Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε το gsam battery. Έχει επιλογή για εικονίδιο μπαταρίας.

 

βασικα εχει για δευτερη μπαταρια και οχι για την βασικη ας πουμε...

θελω κατι σαν το wannam xposed αλλα σε 4.1!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βασικα εχει για δευτερη μπαταρια και οχι για την βασικη ας πουμε...

θελω κατι σαν το wannam xposed αλλα σε 4.1!

 

Δεν έχει επιλογή να βγάλεις την εργοστασιακή ένδειξη μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

1, ναι εύκολα γίνεται..........

2. δεν θα δεις διαφορά μετά από ενάμισι χρόνια χρήσις μπαταρίας που την μέτρησα ήταν 98% health.... so αν καταναλώνει περισσότερο από συνήθως φταίει software

 

+ αν έχεις καμία εφαρμογή της fb στο κινητό αφαίρεσε την είναι δολοφόνος της ram και της μπαταρίας

 

Καλημέρα, πως μπορεί κάποιος να δεί το Health της μπαταρίας του Android Κινητού του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα περναω κατευθειαν στο ψητο γιατι καιγομαι, αν το θεμα ανηκει αλλου ας μεταφερθει.. Αντιμετωπιζω προβλημα με την συσκευη μου ενα sony xperiap αγορασμενο εναν χρονο και 2-3 μηνες πριν. Το κινητο στα ξαφνικα δεν ανοιγει.. εκει που ηταν μια χαρα το εβαλα γι φορτισμα μπηκα για μπανιο και οταν βγηκα ηταν νεκρο. Δοκιμασα hard reset εκανα να το ξανανοιξω το κινητο εκανε την χαρακτηριστικη δονηση που κανει οταν πατας για να ανοιξει αλλα η οθονη τπτ. Εχω την εντυπωση οτι η οθονη ανοιγει απλα δεινχει μαυρο και μενει ετσι μεχρι να μεινει απο μπαταρια. Στο δια ταυτα. Δεν με καιει τι και πως παιζει με το κινητο γιατι ετσι και αλλιως θα το αλλαζα τωρα στα κοντα. Με καιει με ποιον τροπο θα μπορεσω να παρω τις φωτογραφιες μου απο μεσα. Αυτο εγινε ακριβως μετα απο ενα ταξιδι μου και εχω αρκετες φωτογραφιες μεσα τις οποιες δεν θα ηθελα να χασω. Αυριο πρωι πρωι θα παω σε καποιο καταστημα service αλλα αν καποιος ξερει τι μπορει να ναι θα θελα να το ξερω σε περιπτωση που αυτοι μου πουν οτι να ναι. Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα περναω κατευθειαν στο ψητο γιατι καιγομαι, αν το θεμα ανηκει αλλου ας μεταφερθει.. Αντιμετωπιζω προβλημα με την συσκευη μου ενα sony xperiap αγορασμενο εναν χρονο και 2-3 μηνες πριν. Το κινητο στα ξαφνικα δεν ανοιγει.. εκει που ηταν μια χαρα το εβαλα γι φορτισμα μπηκα για μπανιο και οταν βγηκα ηταν νεκρο. Δοκιμασα hard reset εκανα να το ξανανοιξω το κινητο εκανε την χαρακτηριστικη δονηση που κανει οταν πατας για να ανοιξει αλλα η οθονη τπτ. Εχω την εντυπωση οτι η οθονη ανοιγει απλα δεινχει μαυρο και μενει ετσι μεχρι να μεινει απο μπαταρια. Στο δια ταυτα. Δεν με καιει τι και πως παιζει με το κινητο γιατι ετσι και αλλιως θα το αλλαζα τωρα στα κοντα. Με καιει με ποιον τροπο θα μπορεσω να παρω τις φωτογραφιες μου απο μεσα. Αυτο εγινε ακριβως μετα απο ενα ταξιδι μου και εχω αρκετες φωτογραφιες μεσα τις οποιες δεν θα ηθελα να χασω. Αυριο πρωι πρωι θα παω σε καποιο καταστημα service αλλα αν καποιος ξερει τι μπορει να ναι θα θελα να το ξερω σε περιπτωση που αυτοι μου πουν οτι να ναι. Ευχαριστω..

Οταν φορτιζεις το κινητο δειχνει στην οθονη την αντιστοιχη εικονα φορτισης; Για να ειμαστε σιγουροι οτι για αρχη λειτουργει η οθονη..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορεί κάποιος να δεί το Health της μπαταρίας του Android Κινητού του;

 

εγώ το είδα σε εξωτερικό μηχάνημα (έβγαλα την μπαταρία δλδ ) οχι τπτ άλλο απλός ειχα περιέργεια

Link to comment
Share on other sites

εγώ το είδα σε εξωτερικό μηχάνημα (έβγαλα την μπαταρία δλδ ) οχι τπτ άλλο απλός ειχα περιέργεια

 

Τί μηχάνημα είναι αυτό? Προγραματάκι ποθ να δείχνει health υπάρχει; Κάτι αντίστοιχο με των Laptop ψαχνω, που φαίνεται η φθορά της μπαταρίας , πχ αρχικα 1500mah πλεον 1200mah πχ.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να γράψεις στον dialer

*#*#7378423#*#*

Στο SP λειτουργεί και βλέπεις αυτό που λες

Κάτι αντίστοιχο ή το ίδιο θα υπάρχει και στο P (δεν το έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου να σου πω αν παίζει)

Link to comment
Share on other sites

1, ναι εύκολα γίνεται..........

Υπάρχει κάπου κάποιο βοηθητικό video;

 

+ αν έχεις καμία εφαρμογή της fb στο κινητό αφαίρεσε την είναι δολοφόνος της ram και της μπαταρίας

 

Εννοείς την official FB εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Τί μηχάνημα είναι αυτό? Προγραματάκι ποθ να δείχνει health υπάρχει; Κάτι αντίστοιχο με των Laptop ψαχνω, που φαίνεται η φθορά της μπαταρίας , πχ αρχικα 1500mah πλεον 1200mah πχ.

 

Ένα ειδικό μηχάνημα για μπαταρίες (δεν έχει σχέση με κινητά)

 

 

Για δοκίμασε να γράψεις στον dialer

*#*#7378423#*#*

Στο SP λειτουργεί και βλέπεις αυτό που λες

Κάτι αντίστοιχο ή το ίδιο θα υπάρχει και στο P (δεν το έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου να σου πω αν παίζει)

 

Αυτό κάτι βασικά δείχνει βασιζόμενο στην θερμοκρασία

Υπάρχει κάπου κάποιο βοηθητικό video;

 

 

 

Εννοείς την official FB εφαρμογή;

 

Ότι έχει σχέση με fb δώσε πόδι (κάνε και root αν δεν είσαι να αφαιρέσεις το ενσωματωμένο)

 

Για άνοιγμα γράψε στο YouTube disassembly xperia p

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλω να μπαίνω στο FB τι θα κάνω;

 

από την σελίδα προτίμησε (webpage)

θα στο πω πόση μπαταρία και πόση ram τρώει στο finnd 5 νε καταλάβεις

 

το είχα 4 μέρες και παρατήρησα.........

 

30% μπαταριές (αν μαζέψω όλα τα processes που έχουν σχέση με fb

300mb ram και βάλε μόνιμα σε χρήση αν βάλω το main prosecc και τα cores και memcaches μέσα .........

αργεί στα wakeups

και άλλα αρκετά.........

 

είναι λες και την έφτιαξαν την εφαρμογή για κινητά με 3+ gb ram 8 πύρινα με μπαταρία από αυτοκίνητο

 

και το viber είναι αρκετά χάλια αλλά όχι σε τέτοιo βαθμό

α ναι και το skype είναι στην ίδια μύρα όλα τα άλλα σχετικά οκ την παλεύουν

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται με το pc companion ;Αν ναι, μπορείς να τις πάρεις φαντάζομαι

 

Οταν φορτιζεις το κινητο δειχνει στην οθονη την αντιστοιχη εικονα φορτισης; Για να ειμαστε σιγουροι οτι για αρχη λειτουργει η οθονη..

 

 

Στο pc companion οχι δν συνδεεται βγαζει σφαλμα..Οταν ειναι κλειστο και το βαζω να φορτισει αναβει το σχετικο led.Αν κανω πως το ανοιγω κανει την χαρακτηριστικη δονηση, το led σβηνει και η οθονη "φωτιζει" μαυρο μεχρι να ξανασβησει απο μπαταρια. Σ αυτο το διαστημα αν το συνδεσω στον υπολογιστη τα windows κανουν το γνωστο κουδουνισμα οτι κατι συνδεθηκε αλλα δν μου εμφανιζει το κινητο. Το πηγα στην sony στην Θεσσαλονικη αρχικα μου ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμιμου μετα απο μια μερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαχτει η οθονη. Το κινητο ειναι εντος εγγυησης. Μου ειπαν οτι για να αλλαχτει η οθονη θα πρεπει να σταλει στην Αθηνα αλλα εκει θα γινει και επαναπρογραμματισμος και θα χαθουν τα δεδομενα. Αν θελω μπορει να αλλαχτει η οθονη στην θεσσαλονικη χωρις επαναπρογραμματισμο και να παρουμε τα δεδομενα αλλα τοτε δεν θα με καλυψει η εγγυηση και θα πρεπει να πληρωσω 170ευρω (εδω γελαμε). Αρνηθηκα φυσικα πηγα πηρα πισω το κινητο και τωρα ειμαι στο ψαξιμο γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Στο pc companion οχι δν συνδεεται βγαζει σφαλμα..Οταν ειναι κλειστο και το βαζω να φορτισει αναβει το σχετικο led.Αν κανω πως το ανοιγω κανει την χαρακτηριστικη δονηση, το led σβηνει και η οθονη "φωτιζει" μαυρο μεχρι να ξανασβησει απο μπαταρια. Σ αυτο το διαστημα αν το συνδεσω στον υπολογιστη τα windows κανουν το γνωστο κουδουνισμα οτι κατι συνδεθηκε αλλα δν μου εμφανιζει το κινητο. Το πηγα στην sony στην Θεσσαλονικη αρχικα μου ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμιμου μετα απο μια μερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαχτει η οθονη. Το κινητο ειναι εντος εγγυησης. Μου ειπαν οτι για να αλλαχτει η οθονη θα πρεπει να σταλει στην Αθηνα αλλα εκει θα γινει και επαναπρογραμματισμος και θα χαθουν τα δεδομενα. Αν θελω μπορει να αλλαχτει η οθονη στην θεσσαλονικη χωρις επαναπρογραμματισμο και να παρουμε τα δεδομενα αλλα τοτε δεν θα με καλυψει η εγγυηση και θα πρεπει να πληρωσω 170ευρω (εδω γελαμε). Αρνηθηκα φυσικα πηγα πηρα πισω το κινητο και τωρα ειμαι στο ψαξιμο γενικα.

Στο Pc Companion δεν θα πρέπει να σε απασχολεί αν συνδέεται ή όχι, εσύ θα πας να κάνεις επανεγκατάσταση λογισμικού.

Από τη στιγμή που το κινητό τροφοδοτείται με ρεύμα από τη μπαταρία και εφόσον βέβαια δεν υπάρχει βλάβη στη θύρα usb,

θα το αναγνωρίσει όταν πρέπει και θα προχωρήσει τη διαδιασία μόνο του.

Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα και πες μας τα αποτελέσματα:

Support Zone -> Έναρξη -> Ενημέρωση λογισμικού τηλεφώνου/tablet -> Έναρξη -> επιδιόρθωση τηλεφώνου/tablet

και προχώρα βήμα βήμα τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Στο pc companion οχι δν συνδεεται βγαζει σφαλμα..Οταν ειναι κλειστο και το βαζω να φορτισει αναβει το σχετικο led.Αν κανω πως το ανοιγω κανει την χαρακτηριστικη δονηση, το led σβηνει και η οθονη "φωτιζει" μαυρο μεχρι να ξανασβησει απο μπαταρια. Σ αυτο το διαστημα αν το συνδεσω στον υπολογιστη τα windows κανουν το γνωστο κουδουνισμα οτι κατι συνδεθηκε αλλα δν μου εμφανιζει το κινητο. Το πηγα στην sony στην Θεσσαλονικη αρχικα μου ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμιμου μετα απο μια μερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαχτει η οθονη. Το κινητο ειναι εντος εγγυησης. Μου ειπαν οτι για να αλλαχτει η οθονη θα πρεπει να σταλει στην Αθηνα αλλα εκει θα γινει και επαναπρογραμματισμος και θα χαθουν τα δεδομενα. Αν θελω μπορει να αλλαχτει η οθονη στην θεσσαλονικη χωρις επαναπρογραμματισμο και να παρουμε τα δεδομενα αλλα τοτε δεν θα με καλυψει η εγγυηση και θα πρεπει να πληρωσω 170ευρω (εδω γελαμε). Αρνηθηκα φυσικα πηγα πηρα πισω το κινητο και τωρα ειμαι στο ψαξιμο γενικα.

 

λάθος kernel Πέρασες η μου φάνηκε......

Link to comment
Share on other sites

Xaristra εάν δεν έχεις κάτι στο τηλέφωνο που σε πειράζει να χαθεί δοκίμασε να φλασάρεις την ρομ με το φλαστουλ.

Εάν το πρόβλημα δε λυθεί τότε μάλλον είναι για αλλαγή οθόνης.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Στο Pc Companion δεν θα πρέπει να σε απασχολεί αν συνδέεται ή όχι, εσύ θα πας να κάνεις επανεγκατάσταση λογισμικού.

Από τη στιγμή που το κινητό τροφοδοτείται με ρεύμα από τη μπαταρία και εφόσον βέβαια δεν υπάρχει βλάβη στη θύρα usb,

θα το αναγνωρίσει όταν πρέπει και θα προχωρήσει τη διαδιασία μόνο του.

Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα και πες μας τα αποτελέσματα:

Support Zone -> Έναρξη -> Ενημέρωση λογισμικού τηλεφώνου/tablet -> Έναρξη -> επιδιόρθωση τηλεφώνου/tablet

και προχώρα βήμα βήμα τη διαδικασία.

 

λάθος kernel Πέρασες η μου φάνηκε......

 

Xaristra εάν δεν έχεις κάτι στο τηλέφωνο που σε πειράζει να χαθεί δοκίμασε να φλασάρεις την ρομ με το φλαστουλ.

Εάν το πρόβλημα δε λυθεί τότε μάλλον είναι για αλλαγή οθόνης.

 

 

 

Παιδια το κινητο ειναι μαμισιο δν εχω αλλαξει ποτε ουτε ρομ ουτε τπτ..μονο οτι ενημερωσεις τραβουσε απο μονο του.. το προβλημα μου δν ειναι αν θα ξαναλειτουργησει η οχι αλλα το πως θα παρω απο μεσα τις φωτογραφιες.. γι μενα ειναι σημαντικες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι μαμισιο δν εχω αλλαξει ποτε ουτε ρομ ουτε τπτ..μονο οτι ενημερωσεις τραβουσε απο μονο του.. το προβλημα μου δν ειναι αν θα ξαναλειτουργησει η οχι αλλα το πως θα παρω απο μεσα τις φωτογραφιες.. γι μενα ειναι σημαντικες..

Ναι αλλά μην ξεχνάς πως αν δεν ξαναλειτουργήσει, ξέχνα και ότι έχεις μέσα στη μνήμη του.

Γι' αυτό και όλοι προτείνουμε λύσεις για κάτι τέτοιο, δεν το καταλαβαίνεις;

 

Επαναλαμβάνω λοιπόν από τη μεριά μου, δοκίμασες τη λύση που σου έδωσα εγώ ή οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι μαμισιο δν εχω αλλαξει ποτε ουτε ρομ ουτε τπτ..μονο οτι ενημερωσεις τραβουσε απο μονο του.. το προβλημα μου δν ειναι αν θα ξαναλειτουργησει η οχι αλλα το πως θα παρω απο μεσα τις φωτογραφιες.. γι μενα ειναι σημαντικες..

 

Αν τις φωτογραφίες τις έχεις στην κάρτα μνήμης τότε δε χάνοντε.

Αν τις έχεις στη μνήμη του κινητού τότε είσαι λίγο δύσκολος...

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μην ξεχνάς πως αν δεν ξαναλειτουργήσει, ξέχνα και ότι έχεις μέσα στη μνήμη του.

Γι' αυτό και όλοι προτείνουμε λύσεις για κάτι τέτοιο, δεν το καταλαβαίνεις;

 

Επαναλαμβάνω λοιπόν από τη μεριά μου, δοκίμασες τη λύση που σου έδωσα εγώ ή οι υπόλοιποι;

 

Αν τις φωτογραφίες τις έχεις στην κάρτα μνήμης τότε δε χάνοντε.

Αν τις έχεις στη μνήμη του κινητού τότε είσαι λίγο δύσκολος...

 

Αν κανω επανεγκατασταση λογισμικου ομως δεν θα χαθουν τα δεδομενα.? Σορρυ αν σας κουραζω απλα ειμαι λιγο αδαης μ αυτα τα θεματα δν ασχοληθηκα ποτε με φλασαρισματα κτλ κτλ.. Οι φωτογραφιες δεν ξερω που ειχαν αποθηκευτει, φανταζομαι στην μνημη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω επανεγκατασταση λογισμικου ομως δεν θα χαθουν τα δεδομενα.? Σορρυ αν σας κουραζω απλα ειμαι λιγο αδαης μ αυτα τα θεματα δν ασχοληθηκα ποτε με φλασαρισματα κτλ κτλ.. Οι φωτογραφιες δεν ξερω που ειχαν αποθηκευτει, φανταζομαι στην μνημη του κινητου.

 

Στο xperia p δεδομένα ναι θα χάσεις αρχεία όχι

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω το το κινητό βλέπω να κρατάει 3 μέρες αυτονομίας! Το χει πάρει η γυναίκα μου πια κ ήταν χθες στο 56% με 2.30 ώρες οθόνη!!

Φυσικά και δεν έχει μπει ούτε μια φορά ίντερνετ, μόνο κλήσεις κάνει και μηνύματα:p:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στο xperia p δεδομένα ναι θα χάσεις αρχεία όχι

 

 

Σορρυ νομιζα ηταν το ιδιο.. αρα ακολουθω την διαδικασια που μου ειπε ο othon?

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ νομιζα ηταν το ιδιο.. αρα ακολουθω την διαδικασια που μου ειπε ο othon?

Κάνε αυτό για αρχή και μετά βλέπουμε.

Αν δεν είναι θέμα οθόνης, θα στο αναστήσει στο πι και φι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...