Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως παίρνω screen shoot ?

 

Δοκιμασε power button και volume down για 3 δευτερολεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα κα απο μενα!!! εχω το κηνιτο και θελω να το ρουταρω!!!διοτι ψιλοσερνετε!!μπορειτε να με καθπδειγησεται;;; ευχαριστω εκ των προτερων!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν.κανει

Συγχρονίσου καλύτερα ή δοκίμασε power button + volume up(δε νομίζω να είναι αυτό)

 

 

καλησπερα κα απο μενα!!! εχω το κηνιτο και θελω να το ρουταρω!!!διοτι ψιλοσερνετε!!μπορειτε να με καθπδειγησεται;;; ευχαριστω εκ των προτερων!!!

 

Βρε παιδιά θέλετε να κάνετε root...ωραία..Πρέπει να μαντέψει ο καθένας από μας τι έκδοση έχετε και τι firmware;

Δε το λέω με κακία μη παρεξηγηθώ αλλά πείτε τα απαραίτητα!

Πρόσεξε τι γίνεται όμως τώρα!!Αν έχεις την ics με αριθμό έκδοσης .54 μόλις 2 σελίδες πριν υπάρχει απάντηση για root!Δεν λέμε να κοιτάξεις όλο το νήμα αλλά 5 σελίδες να διαβάζουμε δε κάνει κόπο.

Υ.Γ Φιλικά πάντα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και ισχύει :lol:

 

Σε πολλά loading screens, όχι στο tapatalk μόνο, αλλά φαίνεται κυρίως βράδυ και όταν έχεις κοντά στα μάτια σου την οθόνη.

 

Ανακουφίστηκα λίγο που είδα ότι το έχετε παρατηρήσει και οι υπόλοιποι.

 

φαινομενο των sony ειναι μαλλον,και στο xperia s και στο t και στο p ειχα το θεμα αυτο,σαν crt οθονες....

ωστοσο απανταω σε ενα χαρακτηριστικο νουμερο μηνυματων......χαχαχαχαχαχα....καλο αυτο τωρα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε στο θέμα του Xperia S ο ea6gka καλά νέα και για τους κατόχους P. :)

http://talk.sonymobile.com/message/443078#443078

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγχρονίσου καλύτερα ή δοκίμασε power button + volume up(δε νομίζω να είναι αυτό)

 

 

 

 

Βρε παιδιά θέλετε να κάνετε root...ωραία..Πρέπει να μαντέψει ο καθένας από μας τι έκδοση έχετε και τι firmware;

Δε το λέω με κακία μη παρεξηγηθώ αλλά πείτε τα απαραίτητα!

Πρόσεξε τι γίνεται όμως τώρα!!Αν έχεις την ics με αριθμό έκδοσης .54 μόλις 2 σελίδες πριν υπάρχει απάντηση για root!Δεν λέμε να κοιτάξεις όλο το νήμα αλλά 5 σελίδες να διαβάζουμε δε κάνει κόπο.

Υ.Γ Φιλικά πάντα!

 

 

την .54 εχω και χιλια συγνωμη που δεν την ανεφερα!!!

δεν μπορω να κατανωησω το πως θα το κανω ροοτ!! στο Χ8 το εκνα σε αυτο οχι ακομα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο το πρωι το κινητο

με data ανοικτα σε 2g μονο

και το wifi μονιμα ανοικτο

ολοι οι συγχρονισμοι ανοικτοι

με κανα μισαωρο κλησεις

και 1,5 ωρα την οθονη

τωρα εχω 50% ακομα

μηπως τα παρουσιαζουν δραματικα για την μπαταρια?

 

XwxpR_TC117l187EswJryvVp3XWMpSwzpQbJfLKfziQ?size=1024x768

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

την .54 εχω και χιλια συγνωμη που δεν την ανεφερα!!!

δεν μπορω να κατανωησω το πως θα το κανω ροοτ!! στο Χ8 το εκνα σε αυτο οχι ακομα!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

Στο παραπάνω λινκ είναι ο τρόπος χρήσης μέσω flashtool για root.

Αρχεία για root Xperia p

Κατέβασε τα αρχεία κ ακόλουθα τον οδηγό στο λινκ του myphone με τη διαφορά ότι θα βάλεις τα αρχεία του Xperia p.

Στην ουσία με το flashtool θα βάλεις τον προηγούμενο κερνελ όπου γίνεται εύκολα root κ μετά το root βάζεις τον κανονικό κερνελ.

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινω σε recovery mode με τα κουμπια? sos

το βρηκα τελικα!!

πατας το Power button και μολις κανει την δονηση

πατησα volume down πολλες φορες αλλα ΟΧΙ συνεχομενο πατημα

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Απροβληματιστα....την ειχα επανω αρκετο καιρο.....εβαλα την experience 2 Jelly Bean εδω και δυο εβδομαδες και θα ξαναγυρισω στην Jelly cream....

Σε θεμα ταχυτητας μου φαινονται ιδιες . Αυτο που εχει διαφορα ειναι οτι εχει πιο ευχρηστο περιβαλλον και οτι η μπαταρια πεφτει πιο στρωτα απο την στοκ και την experience2 (παντα με την ιδια καθημερινη χρηση για τα δικα μου δεδομενα....)

Εγω δεν συναντησα καποιο Bug αλλα εχω δει οτι σε μερικους εβγαλε καποια προβληματακια που τα λυσανε (απο οτι γραφουν στους xda .....Απο οτι καταλαβα ομως εφταιγε η διαδικασια της εγκαταστασης...)[/Q

 

 

 

μπορουμε να βαλουμε τι rom κ με κλειδωμένο bootloader?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Απροβληματιστα....την ειχα επανω αρκετο καιρο.....εβαλα την experience 2 Jelly Bean εδω και δυο εβδομαδες και θα ξαναγυρισω στην Jelly cream....

Σε θεμα ταχυτητας μου φαινονται ιδιες . Αυτο που εχει διαφορα ειναι οτι εχει πιο ευχρηστο περιβαλλον και οτι η μπαταρια πεφτει πιο στρωτα απο την στοκ και την experience2 (παντα με την ιδια καθημερινη χρηση για τα δικα μου δεδομενα....)

Εγω δεν συναντησα καποιο Bug αλλα εχω δει οτι σε μερικους εβγαλε καποια προβληματακια που τα λυσανε (απο οτι γραφουν στους xda .....Απο οτι καταλαβα ομως εφταιγε η διαδικασια της εγκαταστασης...)[/Q

 

 

 

μπορουμε να βαλουμε τη rom κ με κλειδωμένο bootloader?:worry:

ναι μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αυτή τη φορά η Sony να κάνει μια αξιοπρεπή αναβάθμιση.

Θέλω να δω σοβαρές βελτιώσεις.

Θέλω μια ταχύτατη rom σε σχέση με τη 4.0. Όσο το δυνατό χωρίς bug(δύσκολο)βέβαια!

Να δω εγώ με Vodafone πότε θα τη πάρω..Εκτός αν παίξει flashtool!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αυτή τη φορά η Sony να κάνει μια αξιοπρεπή αναβάθμιση.

Θέλω να δω σοβαρές βελτιώσεις.

Θέλω μια ταχύτατη rom σε σχέση με τη 4.0. Όσο το δυνατό χωρίς bug(δύσκολο)βέβαια!

Να δω εγώ με Vodafone πότε θα τη πάρω..Εκτός αν παίξει flashtool!

 

Καλο flashtool Λιακο. Αν και τα χειροτερα τα κανει η cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αυτή τη φορά η Sony να κάνει μια αξιοπρεπή αναβάθμιση.

Θέλω να δω σοβαρές βελτιώσεις.

Θέλω μια ταχύτατη rom σε σχέση με τη 4.0. Όσο το δυνατό χωρίς bug(δύσκολο)βέβαια!

Να δω εγώ με Vodafone πότε θα τη πάρω..Εκτός αν παίξει flashtool!

 

Εννοείτε θα την βάλουμε με flash tool

Υπάρχει κανένα πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλο flashtool Λιακο. Αν και τα χειροτερα τα κανει η cosmote.

 

Χαχα!!Ευτυχώς θυμάμαι να το δουλεύω το flashtool!

Το δίλημμα φίλε μου είναι,να περιμένω να δω πως θα κυλήσει η jb ή να βιαστώ κ να τη δω μόνος μου στη πράξη;!

Η αλήθεια είναι όταν βγήκε η ics για το neo v είχα πει οτι θα περιμένω εντυπώσεις από άλλους!Ε την ίδια μέρα δε κρατήθηκα την έβαλα κ το μετάνιωσα!

 

 

Εννοείτε θα την βάλουμε με flash tool

Υπάρχει κανένα πρόβλημα;

 

Κανένα απολύτως!Απλά το θέμα για μένα είναι από ποια χώρα θα τσιμπησω το ftf αρχειακι!:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!!Ευτυχώς θυμάμαι να το δουλεύω το flashtool!

Το δίλημμα φίλε μου είναι,να περιμένω να δω πως θα κυλήσει η jb ή να βιαστώ κ να τη δω μόνος μου στη πράξη;!

Η αλήθεια είναι όταν βγήκε η ics για το neo v είχα πει οτι θα περιμένω εντυπώσεις από άλλους!Ε την ίδια μέρα δε κρατήθηκα την έβαλα κ το μετάνιωσα!

 

 

 

 

Κανένα απολύτως!Απλά το θέμα για μένα είναι από ποια χώρα θα τσιμπησω το ftf αρχειακι!:p

 

Μην εισαι ανυπομονος.θα βρεθουν πιο ανυπομονοι απο σενα να δοκιμασουν πρωτοι. Εγω θα περιμενω παντως..

 

Οσο για το ftf μπορει οποιοσδηποτε να φτιαξει. Οποτε περιμενεις καποιο παιδι απο δω που θα την παρει επισημα, να φτιαξει το αρχειακι και να το ανεβασει. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα απο σημερα ειμαι κατοχος του Xperia P..........απο πρωτη αποψη μου φαινεται πολυ καλο....θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το NFC? και επισης στο κουτι του δεν ειχε καποιες οδηγιες για το μενου και γενικα για το χειρισμου του τηλεφωνου..........??:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα απο σημερα ειμαι κατοχος του Xperia P..........απο πρωτη αποψη μου φαινεται πολυ καλο....θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι το NFC? και επισης στο κουτι του δεν ειχε καποιες οδηγιες για το μενου και γενικα για το χειρισμου του τηλεφωνου..........??:confused:

nfc

http://www.youtube.com/watch?v=LfkFgtoQtFQ

manual

http://www-support-downloads.sonymobile.com/lt22/userguide_EL_LT22_1262-7678.2_Android4.0.pdf

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα έχω σήμερα το κινητό δεν μπορώ να καταλάβω την γκρίνια για την μπαταρία

 

Βάλε μας ένα screenshot να δούμε ώρες οθόνης κ χρήσης.

Αν το δουλεύεις σαν phone αντί για smartphone λογικό ακούγεται η τρίτη μέρα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...