το κανονικό το s2 δηλαδή.

αν καταλαβα εννοεις οτι εχεις i9100G,κι εγω αυτο εχω,νομιζω οτι αυτο που διαφερει ειναι στη διαδικασια του root μονο και οχι στις roms,κι εγω εκανα root με superatmos,με την πολυτιμη βοηθεια του φιλου του tyxerakia,και μετα περασα αυτην που σου ειπα,κανενα προβλημα,αν θελει κι εκεινος που ειναι πιο εμπειρος ας το επιβεβαιωσει

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα εννοεις οτι εχεις i9100G,κι εγω αυτο εχω,νομιζω οτι αυτο που διαφερει ειναι στη διαδικασια του root μονο και οχι στις roms,κι εγω εκανα root με superatmos,με την πολυτιμη βοηθεια του φιλου του tyxerakia,και μετα περασα αυτην που σου ειπα,κανενα προβλημα,αν θελει κι εκεινος που ειναι πιο εμπειρος ας το επιβεβαιωσει

 

Φίλε και στις ρομς διαφέρει διότι έχουν διαφορετικό επεξεργαστή.

Μακάρι να μην διέφερε αλλά διαφέρει.

Edited by jimval86
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και στις ρομς διαφέρει διότι έχουν διαφορετικό επεξεργαστή.

κοιταξε,οπως συνηθιζεται στο forum και ειναι πολυ σωστο,δεν μπορει κανεις να παρει ευθυνει για το τηλεφωνο του αλλου,εγω σου λεω οτι στο δικο μου εβαλα αυτην που σου εστειλα,το τηλεφωνο απλα <<πεταει>>και γι'αυτο ειμαι σε σκεψη να παω σε ice,δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα οπως λες λογω επεξεργαστη κ.λ.π.τωρα εσυ αποφασιζεις

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε,οπως συνηθιζεται στο forum και ειναι πολυ σωστο,δεν μπορει κανεις να παρει ευθυνει για το τηλεφωνο του αλλου,εγω σου λεω οτι στο δικο μου εβαλα αυτην που σου εστειλα,το τηλεφωνο απλα <<πεταει>>και γι'αυτο ειμαι σε σκεψη να παω σε ice,δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα οπως λες λογω επεξεργαστη κ.λ.π.τωρα εσυ αποφασιζεις

 

Διάβασε στη 1η σελίδα αυτού του Forum κι εγώ από'κει το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στη 1η σελίδα αυτού του Forum κι εγώ από'κει το είδα.

Λες να μην τα εχω δισβαδει;χωρις να θελω να θιξω κανενα παλικαρι απο το φορουμ θα σου πω ενα πραγμα:(εγω αγορασα το τηλ.μαζι με την αδερφη μου ιδια μερα εκεινης κανονικο εμενα

G.Εχω να σου πω οτι εκεινο σερνεται μετα απο root και τα δυο με τις «ιδιες» rom οπως σου ειπα,και θελει κι αυτη G.Απλα δες το ψυχραιμα και δεξου οτι ειναι πιο εξελιγμενο α πο το

αλλο και οχι υποδιαιστερο οπως υποστηριζουν καποιοι τουλαχιστον απο προσωπικη αμεση εμπειρια

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα εννοεις οτι εχεις i9100G,κι εγω αυτο εχω,νομιζω οτι αυτο που διαφερει ειναι στη διαδικασια του root μονο και οχι στις roms,κι εγω εκανα root με superatmos,με την πολυτιμη βοηθεια του φιλου του tyxerakia,και μετα περασα αυτην που σου ειπα,κανενα προβλημα,αν θελει κι εκεινος που ειναι πιο εμπειρος ας το επιβεβαιωσει

 

Όχι κάνεις λάθος και σε παρακαλώ να κάνεις edit το post σου και να αφαιρέσεις τα link. Oι rom του σκέτου 9100 ΔΕΝ κάνουν για το 9100G. Aν τύχει κάποια να δουλέψει είναι απλά τύχη και δε γίνεται να κάνουμε τέτοια γενίκευση. Όσο για το 9100 της αδερφής σου κάτι άλλο δεν πάει καλά πιθανότατα κάποια εφαρμογή. Το root από μόνο του δε μπορεί να κάνει κανένα τηλέφωνο να σέρνεται.

 

Aν κάποιος μου πει ποια είναι η ελληνική 2.3.6 που ψάχνει ο jim (δεν ξέρω αν υπάρχει καν ελληνική rom για το G) θα προσπαθήσω να τη βρω.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όχι κάνεις λάθος και σε παρακαλώ να κάνεις edit το post σου και να αφαιρέσεις τα link. Oι rom του σκέτου 9100 ΔΕΝ κάνουν για το 9100G.

 

Aν κάποιος μου πει ποια είναι η ελληνική 2.3.6 που ψάχνεις, θα προσπαθήσω να σου τη βρω.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ , τη χρειάζομαι πιο πολύ για θέματα εγγύησης , δεν με ενδιαφέρουν τα ροοτ και όλα αυτά εγώ θέλω μόνο τα βασικά κι ο π...ας ο αδερφός μου το πέρασε ics χωρίς πρώτα να κρατήσει πληροφορίες από την εργοστασιακή ρομ , γιατί το έψαξα γενικά αλά όλες είναι για άλλες χώρες.

θα το εκτιμούσα πάρα πολύ, ευχαριστώ και πάλι καλό ΣαββατοΚύριακο σε όλους.

 

Λες να μην τα εχω δισβαδει;χωρις να θελω να θιξω κανενα παλικαρι απο το φορουμ θα σου πω ενα πραγμα:(εγω αγορασα το τηλ.μαζι με την αδερφη μου ιδια μερα εκεινης κανονικο εμενα

G.Εχω να σου πω οτι εκεινο σερνεται μετα απο root και τα δυο με τις «ιδιες» rom οπως σου ειπα,και θελει κι αυτη G.Απλα δες το ψυχραιμα και δεξου οτι ειναι πιο εξελιγμενο α πο το

αλλο και οχι υποδιαιστερο οπως υποστηριζουν καποιοι τουλαχιστον απο προσωπικη αμεση εμπειρια

 

Κι εγώ το τηλέφωνό μας το βρίσκω σαν ένα τηλέφωνο για άλλου εύρους κοινό , δεν αντιλέγω .

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Απολογούμαι.

Εντωμεταξύ δεν θα το πιστέψετε πως βρήκα την ρομ που είχε περασμένο μαμά , όπως και να χει είναι η Γερμανική I9100GXXLB1 ευχαριστώ και πάλι πάντως.(Την βρήκα από τις ιδιότητες μιας φωτογραφίας που έβγαλα παλιότερα , τραγικό :) ).

Edited by jimval86
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ , τη χρειάζομαι πιο πολύ για θέματα εγγύησης , δεν με ενδιαφέρουν τα ροοτ και όλα αυτά εγώ θέλω μόνο τα βασικά κι ο π...ας ο αδερφός μου το πέρασε ics χωρίς πρώτα να κρατήσει πληροφορίες από την εργοστασιακή ρομ , γιατί το έψαξα γενικά αλά όλες είναι για άλλες χώρες.

θα το εκτιμούσα πάρα πολύ, ευχαριστώ και πάλι καλό ΣαββατοΚύριακο σε όλους.

 

 

 

Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει ας γράψει *#1234# εκεί που παίρνει τηλέφωνο στην ελληνική του συσκευή να μας πει τι βγάζει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει να βοηθήσει ας γράψει *#1234# εκεί που παίρνει τηλέφωνο στην ελληνική του συσκευή να μας πει τι βγάζει.

 

PDA:I9100XWLPG

PHONE:I0100XXLPX

CSC:I9100OXXLP7

Link to comment
Share on other sites

PDA:I9100XWLPG

PHONE:I0100XXLPX

CSC:I9100OXXLP7

 

Εσύ έχεις το I9100... εδώ είναι το forum για το I9100G, είσαι σε λάθος μέρος.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις το I9100... εδώ είναι το forum για το I9100G, είσαι σε λάθος μέρος.

 

Το ξερω το μερος αλλα απ οτι ξερω ολα τα Ι9100G ειναι γερμανικα και στο λεω γιατι και ο γιος μου αλλα κι ενας φιλος

του που το αγορασαν απο ιντερνετικο μαγαζακι ειναι και τα δυο γερμανικα,τωρα αν ειναι συμπτωση δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το μερος αλλα απ οτι ξερω ολα τα Ι9100G ειναι γερμανικα και στο λεω γιατι και ο γιος μου αλλα κι ενας φιλος

του που το αγορασαν απο ιντερνετικο μαγαζακι ειναι και τα δυο γερμανικα,τωρα αν ειναι συμπτωση δεν το ξερω.

 

Εχεις δικιο και το δικο μου τη Γερμανικη φορουσε εντειλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω στοκ ρομ στη 2.3.6 για να κάνω downgrade , γιατί με την ics λίγο δύσκολη η μπαταρία , δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα είμαι στη Κύπρο, ευχαριστώ.

 

Εχεις δικιο και το δικο μου τη Γερμανικη φορουσε εντειλει.

 

Το ξερω το μερος αλλα απ οτι ξερω ολα τα Ι9100G ειναι γερμανικα και στο λεω γιατι και ο γιος μου αλλα κι ενας φιλος

του που το αγορασαν απο ιντερνετικο μαγαζακι ειναι και τα δυο γερμανικα,τωρα αν ειναι συμπτωση δεν το ξερω.

 

Αν ισχύει ότι τα G είναι όλα γερμανικά, η rom που ζητάς jim είναι εδώ. Έπρεπε να το πεις απ'την αρχή. :p

 

Έχει δοκιμάσει κανείς τη γαλλική ics? Μόνο την ινδική έχω δει να αναφέρετε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (I9100G)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...