Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, μιλάω για 4 ώρες browsing, video, application installing κτλ. Βασικά το συγκρίνω με το X5 + Aurora ROM που είχα πριν. Είχε μικρότερη ανάλυση και μεγαλύτερη μπαταρία και κρατούσε πολύ περισσότερο. Απλά νοιώθω περιορισμένος. Ειδικά τώρα που φτιάχνει ο καιρός και θα είμαι φευγάτος με ανησυχεί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απογοήτευση η μπαταρία. Μέσα σε 4 ώρες εντατικής χρήσης wifi έχασε το 60%. Κάτι τέτοιες ανοησίες κάνουν οι κατασκευαστες και μετά απορούν γιατί πατωνουν οι πωλήσεις. Ενώ είναι φοβερό κινητό χάνει από μπαταρία. Μετά 2 μήνες συμβίωσης μου μπαίνουν ιδέες για πώληση. Ενώ την βγάζει μια μέρα με καλή χρήση τηλεφώνου, 3g, wifi δεν κάνει για παραπέρα. Δεν μπορείς να βασιστείς στο αναπάντεχο. Πχ την Παρασκευή. Το πρωί στη δουλειά έκανα αρκετά τηλέφωνα με το ασύρματο ανοιχτό. Φεύγω με τους υπόλοιπους και πάμε για μπύρες. Ανοίγω το 3g γιατί ήθελα κάποια email. Το απόγευμα επιστρέφω στην δουλειά και άρχισε να χτυπάει η μπαταρία. Στο τέλος αναγκαστικά πήρα τηλέφωνο από ένα συνάδελφο για κάποιο προσωπικό θέμα. Θα πείτε μερικοί γιατί δεν το έβαζες για φόρτιση. Το θέμα όμως είναι η φορητοτητα. Το θέλω πάντα μαζί μου.

 

4 ωρες εντατικου wifi δεν νομιζω να χει πετυχει κανενας αλλος εδω μεσα στο φορουμ!! :cool: ειναι καταπληκτικη επιδοση! :blink: Συγκριτικα, φιλος με το iphone5 βγαζει περιπου 3 ωρες συνεχους σερφαρισματος...

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση η μπαταρία. Μέσα σε 4 ώρες εντατικής χρήσης wifi έχασε το 60%. Κάτι τέτοιες ανοησίες κάνουν οι κατασκευαστες και μετά απορούν γιατί πατωνουν οι πωλήσεις. Ενώ είναι φοβερό κινητό χάνει από μπαταρία. Μετά 2 μήνες συμβίωσης μου μπαίνουν ιδέες για πώληση. Ενώ την βγάζει μια μέρα με καλή χρήση τηλεφώνου, 3g, wifi δεν κάνει για παραπέρα. Δεν μπορείς να βασιστείς στο αναπάντεχο. Πχ την Παρασκευή. Το πρωί στη δουλειά έκανα αρκετά τηλέφωνα με το ασύρματο ανοιχτό. Φεύγω με τους υπόλοιπους και πάμε για μπύρες. Ανοίγω το 3g γιατί ήθελα κάποια email. Το απόγευμα επιστρέφω στην δουλειά και άρχισε να χτυπάει η μπαταρία. Στο τέλος αναγκαστικά πήρα τηλέφωνο από ένα συνάδελφο για κάποιο προσωπικό θέμα. Θα πείτε μερικοί γιατί δεν το έβαζες για φόρτιση. Το θέμα όμως είναι η φορητοτητα. Το θέλω πάντα μαζί μου.

 

Μη μιλάς καθόλου:p

Το πολύ που έχω βγάλει είναι 5ώρες ανοιχτή οθόνη!

4ώρες WiFi δε το χω δοκιμάσει ακόμη!!

Μια χαρά είσαι

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως δεν είχα μείνει πότε από μπαταρία σε κινητό για πολλά χρόνια και με αυτό σε ένα 5 μηνο έμεινα ξεκρέμαστος 2 φορές..

 

Όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 40% πραγματικά δεν μπορείς να βασιστείς για το πότε ακριβώς θα σε αφήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε κανα calibration στην μπαταρια και φροντιστε τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα να το αποφορτιζεται πληρως και να το φορτιζεται κλειστο (αν μπορειται....).

Δοκιμαστε το και θα σας δωσει λιγο παραπανω χρονο ζωης στην μπαταρια....Μπορει να φαινεται λιγο αλλα εχει μεγαλη διαφορα να πεφτει το ποσοστο 1% καθε λεπτο που ειναι αναμενη η οθονη και αλλο καθε 3 με 4 λεπτα.....

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ πως δεν είχα μείνει πότε από μπαταρία σε κινητό για πολλά χρόνια και με αυτό σε ένα 5 μηνο έμεινα ξεκρέμαστος 2 φορές..

 

Όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 40% πραγματικά δεν μπορείς να βασιστείς για το πότε ακριβώς θα σε αφήσει.

 

 

Εμενα στα 'ψηλα' της η μπαταρια πεφτει γρηγοροτερα απ οτι απο το 50% και κατω! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό και θέλω την άποψη σας.καλό είναι το κινητό?? Έχει προβλήματα?? Η μπαταρία πόσο κραταει με κανονικη χρήση??Οταν θα το αγοράσω θα είναι ice-cream η gingerbread??

κάθε άποψη δέκτη...

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναγραψω για οσους δεν το έχουν δει στις προηγούμενες σελίδες!Φορτίστε απο usb!!Πλεον μόνο απο pc το φορτίζω(ή και απο tv)και είμαι ευχαριστημένος!Περνάω άνετα τη μια μέρα και 5-8 ώρες αναμονή και 4+ώρες οθόνης..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

αλλαξτε κερνελ για να δειτε το φως το αληθινο

 

Ποια ειναι τα θετικα και ποια τα αρνητικα που εχεις παρατηρησει με τον kernel?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ιδιο ειχε γινει και με το δικό μου όταν το αγόρασα..Για να λυθεί το θέμα το πήγα 4 φορές και δεν το είχα για παραπάνω από εναν μήνα..Σου εύχομαι καλή υπομονή.. :p

Τελικά σου αλλάξανε οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

αλλαξτε κερνελ για να δειτε το φως το αληθινο

 

Για να βάλουμε θα πρέπει να ξεκλειδωσουμε τον boot loader. Έτσι δεν χάνουμε την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η αλλαγη απο neo v σε xperia p θα κερδισω σε κατι?

τα κινητα μου δε τα πειραζω ποτε (root κλπ)

 

βασικα μου χει σπασει τα νευρα το neo v γιατι κολλαει πολυ με την ICS.

 

Mε ενδιαφερουν να πω επισης η καλες φωτο και το video.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η αλλαγη απο neo v σε xperia p θα κερδισω σε κατι?

τα κινητα μου δε τα πειραζω ποτε (root κλπ)

 

βασικα μου χει σπασει τα νευρα το neo v γιατι κολλαει πολυ με την ICS.

 

Mε ενδιαφερουν να πω επισης η καλες φωτο και το video.

 

Αυτή ακριβώς την αλλαγή έκανα και εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο στο οποίο θα σε απογοητεύσει η αλλαγή είναι η μπαταρία, ξέχασε τους χρόνους αναμονής-χρήσης που έχεις στο Neo V..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς την αλλαγή έκανα και εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το μόνο στο οποίο θα σε απογοητεύσει η αλλαγή είναι η μπαταρία, ξέχασε τους χρόνους αναμονής-χρήσης που έχεις στο Neo V..

 

Κ γω την ίδια αλλαγή έκανα!

Το θέμα μπαταρίας το χουμε ξαναπεί κ το χουμε εξαντλήσει!

Ανάλογα τη χρήση,στο neo v όταν το λιωνα μέρα δεν έβγαζε!το ίδιο κ στο p άντε να τελειώνει μια δυο ώρες γρηγορότερα.Με μέτρια χρήση μια μέρα σίγουρα ίσως κ παραπάνω,σε stand by mode πάντως δε καίει τίποτα το p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε κανα calibration στην μπαταρια και φροντιστε τουλαχιστον μια φορα την εβδομαδα να το αποφορτιζεται πληρως και να το φορτιζεται κλειστο (αν μπορειται....).

Δοκιμαστε το και θα σας δωσει λιγο παραπανω χρονο ζωης στην μπαταρια....Μπορει να φαινεται λιγο αλλα εχει μεγαλη διαφορα να πεφτει το ποσοστο 1% καθε λεπτο που ειναι αναμενη η οθονη και αλλο καθε 3 με 4 λεπτα.....

 

πως κάνεις calibration στην μπαταρία? αν και με τη χρήση που του κάνω μου κραταει 2,5 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα χθεs το πρωι στο ebw 200 ευρα ασημι και αποφασισα να γινω μελος της παρεας .Το ξερω θα με ξενερωσει απιστευτα το θεμα μπαταριας οποτε θελω να μου πειτε αν κανει δουλεια το undercloaking και ποια rom δεν εχει προβλημα με τη λειτουργια του hdmi.Τελος σαν νεος user adroid ποιες πιστευετε ειναι οι πρωτες κινησεις που πρεπει να κανω στο software(περα απο θεμα φορτισεων )Ευχαριστω.Καλη φαση θα ηταν να μπορεσουμε να βαλουμε ubuntu φαινεται πολυ ωραιο Edited by ypatios
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το instagram,vscreens κ γενικά θέμα με τη μπρος κ πίσω κάμερα;Σε αυτές τις εφαρμογές ίσως να είναι και άλλες δε ξέρω,πάω να βγάλω φωτογραφία κ σχεδόν η μισή οθόνη είναι μαύρη κ ένα μικρό μέρος φαίνεται η εικόνα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ηλία ναι έχει κάποιο πρόβλημα στο instagram κ σε μένα ενώ την τραβάει κανονικά τη φωτό, όταν 'στοχεύεις' έχει κάποιο bug. Την .54 φοράω εγώ
Link to comment
Share on other sites

Από τα settings μπορείς να επιλέξεις την "εργοστασιακή" εφαρμογή της κάμερας

 

Το μειονέκτημα του instagram είναι πως πάντοτε η εικόνα που εισάγεις φίλτρα κτλ είναι κομμάτι της αρχικής φωτό και φυσικά με πολύ χαμηλότερη ανάλυση από αυτή που δίνει το κινητό...όλα αυτά στην free έκδοση

 

Το θέμα του φλας τη νύχτα επιλύεται ή με λήψη στα 6mp ή με αυτές τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Ηλία ναι έχει κάποιο πρόβλημα στο instagram κ σε μένα ενώ την τραβάει κανονικά τη φωτό, όταν 'στοχεύεις' έχει κάποιο bug. Την .54 φοράω εγώ

 

Κ γω τη .54 φοράω.χμμ άρα κι άλλο bug της rom:confused:

Άντε να δούμε με τη jb τι bugs θα έχουμε:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Με 3-4 ώρες wifi,1 ώρα video και 1 ώρα κλήσεις και καθόλου παιχνίδια τη βγάζει τη μέρα;

Δεδομένα,wifi,gps κλειστά τα ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι και από αυτά μόνο το wifi χρησιμοποιώ.

Exει καλή ποιότητα κλήσης;Tους ακούς και σε ακούνε δυνατά και καθαρά;

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Κ γω τη .54 φοράω.χμμ άρα κι άλλο bug της rom:confused:

Άντε να δούμε με τη jb τι bugs θα έχουμε:p

 

Θα δούμε τελικά το JB ή ...; Αν ναι, ξέρουμε πότε;

Link to comment
Share on other sites

Θα δούμε τελικά το JB ή ...; Αν ναι, ξέρουμε πότε;

 

Θα το δούμε,τέλη Μαρτίου είχα ακούσει!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι παρατηρησα οτι η οθονη 'πορτοκαλιζει' μονο σε μενα γινετε αυτο??

Φτιαχνετε αυτο με καποιο firmware?

Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...