Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Πλέον που έχει πάρει πολλά updates η enigma, παρουσιάζει ακόμα θέματα με bugs ή είναι πλέον απροβλημάτιστη? Η κατανάλωση έχει ομαλοποιηθεί ? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Πλέον που έχει πάρει πολλά updates η enigma, παρουσιάζει ακόμα θέματα με bugs ή είναι πλέον απροβλημάτιστη? Η κατανάλωση έχει ομαλοποιηθεί ? ευχαριστώ

 

Λοιπόν... Όταν επιλέγω να μεταφερθώ σε μια εφαρμογή μέσω του home button ώρες ώρες τρώει κόλλημα κ λέει η εφαρμογή system ui σταμάτησε. Ενώ έχω χώρο στη μνήμη κ βγάλω φώτο λέει είναι full, αλλά την αποθηκεύει:rolleyes:

Σε κάποιες εφαρμογές συνήθως σε σκούρο φόντο δε μπορώ να δω τι γράφω, δεν αντιστρέφει τα χρώματα.. Αυτά έχω παρατηρήσει εγώ, μια χαρά κυλάει, δε τρώει σοβαρά κολλήματα, ούτε restart στο ξαφνικό.

Για μπαταρία δε θα σου πω καθώς όπως ξέρεις καλά είναι ανάλογα τι χρήση κάνει ο καθένας.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Με 4.1.2 και εμένα μου κλείνει κάποιες φορές σε εφαργμογές με χρήση 3G σε ποσοστά μέχρι και 30%, είχα την εντύπωση οτι ευθύνεται αποκλειστικά η μπαταρία. Θα δοκιμάσω και εγώ διαγραφή των stats, νομίζω απο το GSam Battery Monitor μπορείς να το κάνεις απο τις επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Με 4.1.2 και εμένα μου κλείνει κάποιες φορές σε εφαργμογές με χρήση 3G σε ποσοστά μέχρι και 30%, είχα την εντύπωση οτι ευθύνεται αποκλειστικά η μπαταρία. Θα δοκιμάσω και εγώ διαγραφή των stats, νομίζω απο το GSam Battery Monitor μπορείς να το κάνεις απο τις επιλογές.

 

Α ωραία, εγώ τα διεγραψα μέσω root explorer. Να σου πω την αλήθεια έχω μια βδομάδα που τα χω σβήσει κ δεν μου έχει κλείσει για την ώρα απλά παρατηρώ ότι τη κατεβάζει σχετικά γρήγορα τη μπαταρία από το 20% κ μετά χωρίς να κλείνει όμως!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Με 4.1.2 και εμένα μου κλείνει κάποιες φορές σε εφαργμογές με χρήση 3G σε ποσοστά μέχρι και 30%, είχα την εντύπωση οτι ευθύνεται αποκλειστικά η μπαταρία. Θα δοκιμάσω και εγώ διαγραφή των stats, νομίζω απο το GSam Battery Monitor μπορείς να το κάνεις απο τις επιλογές.

 

Είσαι σίγουρος φίλε μου ότι με τη συγκεκριμένη εφαρμογή μπορείς να τα διαγράψεις; Λίγο που την έψαξα δεν τα κατάφερα. Γνωρίζω πως μπορείς να το κάνεις με διάφορες εφαρμογές, αλλά πρέπει να είσαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Με root ειμαι κ εγώ.

Preferences>Device Power Profiles> Clear Chart History File

 

Εκτός αν δεν είναι αυτό που ψάχνω, τώρα άρχισα και εγω να ασχολούμαι με το κινητό λίγο παραπάνω, μπας και γλιτώνω την 2η φόρτιση μεσα στη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανείς δεν δοκιμάζει την moonwalker. Έχω εδώ και καιρό την v8 ultimate και είναι άψογη από όλες τις απόψεις
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κανείς δεν δοκιμάζει την moonwalker. Έχω εδώ και καιρό την v8 ultimate και είναι άψογη από όλες τις απόψεις

 

Τότε που ήθελα να τη δοκιμάσω είδα τη διαδικασία θέλει κ τα παράτησα! Θέλω απλά πράγματα όπως η enigma! Αν έχει αλλάξει κάτι ως προς τη διαδικασία το συζητάω!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερικη μνημη στο τηλεφωνο μου ειναι 800 mb και στην καρτα ειναι 8 gb.Υπαρχει καποιος ευκολος και ανωδυνος τροπος ,περα απο την διαδικασια του root που δεν θελω να μπλεξω,ωστε να αποσυμφορησω την μνημη της συσκευης και να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα?
Link to comment
Share on other sites

Τότε που ήθελα να τη δοκιμάσω είδα τη διαδικασία θέλει κ τα παράτησα! Θέλω απλά πράγματα όπως η enigma! Αν έχει αλλάξει κάτι ως προς τη διαδικασία το συζητάω!

 

Η διαδικασια δεν ειναι κατι το δυσκολο, απλα δεν εχει aroma installer. Μη νομιζεις οτι κι εγω ειμαι κανενας power user, ουτε καν τον bootloader δεν εχω ξεκλειδωσει :lol:

Την διορθωμενη enigma 6.3 δεν την εχω δοκιμασει για να κανω συγκριση

Edited by theok7
Link to comment
Share on other sites

cyanogenmod έχει βάλει κανείς; υπάρχει καμια λειτουργική;

 

Ρίξε μια ματιά στη σελίδα: https://sites.google.com/site/androdevlinux/

 

Χθες βγήκε νέα ρομ (για Cyanogenmod 10.2) με διόρθωση για το bluetooth (δεν δούλευε καθόλου).

Προσωπικά έχω μείνει σε μια Nightly και περιμένω για Cyanogenmod 11 ή κάποια άλλη αναβάθμιση στην 10.2 έκδοση

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στη σελίδα: https://sites.google.com/site/androdevlinux/

 

Χθες βγήκε νέα ρομ (για Cyanogenmod 10.2) με διόρθωση για το bluetooth (δεν δούλευε καθόλου).

Προσωπικά έχω μείνει σε μια Nightly και περιμένω για Cyanogenmod 11 ή κάποια άλλη αναβάθμιση στην 10.2 έκδοση

 

Αυτή που δοκίμασα εγώ σε 10.2 εκτός από bluetooth δεν δούλευε και το wifi.

Έτσι πέρασα Enigma v6.3 και ησύχασα!!!

 

:lol: :lol:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που δοκίμασα εγώ σε 10.2 εκτός από bluetooth δεν δούλευε και το wifi.

Έτσι πέρασα Enigma v6.3 και ησύχασα!!!

 

:lol: :lol:

 

Η εφαρμογή motion shot σου δουλεύει κανονικά;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

την έχω βάλει εδώ και τρεις μέρες και μέχρι τώρα όλα κανονικά δουλεύουν! ακόμα και η motion shot!

Θα τη δοκιμάσω και αν δω κάποιο πρόβλημα στη συνέχεια θα ενημερώσω.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

την έχω βάλει εδώ και τρεις μέρες και μέχρι τώρα όλα κανονικά δουλεύουν! ακόμα και η motion shot!

Θα τη δοκιμάσω και αν δω κάποιο πρόβλημα στη συνέχεια θα ενημερώσω.

 

Εμένα δούλεψε στην αρχή μετά τέλος. Όπως επίσης κατέβασα το motiongraph for xperia αλλά και αυτό στην αρχή έλεγε ότι η εφαρμογή διακόπηκε..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Όταν επιλέγω να μεταφερθώ σε μια εφαρμογή μέσω του home button ώρες ώρες τρώει κόλλημα κ λέει η εφαρμογή system ui σταμάτησε. Ενώ έχω χώρο στη μνήμη κ βγάλω φώτο λέει είναι full, αλλά την αποθηκεύει:rolleyes:

Σε κάποιες εφαρμογές συνήθως σε σκούρο φόντο δε μπορώ να δω τι γράφω, δεν αντιστρέφει τα χρώματα.. Αυτά έχω παρατηρήσει εγώ, μια χαρά κυλάει, δε τρώει σοβαρά κολλήματα, ούτε restart στο ξαφνικό.

Για μπαταρία δε θα σου πω καθώς όπως ξέρεις καλά είναι ανάλογα τι χρήση κάνει ο καθένας.

 

Αναφερεσαι στην enigma v6.3 Final? Γιατι αυτα υπηρχαν στην αρχικη v6.3

 

Με εκτιμηση

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεσαι στην enigma v6.3 Final? Γιατι αυτα υπηρχαν στην αρχικη v6.3

 

Με εκτιμηση

 

Φίλε Νικόλα αν δεν κάνω λάθος είσαι ο δημιουργός της Enigma.

Θέλω απλά να πω συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεια που κάνεις.

Επίσης θα σου πρότεινα να πειραματιστείς λίγο με την αλλαγή του launcher.

Κάτι πιο εφετζίδικο θα μου άρεσε!!

Πάντως δεν έχω κάποιο παράπονο μέχρι τώρα και μπράβο σας!!

 

:D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεσαι στην enigma v6.3 Final? Γιατι αυτα υπηρχαν στην αρχικη v6.3

 

Με εκτιμηση

 

Γειά σου Νικόλα! Ναι στη final αναφέρομαι, την είχα βάλει τη πρώτη μέρα που την έκανες release, που έπρεπε να κάνουμε αντικατάσταση σε ένα αρχείο. Θες ss να δεις το πρόβλημα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα με τη βοηθεια του φιλου Ηλια την Enigma rom και ολα καλα στην αρχη.

Μετα απο 2 μερες παω να το ανοιξω και κολλαει στο Logo της Sony. Κανω reset αλλα τιποτα παλι.

Κατεβασα το flashtool και την stock jb rom αλλα παλι δεν μπορω να την περασω γιατι μολις συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη ανοιγει μονο του.

Καμμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα με τη βοηθεια του φιλου Ηλια την Enigma rom και ολα καλα στην αρχη.

Μετα απο 2 μερες παω να το ανοιξω και κολλαει στο Logo της Sony. Κανω reset αλλα τιποτα παλι.

Κατεβασα το flashtool και την stock jb rom αλλα παλι δεν μπορω να την περασω γιατι μολις συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη ανοιγει μονο του.

Καμμια βοηθεια;

 

Σου στειλα πμ..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

RC1 για την CM11 και απόψε θα πάρουν φωτιά τα φλασαρισματα :D

 

Έχει βγει καλή η cm11; όταν την έβαλα δε μου δούλευε wifi και bt.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει καλή η cm11; όταν την έβαλα δε μου δούλευε wifi και bt.

 

Την έχω κάτι ώρες,αρκετά σταθερή και γρήγορη.

 

Υπάρχουν και μερικά bugs όπως η κάμερα που κλείνει στην λειτουργία Photo Sphere,το nfc που δεν αναγνωρίζει τα smart tags αλλά στέλνει με nfc σε άλλο κινητό.Και τα κλασσικά fm radio και ad2p στο Bluetooth.

 

Βέβαια θα επιλυθούν (κατά τη γνώμη μου) από τη στιγμή που υπάρχει διαθέσιμος ο κώδικας της μαμάς Sony!! :)

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

σορρυ αν έχει απαντηθεί ήδη,δεν το βρήκα..το τελευταίο καιρό έχω ένα θέμα με το gps μου..αργεί πάρα πολύ να βρει δορυφόρο ακόμα και με τα δεδομένα ανοιχτά..παλιότερα δε μου το έκανε,με έβρισκε πολύ πιο γρήγορα,άπλα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνεις άλλος αυτό το πρόβλημα και αν υπάρχει τρόπος να το διορθώσουμε κάπως..Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...