Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θελετε δοκιμαστε το νεο Nemesis Kernel και την νεα Enigma Rom. Προσοχη στις οδηγιες και στο εξτρα βημα στα downloads.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2214141

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391858

 

 

Σας ευχομαι χρονια πολλα

 

Χρόνια πολλά με υγεία!

Τη πέρασα από τη πρώτη μέρα που έκανες release αλλά χωρίς wipe κ τα σχετικά :p

Το πρόβλημα με το home button για να βλέπω τις πρόσφατες εφαρμογές παραμένει οπότε θα προχωρήσω σήμερα σε ένα wipe data κ φτου κ από την αρχή στήσιμο κ βλέπουμε!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους!

Έχει μήπως κάποιος το λινκ για download του Nemesis Kernel v 6. 2 ;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2214141

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!:) Μολις εγκατεστησα την enigma 6.3 stock bl και εχει 5 εικονιδια στο dock αντι για 7, ενω δεν εχει auto rotate στο ui οπως η προηγουμενη(το προτιμω).Επισης παρολο που δεν επελεξα καποια προγραμματα κατα τη εγκατασταση αυτα εγκατασταθηκαν. Ειναι οκ ή εχει γινει καποιο λαθος στην εγκατασταση? Παντως αν εχει εγκατασταθει σωστα, παει σφαιρα:D Edited by theok7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!:) Μολις εγκατεστησα την enigma 6.3 stock bl και εχει 5 εικονιδια στο dock αντι για 7, ενω δεν εχει auto rotate στο ui οπως η προηγουμενη(το προτιμω).Επισης παρολο που δεν επελεξα καποια προγραμματα κατα τη εγκατασταση αυτα εγκατασταθηκαν. Ειναι οκ ή εχει γινει καποιο λαθος στην εγκατασταση? Παντως αν εχει εγκατασταθει σωστα, παει σφαιρα:D

 

Εγώ δεν επέλεξα να μπουν κ δε μπήκαν πάντως. Έκανες καθαρή εγκατάσταση;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν επέλεξα να μπουν κ δε μπήκαν πάντως. Έκανες καθαρή εγκατάσταση;

 

Ναι, με το flashtool. πχ τα what's up,smart connect δεν τα επέλεξα αλλά μπήκαν . Πριν λίγο λειτούργησε το auto rotation στο ui , ήθελε τον χρόνο του τελικά ;-). Έχεις 5 ή 7 εικονίδια στο dock?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με το flashtool. πχ τα what's up,smart connect δεν τα επέλεξα αλλά μπήκαν . Πριν λίγο λειτούργησε το auto rotation στο ui , ήθελε τον χρόνο του τελικά ;-). Έχεις 5 ή 7 εικονίδια στο dock?

 

5 εικονίδια έχω. Όταν είσαι σε μία εφαρμογή και πατήσεις το home button για να δεις τις πρόσφατες εφαρμογές σου βγάζει σφάλμα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

5 εικονίδια έχω. Όταν είσαι σε μία εφαρμογή και πατήσεις το home button για να δεις τις πρόσφατες εφαρμογές σου βγάζει σφάλμα;

 

Όχι, μια χαρά δουλεύει. Μπορούμε να φλασαρουμε άλλο ui χωρίς auto rotation?

Link to comment
Share on other sites

Tελικα περασα παλι την επισημη με το SUS και για μια δυο μερες ηταν ολα καλα. Το ειχα αφησει ανοιχτο χωρις sim μετα απο καθαρη εγκατασταση και με factory reset μετα απο αυτην. Απλα μετα απο πολλες ωρες αναμονης το κινητο ειχε αρκετο lag για λιγα λεπτακια και μετα πηγαινε μια χαρα. Την δευτερη μερα κολλησε παλι μετα απο αρκετες ωρες αναμονης και δεν ακουγε το touch με τιποτα. αναγκαστικα restart με volume up + power button. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χάλι της μπαταρίας-ιδιαίτερα όταν δεν έχει καλό σήμα-διορθώνεται με ξεκλείδωμα του bootloader ή πρέπει να κουβαλάμε μαζί μας και μια μπαταρία αυτοκινήτου ??Φίλος με s3 γελούσε πάλι χθες: "πάλι δεν έχει μπαταρία? " :-(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά σε όλους.

Επειδή δεν έχω ξανά κάνει ροοτ σε κινητό βρήκα αυτήν την μέθοδο http://www.olafree.net/2013/12/kingo-android-root-root.html πολύ εύκολη και λέω να την δοκιμάσω. Εδω η επίσημη σελίδα http://www.kingoapp.com

Ο λόγος που θέλω να κάνω ροοτ το κινητό είναι πρώτον να βγάλω την σαβούρα που έχει η Sony και δεύτερων να κάνω μερικές εφαρμογές, εφαρμογές συστήματος για να δουλεύουν όπως πρέπει.

Τη λέτε εσείς που ξέρετε να δοκιμάσω ?

Και ποιες εφαρμογές της Sony μπορώ να βγάλω με ασφάλεια ?

 

Ευχαριστώ παιδιά όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χάλι της μπαταρίας-ιδιαίτερα όταν δεν έχει καλό σήμα-διορθώνεται με ξεκλείδωμα του bootloader ή πρέπει να κουβαλάμε μαζί μας και μια μπαταρία αυτοκινήτου ??Φίλος με s3 γελούσε πάλι χθες: "πάλι δεν έχει μπαταρία? " :-(

 

Επέλεξε μόνο 2g δίκτυα και θα τρώει λιγότερο μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χάλι της μπαταρίας-ιδιαίτερα όταν δεν έχει καλό σήμα-διορθώνεται με ξεκλείδωμα του bootloader ή πρέπει να κουβαλάμε μαζί μας και μια μπαταρία αυτοκινήτου ??Φίλος με s3 γελούσε πάλι χθες: "πάλι δεν έχει μπαταρία? " :-(

 

Χωρίς να έχω ξεκλειδώσει τον boot δε νομίζω ότι θα δεις κ καμιά τρελή διαφορά. Να βγάλεις το πολύ άλλη μια ώρα;; Η χωρητικότητα της δυστυχώς δεν αφήνει πολλά περιθώρια. Με σκάλισμα δε βγάζω μέρα πότε, αν το αφήσω τις δύο της πιάνω. Κουβαλάω πάντα φορτιστή αυτοκινήτου αφού η δουλειά μου έχει να κάνει με αυτή. Εγώ κάνω υπομονή μέχρι να πάρω το sp.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται πάει να λυθεί το θέμα με το μπλε δόντι στην cm11

 

o yes μόνο μπλε δόντι και camera έμεινε (video) ελπίζω να τα λύσουν και τα δύο μετά είναι θέμα χρόνου για stable έκδοση

 

btw call lag παραμένει σε οποιοιδήποτε έκδοση πάνω από ics είτε cm είτε μαμά (το έχει λύσει πάντως ο nikolas να του ζητήσουν λίγο οδηγίες έχει σχεσι με drivers και καποια tweaks)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν το έχουν φτιάξει το δόντι

Είσαι σίγουρος για το lag με τις cm10/11;

Έβαλα την nightly 21 cm11 και δεν φαινόταν να έχει, απλώς δεν έδειχνε σωστά η οθόνη όταν έπαιρνες εσύ, οι χρόνοι όμως ήταν οκ

 

Τελικά αυτό το ART αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν το έχουν φτιάξει το δόντι

Είσαι σίγουρος για το lag με τις cm10/11;

Έβαλα την nightly 21 cm11 και δεν φαινόταν να έχει, απλώς δεν έδειχνε σωστά η οθόνη όταν έπαιρνες εσύ, οι χρόνοι όμως ήταν οκ

 

Τελικά αυτό το ART αξίζει;

 

Έχει απλός κλασσικά κάνει κάποιες μέρες να βγει

Όταν Σε παίρνουν είναι θέμα και όχι πάντα

 

Εγώ δεν βάζω εδώ και τόσους μήνες καμιά rom τπτ

Για 3 λόγους

1. Τόσα flash το nand degradation δεν είναι μακριά

2. Έχω περίπου 120 εφαρμογές αρκετές μάλιστα δεν δουλεύουν αν τα πάρεις backup με το titanium (ουσιαστικά στήσιμο από την αρχή όλα)

3. Κάτι σταθερό δεν έχει είχα βάλει rom του Νίκου (είχα πάρει nandroid πριν την δουλεψα 3 μέρες άψογα την 4 τα παίξε)

 

Φαντάσου για το oppo έχει σταθερή 4.4 cm και όχι μόνο αυτή (σύντομα και μαμά colour) και εγώ είμαι με 4.1 γιατί έχω 170 εφαρμογές κλπ ουσιαστικά δεν αντέχω να κάτσω από την αρχή όλα

 

Το art θα άξιζε όταν θα προσαρμόσουν κάποιες εφαρμογές και ίδιο θα έχει πάει τελική έκδοση

Αν θες εξηγώ και τι ακριβώς είναι αυτό και γιατί θέλουν αυτό

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια χρονια πολλα και Καλη χρονια να εχετε με υγεια για εσας και τις οικογενειες σας....:D

Αντε και για να σας πειραξω λιγο μερες που ειναι.....(ZXR θα σπαμαρω με την αδεια σου λογω των ημερων....;) )

Εγω βρηκα την υγεια μου στο θεμα μπαταρια.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια χρονια πολλα και Καλη χρονια να εχετε με υγεια για εσας και τις οικογενειες σας....:D

Αντε και για να σας πειραξω λιγο μερες που ειναι.....(ZXR θα σπαμαρω με την αδεια σου λογω των ημερων....;) )

Εγω βρηκα την υγεια μου στο θεμα μπαταρια.....

 

g2? η l9ii?

Link to comment
Share on other sites

g2? η l9ii?

 

Νομίζω Ντέμη σε l9 πήγε! Καλή χρονιά παίδες με υγεία!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω Ντέμη σε l9 πήγε! Καλή χρονιά παίδες με υγεία!

 

Λογικά με 220 ευρώ τι άλλο να πάρει

Εγώ παραμένω πάντως εδώ και ένα χρόνο με δύο κινητά αλλαγή δεν σκέφτομαι για δύο λόγους ένα ότι το ένα κινητό ουσιαστικά άψογο είναι και το δεύτερο με σωστές παρεμβάσεις την δουλειά του κάνει

(oppo find 5 και Xperia p)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με 220 ευρώ τι άλλο να πάρει

Εγώ παραμένω πάντως εδώ και ένα χρόνο με δύο κινητά αλλαγή δεν σκέφτομαι για δύο λόγους ένα ότι το ένα κινητό ουσιαστικά άψογο είναι και το δεύτερο με σωστές παρεμβάσεις την δουλειά του κάνει

(oppo find 5 και Xperia p)

 

Ακριβως...L9 II ....3 μερες μπαταρια ειχα καιρο να δω....Ασε που επιτελους απολαμβανω οθονη φωτεινη και μεγαλη....Βλεπεις η ρημαδα η πρεσβειωπεια θελει μεγαλα κειμενα :lol:

 

Τελος η παρεμβαση απο εμενα....

Το xperia P το κραταω ακομα μηπως γινει καμια σημαντικη αλλαγη με την custom Kit Kat....οποτε θα σας ερχομαι συχνα....

 

Καλη χρονια να εχουμε με υγεια πανω απ'ολα .......

Και καλυτερη υποστιριξη απο την Sonny :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καποια ρομ που να εχει εμφανιση JB αλλα να μην εχει bugs?

Δε θελω κατι ιδιαιτερο απλα να δουλευουν ολα καλα και να αλλαξει λιγο η εμφανιση γιατι τη βαρεθηκα την ics

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...