Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες δεν ρώτησα.......... toogles έχει το ainigma? η έχει κρατήσει την σαβούρα που έβαλε η sony για τα toggles?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες δεν ρώτησα.......... toogles έχει το ainigma? η έχει κρατήσει την σαβούρα που έβαλε η sony για τα toggles?

 

Τα χει τα χει:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@iliasx8

για την status bar που ρωτησες πιο πρινhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391858&page=11

ποστ 104 στους xda,λεει να φλασαρεις απο το λινκ για στοκ status bar

Link to comment
Share on other sites

παίδες δεν ρώτησα.......... toogles έχει το ainigma? η έχει κρατήσει την σαβούρα που έβαλε η sony για τα toggles?

 

Αν μου πεις πως να σβησω τα μαμισια toggle....θα σου πω ποια εφαρμογη να βαλεις για να τα παραμετροποιησεις οπως εσυ θελεις ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πεις πως να σβησω τα μαμισια toggle....θα σου πω ποια εφαρμογη να βαλεις για να τα παραμετροποιησεις οπως εσυ θελεις ;) :D

 

εφαρμογή δυστυχώς καμία δεν με κάλυψε.........

το γιατί......... δεν έχει 2/3g toggle (ούτε μπορεί να έχει γιατί κάθε rom είναι διαφορετικη και έχει security σε αυτόν τον τομέα έτσι αναγκαστικά πρέπει να είναι στο framework

δεν θέλω να υπάρχει τρίτη εφαρμογή καθώς τέτοιου τύπου εφαρμογές τρώνε μπαταρία και αρκετή ram

 

έχει και άλλες ελλείψεις αλλα οκ

 

με λίγα λόγια δεν έχει κατάλαβα έχει της μαμα toggles λογικά που είναι δώρο άδωρο

Link to comment
Share on other sites

@iliasx8

για την status bar που ρωτησες πιο πρινhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2391858&page=11

ποστ 104 στους xda,λεει να φλασαρεις απο το λινκ για στοκ status bar

 

Ok thanks!

@demis τι το θες;σου έλειψαν τα toggles;!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή δυστυχώς καμία δεν με κάλυψε.........

το γιατί......... δεν έχει 2/3g toggle (ούτε μπορεί να έχει γιατί κάθε rom είναι διαφορετικη και έχει security σε αυτόν τον τομέα έτσι αναγκαστικά πρέπει να είναι στο framework

δεν θέλω να υπάρχει τρίτη εφαρμογή καθώς τέτοιου τύπου εφαρμογές τρώνε μπαταρία και αρκετή ram

 

έχει και άλλες ελλείψεις αλλα οκ

 

με λίγα λόγια δεν έχει κατάλαβα έχει της μαμα toggles λογικά που είναι δώρο άδωρο

 

Δηλαδη δεν θα μου πεις πως να τα βγαλω ????????? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks!

@demis τι το θες;σου έλειψαν τα toggles;!

 

όχι τα εχω στην cm και είναι πολύ χρήσιμα

 

Δηλαδη δεν θα μου πεις πως να τα βγαλω ????????? :cry:

 

δεν είναι ένα apk να τα βγάλεις θέλει decomplile το systemui.apk επεξεργασία κάποιον πραγμάτων και πάλι compile

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα πλέον πέρασα σε Enigma Rom V5.

Θα την δοκιμάσω και θα μεταφέρω εντυπώσεις...

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 κύκλους φόρτισης η enigma δε με ενθουσίασε τόσο.Η dark τα πήγαινε καλύτερα.Από θέμα ταχύτητας ναι είναι καλύτερη η enigma αν κ στην ελεύθερη ram μου αφήνει λιγότερο χώρο από τη dark αλλά δε κολλάει καθόλου.

Θέμα κλήσεων..Δεν έχει τύχει να κολλήσει αν κ με το greenify τα κλείνω όλα τα βαριά.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 κύκλους φόρτισης η enigma δε με ενθουσίασε τόσο.Η dark τα πήγαινε καλύτερα.Από θέμα ταχύτητας ναι είναι καλύτερη η enigma αν κ στην ελεύθερη ram μου αφήνει λιγότερο χώρο από τη dark αλλά δε κολλάει καθόλου.

Θέμα κλήσεων..Δεν έχει τύχει να κολλήσει αν κ με το greenify τα κλείνω όλα τα βαριά.

 

πόση ram σου αφήνει πχ εγώ τώρα έχω όταν ανοίγει το κινητό 500 κάπου mb ελεύθερα το άλλο πόσο να κόβει ποια

 

http://img824.imageshack.us/img824/706/gyr0.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινουν αυτα που ειναι ανοιχτα τοσες ωρες????? Και αν τα κλεισω θα εχω προβλημμα εφοσον εχω το κινητο σε αναμονη??????
Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινουν αυτα που ειναι ανοιχτα τοσες ωρες????? Και αν τα κλεισω θα εχω προβλημμα εφοσον εχω το κινητο σε αναμονη??????

 

idem...:).τα ειδα κι εγω αυτα.εμενα μου αφηνει περιπου 360mb με την moonbreaker

Link to comment
Share on other sites

idem...:).τα ειδα κι εγω αυτα.εμενα μου αφηνει περιπου 360mb με την moonbreaker

 

Δεν ξερω αν ειναι απο την ρομ ...Θελω καιρο να ρωτησω...οποια ρομ και να εχω αυτο το πληκτρολογιο και οι υπηρεσιες της google ειναι συνεχως ανοιχτα ...Δεν τα εχω πειραξει γιατι δεν ξερω τι ειναι και πως ανοιγουν....Πληκτρολογιο χρησιμοποιηω μονο για λιγο στην πλοηγηση...Αυτο με το usb δεν ξερω τι ειναι!!!!!! εκτος αν πιανει τον φορτιστη σαν usb (αν και το φορτιζω στην πριζα και οχι στον υπολογιστη....)

 

ΥΓ. Ανανεωθηκε και ο Nemesis kernel...

Edited by Expendable
Link to comment
Share on other sites

πόση ram σου αφήνει πχ εγώ τώρα έχω όταν ανοίγει το κινητό 500 κάπου mb ελεύθερα το άλλο πόσο να κόβει ποια

 

http://img824.imageshack.us/img824/706/gyr0.png

 

egodemis την αφησες την cm?

Link to comment
Share on other sites

egodemis την αφησες την cm?

 

ναι δεν υπάρχει κάτι άξιο εκτός από αυτό το μόνο θέμα είναι δεν έχεις FM και κάτω μπάρα δεν φωτίζετε

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

πόση ram σου αφήνει πχ εγώ τώρα έχω όταν ανοίγει το κινητό 500 κάπου mb ελεύθερα το άλλο πόσο να κόβει ποια

 

http://img824.imageshack.us/img824/706/gyr0.png

 

Όταν το ανοίγω πάω στα 360 νομίζω.

Στη διάρκεια της μέρας με greenify σταθερά 300

Όσοι έχουν enigma η μπαταρία τους τι λέει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγω πάω στα 360 νομίζω.

Στη διάρκεια της μέρας με greenify σταθερά 300

Όσοι έχουν enigma η μπαταρία τους τι λέει;

 

κατάλαβα δλδ αν ανοίξω μερικές βαριές εφαρμογές αρχίζει το χάος

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα δλδ αν ανοίξω μερικές βαριές εφαρμογές αρχίζει το χάος

 

Χωρίς greenify παίζω στα 220mb

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

oh god............

 

Πόση ελεύθερη ram θες ρε demi;!

800mb έχουμε διαθέσιμα!Τι κάνεις κ θες τόση ελεύθερη μνήμη;:p

Εμένα με τη χρήση που κάνω φτάνει κ περισσεύει κ όταν μένει 200 δε κολλάει.

Τι παραπάνω κάνεις εσύ κ θες 500mb;!

Πιο παλιά με το neo v είχα τρελό.κόλλημα,κάθε λίγο κ λιγάκι κοίταγα την ελεύθερη ram κ τρελαινομουν!Με το p έχω ησυχάσει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μιας που λετε ολοι για την enigma , να πω και γω οτι εχω την jelly cream πανω απο 10μερουλες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος καθως δεν μου χει παρουσιασει κανενα προβλημα σε τιποτα!!! :) Οσον αφορα τα ελευθερα mb της ram μετα απο επανεκκινηση , μου γραφει 500 περιπου και κατα την διαρκεια χρησης δεν πεφτει κατω απο 350 με νορμαλ εφαρμογες και greenify.

 

Η μπαταρια μου βγαζει μια μερα με αρκετο 3G και αρκετο σερφαρισμα μιας που ειμαι διακοπες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...